Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 07 Авг 2018, 13:41

dextuar написа:Колеги, не знам дали е правилното място тук, но все пак ще питам. За довършителни работи с включени материали без плочки и ламинат/теракот или там каквото би било, 200лв на кв как ви се струва като цена? Това е първата фирма, която ми прави оферта, а дори не е виждала жилището.

Струва ми се супер дебела тази цена.
Аз наскоро приключих ремонт, и цените въобще не са такива, дори не са близо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Dextuar » 07 Авг 2018, 13:45

Да, и аз се учудих как без да са го видели на живо, реално са видели само скиците, ми дават такава оферта. Самото жилище не е голямо, 58кв РЗП, но само за труд + базови материали над 10 бона ми се вижда малко множко. Самото жилище е на замазка и шпакловка. Някой, ако може да препоръча фирма, може и на ЛС да драсне :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 07 Авг 2018, 13:49

Много е относително всичко. Цената е висока, но дали е за квадрат от пода или на квадрат като цяло. При 60кв имаш още ~140 стени, зависи какво включват тия 200 лв

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 07 Авг 2018, 13:49

момент....замазки и шпакловки са направени (демек стени и подове са вече гладки) и остава само да се налепят едни плочки, да се нареди ламинат и да се удари 1 латекс по стените ли?
Електро? ВиК? Обръщане на прозорци? Нови стени/събаряне на такива?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 07 Авг 2018, 13:59

Бааааах мааааму....200лв./квадрат....тези майсторчета не познават парите, честно :kuku: То на човек ще му излезе по-евтино да си наеме бригада от чужбина, баси...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Строително-ремонтна тема

Мнение от Dextuar » 07 Авг 2018, 14:09

Cyberloner написа:момент....замазки и шпакловки са направени (демек стени и подове са вече гладки) и остава само да се налепят едни плочки, да се нареди ламинат и да се удари 1 латекс по стените ли?
Електро? ВиК? Обръщане на прозорци? Нови стени/събаряне на такива?
Не, апартамента е ново строителство, стените изглеждат прави, нищо няма да се бута, нищо няма да се преправя по ел и ВиК.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 07 Авг 2018, 14:36

ясно - или са сгрешили нулите в цеанта или са искали да те откажат.

По принцип труд за лепене на плочки беше към 20-25лв/кв.м. по спомен, а реденето на ламинат е толкова лесно, че и 3лв на квадрат са му много :)
Аз лично за има-няма 3 дни наредих у нас 90кв.м. лминат заедно с цялото рязане покрай ъгли и чупки. + още 1 ден за первазите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 07 Авг 2018, 14:38

Колега само корекция плочките тръгват от 20-25 и стигат до 200++ зависи от плочките. Отделно лайсни, герунг, монтажи, обръщане и тн са отделно.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 07 Авг 2018, 15:22

Бах тия тотално са изперкали с цените! :kuku:

Малко в страни от темата... Има ли някой, който е наясно с управлението на външни ролетни щори?
Тези, които имам вкъщи (а вярвам и повечето на пазара) имат три проводника към тях - твърда "нула" и по един проводник за всяка от посоките (надолу или нагоре). На тях се подава "фаза" взависимост от избраната посока от бутона за управление. Например, ако натисна "нагоре" ключът на стената подава "фаза" на единия от тези два проводника на щората, ако натисна "надолу", ключът подава "фаза" пък на другия ѝ проводник. Но никога и на двата! (Оригиналният ключ има средно положение, при което не се подава "фаза" на никой от проводниците).

Въпросът ми е - какво би станало, ако подам едновременно фазата и на двата проводника?

Имам си някакви мои теории и подозрения взависимост от управлението и типа на двигателя вътре в щората, но не бих искал да ги доказвам експериментално... Също не ми се ще да отварям щората и да ривърсинженервам, че си е доста разправия...

Трябва ми техническо обосновано мнение. Нещо от сорта на "ще изгори", "недей да го правиш" и т.н. не са ми интересни и ще помоля да се спестяват като коментари :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Dextuar » 07 Авг 2018, 15:25

shlosera написа:Колега само корекция плочките тръгват от 20-25 и стигат до 200++ зависи от плочките. Отделно лайсни, герунг, монтажи, обръщане и тн са отделно.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Плочките и ламината аз си ги купувам отделно, те не влизат в цената.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 07 Авг 2018, 15:33

dextuar написа:
shlosera написа:Колега само корекция плочките тръгват от 20-25 и стигат до 200++ зависи от плочките. Отделно лайсни, герунг, монтажи, обръщане и тн са отделно.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Плочките и ламината аз си ги купувам отделно, те не влизат в цената.
Говоря за труд Разбира се цена от 200+ е за плочки 1.50/3м с 18 дупки ниша в средата на плочката и тн. Всичко е относително, но цените са много нагоре вече най-вече заради изгъзици и големина на плочки.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: м си.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Joro17 » 07 Авг 2018, 15:51

dextuar написа:Колеги, не знам дали е правилното място тук, но все пак ще питам. За довършителни работи с включени материали без плочки и ламинат/теракот или там каквото би било, 200лв на кв как ви се струва като цена? Това е първата фирма, която ми прави оферта, а дори не е виждала жилището.


На първо четене ти се струват много тия 200лв/м2, ама цената е г/д тая, особено като ще го прави фирма, която си начислява един куп тъй нар. "допълнителни разходи" включващи административни разходи и т.н., освен това доставно складови и какви ли не в тая цена. За пример преди година и половина минах през дов. работи за апартамент 54м2 и тоталът беше около 7000лв. (баня със санитарен фаянс, ламинат в двете стаи, латекс навсякъде, плочки в коридор и под кухненски шкафове, осветителни тела) това с хора без фирми и мой труд и доставно-скадови, които не си калкулирам. Материали - не най-евтините, ама и не съм се изхвърлял - като за наематели :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 07 Авг 2018, 16:02

Абре това е луда цена.
Преди няколко месеца, пълен ремонт на апартамент 81м2, като казвам пълен, имам в предвид всичко, окачени тавани, шпакловки по стените, боя, прекарване на всякакви видове кабели, ламинат, чистак нова баня и тотала бе за труд около 9-10к, като е включено и някой материали, като замаски, шпакловачен материал, мрежи и тн.
А за паркета, същият майстор ми прави и паркета, взима по 5 кинта на м2, като е включено и лайсните, но го прави страхотно.
На колегата не мога да му препоръчам майстора, защото човека бачка в Пловдив, и до София не му се пътува.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 07 Авг 2018, 16:43

E защо плащате за поставяне на паркет отделно, като всички, които продават паркет го полагат безплатно :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 07 Авг 2018, 17:25

Безплатни са монтажите на боклучавия ламинат. За паркет си взимат пари.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook