Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 11 Окт 2017, 20:57

Има едни нормални легла за спалня, не болнични, с жично дистанционно и електрическо регулиране под главата и под краката. Как се водят, като наименования такива легла, че квото и да търся все болнични легла ми излизат?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от XaMaB » 12 Окт 2017, 11:39

Гледал съм автоматични подматрачни рамки. Пък леглото, какъвто дизайн искаш
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 12 Окт 2017, 13:07

XaMaB написа:Гледал съм автоматични подматрачни рамки. Пък леглото, какъвто дизайн искаш


:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ukelichko » 15 Окт 2017, 17:49

Много се извинявам за тъпия въпрос, но как се казва оная лепкава гнус, с която обикновено лепят найлона на вратите на автомобилите, под кората. Болкит ли е или някакъв тип силикон. Къде се продава? В провинцията като питам в магазините и ме гледат така :shock: Трябва ми някакъв подобен материал, който да остане пластичен и лепкав през цялото време на експлоатация за един мой проект.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2017, 17:58

Това се втвърдява при по-ниски температури. А и с времето деградира. Иначе, да- болкит му викат. Другото е битуумна смес във флакони като за силикон се продава. Трябва да ги има по строителните вериги.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от kiko » 15 Окт 2017, 22:25

Обикновен битумен силикон се води,но има едни салами на вюрт уж УВ не знам си кво дават ги да издържат доста по дълго.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b2 » 21 Окт 2017, 15:25

Здравейте,

Решил съм да преградя една ниша в коридора за да стане като килер. Искам да го направя с т.нар. bi-folding doors:
https://www.youtube.com/watch?v=yFckR4AubIY
Светлия отвор е около 160см широк и 230см висок. Иска ми се вратите да стигат максимално възможно до тавана за да мога да използвам височината на помещението за склад.

Търсейки в Интернет намирам разни търговци на механизми или врати - определено ги има. По-големия проблем ще е със самия монтаж за да стане читаво. Още не съм звънял на никой. Мислих да питам "Кедър", които ми направиха кухнята.

Та някой има ли опит с такива врати и евентуално да препоръча човек или фирма, който може да свърши добре работа?
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Избиват тъмни петна по латекса?

Мнение от Bokrael » 23 Окт 2017, 19:19

Здравейте, само на една от стените в апартамента ми се появяват тъмни петна по латекса. Предимно зад таблата на леглото и около нощните шкафчета. Апартамента е с външна изолация и ПВЦ дограма, а това е единствената северна стена. Латекса е възможно най-евтиния. След избърсване на петната с влажен парцал изчезват на 80%, след което се връщат постепенно. Чудя се каква би могла да бъде причината? Също така смятам да пребоядисам стаята изцяло с друг латекс. Какъв би бил най-подходящия и може ли да нанеса новия латекс директно върху този и да реша проблема?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от sean-john » 23 Окт 2017, 19:57

Това според мен е мухъл,не просто петна :confused: доста неприятно... причината може да е високата влажност на въздуха по време на сън,проветрявайте колкото може повече стаята.Друга причина може да е не добре изпълнена изолация от вън,но за това може само да се гадае от компа.Аз мисля,че точно влажността в стаята играе роля за този мухъл,особено ако сутрин има доста конденз по прозорците...северна стена,ниско долу=най студената точка освен стъклата може би = на конденз.Ако е това причината може да си вземете влагоуловители има електрически и такива с таблетки...но нека и другите колеги се изкажат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 23 Окт 2017, 21:46

Взимай един влагоабсорбатор и то скоро. Ама не тия с таблетките. И проветрявай по-често.

Не го чисти на сухо в никой случай, защото е много токсичен и се разпространява лесно. Вземи си салицилова киселина и спирт и направи 3% разтвор на салицила в спирта и търкай с него. Поне 3-4 пъти през половин час и накрая избърши със спирт за горене.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от boris » 24 Окт 2017, 8:32

ukelichko написа:Много се извинявам за тъпия въпрос, но как се казва оная лепкава гнус, с която обикновено лепят найлона на вратите на автомобилите, под кората. Болкит ли е или някакъв тип силикон.


Мечо гомно :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TheFreeRider » 24 Окт 2017, 9:45

Колеги, предстои ми ремонт/хидроизолация на покривна тераса, която е на около 10 години и на няколко места в помещенията под нея около комините има течове. Сезонът за по-сериозни ремонти поотмина, че вече се поразвали времето и обмислям как може да закърпим положението поне до напролет. Какво мислите за т.нар. "течна гума"? Изглежда сравнително просто и бързо за изпълнение, но бих желал някой да сподели опит. В момента терасата е покрита с гранитогрес, който на места хлопа и направо е отлепен около въпросните комини. Идеята ми е да залепим отлепените плочки и отгоре да намажем течната гума, поне около проблемните места.
И втори въпрос, евентуално за по-съществен ремонт напролет - коя цялостна система за хидроизолация според вас е достатъчно добра, че да изкара поне още 10-15 години? Препоръки и за конкретни фирми биха били много полезни, може и на ЛС, да не става реклама. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 24 Окт 2017, 10:04

Че мажете направо с постоянната изолация, за какво да се натрупва едно върху друго и само да хвърляте пари на няколко пъти? След няколко дни ще се позатопли времето и ще става за работа.

Вариантите ти са няколко. Това, дето му викаш "течна гума". Само, че не с едно мазане, а система. Сваляш всички плочки и първата ръка грунд, втората самото покритие се шпаклова с мрежа и накрая трета ръка пак шпаклована. Аз правих една подпорна стена с Мапей. За по-тънки пари- Изомакс. Български са, уж бивали. Един съсед си маза един гараж с него, още не е текнал ама знам ли.. :dunno:

Втори вариант- битуумна хидроизолация. Пак ще може да се залепи като се постопли.

Тети- най-читавия ЕПДМ, ПВЦ или нещо такова. Става за нула време, може и в студено време да се положи, но и цената е дебела. Най-читавите варианти с топло и хидро изолация са по около 100лв квадрата, но са с 20 години гаранция (истинска).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TheFreeRider » 24 Окт 2017, 12:41

Благодаря за мнението, насочи ме в правилна посока какво да търся. Наистина за момента ЕПДМ изглежда като най-дълготраен вариант, само остава да намеря читава фирма и да убедя съседите за цената. :D Изомакс изглежда прилична алтернатива, но само с 5/10 години гаранция.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 24 Окт 2017, 13:06

Синтетичната наистина е най-добре, дано се навие някой да дойде, защото толкова им е пораснала работата, че всичко под декар площ го смятат за ташак, който не си заслужава вниманието.

Въобще за всякаква строително-ремонтна услуга в момента трябва да се молиш все едно ти правят някаква огромна услуга, че идват да ти вземат парите.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook