Покупка на бойлер

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Покупка на бойлер

Мнение от streetracing12 » 27 Дек 2016, 22:49

Здавейте колеги от 1 седмица бойлера се разтече и е време за смяна пак много е издържал 5г :mrgreen: и съм решил да си взема
от неръждаема стомана.Гледах днеска в Зора Елдом за 390лв.
Това са му характеристиките:

Технически характеристики
Обем [l] 80л
Неръждаем водосъдържател
Мощност [W] 3000
Напрежение [V] 220-230
Номинално налягане [MPa] 0.8
Време за загряване с електричество от 12° до 65°C [h] 1.68


Като цяло искам да загрява бързо да е неръждаем.Отворен съм към всякакви предложения понеже не разбирам много.
Бюджета е 500лв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Покупка на бойлер

Мнение от barty » 27 Дек 2016, 22:54

Марката "Светльо Шишков" е с много добра репутация.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Покупка на бойлер

Мнение от top » 27 Дек 2016, 23:20

Аз моя бойлер скоро го смених, беше елдом 120л и 3000W проблема му беше електрическата част, общо взето повечето кабели вътре се бяха спекли и напукали, на места оголени, цяло чудо че не е станало късо, накрая се размириса на изгоряло и по това разбрах че трябва да го сменя, може би можеше да се оправи като се сменят всички неща, но предпочетох да взема нов. Стария изкара около 7 години. Новия е пак елдом, но нарочно избрах да е 2000W за да не се натоварват кабелите му, иначе е 80л. но не загрява много бързо. Общо взето всички бойлери според мен издържат между 5 и 8 години, преди съм имал Stiebel Eltron и той протече на 6-7година а докато беше в гаранция му изгоря нагревателя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Покупка на бойлер

Мнение от hell's angel » 27 Дек 2016, 23:26

barty написа:Марката "Светльо Шишков" е с много добра репутация.

Т'ва е по-скоро в графата беше .... Аз не бих се наел да препоръчвам бойлер - всичко у нас е боклуци и на късмет. :banghead:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на бойлер

Мнение от Nickelback » 27 Дек 2016, 23:32

А за проточните какво ви е мнението?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Покупка на бойлер

Мнение от DigitalExile » 27 Дек 2016, 23:35

В нас къв и да сложим карат по 5-6 години и я протече, я нагревателче, я кабели нещо, та не те съветвам да купуваш неръждавейка,
вземи си емайлиран ще изкара същото просто е по евтин 80л 3kW ще е към 200лв., по добре да си купиш след 5 години нов пак емайл отколкото да ремонтираш неръждавейката, аз съм на т'ва мнение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Покупка на бойлер

Мнение от bioz » 27 Дек 2016, 23:39

atlantic - френски

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на бойлер

Мнение от N.Mihaylovski » 27 Дек 2016, 23:41

Един съвет от ме, като човек притежаващ 4 бойлера който работят в 4 апартамента, всичките ги правят да изкарат гаранцията която е 5 години, взимай на ЕЛДОМ инвест, 5 години гаранция, пази гаранцията и като наближи 5 тата година готви 300 лева за нов, техниците вече са ми приятели, хубавото е че нямат проблеми до 5 тата година, имат един автобус инженери който мислят как да се прецакат малко след гаранцията, 2 бойлера ми се прецакаха 2 месеца преди да свърши гаранцията, момчетата казаха ебати късмета, но други 3 в рамките на 3-4 месеца след гаранцията :mhihi:

Сега следя гаранционните карти и като наближи 5 тата година заделям 300 лева :)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Покупка на бойлер

Мнение от dan-dam » 27 Дек 2016, 23:52

надявам се колегата да няма против да помоля и аз за съвет в неговата тема. В моя случай става дума за бойлер със серпентина, който е свързан към парното котле. От скоро като пусна топлата вода има странно бълбукане и си мисля, че е пробила серпентината. Та ако някой има опит и може да даде съвет какво да гледам при покупката на такъв бойлер ще съм благодарен. Гледам има с горна серпентина, с долна, с двойна, но това нищо не ми говори.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Покупка на бойлер

Мнение от c04 » 28 Дек 2016, 0:48

И при нас са Елдом Инвест и общо взето изкарват по около 5-7г.Сегашния го взехме преди около 3-4, бачка засега, ама тръгна малко ръждяса по корпуса от влагата.Обясниха ми наскоро, че вътре имали анодна пръчка, която ако смениш след около 5г. се прецаквала, щял да издържи повече, но нз...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Покупка на бойлер

Мнение от nikola59 » 28 Дек 2016, 2:57

Nedko Anev написа:В нас къв и да сложим карат по 5-6 години и я протече, я нагревателче, я кабели нещо, та не те съветвам да купуваш неръждавейка,
вземи си емайлиран ще изкара същото просто е по евтин 80л 3kW ще е към 200лв., по добре да си купиш след 5 години нов пак емайл отколкото да ремонтираш неръждавейката, аз съм на т'ва мнение.

Аз пък не съм на това мнение. И какво се ремонтира по "неръждавейката" ? На водосъдържателя гаранцията му е 10 год.

streetracing12 написа:Здавейте колеги от 1 седмица бойлера се разтече и е време за смяна пак много е издържал 5г :mrgreen: и съм решил да си взема
от неръждаема стомана.Гледах днеска в Зора Елдом за 390лв.
Това са му характеристиките:

Технически характеристики
Обем [l] 80л
Неръждаем водосъдържател
Мощност [W] 3000
Напрежение [V] 220-230
Номинално налягане [MPa] 0.8
Време за загряване с електричество от 12° до 65°C [h] 1.68


Като цяло искам да загрява бързо да е неръждаем.Отворен съм към всякакви предложения понеже не разбирам много.
Бюджета е 500лв

Силно ти препоръчвам на Елдом Extra Life серията неръждаем с електронното управление - с плосък гръб са. В последно време почнаха трудно и да се намират... Вертикалните 80л. са с два размера по диаметър - да го имаш впредвид. Вече два такива съм купувал. Първият още 2011 май беше. Моят е с едно време на програмиране, вече последните години ги правят с две времена. Особено лятно време съм го програмирал само на "нощна" да включва. Никакви проблеми по електрониката или каквото и да е. Успех в избора! :yes:

P.S На "Светльо Шишков" също стават - там проблема е, че има фланец с болтове, ако вече не са ги променили нещо. За ел. частта също няма добри мнения.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Покупка на бойлер

Мнение от Borymeckata » 28 Дек 2016, 9:04

Аз съм твърдо за неръждаем. Някои ги дават с 10 години гаранция - потърси. Ето например: http://www.gamaterm.com/%D0%BD%D0%B5%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/

Аз сложих някакъв такъв (не помня каква марка беше) и вече осма година не съм погледнал, само го включвам и изключвам. Излиза по-евтино, отколкото да ги сменяваш на 5 години.

Като го монтираш - не го регулирай да грее максимално. Нека нагрява по-бавно и водата да не достига най-високата възможна температура. Така ще намалиш натоварването на нагревателя, а също и котления камък вътре. При нас водата е доста варовита.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Покупка на бойлер

Мнение от drago_pavlov » 28 Дек 2016, 9:38

Моят опит с бойлерите:
Матев Хасково - протече на 13-тата година тая пролет. Явно не издържа на фаталното число :mhihi:
Теси - купуван 2006-та и все още няма проблем.
Теси - купуван 2009-та и все още няма проблем.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Покупка на бойлер

Мнение от KPETEH » 28 Дек 2016, 10:18

dan-dam написа:надявам се колегата да няма против да помоля и аз за съвет в неговата тема. В моя случай става дума за бойлер със серпентина, който е свързан към парното котле. От скоро като пусна топлата вода има странно бълбукане и си мисля, че е пробила серпентината. Та ако някой има опит и може да даде съвет какво да гледам при покупката на такъв бойлер ще съм благодарен. Гледам има с горна серпентина, с долна, с двойна, но това нищо не ми говори.

Бойлера, като всеки един уред може да се разглоби и да се погледне. Не мисля, че ти е пробила серпентината, защото в такъв случай налягането на водата в мрежата ще изравни това на водната риза, а това ще го усетиш... Двойната серпентина е за комбинация от водна риза и слънчеви колектори на отделни кръгове.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Покупка на бойлер

Мнение от don_gori » 28 Дек 2016, 10:25

dan-dam написа:надявам се колегата да няма против да помоля и аз за съвет в неговата тема. В моя случай става дума за бойлер със серпентина, който е свързан към парното котле. От скоро като пусна топлата вода има странно бълбукане и си мисля, че е пробила серпентината. Та ако някой има опит и може да даде съвет какво да гледам при покупката на такъв бойлер ще съм благодарен. Гледам има с горна серпентина, с долна, с двойна, но това нищо не ми говори.

Колега ако парното ти е затворен тип лесно можеш да разбереш дали серпентината е пробита от манометъра , който ти мери налягането в системата. Ако е отворен тип , пак може да видиш в РС дали нивото е спаднало.
Иначе за съвет трябва да кажеш колко литра трябва да е. Ако става въпрос за 200+ литра се насочи към високообемните бойлери на Теси стоящ тип , масовото им производство е насочено основно за чужбина та в този клас поне поддържат добро качество.
Ако става въпрос за 120-150л , се насочи към марките Елдом/Теси с 5 години гаранция - емайлирани , просто цената на бойлерите от неръждаема стомана е твърде висока и не чак толкова оправдана. Единствено бойлерите на Светлю Шишков са на що годе нормални цени , но пък там е спестено от изолация което е голям минус.
Аз тази есен си взел Елдом 150л с 2 паралелни серпентини с електронното управление на Натурела най-висок клас за 460лв с гаранция 5 години.
Ако ще взимаш нов бойлер , гледай серпентината да е по целия бойлер , а не тези който са долу. Две серпентини са ти нужни само ако имаш и слънчеви колектори , които работят и през зимата.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook