Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от 3186 » 25 Сеп 2018, 16:30

Едва ли ще намериш, размерът не е от най-разпространените и от там и цената е такава. Или си проектирай/поръчай/сглоби сам, или при някой, който се занимава с мебели по поръчка.


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ukelichko » 25 Сеп 2018, 18:08

Някой купил ли си е верижното зеге на Бош. Наистина ли е толкова добро, колкото го дават на рекламите. Решил съм да си направя колони Даллас 2(запознатите знаят какво е) и ми се налага доста рязане на МДФ 18 мм, като размерите трябва да се спазват до милиметър. Отделно не всички детайли се режат перпендикулярно. Някаква идея за любителски инструмент за тази работа? До сега производителите на кухни са ми рязали детайли за колони, къде добре, къде не толкова, но като им покажа детайлите за Даллас и не се наемат.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 25 Сеп 2018, 19:04

Тия зегета всичките са един дол дренки , режат но кривят и дробят материала . Кантовете винаги са с лош вид колкото и да се ползват линии и разни хитри приспособи . Нито един любителски инструмент не може да реже плоскости така както го прави голямата професионална машина . Ако е за колони , не виждам какво заоблено има в тия далас ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ukelichko » 25 Сеп 2018, 19:20

Няма нищо заоблено, просто има много плоскости, за които режещият инструмент трябва да се наклони под различен ъгъл. До сега бях намерил едни майсторчета на кухни, дето ми режеха частите, но нещо не им се занимава. Сега въпросът е какъв циркуляр да си купя и дали ще стане работата. Гледам че има разни дискове за МДФ, та ще се пробвам. На фона на цената на Фостексите, един лист МДФ няма да е голямо увътряне. Циркулярът ако не стане заминава в Продавалника и така...Иначе рекламата на верижното зеге с водещия линеал кърти. Ама така беше и рекламатта на Дремел. Реалността обаче е различна.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 25 Сеп 2018, 20:05



Деб@, хора, вие само спите ли в тия спални, по-паянтови няма ли :ok:

ukelichko написа:Няма нищо заоблено, просто има много плоскости, за които режещият инструмент трябва да се наклони под различен ъгъл. До сега бях намерил едни майсторчета на кухни, дето ми режеха частите, но нещо не им се занимава. Сега въпросът е какъв циркуляр да си купя и дали ще стане работата. Гледам че има разни дискове за МДФ, та ще се пробвам. На фона на цената на Фостексите, един лист МДФ няма да е голямо увътряне. Циркулярът ако не стане заминава в Продавалника и така...Иначе рекламата на верижното зеге с водещия линеал кърти. Ама така беше и рекламатта на Дремел. Реалността обаче е различна.


Едно време като "бичехме" колони - всякакви видове transmission line, хорни и т.н. - ползвахме някакъв циркуляр на Festool с различни настройки на ъгъла на среза. Имаше си и много хубава и стабилна релса. Конкретен модел не помня :dunno: Режехме 40мм МДФ с него :D Един колега си беше направил subwoofer със стена 2x40мм. Тежеше 100 кила сигурно. Абсолютен психопат :ok:
Със зеге само и единствено режехме отворите за говорителите :mhihi: като в последствие минахме на фреза :yes: Та за зегето (за колони) или лошо или нищо :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 25 Сеп 2018, 20:19

Те тия даласи са хорни , явно му трябват за вътре разни финтифлюшки да реже . Мен ми мина отдавна крастата за такива неща , но сега имам циркуляр зеге и раздвижна фреза :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 25 Сеп 2018, 22:50




А някой по-широко легло срещал ли е, едни 200см няма да откажа. Баси как всичките спални са по 160см...искам пространство, не да спим един върху друг :D Проблема е, че ще правя подово и не трябва да е плътна рамка ами на някакви крака по възможност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 26 Сеп 2018, 8:23



Мерси, но както казах всичко до 3-та страница в гугъл съм го прегледал и не стават. По принцип се търси нещо подобно:

Изображение

Тоест легнало плътно на пода от всички страни легло, не на каквито и да е крака.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 26 Сеп 2018, 12:24

за елементите на даласите, най-добре е да видиш как може да се панелизират и на CNC да ти ги изрежат от полскости след което да започнеш голямото лепене с бисквитки :)

Иначе за ръчен инструмент.....истината е че както ти казаха всички зегета кривят(то проблема е основно ножчето реално) и ръба рядко става хубав. Има начини да се получи, но пак ще трябва много внимателно да режеш и в крайна сметка резултатът не е гарантиран.

Алтернативен вариант е да ти ги наержат с прави ръбове и после да ги нагодиш в фрезата или с длето, но е играчка


Относно леглата и какво правим на тях - преди време на един Kivik направо му се изненадах как не мръдна в продължение на няколко години, като знам какви изпълнения бяха отгоре му :) После смених жилището, и леглото си остана там но си беше в отлична форма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Tenata » 03 Окт 2018, 8:17

Трябват ми координати на алпинисти за Пловдив, че трябва да ми свършат нещо по фасада на блока. На 5 етаж съм!
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ranchev » 10 Окт 2018, 14:34

Аз да попитам някои да може да препоръча майстор-фирма за ремонт на покриви в София-Банкя. Държа да разбира да ползва модерни нови системи и да изпълни всичките ми изисквания без да ми казва то от това няма смисъл. Както и да си казва като види нещо да има да се прави допълнително или превантивно а не да ми го каже накрая, - е то и това можеше да оправим ама айде другия път. За парите няма да се пазаря.
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 10 Окт 2018, 14:53

Най-добре отиди в брамак или тондах и говори с тях да ти пратят някой техен лицензиран подизпълнител.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ranchev » 10 Окт 2018, 16:22

Cyberloner написа:Най-добре отиди в брамак или тондах и говори с тях да ти пратят някой техен лицензиран подизпълнител.

Писах на тондах а на брамак първо звънях ама като разбра че искам ремонт а не изграждане на нов покрив и направо така му се промени отношението че все едно каза абе не искаме се занимаваме. Да съм се качвал на покрива и да му снимам покрива или да му кажа какво му има. Аз ако можех и знаех всичко щях сам да си го оправя !!!
Последна промяна Ranchev на 10 Окт 2018, 16:32, променена общо 2 пъти
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Dextuar » 10 Окт 2018, 16:26

Ranchev написа:
Cyberloner написа:Най-добре отиди в брамак или тондах и говори с тях да ти пратят някой техен лицензиран подизпълнител.

Писах на тондах а на брамак първо звънях ама като разбра че искам ремонт а не изграждане на нов покрив и направо тъка му се промени отношението че все едно каза абе не искаме се занимаваме. Каза ми сам се качвал на покрива и да му снимам покрива или да му кажа какво му има. Аз ако можех и знаех всичко щях сам да си го оправя !!!
Викни някой с дрон да го снима и му прати снимки.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook