Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 14 Ное 2018, 9:54

BaDxBoY написа:Пичове, има ли някакво по-просто решение на скърцащ паркет, че ме подлудява жилището вече ? Където и да стъпя скърца ужасно ..

Ако паркета е естествен, не ламинат, какъвто имам в аз в хола и спалнята, викаш тея, дето циклят паркет. По принцип правят следното, със стърготините от изцикленият паркет забъркват в някакви специални смоли, пробиват миниатюрни дупчици на местата които скърца паркета и там инжектират тази смола. При мен вече не скърца.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от JOGI » 14 Ное 2018, 16:11

някой занимавал ли се е с разни звукоизолационни панели, гледам някакви mute system като уж най-елементарен вариант, но не знам дали има смисъл ако само на една стена се сложи откъм съседния апартамент? не ми трябва кой знае каква тишина, но просто такива работи се чуват, че не знам защо има стени тоя блок, ние си живеем заедно, просто не се виждаме

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 14 Ное 2018, 16:35

JOGI написа:някой занимавал ли се е с разни звукоизолационни панели, гледам някакви mute system като уж най-елементарен вариант, но не знам дали има смисъл ако само на една стена се сложи откъм съседния апартамент? не ми трябва кой знае каква тишина, но просто такива работи се чуват, че не знам защо има стени тоя блок, ние си живеем заедно, просто не се виждаме
Колега, ако си в панелка е много вероятно някъде по ъглите да имаш дупки към съседите. Имал съм случай свалям тапети и под тях се появи дупка 30/20 и виждах на съседа тапетите...
Ако си в ново строителство най-вероятно между зидарията и горната плоча няма нито пяна нито друг материал, или има минимално количество. Иначе картон с вата би трябвало да ограничи шума до голяма степен.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от JOGI » 14 Ное 2018, 17:15

ами ново е, но в толкова шумна сграда не съм бил. под наем е, още даже не съм се нанесъл и не съм спал там, само мога да си представям какво ще е вечер.. но вече чух как момичето в съседния апартамент, след като излезе от банята, отиде в спалнята, взе някакво кремче, чух как го отваря, затваря и как го оставя обратно и след това взе някакво в тубичка, което дори се чу как го изстисква :shock:
пак казвам не търся нещо сериозно, но ми се ще поне такива неща да се заглушат. пък и наемодателя да се съгласи като става въпрос само за една-две стени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 14 Ное 2018, 17:35

Мисля че това е отлична бизнес възможност . Доста хора биха платили за да слушат отварянето на кремчето :mhihi:
Иначе системите за обезшумяване са доста комплексни , специални гипсокартони , специални окачвачи , демпферни ленти , вата и т.н В аудиотехниката се ползват разни техники за получаване на минимални звуково замърсяване но това си е инвестиция . Новото строителство е ужасно по отношение на шумоизолацията . Ходя доста по обекти в строеж и на места междинните стени са просто наредени тухли запънати с пяна за тавана .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 14 Ное 2018, 21:32

Аз строих къщата с вътрешни стени 25см МП, нещо си тухли. С висока степен на шумозаглушаване предвидени за външни и преградни към стълбища, асансьорни шахти и т.н. С хубава врата и дограма затвориш ли си като във вакуум.

Блоковете масово се строят с 8см преградни и 25см външни. Тук при нас имаме блокчета с преградни стени между съседните апартаменти от картон и вата. Без грам тухла. И тва са 1300+ евра в момента. :kuku: А конкретно тоя модел МП търговеца ми каза, че го спрели за Бг, щото единствения купил в последните амнайсе години съм аз :shock:

https://di-tradebg.com/bg/produktov-kat ... i-i-tavani

Е това ти е фирмата, но в предвид че е строено с гъз едва ли ще може да се оправи положението с някакви джобни пари.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от JOGI » 14 Ное 2018, 22:23

мда, това гледах и аз. то хубавото е, че тея неща не са нищо особено за монтаж, всеки може да се справи, пък за ефекта каквото такова, все трябва да е по-добре. благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 15 Ное 2018, 10:41

shlosera написа:Внимавай с делукса, че е като блажна боя пробвай на някое място 10/10 намажи и виж дали ще държи новата шпакловка.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

В крайна сметка наложи се до остържа почти целия латекс ...заедно със старата шпакловка . Като го подхвана с голямата шпакла става на кори за баница . Явно старото финосване на стената е било компроментирато с лоша основа . Отворих си работа поне за три дена :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от kiko » 19 Яну 2019, 17:25

Някой да знае кой може да ми изработи една вита стълба?Важното е да е качествена,не държа на кякви изгъзаци

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 20 Яну 2019, 13:05

Дървена или метална? с централен стълб или не - въпроси бая :)
За метална, виеща се около централна колона, всеки ужаважащ себе си каъдрен заварчик би се справил без особени затруднения.
За дървена е по-сложно и мога да питам един, които прави малко по-нестандартни неща.

Може да питаш и в Паркети Миланов, но имай предвид, че са луксозни изпълнителни, съдейки по офертата, която им бяха нарпавили преди години за обличане на бетонното стълбище в къщата ми - за 15 стъпала с 4см дъб 7900лв, за 4см чам - 4300, за 2см дъб - 5600

В крайна сметка намерих друга фирма, която се зае със задачата и 2см дъб ми излезе малко над 2000.

Но това при мен е само за обличане на вече съществуващи бетонни стъпала, за изграждане на цяла стълба не зная какви биха били цените.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 06 Фев 2019, 11:21

Направихме една стена в офиса като швейцарско сирене в опит да монтираме магнитна дъска. С какво да запълня дупките, които се виждат около дъската. Предполагам ще се наложи малко шкурене колкото да се заравни, но трябва ли грунд преди латекса?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от dan-dam » 06 Фев 2019, 11:28

Момчета, решил съм да взема за подарък лазерен нивелир. Някакви насоки какво е важно да гледам? За около 100-150 лв дали може да се вземе нещо, което да върши работа за плочки, картон, тавани и т.н. Няма да се строят къщи с него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 06 Фев 2019, 11:38

@Don_Diego запълване най-добре с някой акрилен кит готова смес в кофичка, а за грундирането - препоръчително е да се грундира с дълбокопроникващ грунд, но ако можете да чакате повечко време да сухне може и първа ръка с разреден латекс и т.н.

@dan-dam има разни зелени бошове и други играчки в тоя клас, които ще свършат работа за това, което описваш :) разгледай баухаус, ташев, бриколаж и подобните магазини и ще си харесаш нещо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 06 Фев 2019, 11:57

Колко време се чака да изсъхне? Не ми е спешно, но и не искам цялата работа да се проточи много. Ще заложа на кит и грунд, след това латекс :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от kiko » 06 Фев 2019, 19:46

Някой правил ли го е това?Съчетание на ламинат и шестостенни плочки.Чудя се пичовете които ще слагат ламината като им покажа идеята ми, дали няма да ме гледат като кръгъл камък :mhihi: Или ще е полестно с плоки които имитират паркет :roll:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: momo-1st

Последни теми
Facebook