Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Dirty M5 driveR » 16 Яну 2017, 20:28

Аааа не. Казах, че вече изказвания и коментари за шофиране не правя. А вие искате клипове да качвам... :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Яну 2017, 20:57

Dirty M5 driveR написа:... Споделих, че често изключвам системата (защото така ме кефи) и че смятам, че умея добре да карам в зимни условия и стана ебати галимацията...

Не ми се пишеше пак по тая тема за да не го приемеш наистина като заяждане, ама виж да ти цитирам какво точно си писал и ти ми кажи така ли звучи както го пишеш сега:

(bubsa) написа:
Dirty M5 driveR написа:Аз така направих преди годинис първата кола - заваля снега, изчаках да понатрупа и отидох на тукашния полигон да почвам да боря презавиването. Така по пътната мрежа никога не съм имал инфарктни ситуации, когато ми тръгне задницата. Щото то се случва и без да даваш много газ. Аз по-рано в темата като казах, че човек трябва да усети нещата сурови, за да разбере това-онова... Ма нали нищо не разбирам и съм състезател. :mhihi: [Сега си сядам, изключвам всички системи и карам без притеснения. Като поднесе колата контрирам и готово. Но искам да знам какво се случва, не лампичката да ме спасява.

Много на сериозно се взимаш ;) Не знам защо се смяташ за много опитен и т.н. но повярвай ми,че си в голяма заблуда :yes:

Хайде виж пак дали си използвал думите често или дори нещо подобно, защото аз(а и бая други хора)от поста ти разбрах, че ти преди години с първата ти кола си отишъл да се учиш на някакъв полигон и затова по пътната мрежа НИКОГА не си имал инфарктни ситуации като ти тръгнела задницата. Сега си около 25, а тогава си бил на не знам колко, 18-20 и вече си се научил как се става рейсър със задницата в завоя. После казваш, че човек трябвало да усети нещата сурови за да разбере това-онова. И гледай кулминацията как сега сядаш и едва ли не вместо да сложиш колан или да запалиш двигателя, ти преди това изключваш всички системи(колко системи изобщо са това бе човек, едно ДСЦ ли? :shock: Поне има ли няколко режима на работа или е само он и оф? )защото не искаш едва ли не те да ти пречат. Де да знам, аз съм карал с всичката газ и си признавам, че ДСЦ-то ми помага по принцип, а не ми пречи, особено в сух асфалт при всичката газ. На сняг пък ако е много мощна колата, как ще ме убедиш, че с изключено ДСЦ върви по-добре след като след най-малкото барване и тръгва настрани? С включено ДСЦ давам газ и тя си набира доволно, с изключено мога да карам за кеф и само за кеф, ама не моге да отрека ползите на ДСЦ и различните режими на работа.Нали не мислиш, че в БМВ са го монтирали защото мислят, че колите им се карат само от аматьори, които иначе едва ли не не могат да се движат по пътищата? Един вид с тези приказки казваш на всички с включени системи какви аматьори са те. Дори да не го осъзнаваш.
И не мисли, че ти чета морал, точно аз съм далеч от моралиста на форума. :mhihi: Дано си ме разбрал, лека и мека.

Фидел Кастро написа:
Top Gun Maverick написа: Но ако е направен както трябва асфалта не се получава така. Тука пътя Казанлък - Шипка примерно е правен преди повече от 20 години..

Още един чудесен пример пак от твоя край - отсечката от подбалканския път "Казанлък-Сливен". Пуснаха я 1975 или 1976 година. Чудесно помня защото тогава си купихме Москвича. Еми чак след около 30 години - 2005-2006 този път показа признаци, че му трябва ремонт, който по спомен се състоя 2010-2011 г. В никакъв случай обаче пътят не беше в аварийно състояние. Още с направата му си личеше, че това е висококачествен асфалтобетон.
Затова не се учудвайте на носталгичните спомени колко добре сме били при социализЪма. И тогава се краднеше, но с определена и то поносима мярка. :shock:

Да, помня, че този път откакто аз съм минавал за пръв път по него все си беше един и същ. Ремонтът го направиха тогава защото пускаха магистралата и трябваше да се направи добро алтернативно трасе, тоест да се поокрадат някои пари защото стария път не беше наистина чак толкова зле или поне беше само на места.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Dirty M5 driveR » 16 Яну 2017, 21:15

Абе защо по дяволите да се обяснявам от "а" до "я", все едно съм виновен за нещо?! Изключвам го, защото искам аз да контролирам колата, а не дросела сам да решава какво му се прави. Точка. ;) Да съм накарал някого да го прави, или да призовавам всички да карат като мен? За суровото поведение на колата имах предвид каквото каза колегата преди мен - че все се намира някой полигон или изоставена площадка, където човек може да усети без притеснение как поднася автомобила и как да го контролира. И да - седя зад думите си, че това помага много в рутинното шофиране после. Вие го обърнахте защо едва ли не е нужно това и видиш ли как било завод за рейсъри подобно място.
Никакви корекции нямам към BMW - което са направили по колите всичко е хубаво и полезно. Умишлено съм опитвал да поднеса е39 с DSC - еми не става, щото системата прави каквото й е зададено. Но когато изляза и реша, че искам в тия 30мин аз да контролирам колата... избора е лично мой дали да изключа всичко или не. И това не ме прави автоматично опасен на пътя, защото всичко е в моя ум - ако се изкелеша мога да убия 5 човека за 5 секунди с 5 включени системи. Само че аз пък претендирам да съм разумен и когато около мен има трафик си карам едва ли не на първо място безопасно за тях, та после за мен. На някого някакво обяснение дължа ли още? ;)

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Lenco » 16 Яну 2017, 21:34

Dirty M5 driveR написа:...

Какво караш, си карал?
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от N.Mihaylovski » 16 Яну 2017, 22:27

Мисля, че се отклонихте доста от темата, моля на ЛС да си решавате проблемите
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Don_Diego » 16 Яну 2017, 23:29

Моментното състояние на пътя София-Варна е трагично. От Търговище до В. Търново път няма, от Търново насам чак след Севлиево се вижда асфалт :banghead:
Колегата вече 6ти час се прибира от Варна
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от alx » 17 Яну 2017, 2:36

Аз миналата седмица трябваше да карам от София до Бургас, после Варна и да се прибера пак през Пловдив. Ми... да ме извиняват колегите ама се нагледах на безсмъртни хора с лоши коли да карат като за последно. Генерално особено по магистралите така се кара, че ако щеш да си 10х10 с гуми с шипове да си... няма значение...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от efren » 17 Яну 2017, 10:39

Don_Diego написа:Моментното състояние на пътя София-Варна е трагично. От Търговище до В. Търново път няма, от Търново насам чак след Севлиево се вижда асфалт :banghead:
Колегата вече 6ти час се прибира от Варна


Е аз мисля отдавна написах, че в Търновска област пътищата са само сняг и това няма да се промени, защото никой не хвърля луга (а по статистика от предни години няма и да хвърля).
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от TheDriver » 17 Яну 2017, 10:54

efren написа:
Don_Diego написа:Моментното състояние на пътя София-Варна е трагично. От Търговище до В. Търново път няма, от Търново насам чак след Севлиево се вижда асфалт :banghead:
Колегата вече 6ти час се прибира от Варна


Е аз мисля отдавна написах, че в Търновска област пътищата са само сняг и това няма да се промени, защото никой не хвърля луга (а по статистика от предни години няма и да хвърля).


Как така :shock:

Лилето вчера по телевизора каза, че на всички е разпоредено да хвърлят препарати и че няма да им приема оправданията :nono:
И глоби ще налага след това :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 28.09.2007
Кара: E31 850,840 x5 4.8 is mini cooper s

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от cucibg » 17 Яну 2017, 11:45

Dirty M5 driveR написа:
(bubsa) написа:Много на сериозно се взимаш ;) Не знам защо се смяташ за много опитен и т.н. но повярвай ми,че си в голяма заблуда :yes:


Защо? Защото изключвам системите ли? А някои коли като нямат? Те сигурно не трябва да се карат. Стига глупости... Всичко е в акъла на човек - като е решил да е келеш, да прави мизерии на пътя и да се пребие няма сила на света, която да го спре. Караш ли с разум проблемите може да са само независещи от теб.



Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe
Re: Със задно по завоите - ЗАБРАВЕТЕ ВСИЧКО!
Мнение от Dirty M5 driveR » 01 Дек 2011, 21:25

Колеги, много писахме в тая тема, но... неизбежното се случи. Последното ми каране за "сцепление" завърши с тежка загуба на такова при немалка скорост. Не знам защо реших да карам със шпера така, както и с отворения диф. Но по гадния начин разбрах, че това, което правя не е за обществените пътища и градските улици. Сега ходя пеш и имам предостатъчно време да обмисля и осъзная някои неща. Много от вас писаха против подобен тип шофиране, и сега с чисто сърце заявявам, че до един са били прави. Но нищо, аз не съжалявам. Рано или късно щеше да се случи, и е по-добре че стана сега и при тези обстоятелства, а не по-късно и на сериозно място. Сега просто се радвам, че съм жив и здрав. Така че призива ми е: вършете тия неща по полигоните и пистите. Докато нещата се получават безпроблемно - ок. Но в секундата, в която нещо се обърка... никой не може да каже какво би станало.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Elesar74 » 17 Яну 2017, 11:49

Де са тия с бързите коли? Аз срещам само едни каращи с 40-50 и то все "преднячки". Малко сняг да завали и само почват да се пречкат по пътищата.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от host » 17 Яну 2017, 12:05

Вчера в Пловдив по централните булеварди имаше както е писал един колега поне 1-2см лед... Караше се с 10-15км... И при аварийно спиране пак едвам се спираше.

39ката на всеки светофар тръгваше настрани, не напред докато поне малко не отлепи от място, с халф моуд, без, с асц.. Леда си е лед.

Та не се подигравайте че някой карал с 50 извънградско... Трудно се тръгва... Ама като се наложи да спреш... Нищо не помага. Та съобразената скорост е добро нещо, дори по-бавно от колкото пътя позволява да се движиш пак е по-добре вместо да си поредната неуправляема шейна.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 28.12.2009
Местоположение: Ямболъ
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Божил|Божилов » 17 Яну 2017, 12:17

Вчера пътувах Ямбол-Бургас.Беше чиста но преди Карнобат,в дясното платно+аварийната лента е всичко в дупки. :conf: Преди Бургас пък тези от пътното с една метличка метяха дупките и ги запълваха в дъжда... :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от efren » 17 Яну 2017, 12:55

TheDriver написа:
efren написа:
Don_Diego написа:Моментното състояние на пътя София-Варна е трагично. От Търговище до В. Търново път няма, от Търново насам чак след Севлиево се вижда асфалт :banghead:
Колегата вече 6ти час се прибира от Варна


Е аз мисля отдавна написах, че в Търновска област пътищата са само сняг и това няма да се промени, защото никой не хвърля луга (а по статистика от предни години няма и да хвърля).


Как така :shock:

Лилето вчера по телевизора каза, че на всички е разпоредено да хвърлят препарати и че няма да им приема оправданията :nono:
И глоби ще налага след това :mrgreen:


А най-важното е проверките да се правят само там където е разчистено. И медиите да снимат сако където е разчистено :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от KPETEH » 17 Яну 2017, 15:25

Божил|Божилов написа:Вчера пътувах Ямбол-Бургас.Беше чиста но преди Карнобат,в дясното платно+аварийната лента е всичко в дупки. :conf: Преди Бургас пък тези от пътното с една метличка метяха дупките и ги запълваха в дъжда... :mhihi:

С кво ги пълниха?!! Сняг ли? Тия са окончателно изперкали...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook