Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Dextuar » 08 Окт 2017, 20:26

Don_Diego написа:
alekangg написа:
Don_Diego написа:Аз днес се преобух, личната кола я карам предимно много рано сутрин и късно вечер, когато е студено. Вчера в дъжда и студеното време, ТДС-а въртеше гуми като Мка по светофарите, а летните ми не са галоши :mhihi:

Вчера карах в София едно тди със зимни гуми и въртеше също доста..
На 5-6 градуса и вода не видях разлика от зимни и летни.


Аз карах при 2 градуса външна температура и определено не я усещах колата, както я усещам при 22 да речем. Иначе още от миналата седмица си бях запланувал да се преобуя и чаках първия почивен ден за да го направя (гумите са ми на джанти, балансирани и за 20 минути в гаража бях готов)
И моите са така и направих тази грешка миналата година да ги сменя по-рано и както карам леко по-бързичко почнаха да падат парчета от гумите, а тогава им беше 2-ри сезон и да са били на не повече от 10к км. Тази година смятам да изчакам, както каза, за 20 мин работа е, когато са ти на отделни джанти.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Stuttgy » 08 Окт 2017, 21:17

Аз цяло лято изкарах с зимни гуми с DOT 2212,грайфера беше като на нова гума,но така или иначе това не става за зимната.Та идеята ми е че за 25к км не съм забелязал да лисват части от гумата.

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от (bubsa) » 08 Окт 2017, 21:35

Зимните гуми се рзпадат когато са вече стари и изпечени :winky: Това как читава зимна гума се разпада на 20 градуса :kuku:
Имах преди време едно фиатче и то се изплзваше само за риболов и работа.На него му купувах всяка есен 2 нови зимни 13-ки.Не е имало случай дори на увреден малко протектор,да не говориме за липса на парчета.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

Мнение от Dextuar » 08 Окт 2017, 21:39

Добре, не исках да го пиша, но да приемем, че съм изминал около 40км с 220 км/ч при ограничение на гумите 210км/ч при 21 градуса външна температура. Гумите са Нокиан WR D4.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от efren » 08 Окт 2017, 21:40

dextuar написа:Добре, не исках да го пиша, но да приемем, че съм изминал около 40км с 220 км/ч при ограничение на гумите 210км/ч при 21 градуса външна температура. Гумите са Нокиан WR D4.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Да знаеш, че не ти вярваме ако няма видео :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от alekangg » 08 Окт 2017, 21:48

dextuar написа:Добре, не исках да го пиша, но да приемем, че съм изминал около 40км с 220 км/ч при ограничение на гумите 210км/ч при 21 градуса външна температура. Гумите са Нокиан WR D4.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ако е по километраж, 100% е било под 210 реални

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

Мнение от Dextuar » 08 Окт 2017, 21:52

alekangg написа:
dextuar написа:Добре, не исках да го пиша, но да приемем, че съм изминал около 40км с 220 км/ч при ограничение на гумите 210км/ч при 21 градуса външна температура. Гумите са Нокиан WR D4.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ако е по километраж, 100% е било под 210 реални
233 по километраж, Vmax с ремап


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от alekangg » 08 Окт 2017, 21:53

И аз искам видео. Просто не виждам как ще държиш 40км тая скорост, ако не е затворен пътя само за теб.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от host » 08 Окт 2017, 21:57

човека е бил с зимни гуми с VMax 210km/h ... пределно ясно е, че е летяла 40км е90ката , не е докосвала асфалта дори

майтапа на страна , не искам да те срещам на пътя по какъвто и да е повод с тоя тип шофиране

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Dextuar » 08 Окт 2017, 21:58

Няма какво да доказвам с видеа, нито ги пазя от преди година, нито камерата ми има GPS. Въпросът беше друг, с висока скорост при сравнително топло време им разказваш играта на зимните гуми. Сега не си представяйте да се ронят чак, но си имаше последствия.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Jordana » 08 Окт 2017, 21:58

На магистстралата става , че и за подълго от 40км . Мойте зимните са второ лято на колата ама парчета да липсват досега не съм видял :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от (bubsa) » 08 Окт 2017, 22:00

Jordana написа:На магистстралата става , че и за подълго от 40км . Мойте зимните са второ лято на колата ама парчета да липсват досега не съм видял :dunno:

Става ама не знам как :mhihi:
Я се опитай дори със 130 да караш на темпомат 10км не повече и ще видиш дали става с 200+,40км :nono:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от alx » 08 Окт 2017, 22:07

Аз мога нагледно да ви покажа със 140 като си караш една от най добрите лятни гуми с хубав грайфер и настъпиш до край една 1000 коньова кола при 0 градуса какво става... От фирмата след като с погнуса им я пратих да я изследват ми казаха, че при тези температури и коне цялостта на лятната гума не е гарантирана.... снимките съм ги правил с телефона миналата късна есен... гумата е бриджстоун потенза 315/25/20 и е на 1500км... Вие си правете изводите какво става вътре при ниски температури...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна alx на 08 Окт 2017, 22:14, променена общо 5 пъти
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

Мнение от Dextuar » 08 Окт 2017, 22:07

Беше на северната тангента, в посока е 19 км, отиване - връщане, отделно си карам и по-бързо, сега не мога да разбера какво искате да ме убедите, че не си знам как са били гумите ли или че вие знаете по-добре от мен как са карани и съхранявани?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от pampo » 08 Окт 2017, 22:24

^ Аз чак сега разбрах какви кретени са всички, които изтипосваш в "Селяндурски тероризъм..". Обещавам повече да не ти правя забележки, явно наистина знаеш какво правиш :mrgreen:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook