Покупка на бойлер

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Покупка на бойлер

Мнение от KPETEH » 30 Дек 2016, 11:19

Бичи си на мах и термостата дето мери температурата на водата определя кога да го спре.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Покупка на бойлер

Мнение от magareto_yori » 30 Дек 2016, 11:45

Vanqu1sh написа:
magareto_yori написа:в интерес на истината съм виждал да ги продават и в Норвегия.отделен е въпросът колко са продаваеми тук.

При производителност от 1 милион годишно можеш да си направиш сметката.



Със сигурност не ги продават тук. Последно бяха на разпродажба в тоя магазин дето ги гледах. Причината, поради която няма кой да ги купи тук е,че тук за разлика от БГ,бойлера се връзва от сертифициран монтажник вода/ток. Услугата излиза около 2 пъти цената на бойлера :roll: Демек ползват се само норвежки марки,които са доказани и безпроблемни,отделно не са много по скъпи от нашите.Аз за 300л норвежки бойлер платих около 1000лв. Тоя дето го смених беше от 78 набор с протекъл нагревател.Въобще много трудно можеш да хванеш фирма,която да поеме отговорност за нещо внесено от страна като БГ.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Покупка на бойлер

Мнение от drago_pavlov » 30 Дек 2016, 14:11

magareto_yori написа:Въобще много трудно можеш да хванеш фирма,която да поеме отговорност за нещо внесено от страна като БГ.

Основните им пазари са централна и източна Европа, Украйна, Русия.
Също така не малка част от тия бойлери са индустриални - влакове, кораби, яхти.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Покупка на бойлер

Мнение от Vanqu1sh » 30 Дек 2016, 16:34

drago_pavlov написа:
magareto_yori написа:Въобще много трудно можеш да хванеш фирма,която да поеме отговорност за нещо внесено от страна като БГ.

Основните им пазари са централна и източна Европа, Украйна, Русия.
Също така не малка част от тия бойлери са индустриални - влакове, кораби, яхти.

Мисля, че най-големия им водосъдържател е 5000 литра.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Покупка на бойлер

Мнение от vvasilev1 » 30 Дек 2016, 18:10

След два броя теси и един елдом съм твърдо за теси

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Покупка на бойлер

Мнение от drago_pavlov » 30 Дек 2016, 18:42

Borymeckata написа:Честно казано - не знам как точно работи електрическият бойлер... Аз си представям, че когато не е на "max", нагревателят грее по-слабо. А не, че пак грее максимално, но за по-кратко време... :dunno: :dunno:

Един нагревател винаги работи на макс. Бойлерите от едно време с 4 степени са с два нагревателя и в зависимост от свързването се получават различни мощности.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Покупка на бойлер

Мнение от Мордехай » 30 Дек 2016, 23:07

Преди години ползвах бойлери на Елдом - всяка година се скапваха и ми беше омръзнало да ги сменям. Като се преселих на село си купих на Светлю Шишков - лично го познавам и смятам, че е точен човек. Взех най-скъпият 200 литров от неръждаема стомана. От страна на бойлера нямаше никакви проблеми освен електрониката, която е италианска, но при мен токът варира от 180 до 200 волта. Проблемът ми е, че водата в софийското поле е варовита и всяка година сменям нагревателите и го чистя вътре като изкарвам по един леген подобен на картофен чипс варовик. А облицовъчната пластмаса и изолацията му май наистина не са добри.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Покупка на бойлер

Мнение от dan-dam » 10 Фев 2017, 23:02

При мен има развитие от днес :)
Протече от преливника на разширителния съд и се изясни ситуацията.
Предвид годините, които изкара стария бойлер(7-8) днес взех същия на елдом инвест с пет години гаранция и следобед го монтирахме.
Като знам какво тече от чешмите, включително и днес направо се чудя как е издържал толкова. Поне до половината беше пълен с тиня, листа и какво ли не. А иначе си имаме чисто нова пречиствателна станция, лентички се рязаха, ама..."водата не иска да иде в нея"!...шашава вОда

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Покупка на бойлер

Мнение от madafaka_donkele » 18 Апр 2017, 16:12

Да питам и тук. Имам едно 4 годишно Теси, което допреди половин година, като е пуснат си капеше там от възвратния клапан или както там се нарича въпросния клапан от който си капе вода. Идея кво се прави, кое се сменя, някое майсторче нещо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 11.10.2004
Местоположение: Пернишко село :)
Детайли за колата: Peugeot 307 SW

Re: Покупка на бойлер

Мнение от Panzer_i » 19 Апр 2017, 20:15

Пробвай да го "продухаш" първо, като вдигнеш палчето да изтече малко вода и ако има песъчинки да се изчистят. Ако след това не се оправи смени вентила с нов. Вентила по принцип протича когато налягането в бойлера при нагрявне прехвърли това на вентила.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Покупка на бойлер

Мнение от madafaka_donkele » 19 Апр 2017, 21:31

Там е проблема, че няма палче или нещо подобно. Иначе съм го правил на други бойлери, ама на този няма нищо. Намерих му гаранционната карта, та се оказа, че е още в гаранция. Звъннах в сервиза и уговорих час за посещение другата седмица да го видят, проверят там ако трябва нещо да замерят, че да не гръмнем :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 3.12.2011
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 99
Мечтае да кара: Ново БМВ
Детайли за колата: Сребристо седанче с ремап

Re: Покупка на бойлер

Мнение от Pesho Apostolov » 20 Апр 2017, 8:20

Моят Елдом (чисто нов) капе от същия клапан, когато е включен. Ще пробвам да сменя клапана за да разбера дали е проблемен.

Какво мислите за това (и аз съм в ново строителство):

.....Здравейте,
Проблемът с капането на вода от предпазновъзвратния вентил при загряване на водата в бойлера не е вследствие от вида и типа на бойлера.Последното изискване на БДС е след водомера да се монтира възвратна клапа.
При загряване на водата в бойлера налягането се повишава и част от горещата вода трябва да изтече някъде от безопасна гледна точка. При водопроводните системи, които нямат монтиран възвратен клапан след водомера, горещата вода от бойлера се връща в щранга за студена вода и в този случай капане от бойлера няма. При водопроводните системи , които имат монтиран възвратен клапан, последният не позволява горещата вода да се връща обратно във водопроводната система. В този случай при превишаване на допостимото налягане в бойлера изтичането на горещата вода става през предпазновъзвратния клапан на бойлера. При липса на възвратен клапан има минимална възможност при връщането на горещата вода да се повреди водомера. Това може да се случи ако предпазновъзвратния клапан е регулиран да се отваря при по-високо налягане респ. по-висока температура на горещата вода.
За да не се мокри банята монтирайте на клапана прозрачен шлаух с диаметър 10 мм , като го прикрепите към плочките с прозрачен силикон Very Happy , а под него подложете естетичен съд с обем не по-малко от 2 литра. Дерзайте!!! newsm78........

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Покупка на бойлер

Мнение от Е.Димитров » 20 Апр 2017, 10:15

madafaka_donkele написа:Да питам и тук. Имам едно 4 годишно Теси, което допреди половин година, като е пуснат си капеше там от възвратния клапан или както там се нарича въпросния клапан от който си капе вода. Идея кво се прави, кое се сменя, някое майсторче нещо?

Здравей колега,
имах подобен проблем и ето аз как постъпих.
Значи, по принцип, клапаните се прецакват от водата и остават отворени, като почва да капе, особено, когато се загрява бойлера.
Може да се смени само клапана, което не е тежка процедура, необходимо е само да се спре водата и съответно бойлера да се източи.
Аз направих това, и понеже така и така се източва водата, реших да му направя профилактика.
Тя се състои в следното.
Лесно се разкачат жиците, както и тръбите за водата (ако са меки връзки), като е добре да се снимат, че да няма чудене после.
Бойлера се сваля, меткаш го в колата и до най-близката автомивка, която е на самообслужване.
"Отваряш го" от горната част, което е лесно, и задължително снимаш с телефона, вътре има едно, което се казва "анодна защита" и представлява един метален прът, дълъг около 30-40 см.
Той се износва и е хубаво да го смениш.
Та като го отвориш, изсипваш съдържанието вътре, това са едни като камъчета сформирали се от водата, пъхаш вътре пароструйката на автомивката и го измиваш от вътре, после свързваш нещата според снимката, която си направил, закачаш го у вас, хубаво е да смениш и меките връзки за водата, клапана и имаш отново обслужен бойлер, който е като "нов"
На мен, който нямах идея какво се прави ми костваше 2 часа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Покупка на бойлер

Мнение от Nickelback » 26 Май 2017, 23:25

Търся неръждаем бойлер със серпентина. Засега съм се насочил към този:

http://eldominvest.com/bg/product/457.html

Някой има ли конкретни впечатления от този (или серията) конкретно? :paranoid:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: momo-1st

Последни теми
Facebook