Цените в атосервизите...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Цените в атосервизите...

Мнение от Cyberloner » 28 Дек 2016, 13:21

Тия дни забелязах, че колата е станала по-шумна, ама като загрее затихва и реших да отида до някой сервиз да се види от какво е.

Отивам в М Комплект 33 на окловръстното и Цар Борис(че ми е най-близо) - бърз оглед и видяха пукнат колектор на 6-ти цилиндър. Ясна е работата. Питам колко време и пари ще ми струва ремонта. Набързо ми казаха 2 варианта единият е да сваят този колектор, да го заварят и да го качат, другият е да си намеря колектор от някоя морга и да сложат него.
В парично отношение и в двата варианта 300-400(!!!) лева за труд + колкото там струват гарнитурите и ще отнеме към 10-12 часа труд. :shock:

Същия въпрос в същия сервиз в дружба - отговор 156-160 лева за труд + цената на гарнитурите и за около 3 часа сме готови.

Гледам колектора на няколко болта се дъжи, прочетох че хората сами си ги правят тия процедури и си взех колектор от колега от форума с идеята да запретна ръкави и за час-два да си оправя колата.

Реших обаче да звънна в друг сервиз близо до работата поне - D&N(те принципно с ауспуси, гърнета и т.н. не се занимавата, ама реших да пробвам, че отивам за механична работа не за заварки и т.н.) - казвам на приемчика какво тряба да се направи и т.н. отговор - "В момента имаме доста коли, така че не мога да ти обещая за днес, но утре до обяд 100% е готово всичко. Цена - 50-60лв труд + гарнитурите."
Оставих колата, няколко часа по-късно ми се обадиха, че е готова, платих и си заминах. Стария колектор ми го бяха оставили в краката на пасажера, увит в домакинско фолио.

Та се чудя как си правят ценообразуването тия хора.
Да ходех по разни майстори в задни дворове, гаражни клетки и т.н. които са в много сивата икономика и да варират така цените разбирам, ама нещо не мога да разбера как между сервизи от една и съща верига има такава разлика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Nickelback » 28 Дек 2016, 13:53

Вероятно тия "скъпите" никога не са го правили и си слагат една сумичка отгоре, ей така, да се застраховат :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от TheStorm » 28 Дек 2016, 14:21

:OT: с тия D&N дето са до БП имам много кофти опит преди години.. добре че почнах сам да си правя колите ...
Надявам се все пак че всичко при теб е наред ... то и няма какво толкова да се случи за смяна на колектор ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Cyberloner » 28 Дек 2016, 14:26

Не знам, аз там лятото карах една друга кола за смяна на водна помпа, ангренаж и т.н. и добре си свършиха работата.
По принцип си карам колите в един друг сервиз, на Черни връх, но когато човекът там ми каже, че най-рано след Х дни може изобщо дап огледна колата а на мен ми трябва да стане бързо прибягвам до разни други...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от ceco_kd » 28 Дек 2016, 14:33

Ами просто някои хора явно са родени да са хирург-стоматолози или там както им се вика, ама поради липсва на късмет са станали автомонтьори и сега искат все пак в едно отношение поне да приличат на стоматолози :mrgreen:
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Cyberloner » 28 Дек 2016, 14:50

За вип гумаджийте не зная - аз ходя по нормалните гумаджийници и цените са според размера на джантите, като за 4-те 15-16 цолови джанти проедурата сваляне от колата, сваляне на гумите + слагане на новите гуми + баланс + качване на колата обратно излиза около 40-50 лева, според това дали джантите са алуминиеви, дали тежестите са с коване или лепене и т.н.
За бмв-то съм с 2 комплекта джанти и сам си ги свалям и качвам, че си играя да чистя главини и резби, та плащам само баланс и ми излиза по 10-20 лева на сезон за 4-те колела.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от dr.peshev » 28 Дек 2016, 14:50

ceco_kd написа:Ами просто някои хора явно са родени да са хирург-стоматолози или там както им се вика, ама поради липсва на късмет са станали автомонтьори и сега искат все пак в едно отношение поне да приличат на стоматолози :mrgreen:

Като учиш 6 години в Медицинска академия , 4 години специализираш хирургия и сам си плащаш консумативите- тогава евентуално може и да разбереш защо цените в кабинетите са такива!Доста тъпо сравнение! :kuku:

Та по темата: за всеки влак си има пътници!Бързо ,евтино и качествено няма как да стане.Всеки сам си определя цените и това се нарича: Пазарна икономика . Като не ти харесва- сменяш сервиза ! Не виждам каква голяма драма е товал
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Cyberloner » 28 Дек 2016, 14:55

dr.peshev написа:... Не виждам каква голяма драма е товал

Драмата е, че сервизите са от една и съща верига. Все едно кварталния макдоналдс да продава хамбургерите по левче, а в съседния квартал да са по 2.

Принципно монтьорския труд е сравнително регламентиран като цена и по спомен беше в диапазона 20-50лв за час - така се и определят цените в официалните сервизи на марките - производителя пише че за еди си коя процедура са необходими еди си колко часа, умножава се по часовата ставка на сервиза и получаваш цената на услугата.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от b00st » 28 Дек 2016, 15:20

Vra4anin написа:Всичко е много относително с цените за труд по сервизите. Един вид спекула. Кой колкото е лаком и оборотен - толкова решава да иска.

Пример: наскоро сменявах съединител на една хонда (съединител с нормален едномасов маховик). Преди години са ми сменявали съединител за 70лв, на друга хонда в друг сервиз - за 80лв. Сега трети хора (гаражни майстори) ми взеха 120лв. Цени във Враца. Случайно попаднах на информация - един от софийските сервизи специализирани за хонди искат само за труд 360 (триста и шейсет) лева и при тях нямаш право да си занесеш твой съединител, а те ти слагат такъв, който те купят - дават ти няколко оферти на различни марки и цени и ти си избираш (за да може и от там да хапнат при отстъпката) :clap:

Друг пример е демонтаж/монтаж/баланс на гуми. От години знам, че специално за София цените са жестоки, особено ако се попадне в някой "ВИП" гумаджийница, цени от порядъка по 150лв демонтаж/монтаж/баланс на 4 гуми 17/18/19 цола са едва ли не нещо нормално за София :mhihi: :kuku:

150 трудно за стандартен монтаж на лека кола нереално, колкото и по-скъпо да е от Враца. Последно в Диана като купих зимните ми взеха 70лв за смяна на 4 18ки. След 1 седмица ми се наложи да сменя джантите и повторно да извърша същите неща, при което дадох 70лв на гумаджията за баланс и монтаж, но с оптимизран монтаж гумата по джаната и с къде по-добри машини. Демек за същите пари по-качествена услуга.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Ivo_Borisov » 28 Дек 2016, 16:03

Тука в Смолян за демонтаж, монтаж и баланс ми взимат 20-25 лв за 4 гуми 16-ки. :shock:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от 3186 » 28 Дек 2016, 16:08

В София също се намират евтини гумаджии. Аз сменям 4 17-ки за 32 лв, което е идеална цена, според мен :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от zvetiko » 28 Дек 2016, 16:27

Колега, сигурно рано или късно ще разбереш от къде идва разликата:

Изпускателен колектор, на който на първи цилиндър едната шпилка беше превъртяна, другата скъсана, резултата издухана гарнитура с всички последици от това. Някой, който е взел 50лв си е спестил да напръска гайките с препарат, да изчака, да ги развърти внимателно, после да намаже с медна грес, смени старите гайки с нови, затегне с необходимото усилие.

Изображение

На същата кола, но съм виждал и на други- от неправилен монтаж на радиатора на EGR се къса гофрираната част на тръбата за изгорели газове- за 50лв няма време да се занимаваш да обереш напреженията и просто стягаш винтовете.


Изображение


А, ето и на N47: лошото е, че тук гофрираната тръба е в комплект за 1500лв. Така, че равносметката е 50+ 1500:

Изображение

Да добавя и още 230лв- докато колегата се прибере от Гърция, изгорелите газове бяха разтопили и въздуховода към турбината.

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от KPETEH » 28 Дек 2016, 16:43

Я фани си преброй шпилките и гайките, ако не ти е много студено де.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от b00st » 28 Дек 2016, 16:49

Vra4anin написа:Точно за Диана съм слушал, как имат нещо като "вип" оферта - пререждаш всички на опашката, сядаш до колата и гледаш, дават ти кафе и ти искат близо 200 кинта за процедурата. Даже беше коментирано преди тук във форума (миналата или по-миналата година имаше тема).

Страшно тъп трябва да си, за да им дадеш на тия 150 или 200лв . Аз като ги видях как работят и 40 не бих им дал. Те не знаеха до последно, че ми свалят runflat гуми и спориха такива ли са или не, трябваше аз да им кажа. Има едни на улицата отсреща до нас сменят за по 50-60 лв, болтове, гайки, всичко се стяга както дойде, после я няма отвиване, я преебан секрет или преебана шпилка, който квото спечели. Трагедия отвсякъде са всичките такива! Докато на читав гумаджия бих му дал и 100лв, където впоследствие намерих и разликата е огромна. Няма да ходя пак за баланс, не ми изпускат гумите, щото всяка джанта се свали изчисти и изми по вътрешния борд, сваля 2 пъти гумата да я намества и цялата процедура отне поне 1 час. Става въпрос за Иван от Младост, ако някой му е интересно. За 50 лв нали се сещаш кой ще му се занимава, на никой! Но идеята е, че има разлика, когато някой те обслужва и когато някой иска да ти вземе парите и да "отметне работа".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Boyadjiev » 28 Дек 2016, 17:04

Проблема е че на никой не му се работи, ама грам не му се работи. Цените са на абсолютно произволен принцип, ама за това ще пиша в темата ми, като ми минат нервите, че още съм афектиран :mhihi:

И проблема с "не ми се работи" няма връзка с професията, а е повсеместно :banghead:
Само пример - обиколих 100 места докато си намеря "монтажна смазка", ама все от тия тунек сервизите + магазини, дето са с по 100лв. на час и нямат идеяяяяя :banghead:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook