Цените в атосервизите...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Mini » 14 Яну 2017, 4:36

Целият форум разбра кой дава подвеждаща информация :mhihi: Не съм ходил нарочно да правя снимки, заради работата ми бях в тези сервизи. Гаражите от типа който си показал взимат 60-75$/час. и табели ИМА. :!:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от BMW_POWER » 14 Яну 2017, 4:59

Mini написа:Целият форум разбра кой дава подвеждаща информация :


БИНГО!

До тук не си доказал нито един факт :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Mini » 14 Яну 2017, 5:43

А фактите са...., че табели има. :dummy: Ма ти стана за посмешище вече. Караш ме да се оборвам, че съм прав? :kuku:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от BMW_POWER » 14 Яну 2017, 6:13

Mini написа:А фактите са...., че табели има. :dummy: Ма ти стана за посмешище вече. Караш ме да се оборвам, че съм прав? :kuku:


Има табели, надписи, листчета и какво ли не. Това никой не го отрича :ok:

Само дето, както те оборих със снимки

Mini написа:Тук във всеки сервиз е обявена на видно място часовата ставка.


Това не е вярноооооо :dunno:

Апропо, ония +$120/час с тази смешна гаранция, преди или след таксите са :kuku:

Аз плащам $65 на час (преди такси) при 12 месеца гаранция на труд и материали, без огрничение в километрите.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Kroki » 14 Яну 2017, 13:44

Пичове, ае стига се драпахте.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Фидел Кастро » 14 Яну 2017, 14:16

Kroki написа:Пичове, ае стига се драпахте.


И аз искам да им кажа същото!
И двамата са от 15 години във форума и някак си не им отива на едни от първите фенове да се джафкат, като кучета. :dunno:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от BMW_POWER » 14 Яну 2017, 16:44

Колеги, не е хубаво да се заблуждават останалите. Няма никакво значение, колко време си във форума :dunno: Няма нищо лошо, да не знаеш нещо. Лошо е, когато го демонстрираш, развяваш и претендираш.

Преди години в една преподавателка ни обясняваше, как най-скъпите неща в Канада са стоматолозите (за тях пък какви истории мога да разказвам :kuku: ) и механиците. Тук сред вторите има достатъчно мошеници и си правят каквото искат. Аз си намерих читав механик и затова пътувам сега по кръгло 200км в едната посока, когато ми се налага нещо по-сериозно. Масла, крушки, филтри и всичко по-леко, което естествено мога, си го правя сам. Имам зимни и летни гуми с джанти и си ги сменям в гаража...

Механиците си имат цени и те са ориентировъчни. Тук много върви пазарлъка и в голям процент от случаите можете да постигнете отстъпка. Особенно, когато ползвате негови части. Механиците си имат доставчици и направо им ги карат в гаража. Обикновено в рамките на около десетина минути. Хубавото на местния автопазар е, че колите са "универсални" и нямат огромно количество "подмодели". Например, търсите дискове и накладки за Хонда Сивик 2006г. "Разнообразието" се изразява в евентуално вентилирани, дискове, но малко вероятно. Малко са моделите, които както в ЕС имат 1.0, 1.2, 1.4, 1.6, 2.0л плюс два-три дизелови двигатели. И това със съответното разнообразие от части.

При жичкаджиите (автмобилните електромеханици де ;) ) нещата са по-различни. Там нещата са много разтегливи и много скъпи. Аз имах проблем с дневните светлини на старата кола. От време на време не палеха, а мигаха по 6-7 пъти и после никой. Имах само габарит и дълги. По-горе споменатия от мен Илиан (уникален майстор е :bowdown: ) си поигра повече от два часа. Накрая се оказа, че някога някой от предишните собственици е срязал кабел отпред между фаровете и после си го е вързал сам. И на тази връзка след време започва от време на време да не дава добре контакт. Не се товари релето, премигне и после никой. Поне това ми обясниха де :angel: Но след два часа колата ми беше ОК, платих зи $200 (двеста кинта) и бях много доволен. Механикът ми каза, че за местен този ремонт ще струва поне $7-800 и колата му ще трябва да седи поне три дни в гаража. А три дни без кола си е тегаво тук :dunno:

"Електрически проблем" е достатъчна диагноза за скрапиране на нелоша кола тук.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от vvasilev1 » 14 Яну 2017, 18:02

Аз съм стресиран от описаните цени. Има ли шанс за нормален живот в Канада или трябва човек да буха на две работи?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Nickelback » 14 Яну 2017, 18:14

vvasilev1 написа:Аз съм стресиран от описаните цени. Има ли шанс за нормален живот в Канада или трябва човек да буха на две работи?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Е те с'а отприщи вълна от словоизлияния на многострадалната канадска Геновева :mhihi: Дръж се! :ok:

Що ли не си чатите тук се чудя :dunno:

viewtopic.php?f=4&t=413926
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от vvasilev1 » 14 Яну 2017, 18:18

Nickelback написа:
vvasilev1 написа:Аз съм стресиран от описаните цени. Има ли шанс за нормален живот в Канада или трябва човек да буха на две работи?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Е те с'а отприщи вълна от словоизлияния на многострадалната канадска Геновева :mhihi: Дръж се! :ok:

Що ли не си чатите тук се чудя :dunno:

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4&t=413926

Оооойййй, извинете.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Mini » 15 Яну 2017, 1:59

BMW_POWER написа:Колеги, не е хубаво да се заблуждават останалите. Няма никакво значение, колко време си във форума :dunno: Няма нищо лошо, да не знаеш нещо. Лошо е, когато го демонстрираш, развяваш и претендираш.

Преди години в една преподавателка ни обясняваше, как най-скъпите неща в Канада са стоматолозите (за тях пък какви истории мога да разказвам :kuku: ) и механиците. Тук сред вторите има достатъчно мошеници и си правят каквото искат. Аз си намерих читав механик и затова пътувам сега по кръгло 200км в едната посока, когато ми се налага нещо по-сериозно. Масла, крушки, филтри и всичко по-леко, което естествено мога, си го правя сам. Имам зимни и летни гуми с джанти и си ги сменям в гаража...

Механиците си имат цени и те са ориентировъчни. Тук много върви пазарлъка и в голям процент от случаите можете да постигнете отстъпка. Особенно, когато ползвате негови части. Механиците си имат доставчици и направо им ги карат в гаража. Обикновено в рамките на около десетина минути. Хубавото на местния автопазар е, че колите са "универсални" и нямат огромно количество "подмодели". Например, търсите дискове и накладки за Хонда Сивик 2006г. "Разнообразието" се изразява в евентуално вентилирани, дискове, но малко вероятно. Малко са моделите, които както в ЕС имат 1.0, 1.2, 1.4, 1.6, 2.0л плюс два-три дизелови двигатели. И това със съответното разнообразие от части.

При жичкаджиите (автмобилните електромеханици де ;) ) нещата са по-различни. Там нещата са много разтегливи и много скъпи. Аз имах проблем с дневните светлини на старата кола. От време на време не палеха, а мигаха по 6-7 пъти и после никой. Имах само габарит и дълги. По-горе споменатия от мен Илиан (уникален майстор е :bowdown: ) си поигра повече от два часа. Накрая се оказа, че някога някой от предишните собственици е срязал кабел отпред между фаровете и после си го е вързал сам. И на тази връзка след време започва от време на време да не дава добре контакт. Не се товари релето, премигне и после никой. Поне това ми обясниха де :angel: Но след два часа колата ми беше ОК, платих зи $200 (двеста кинта) и бях много доволен. Механикът ми каза, че за местен този ремонт ще струва поне $7-800 и колата му ще трябва да седи поне три дни в гаража. А три дни без кола си е тегаво тук :dunno:

"Електрически проблем" е достатъчна диагноза за скрапиране на нелоша кола тук.


Като не е хубаво да заблуждаваш защо го правиш тогава? На снимките които съм пуснал да виждаш нещо общо? Явно не, затова ще ти обясня нядявайки се най-накрая да разбереш. :!: Това е табела на OPC(защита на потребителя) в която накратко са описани правата ти като идеш в някой сервиз, както е посочена и часовата ставка, съответно поставена на видно място. Това е минималната гаранция описана в закона, обикновено дават 1година или 20 000км., но явно и това не знаеш. Бях споменал в друга тема, че Квебек имат най-добрият закон за защита на потребителя от цяла Канада. Ето един пример http://www.journaldemontreal.com/2016/0 ... ur-de-prix Разбирам, че ти е отнело доста време да намериш сервиз без подобна табела, въпреки, че Онтарио също имат ЗЗП, макар и не толкова доър като кебешкият, но е време вече да си признаеш, че съм прав. :yes:
Разнообразие няма да http://www.rockauto.com/en/catalog/hond ... heel%2Bhub :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Mini » 15 Яну 2017, 2:01

vvasilev1 написа:Аз съм стресиран от описаните цени. Има ли шанс за нормален живот в Канада или трябва човек да буха на две работи?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Има колега, морето е до колене. :mhihi: Нема се пуашиш. :ok:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от BMW_POWER » 15 Яну 2017, 4:57

Mini написа:Тук във всеки сервиз е обявена на видно място часовата ставка.


Не, не е.

Mini написа:Като не е хубаво да заблуждаваш защо го правиш тогава? На снимките които съм пуснал да виждаш нещо общо? Явно не, затова ще ти обясня нядявайки се най-накрая да разбереш. :!: Това е табела на OPC(защита на потребителя) в която накратко са описани правата ти като идеш в някой сервиз, както е посочена и часовата ставка, съответно поставена на видно място. Това е минималната гаранция описана в закона, обикновено дават 1година или 20 000км., но явно и това не знаеш. Бях споменал в друга тема, че Квебек имат най-добрият закон за защита на потребителя от цяла Канада. Ето един пример http://www.journaldemontreal.com/2016/0 ... ur-de-prix Разбирам, че ти е отнело доста време да намериш сервиз без подобна табела, въпреки, че Онтарио също имат ЗЗП, макар и не толкова доър като кебешкият, но е време вече да си признаеш, че съм прав. :yes:
Разнообразие няма да http://www.rockauto.com/en/catalog/hond ... heel%2Bhub :banghead:


Такива табели също няма във всеки сервиз.

Закон има, но би ли споделил, колко пъти си се възползвал от него? И как най-вече :ok:

Едно е да купуваш нещо чисто ново, съвсем друго е втора употреба. И абсолютно различно е, когато плащаш гаранция за кола втора употреба от дилър. Провери нещата и тогава раздавай ум и разум.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от Mini » 15 Яну 2017, 5:31

От закона моето семейство се е възползвало доста пъти, като точна цифра не мога да ти дам. На прима виста основно грешни етикети/цени и на няколко пъти съм излизал от магазина с безплатен продукт. Връщането и подмяната на стоки не го броя.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Цените в атосервизите...

Мнение от BMW_POWER » 15 Яну 2017, 5:39

Както става ясно, нямаш опит с автомобилни дилъри :yes:

Merci!

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: thefastest

Последни теми
Facebook