Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Е.Димитров » 31 Авг 2018, 8:24

Онзи ден слушах, че лабораторията, която изследва асфалта и одобрява проекта ...всъщност е на фирмата, която го полага :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от host » 31 Авг 2018, 8:45

Borymeckata написа:Не знам как е в другите области, но с кадрите в строителството е зле и на по-зле отива... Инженери, техници и бачкатори - просто не са останали хора за работа. Гледам по обектите - или някакви дъртаци, дето едва ходят, или хлапета, които не знаят къде се намират... Къде са опитните, но все още енергични хора, около 30 - 40 години? :dunno: :dunno:


някъде където им излиза сметката?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Nukem » 31 Авг 2018, 17:24

Borymeckata написа:Не знам как е в другите области, но с кадрите в строителството е зле и на по-зле отива... Инженери, техници и бачкатори - просто не са останали хора за работа. Гледам по обектите - или някакви дъртаци, дето едва ходят, или хлапета, които не знаят къде се намират... Къде са опитните, но все още енергични хора, около 30 - 40 години? :dunno: :dunno:


аз съм пътен инженер на 35 години, в момента съм строителен надзор на един път от 10км и имам един обект предстоящ 20км, общо взето мисля като ги завърша да сменям работата, че взеха да искат да стоя всеки ден по 12 часа и 7 дни в седмицата и говорим за заплата 1000лв, а това ще ми попречи на другата работа :mhihi: . Общо взето от инженерството голяма полза няма, много бачкаш малко ти плащат и носиш голяма отговорност.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Мордехай » 01 Сеп 2018, 13:05

Трийсет години великите бизнисмени се ебаваха със заплатите и работата на хората, сега вече тия дето ставаха са по чужбината и са се реализирали. Еми няма да има хора. То се мисли и за бъдещето, трябва да я храниш кокошката, дето снася зюатни яйца, а не да я колиш. Много фирмаджии не го разбират тва нещо. А пък тия, които умеят нещо и са професионалисти в занаята си и работят без пари за шефа с бентлито са толкова глупави, че не знам дали човек да го съжалява или мрази.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от steeN » 01 Сеп 2018, 13:16

Честно кажи, ти в момента имаш ли възможност да натискаш работниците ти да работят за твоето Бентли или по-скоро внимаваш как да не избягат при друг... и как се справят фирмите, които го правят това спрямо другите в твоя бранш :lol:
(това за да контрастираме спрямо работници в държавна агенция, които нямат алтернатива за работа)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от alekangg » 01 Сеп 2018, 13:49

Не е по темата, ама като се отвори въпроса със заплати и хора, мога да кажа следното.
В нашата и в на жена ми фирмата постоянно се търсят хора. В на жена ми фирмата дават 2 заплати на нов човек и две на човека, който го е препоръчал, ако има такъв. Смятайте за какво става въпрос.
При нас няма две заплати, само някакъв бонус от 500лв за препоръка, но няма..
В същото време материала е потресаващ, механични инженери със стаж не могат да боравят с шублер, правете си изводите вие.
По-добре няма да става, само по-зле.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Сеп 2018, 14:35

Малко по темата за Свогето и по-точно за част от автобусните шофьори. Местният феодал относно автобусни превози(и още бая неща)переше парите на БСП и още сигурно го прави(защото сина му все е в листите като има избори)макар сега да са по-малко защото бая време са извън властта. В резултат от много години той определя друг дали ще кара някакви линии, понеже това може да се случи само ако той откаже. Не плаща хубави пари на работниците си и автобусите го кара контингент от типа хвани единия и го удари в другия. Знам за двама редовно каращи пияни, а няколко са пълни камикадзета, градски рейс съм го виждал между селата със 140 да лети, особено ако гледа да изпревари мен. Случвало се е леко инциденти да имат. Единият герой обаче доста лети все и е имал инцидент с човек и смърт 90-те, още така си лети. Одеве след работен ден и нови летеже(по думите на една жена, а и то се вижда)се прибира с една от вторите цедки. Близо до селото си на ограничение 50 и знак за крави, на място където днес е минал 20 пъти, а за целия си стаж хиляди си лети и удря крава, Мерцедеса леш, язък за кравата защото лежи и се мъчи още я видях. Та мисълта ми е, че контингента не става в голямата си част. Тоя все едно пред тях се удря като е гледал там куп инциденти с животни за годините си стаж.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от alekangg » 01 Сеп 2018, 14:42

Кой е тоя автобус дето вдига 140????

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от (bubsa) » 01 Сеп 2018, 14:56

alekangg написа:Кой е тоя автобус дето вдига 140????
И повече може.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Сеп 2018, 15:25

Дори не е и нов, тоя ползва все Манове, Сетри и Мерцедеси. Капаците му отстрани вибрираха тогава и единия се отвори и вдигна, тогава го изпреварих и той намали. Редовно със 120 ги засичам, километража ми и да лъже, лъже точно колкото и неговия там в допуските. Рейсовете все имат някакви хора вътре, смятайте ако му се наложи да спира...
Тая скорост не я вдигна дори на първокласен път, а на такъв с бая клатушкане.
Сега минах пак покрай кравата, живо е добичето, но не става, а стопанина му го милва. Ще я колят защото 100%-та е със счупени крака, а е огромна крава, всеки ден я виждам точно тая. Според мен я е качил на капака и е минал с колата под нея и е паднала или отзад или отстрани, а той в канавката. Те тука хората като разбират и никой не е изненадан точно от тоя, ама...
Макар преди време да бе казвал на момчето, което ме зарежда с метан(то ми каза, а онзи не го е допускал понеже фирмата с автобусите и метана на същия феодал)да направел нещо, че да се взривя докато карам, пак не се радвам, че се удари тоя дебил. Все пак ми е колега и всеки ден съм на пътя, знам какво е, застраховани няма. Той с рейса наскоро забърса един инкасо автомобил, друг пък ме изчака една баба да слезе нацяло и тръгна, та мина с гумите през крака и, абе чудо са някои рейсаджии.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Мордехай » 01 Сеп 2018, 15:47

steeN написа:Честно кажи, ти в момента имаш ли възможност да натискаш работниците ти да работят за твоето Бентли или по-скоро внимаваш как да не избягат при друг... и как се справят фирмите, които го правят това спрямо другите в твоя бранш :lol:
(това за да контрастираме спрямо работници в държавна агенция, които нямат алтернатива за работа)

Дори когато едно време съм имал възможност да натискам хората с работата, не съм го правил. Аз съм бил дълги години шофьор и не съм нещо повече от моите шофьори. При мен бизнесът се е развил бавно и трудно и не съм като останалите, дето са започнали с един камион и първата година са купили 50 чисто нови. За мен бизнесът и шофьорската професия са ето това:
https://m.youtube.com/watch?v=Zb_-9dTTbFE
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от steeN » 01 Сеп 2018, 15:57

Тактично ми избегна въпроса обаче :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Мордехай » 01 Сеп 2018, 16:51

Не. Сега нямам възможност да ги натискам, сега всячески се опитвам да ги задържа на работа. Просто ти казах, че дори когато съм имал възможност, не съм го правил. Не знам как другите фирми се справят, но за много фирми транспортната дейност е допълнителна и не се прави сметка дали е печеливша или не. А други просто усвояват пари през транспортните си фирми. В момента много бизнеси в България са леш.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Сеп 2018, 17:14

Наоколо има един, който пере пари на едно от най-известните имена от престъпните среди, засега имат към 75 камиона...
Всъщност колко от големите компании в България са тръгнали с камион-два-три и през годините плавно са вдигнали бройката, а не като разни други, които както казваш за една година са купили 50, понеже много ги разбират нещата? :mhihi:
Защото аз знам за хора, които преди близо 30 години почнаха с камиони и сега имат само по 3-4 камиона, плюс някой лев, на единия дори чичо му им уреждаше на него и баща му курсове от Англия, почнаха с 1 камион и вече близо 30 години имат мисля 2 камиона, вярно нови, ама не е като онези с по 50-100.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от TNT » 01 Сеп 2018, 23:54

alekangg написа:В на жена ми фирмата дават 2 заплати на нов човек и две на човека, който го е препоръчал, ако има такъв. Смятайте за какво става въпрос.

:OT: От моя скромен опит... там където има много големи бонуси за препоръка - фирмата е пълен ташак. Аз бях в една такава и в началото "ее баси якото" и си мисля кой да препоръчам. Бяха и добри заплатите. Врътката е, че бонуса се взима, ако човека остане 4 месеца. Никой не се лъже толкова. Аз си пуснах предизвестието след 6-7 седмици, други по-бързо се ориентираха - 8 дни, 12 дни...

Това за работниците е вярно. Ама и с работодателите е същата работа. И от двете страни да си - все е зле положението. Аз съм си казал, че ако пак смеря кофти работодател - пускам сигнали навсякъде, където може. Нищо няма да стане, ама ще им отворя работа и ще им стане гадно :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook