Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от efren » 19 Яну 2017, 10:30

Днес видях нещо, което никога не ми беше хрумвало, че може да видя -служителите на сметопочистващата фирма, която е и снегопочистваща вадеха боклуците от контейнерите с ръце, защото не можеха да извадят контейнера заровен от самите тях. Колко по-унизителна може да е тази държава?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от skoti79 » 19 Яну 2017, 10:39

Don_Diego написа:В София като караш по Левски от Попа към тунела на НДК ако си в дясна лента не е сигурно дали ще стигне цяла колата до НДК :mhihi:


Вчера ги оправяха дупките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от zvetiko » 19 Яну 2017, 12:34

Народното събрание. „ЧЕРВЕНИЯ КИЛИМ“ преди клетвата на новият президент ген. Румен Радев.

Изображение

А почистването на магистралите и пътища го решиха по следният начин- затварят ги временно за 1-2 месеца докато се затопли и снега разтопи.:

Шофьори, които влизат във временно затворени участъци при лоши метеорологични условия, ще бъдат наказвани. Ще им се отнемат книжките за 3 месеца и ще бъдат глобявани с 1 000 лева.


Не, че няма пари за необходимото за подръжката- като гледах как ринат снега от "Тракия" с фадроми и камиони и обясняваха как имаме един роторен снегорин на армията от 1960г...:



Но мисля, че преди всичко е важен европейският път на развитие на България- карам по непочистени пътища, но съм горд член на голямото европейско семейство.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от streetz » 19 Яну 2017, 12:52

zvetiko написа:Народното събрание. „ЧЕРВЕНИЯ КИЛИМ“ преди клетвата на новият президент ген. Румен Радев.
Изображение


Село сме си ...


Това ако не е идея на оня дебил от РъБъ, председателя на транспортната комисия Настимир Ананиев ... баси олигофрена.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Don_Diego » 19 Яну 2017, 13:01

Какво не ви харесва на тази мярка? Според мен дори е малко наказанието - от какъв зор ще влизаш в затворен участък и ще пречиш на почистващата техника? Може би болшинството от колите са много добре подготвени за зимата и няма да имат проблеми в снега? Видяхме ги преди няколко седмици колко добре бяха подготвени тия дето изпреварваха снегорините в бедстващите райони, та после трябваше тях да вадят и да се спира почистването. Българина много мрази когато някой мисли вместо него и му налага забрани!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от zvetiko » 19 Яну 2017, 13:35

Don_Diego написа:Какво не ви харесва на тази мярка? Според мен дори е малко наказанието - от какъв зор ще влизаш в затворен участък и ще пречиш на почистващата техника? Може би болшинството от колите са много добре подготвени за зимата и няма да имат проблеми в снега? Видяхме ги преди няколко седмици колко добре бяха подготвени тия дето изпреварваха снегорините в бедстващите райони, та после трябваше тях да вадят и да се спира почистването. Българина много мрази когато някой мисли вместо него и му налага забрани!


Знаеш ли какво не е хубавото- една или две партийни фирми вземат почистването на цялата страна и аз трябва да седя да чакам в снега или да не пътувам, докато си прехвърлят техниката от един регион в друг- все още ли не си забелязал, че всяка година снега ни изненадва. Не ни изненадва, просто нямат физическата възможност да бъдат на няколко места едновременно. Да не говорим, че не купуват и необходимата техника и вместо с роторни снегорини за два часа, се чисти с фадроми и камиони за два дни. Това, че ние сме виновни, а онези мислят за нас вече не минава.
Ето, това е София днес, от вчера не е почистено и си е направо за спиране на движението:

Изображение

Изображение

Но и да го спрат, Фандъкова каза, че лугата и пясъка свършили и била глобила някакви с 30000лв- е мен какво ме грее това, да не би да ми ги даде като компенсация. Същото ги глобила и за неефективно почистване- гледам вървят три камиона, но само първият пръска пясък, другите само светкат. И какво от това- всяка година едни и същи простотии, за кварталните улици пък да не говорим. Така, че направо да спират движението в София, защото колите ни не са добре подготвени да се движат в двудневен непочистен сняг и да чакаме затоплянето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Don_Diego » 19 Яну 2017, 14:32

Почваме да си говорим приказки от 1001 нощ - фирмата спечелила поръчката да чисти София, била същата и за Варна и като завали на двете места едновременно чистят само при Ябланица :kuku:
Факт е, че тази година снеговалежите бяха нетипично силни, обилни и продължителни и повсеместни. Факт е, че има какво да се желае от почистването, но няма как пътя да е почистен до сухо при такива валежи.
Също така хората много пречат на почистването (бубса даде примерна снимка от днес) - в момента, в който завали и всички се качват по колите, беззначение подготвени или не (не малко колеги се изказаха как са бутали коли с по една зимна гума или дори и без такава), трафика става ужасен, градския транспорт допълнително забавя всичко - е как да минат тия снегорини? Снимките дето си качил за мен не показват нищо фрапиращо - нормална зимна обставновка, понапред в темата има от Виена след сняг - същото е положението.
Пак опираме до мрънкането, ето и пример от преди 10 минути: Слизам да изрина двора пред гаражите ми, както и цялата УЛИЦА пред къщата ми. Комшията се прибира в този момент и забива колата в пряспата и се започват маневри напред/назад за да я паркира така, че да пречи по-малко (разбира се, наложи се и малко бутане, че гумите са му първия модел на Мишелин Алпин :conf: ). Излиза и почва да дудне колко много сняг било наваляло, как снегорина бил минал само рано сутринта (на който снегорин не му е работа да чисти улицата ни, но аз и баща ми редовно "загряваме" водача с кеш пара или шише ракия/вино, точно с идеята да минава през нашата улица. Няма друга малка квартална улица където да минава снегорин!) и се прибра като дори не изчисти до или около входната си врата. Ем с такова отношение сме за никъде. Аз не разчитам на общината да ми изчисти улицата затова намирам собствено решение (аз чистя, подкупвам и тн). Колата ми е подготвена за зимата и ако не се налага да излизам - не излизам. Няма вариант да изляза за да сляза до центъра за кафе с приятел или с колата до магазина.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от (bubsa) » 19 Яну 2017, 15:44

Don Diego и аз съм го закъсал с подобни комшии.
Вчера се скарах с единия и тази сутрин е изринал и пред моя гараж
Скапан,мрънкащ и мързелив натод сме си и това е.
Ако се прибера по светло ще ви сниюам паркинга да видите.Аз и още две момчета понеже сме будали прехвърляме по 500 кубика сняг всяка зима и половината паркинг е добре,а другата половина е бедбедстваща
Предложих им и багер да викна за 100лв ще го направи писта за 20мин,но не им се дават пари,а се падат по няма 5лв на човек

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Kroki » 19 Яну 2017, 15:53

ЕЙ така запълват дупките в Бургас.

Изображение

Изображение

Иначе Бургас пак е отцепен. То е някаква глупост това. Отлоняват хората през Айтос ама и там в затворено. Пак няма координация между органите...
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Nukem » 19 Яну 2017, 16:22

що така ся приказваш, ти толкоз ги хвали органите на предните страници, чак за някво Герберче от младежката им организация те помислих, пък ся недоволстваш.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Kroki » 19 Яну 2017, 17:01

Чак пак да съм хвалил :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от bum_bum » 19 Яну 2017, 17:13

:shock: тия са на изцяло нов левъл в Бургас. Запълват вече с пясък.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Батман » 19 Яну 2017, 17:16


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от k.milanov » 19 Яну 2017, 21:22

bum_bum написа::shock: тия са на изцяло нов левъл в Бургас. Запълват вече с пясък.


безплатно от морето :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от K_Ilkov » 19 Яну 2017, 21:42

Оооо ма той е с мазут ако е от залива :mhihi: Има си спойка :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: empar

Последни теми
Facebook