Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от alekangg » 08 Окт 2017, 9:17

Не ми дава да сложа повече от 3 снимки и за това пускам другите 2 за тротоарите, където е забранено да се пуши.

IMG_2319.jpg

IMG_1651.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от alekangg » 08 Окт 2017, 9:19

Dirty M5 driveR написа:По спомен беше зимни с минимален протектор 1.6мм или други с минимален 4мм. Страхотен закон - стимулират народа да кара с всякакви гуми, само не и истински зимни. Някой от законописците що не сложи зимни с 1.6мм на НСО-то и да обикаля България. :mhihi:


С този хубав асфалт, няма особено занчение какво ще сложиш, а закона си е същия. Могат да изискват в определени условия вериги и да не пуснат някой със зимни гуми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Окт 2017, 9:30

Е как да няма "особено значение"? Ти шегуваш ли се...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Окт 2017, 10:15

Jordana написа:Те не са ли задължителни зимните гуми вече ? В смисъл излизаш , не излизаш трябва да си със зимни . :dunno:

НЕ!!!
Приеха го така, че може да караш с летни гуми целогодишно, но...ако има сняг си задължен да имаш зимни гуми. С две думи куката ако те барне като тия закъсалите горе на прохода и си с летни гуми, пише ти акт дори да е юли месец. Ако обаче е декември или януари, дори да си с летни, но няма сняг, не може никой, нищо да ти каже. Това го приеха понеже има региони, където има сняг дори май месец, а има такива, където до декември януари е трудно да падне. Та оправданията на тия от вчера са смешни, не гледал новини, откъде да купел зимни гуми другия, щом ще минава проход подлежи на акт като има сняг горе. Ама трябваше и екип на КАТ с репортерите там, та да има ефект.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от alekangg » 08 Окт 2017, 10:20

Top Gun Maverick написа:
Jordana написа:Те не са ли задължителни зимните гуми вече ? В смисъл излизаш , не излизаш трябва да си със зимни . :dunno:

НЕ!!!
Приеха го така, че може да караш с летни гуми целогодишно, но...ако има сняг си задължен да имаш зимни гуми. С две думи куката ако те барне като тия закъсалите горе на прохода и си с летни гуми, пише ти акт дори да е юли месец. Ако обаче е декември или януари, дори да си с летни, но няма сняг, не може никой, нищо да ти каже. Това го приеха понеже има региони, където има сняг дори май месец, а има такива, където до декември януари е трудно да падне. Та оправданията на тия от вчера са смешни, не гледал новини, откъде да купел зимни гуми другия, щом ще минава проход подлежи на акт като има сняг горе. Ама трябваше и екип на КАТ с репортерите там, та да има ефект.


Ще може ли да ми покажеш закона, където да пише това??
До колкото знам, може да се кара с летни с мин 4мм грайфер, както и може да ти искат вериги в някой заснежен проход.

От 15 ноември до 1 март шофьорите у нас трябва да ползват гуми, предназначени за зимни условия, или гуми с дълбочина на протектора не по-малка от 4 мм, решиха депутатите с приети на второ четене текстове от Закона за движението по пътищата.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от efren » 08 Окт 2017, 15:39

alekangg написа:
Top Gun Maverick написа:
Jordana написа:Те не са ли задължителни зимните гуми вече ? В смисъл излизаш , не излизаш трябва да си със зимни . :dunno:

НЕ!!!
Приеха го така, че може да караш с летни гуми целогодишно, но...ако има сняг си задължен да имаш зимни гуми. С две думи куката ако те барне като тия закъсалите горе на прохода и си с летни гуми, пише ти акт дори да е юли месец. Ако обаче е декември или януари, дори да си с летни, но няма сняг, не може никой, нищо да ти каже. Това го приеха понеже има региони, където има сняг дори май месец, а има такива, където до декември януари е трудно да падне. Та оправданията на тия от вчера са смешни, не гледал новини, откъде да купел зимни гуми другия, щом ще минава проход подлежи на акт като има сняг горе. Ама трябваше и екип на КАТ с репортерите там, та да има ефект.


Ще може ли да ми покажеш закона, където да пише това??
До колкото знам, може да се кара с летни с мин 4мм грайфер, както и може да ти искат вериги в някой заснежен проход.

От 15 ноември до 1 март шофьорите у нас трябва да ползват гуми, предназначени за зимни условия, или гуми с дълбочина на протектора не по-малка от 4 мм, решиха депутатите с приети на второ четене текстове от Закона за движението по пътищата.


Ето кой си е чел закона :lalala: . Вярно закона е малко тъп, нонаистина позволява да си с летни гуми на сняг ако имат 4 мм.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Окт 2017, 15:53

Както казва шефчето на работа - да го бяха направили 4мм летни или зимни. Белким народът като види, че с 4мм летни не става да си сложи хубави зимни. Неслучайно някои зимни гуми имат и зимен маркер, под който гумата не е препоръчително да се кара в зимни условия, и той е горе-долу на тази дълбочина ако не се лъжа. Нямам нищо под ръка да измеря и да споделя.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от efren » 08 Окт 2017, 15:57

Dirty M5 driveR написа:Както казва шефчето на работа - да го бяха направили 4мм летни или зимни. Белким народът като види, че с 4мм летни не става да си сложи хубави зимни. Неслучайно някои зимни гуми имат и зимен маркер, под който гумата не е препоръчително да се кара в зимни условия, и той е горе-долу на тази дълбочина ако не се лъжа. Нямам нищо под ръка да измеря и да споделя.


4 мм. Доста зимни го имат вече.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Don_Diego » 08 Окт 2017, 16:11

Аз днес се преобух, личната кола я карам предимно много рано сутрин и късно вечер, когато е студено. Вчера в дъжда и студеното време, ТДС-а въртеше гуми като Мка по светофарите, а летните ми не са галоши :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Dextuar » 08 Окт 2017, 16:39

Don_Diego написа:Аз днес се преобух, личната кола я карам предимно много рано сутрин и късно вечер, когато е студено. Вчера в дъжда и студеното време, ТДС-а въртеше гуми като Мка по светофарите, а летните ми не са галоши :mhihi:

Снощи се качих на Витоша с летните, бях приятно изненадан от поведението им :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Don_Diego » 08 Окт 2017, 16:53

Колата се движи, но на ниски температури с летни гуми, поведението определено е по-различно отколкото в жегите. Започне ли да се включва абс-а при по-интензивно спиране при ниски температури за мен е знак, че е време за зимните гуми. Летните са се Одървили и нямат голямо сцепление
Няма да векувам с тоя комплект зимни гуми, не ми пречи да се изтъркат малко повече или да се наложи да ги сменя с нови година по-рано :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от k.milanov » 08 Окт 2017, 17:09

Единственото нещо в закона у нас е, че в зиминя период, май беше 1ви ноемрви 1ви март трябва да си с гуми с не по-малко от 4мм грайфер - може и семита ако искаш :mhihi:

И пак питам, колко от вас миналия weekend ( септември месец ) сложиха, зимни, че да нямат проблеми вчера на петрохан и колко от вас сложиха днес пак летните, защото след 3 дена го дават 15-20 градуса? Всеки сам си носи отговорността за вчера, че не е бил с походящи гуми, ама и 'пак изненада за почистващите фирми' - 2 см сняг и тотален блокаж :kuku:

:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от alekangg » 08 Окт 2017, 17:38

Don_Diego написа:Аз днес се преобух, личната кола я карам предимно много рано сутрин и късно вечер, когато е студено. Вчера в дъжда и студеното време, ТДС-а въртеше гуми като Мка по светофарите, а летните ми не са галоши :mhihi:

Вчера карах в София едно тди със зимни гуми и въртеше също доста..
На 5-6 градуса и вода не видях разлика от зимни и летни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от ylaine » 08 Окт 2017, 18:40

аз сложих вече зимните гуми преди 2-3 дни.. знам че е доста рано, но имайки предвид, че обичам да обикалям балкана + това, че летните ми вече са на 1.6 мм, да не кажа и по-малко.. реших, че нищо няма да им стане на зимните за известно време на 15-20 градуса.. и това говорим са максималните температури..

всеки сам си решава, както и днес един колега с е36 над Пловдив към хижа Здравец (по-точно дори над хижата), беше решил че ще се катери с летни гуми, но... го намерих в канавката отстрани.. пак добре, че не е отишъл в дерето!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Don_Diego » 08 Окт 2017, 19:23

alekangg написа:
Don_Diego написа:Аз днес се преобух, личната кола я карам предимно много рано сутрин и късно вечер, когато е студено. Вчера в дъжда и студеното време, ТДС-а въртеше гуми като Мка по светофарите, а летните ми не са галоши :mhihi:

Вчера карах в София едно тди със зимни гуми и въртеше също доста..
На 5-6 градуса и вода не видях разлика от зимни и летни.


Аз карах при 2 градуса външна температура и определено не я усещах колата, както я усещам при 22 да речем. Иначе още от миналата седмица си бях запланувал да се преобуя и чаках първия почивен ден за да го направя (гумите са ми на джанти, балансирани и за 20 минути в гаража бях готов)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook