Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Jordana » 14 Апр 2018, 15:21

Е кой да носи отговорност ? Това е водач на автобус , не тираджия . Основното му задължение и отговорност са хората в автобуса . Има изкарана правоспособност специално за превоз на хора , не на картофи .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от BaDxBoY » 14 Апр 2018, 15:21

Don_Diego написа:Не разбирам защо продължава да се търси вина у шофьора :dunno:
Да, могло е да реагира по-добре, но нека не забравяме, че ако не е бил ударен изобщо е нямало да има нужда от реакция. На мен още ми е интересно каква е била причината за загубата на контрол над реното


Защо ти е интересно ?

Дай на жена да изпреварва и ще видиш. Аз се плаша моята като кара на магистрала и тръгне да изпреварва. Или е на 1см от мантинелата, или е на 1 см от колата в дясната лента и недай си боже да трябва да мръдне колата, волана се върти като все едно е с 20км/час .
А преди месец на магистрала Люлин беше най-забавно като имаше лек вятър и да видиш как се прави слалом в 2-те ленти плюс аварийната. Добре, че няма коли и гледам основно аз да карам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Пинтев » 14 Апр 2018, 15:58

Jordana написа:Е кой да носи отговорност ? Това е водач на автобус , не тираджия . Основното му задължение и отговорност са хората в автобуса . Има изкарана правоспособност специално за превоз на хора , не на картофи .



Виновна е жената в Реното и пътниците които са без колани.Шофьора на автобуса си кара с правиланата скорост,в правилната лента...сега до каква степен е реагирал правилно...дано на никои не му се налага...защото не се знае той как ще реагира .
Това стана като онова за темата за кучето и детето...кучето било виновно...хайде стига бе...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Jordana » 14 Апр 2018, 16:51

Гарантирам че това момиче с реното няма да е основния причинител на катастрофата и следствието ще го покаже . Няма как живота на 6 човека от автобуса да е отнет при такъв минимален страничен сблъсък . Няма такъв случай в практиката и няма как да има при такива сериозни инциденти . Шофьора е длъжен да направи всичко възможно да спаси хората . Както казах това не е тираджия , и дали е реагирал правилно следствието ще покаже .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Мордехай » 14 Апр 2018, 16:56

Не става така момчета. Ясно е, че първопричината е калпавата шофьорка, но шофьорът на автобуса има голяма вина за обръщането. При такива удари воланът се държи здраво и не се върти. Може да си кажете "ей го па тоя разбирач", но не забравяйте, че аз се занимавам с това нещо професионално над 20 години, а повечето от вас са любители и на автобус и камион само са се возили. Имал съм подобни случаи, един човек с шкодичка заспа и се удари в предното ми ляво колело в Чехия и понеже нямах тас на джантата му фрезовах с болтовете предната дясна врата, малко трябваше още за да фрезовам и жена му. В Гърция изпреварвах камион с ремарке и той кривна в ляво към мен и се удари в ремаркето ми, но благодарение на професионализма и на двамата не сме развъртяли воланите и останахме на пътя. За тези години имам над десет фирмени и наети катастрофирали камиона, всяка катастрофа е изцяло по вина на шофьора, в повечето случаи шофьорите дори не осъзнават вината си или грешката си. Не говорете кой как би реагирал, защото не можете да сравнявате любители с професионалист и то шофьор на автобус. За да караш автобус с живи хора трябва да можеш, а не при една наистина лека ситуация да се метнеш в канавката с жертви и най-нагло да лъжеш как си се вдигнал на две колела и си завил наляво.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от memorex » 14 Апр 2018, 17:10

Нещо не върви на добре за най-голямо съжаление по тази магистрала .Коментират нов подобен случай.
Лошо .Докога?
Контрол някакъв?
Последна промяна memorex на 14 Апр 2018, 17:13, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Bogat-Beden » 14 Апр 2018, 17:12

Мордехай написа:Не става така момчета. Ясно е, че първопричината е калпавата шофьорка, но шофьорът на автобуса има голяма вина за обръщането. При такива удари воланът се държи здраво и не се върти. Може да си кажете "ей го па тоя разбирач", но не забравяйте, че аз се занимавам с това нещо професионално над 20 години, а повечето от вас са любители и на автобус и камион само са се возили. Имал съм подобни случаи, един човек с шкодичка заспа и се удари в предното ми ляво колело в Чехия и понеже нямах тас на джантата му фрезовах с болтовете предната дясна врата, малко трябваше още за да фрезовам и жена му. В Гърция изпреварвах камион с ремарке и той кривна в ляво към мен и се удари в ремаркето ми, но благодарение на професионализма и на двамата не сме развъртяли воланите и останахме на пътя. За тези години имам над десет фирмени и наети катастрофирали камиона, всяка катастрофа е изцяло по вина на шофьора, в повечето случаи шофьорите дори не осъзнават вината си или грешката си. Не говорете кой как би реагирал, защото не можете да сравнявате любители с професионалист и то шофьор на автобус. За да караш автобус с живи хора трябва да можеш, а не при една наистина лека ситуация да се метнеш в канавката с жертви и най-нагло да лъжеш как си се вдигнал на две колела и си завил наляво.
Звучи най-логично това.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Апр 2018, 17:18

BaDxBoY написа:
Don_Diego написа:Не разбирам защо продължава да се търси вина у шофьора :dunno:
Да, могло е да реагира по-добре, но нека не забравяме, че ако не е бил ударен изобщо е нямало да има нужда от реакция. На мен още ми е интересно каква е била причината за загубата на контрол над реното


Защо ти е интересно ?

Дай на жена да изпреварва и ще видиш. Аз се плаша моята като кара на магистрала и тръгне да изпреварва. Или е на 1см от мантинелата, или е на 1 см от колата в дясната лента и недай си боже да трябва да мръдне колата, волана се върти като все едно е с 20км/час .
А преди месец на магистрала Люлин беше най-забавно като имаше лек вятър и да видиш как се прави слалом в 2-те ленти плюс аварийната. Добре, че няма коли и гледам основно аз да карам.

Не е проблема в жените като цяло, а в твоята. Не го казвам като някакъв минус, просто не всеки е роден за шофьор, бил той жена или мъж, но има достатъчно жени, които си карат доста добре.

Jordana написа:Гарантирам че това момиче с реното няма да е основния причинител на катастрофата и следствието ще го покаже . Няма как живота на 6 човека от автобуса да е отнет при такъв минимален страничен сблъсък . Няма такъв случай в практиката и няма как да има при такива сериозни инциденти . Шофьора е длъжен да направи всичко възможно да спаси хората . Както казах това не е тираджия , и дали е реагирал правилно следствието ще покаже .

А аз ти гарантирам, че точно тя ще обере почти всико ако изобщо остане нещо друго за обиране. ВЕЧЕ е задържана за 72 часа(а знаем колко трудно някой се задържа за толкова и при какви случаи :idea: )като и повдигат обвинения за причиняване на смърт на повече от 2 лица, което си е голямо дърво. На всичко отгоре преди 3 години е била хваната да кара пияна. А шофьора на камиона имал само дребни нарушения.
Както и да го сучат, Мордехай е прав за реакцията и аз това писах по-горе, НОООО...това в никакъв случай не прави виновен за ситуацията шофьора на автобуса и още по-малко пък оневинява жената, дори напротив. Има ли удар от нейна страна? Явно да. Толкова. Всичко друго ще с аподробности с цел да се бави делото, дори затрахователите ще гледат да го бавят защото бая пари ще трябва да платят(милиони без да преувеличавам)а после знаят колко ще си ги вземат от виновния, тоест жената.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от memorex » 14 Апр 2018, 18:03

Дано най-накрая се светнат че возят хора и поемат отговорност за живота им.Защо има изискване от 2009 за наличие на колани като няма контрол.Този стюард в буса да заработва стотинки от швепс ли е там ?
Има хора за прйв път се качват на автобус по стечение на обстоятелствата.
Пример макар и не точен но в самолета.
Да вземем всички мерки пък да става каквото ще.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Jordana » 14 Апр 2018, 18:33

от Top Gun Maverick
....А аз ти гарантирам, че точно тя ще обере почти всико ако изобщо остане нещо друго за обиране. ВЕЧЕ е задържана за 72 часа(а знаем колко трудно някой се задържа за толкова и при какви случаи :idea: )като и повдигат обвинения за причиняване на смърт на повече от 2 лица, което си е голямо дърво. На всичко отгоре преди 3 години е била хваната да кара пияна. А шофьора на камиона имал само дребни нарушения.
Както и да го сучат, Мордехай е прав за реакцията и аз това писах по-горе, НОООО...това в никакъв случай не прави виновен за ситуацията шофьора на автобуса и още по-малко пък..............

Върни назад и виж какво съм написал по въпроса че някои неща трябва за трети път да ги пиша .
...16 тона автобус изобщо няма да го усети реното . В такива случаи се държи право , не се върти волана ....

....Е кой да носи отговорност ? Това е водач на автобус , не тираджия . Основното му задължение и отговорност са хората в автобуса . Има изкарана правоспособност специално за превоз на хора , не на картофи ...

... Няма как живота на 6 човека от автобуса да е отнет при такъв минимален страничен сблъсък . Няма такъв случай в практиката и няма как да има при такива сериозни инциденти ..

Новините БТВ - коментар на национален експерт по такива експертизи на авто катастрофи : няма шанс автомобил 1 тон при такъв страничен удар да промени курса на автобус 16 тона .
Даже аз го разбирам това без да съм национален експерт по автокатастрофи :mhihi:
...Шофьорът на автобуса се чувства виновен за жертвите в катастрофата (ВИДЕО)...

Той не само се чувства виновен , той е виновен защото е поставен там точно с такава цел - да не допусне такива смъртоносни инциденти и ако възникнат да опита всички възможни начини да ги предотврати . Нали раздувахне в другата тема теорията че слабия шофьор по инцидентите си личало . Е , тоя добър шофьор ли е ?
Ако тия автобуси изхвърчат от пътя при едно одраскване отстрани - трябва моментално всички да ги запрът от движение ми се струва .
Последна промяна Jordana на 14 Апр 2018, 18:47, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Don_Diego » 14 Апр 2018, 18:43

По кадрите на автобуса изглежда е ударен в предна лява гума, оттам неминуемо автобуса е тръгнал надясно (много вероятно и щети по окачването да е имало, та овладяването да е почти невъзможно). Подскачането се е случило (ако се е случило изобщо) ако задната ос на автобуса се е ударила с предната на колата. Като съберем 2 и 2 и виждаме резултата.

Качествените шофьори в бранша са в сериозните фирми с най-новите автобуси на Мерцедес и Сетра и основно пътуват извън страната. Шофьорите в тукашните фирми са буквално ден да мине, друг да дойде и карането им се изразява в това да стигнат от точка А до точка Б по зададения маршрут и да не пропуснат някоя спирка. От такъв човек не можеш да очакваш професионализъм и адекватна реакция в аварийна ситуация. Ясно е, че е могло да реагира по-добре при удара, но пак казвам ако нямаше удар от страна на реното нямаше да се налага да реагира - щеше да се вози безаварийно до София.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Jordana » 14 Апр 2018, 18:52

Можеше да ги накара поне да си сложат коланите . Сега щяха да са живи всичките . Вината ще я доказва следствието , тука само бистрим политиката . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Don_Diego » 14 Апр 2018, 18:57

Факт, аз в редките случаи когато пътувам с автобус винаги съм с колан :idea:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Апр 2018, 19:55

Шофьорът не може да накара пътника да си сложи колана, нито в такси, нито в автобус. Виж, стюардът или стюардесата могат, но пак не е сигурно кой ще го направи за колко време най-вече. :idea:
Джордане, аз съм съгалсен, че при някакив обстоятелства е можел да реагира, но ние не знаем дали в сотиз случай е можело и е доста трудно да го кажем със сигурност. С коментара ми идеята бе друга, а именно, че ти казваш как тя нямало да отнесе вината, а аз ти казвам, че ще е точно тя на 99%-та. Просто не виждам как следствието ще я оправдае, та от там вече и съда. Това ми бе мисълта, а не кой, какво е можел да направи в случая.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от memorex » 14 Апр 2018, 20:16

Никой и никога не може да застави някой на сила да спазва изискванията за неговата лична безопасност поради простата причина че това е "common sense".НО това не означава че не трябва да му бъдат разяснени предварително по всякакъв възможен начин.В това се състои разликата да носиш отговорност за хора а не да им вземеш парите само .Доста се набляга на това в цивилизацията.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook