Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2017, 23:17

dextuar написа:Добре, не исках да го пиша, но да приемем, че съм изминал около 40км с 220 км/ч при ограничение на гумите 210км/ч при 21 градуса външна температура. Гумите са Нокиан WR D4.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Оди пали свещи, че това ако е вярно нямаш и бегла представа какво щеше да ти се случи, ако ти се беше наложило да натиснеш рязко спирачките.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Dirty M5 driveR » 09 Окт 2017, 5:45

Оставете момчето. Всеки си поема риска и това е. И аз миналото лято карах едни зимни Континетали на 7 години цялата Хемус към Варна 170-180 и нищо им нямаше. И си спирах, и ускорявах. Разказва им се играта в града като правиш резки спирания и най-вече ускорения. На един приятел така почна да се появява блистъринг. Ама той на почти всяко натискане на газта е със светещо ДСЦ. :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от K_Ilkov » 09 Окт 2017, 7:53

Бахти троловете :mhihi: Пак сте налазили декстърката :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Е.Димитров » 09 Окт 2017, 8:00

Как така "всеки сам си поема рисковете"?
Ами нали при не дай си Боже инцидент, отнасят го други автомобили, който са имали нещастието да се намират на пътя на този, който "сам си поема рисковете"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Dextuar » 09 Окт 2017, 8:06

Аман от форумни моралисти! Половината дрифтите/сте дрифтили по кварталните улички и кръстовища, но нямате топки да си го признаете, еле пък да пуснете някое клипче :mhihi: :ok: Аз съм си взел урока и дълго не съм го повтарял, ама се изяснете - сега има ли проблем да се кара със зимните с висока скорост или няма, че нещо са ви много противоречиви мненията ;)

pampo написа:^ Аз чак сега разбрах какви кретени са всички, които изтипосваш в "Селяндурски тероризъм..". Обещавам повече да не ти правя забележки, явно наистина знаеш какво правиш :mrgreen:

И щото някога съм карал "по-така", нямам право да имам мнения и позиция за другите шофьори на пътя ли? :winky: Желязна логика :yes:

Е.Димитров написа:Как така "всеки сам си поема рисковете"?
Ами нали при не дай си Боже инцидент, отнасят го други автомобили, който са имали нещастието да се намират на пътя на този, който "сам си поема рисковете"
Еми ей така, вярно, не е писта, но в онзи му период се ползваше изключително малко, доста хора не го знаеха. Закачих се в една колона с бързаци, една Е60-ка и някво Ауди беше, може и някой от тук пишещите да е бил, ама сега да се прави на света вода ненапита :mhihi:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от b00st » 09 Окт 2017, 8:47

Кара се със зимни гуми бързо, ама риска да прегрее и да ти направи експлозия в кланика е значително по-голям от лятната. И после става като на клипа от статията и всичките системи на света не могат да те спасят :wave:
https://fakti.bg/avto/233936-da-spukash ... lice-video

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Dirty M5 driveR » 09 Окт 2017, 18:06

Четенето на морал не е лошо нещо, но тука почваме да се нападаме и да издребняваме. Да, човек прави неразумни неща от време на време и си носи отговорността за това. Момчето ви каза - направил го е в момент, в който пътя не е бил натоварен. И аз съм карал целия Хемус към Варна със 180-200, но трафика беше изключелно слаб. Като съм чел темата "Колко най-много сте вдигали с автомобила си?" не оставам с впечатлението да има много въздържатели. :mhihi: Почти всеки с кола над 200 коня цитира скорости от 230-240. Как са определили, че в тоя момент няма да им гръмне някоя гума никой не споделя... Редно е като се шофира по този начин колата да е изправна и гумите да са съобразени. Тия с моргите, дето карат с разбити носачи и гуми на 15 години, и караш примерно 100км с тях със скорост 100-110 по-малко опасни ли са? Дайте да си говорим нещата както са. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от shark1986 » 11 Окт 2017, 11:50


Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Kroki » 20 Ное 2017, 9:38

Вчера като минавах ми направи впечатление, че на един от проблемните участъци към Бургас са засадили туй(туя) една до друга, а зад тях са сложили бали със сено. Предполагам още ще слагат. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Jordana » 20 Ное 2017, 11:52

https://www.youtube.com/watch?v=2LgedjS7TzI
https://www.youtube.com/watch?v=3yyPmIbCvKU
и така нататък , има тонове неизчистен сняг и тази година в цяла Европа ...

:mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Don_Diego » 20 Ное 2017, 12:34

Kroki, тази година пролетта или лятото имаше акция по засаждането на стотици дървета (не знам какъв вид) покрай магистралата, в най-склонните към навявания участъци. Напоследък наистина на места слагат и бали сено, дано всичко това свърши работа и да няма повече подобни инциденти там. Шофьорите също трябва да се усетят, че в зимни условия не се кара както в летни, да подготвят по-добре колите и да карат по-внимателно
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Stoqnov_1979 » 20 Ное 2017, 18:30

След тези дървета,които са засадили покрай магистралата ще е 100 пъти по зле. Сняг навява зад преграда. Така че,който ще пътува от там през зимата да си има още едно на ум.
Това си беше една измишльотина на собственика на Карнобатския винпром,който искаше да получи земята безплатно около магистралата и да сее лозя,уж че да направи добро за държавата! Но не станаха нещата и сега сеят дървета като си мислят,че е правилно. Но не са ли засяти на поне 30 метра от платното,просто да си очакват преспите на магистралата :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Jordana » 20 Ное 2017, 19:18

Нали щяха да секат дърветата покрай пътищата ? Имало много тежки инциденти със блъснати дървета . Ако не беше смешно , щеше да е трагично :mhihi:
...Полицията е категорична – ако това дърво не се беше препречило на пътя, хората може би щяха да бъдат живи. Ето защо полицията излиза с кардиналното решение – дърветата да бъдат изсечени....
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Фев 2018, 20:34

https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от sixstraight » 13 Фев 2018, 21:29

То хубаво това но около срутеното изглежда перфектно даже и парчетата изглеждат добре не виждам дупки, кръпки, бразди, хлътвания и тн. Тук на перфектен път ако пробваш да караш с ниски гуми и твърдо окачване друса отвратително. Чисто новият път който правиха есента между владая и княжево е супер особено че шахтите са с 3-5см по надолу от новият асвалт, но това не е проблем и да не забравите да си купите винетки ши :censored: ани винетки.
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook