Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме винетки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Е.Димитров » 18 Апр 2018, 8:21

Във Франция, когато ме извозваха с рейс (обществен транспорт) от летището до Париж, рейса не тръгна, докато всички пътници не си сложиха коланите, също така не се допуснаха правостоящи.
Последна промяна Е.Димитров на 18 Апр 2018, 9:30, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от ildivvy » 18 Апр 2018, 9:27

Принципно,в междуградския пътнически транспорт не се допускат правостоящи! Позволено е само за някакви много кратки разстояния от града и то само за няколко човека (просто не помня колко километра и колко човека е по закон)!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от ID A » 18 Апр 2018, 9:35

А защо не проверяват, като спрат някой с тахошайба, има ли дигитална карта и какво показва тя? Някакъв смътен спомен имам от фирма със собствени камиони за собствена продукция, че шофьорите мъкнеха тахошайби за някакъв период назад.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от steeN » 18 Апр 2018, 10:04

whatdaf написа:Има нещо съмнително в тази катастрофа . По цялата лява страна на автобуса няма крив детайл , само малко синя боя .


Няма как малък хечбек да нанесе знчителни вреди на автобус, особено като се се движили с подобни скорости. Това не е никаква изненада.

Преди време като студент бях в автобус 280 или 94 (на Т образното до УНСС), който го удари Деу есперо, докато той завиваше ляв завой. Деу-то челно, автобуса странично. С разлика 20-30 км/ч, предницата на Есперото се намачка, а автобуса имаше само драскотини по ламарините.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Tenata » 18 Апр 2018, 11:00

steeN написа:
whatdaf написа:Има нещо съмнително в тази катастрофа . По цялата лява страна на автобуса няма крив детайл , само малко синя боя .


Няма как малък хечбек да нанесе знчителни вреди на автобус, особено като се се движили с подобни скорости. Това не е никаква изненада.

Преди време като студент бях в автобус 280 или 94 (на Т образното до УНСС), който го удари Деу есперо, докато той завиваше ляв завой. Деу-то челно, автобуса странично. С разлика 20-30 км/ч, предницата на Есперото се намачка, а автобуса имаше само драскотини по ламарините.


https://www.plovdiv-press.bg/2018/04/17 ... %80%D0%B0/

no comment
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от steeN » 18 Апр 2018, 11:35

Аз не казвам, че колата не може да дестабилизира автобуса, а че е нормално по ламарините му да няма някакви кой знае какви поражения.

п.с. като гледам реакцията на шофьора... правилното за мен е да натисне спирачки, а не да заобикаля колата, но знам че отстрани е лесно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от vladobate » 18 Апр 2018, 23:20

:OT: Джордан , честно , спри да пишеш глупости. В тази тема си уникално заслепен и прекаляваш с умозаключенията си лишени от здрав разум . Черното нарече бяло и бялото лилаво и т.н и т.н. Има водач причинил ПТП . Какво го умуваш как не бил нарушил правило и как не бил ....и ти не знаеш какво не бил ама да си го кажеш , че и повториш и потретиш. Чокш , бре .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Е.Димитров » 19 Апр 2018, 9:14

vladobate написа::OT: Джордан , честно , спри да пишеш глупости. В тази тема си уникално заслепен и прекаляваш с умозаключенията си лишени от здрав разум . Черното нарече бяло и бялото лилаво и т.н и т.н. Има водач причинил ПТП . Какво го умуваш как не бил нарушил правило и как не бил ....и ти не знаеш какво не бил ама да си го кажеш , че и повториш и потретиш. Чокш , бре .

Това е гледна точка и не е лишена от смисъл.
Ха си представи, че водачката на лекият автомобил си е карала, настига и изпреварва автобуса, но да кажем го извършва на завой. Милион пъти ми се е случвало, някой идиот да ме изпреварва на завой и малко да навлезе в моето платно. Та ако и тогава така се е случило, достатъчно е този автобус да я настъпи с гумата и да се изгуби центъра на тежестта на автобуса.
Освен това, една пътничка от автобуса, обясняваше, че шофьора е скучаел, подпирал се на волана, говорил по телефона и тн.

Гледам записа от китайският автобус и си мисля, защо не се задължат всички транспортни фирми, да имат поне 2 камери в колите си. Една да гледа водача а другата пътя и да са с GPS за скорост.
Дори съм "ЗА", във всеки автомобил задължително да се поставят такива видеорегистратори с GPS за скорост. Да отпаднат радарите на пътя и да видим кой ще кара с превишена скорост, на червено и като идиот.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Vanqu1sh » 19 Апр 2018, 21:06

BaDxBoY написа:Не съм запознат с наказателния кодекс, силно се надявам да може да мине с условна присъда за тия 6 човека.

Как може да се надяваш някой да мине с условна присъда след като е убил 6 човека?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от BaDxBoY » 19 Апр 2018, 21:21

Vanqu1sh написа:
BaDxBoY написа:Не съм запознат с наказателния кодекс, силно се надявам да може да мине с условна присъда за тия 6 човека.

Как може да се надяваш някой да мине с условна присъда след като е убил 6 човека?



Сериозно ли смяташ, че заслужава сурово наказание ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от Vanqu1sh » 19 Апр 2018, 21:40

BaDxBoY написа:
Vanqu1sh написа:
BaDxBoY написа:Не съм запознат с наказателния кодекс, силно се надявам да може да мине с условна присъда за тия 6 човека.

Как може да се надяваш някой да мине с условна присъда след като е убил 6 човека?



Сериозно ли смяташ, че заслужава сурово наказание ?

Ако се докаже, че катастрофата е по нейна вина - да.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от KPETEH » 23 Апр 2018, 7:22

"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от dan-dam » 23 Апр 2018, 8:18

KPETEH написа:https://edition.cnn.com/videos/world/2017/10/09/bus-hit-car-roll-china-zw-orig.cnn

Аз не следя много темата, ама тоя клип го гледам за 4-ти път тука :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от KPETEH » 23 Апр 2018, 8:54

Малко пъти е пускан щом още се коментират разни работи.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Ад на магистралата София-Бургас- за това ли плащаме вине

Мнение от dan-dam » 23 Апр 2018, 9:05

KPETEH написа:Малко пъти е пускан щом още се коментират разни работи.

Тука 2+2 ще ти го изкарат 7, ти за тоя сложен казус се съмняваш...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook