Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Kris » 24 Сеп 2017, 21:50

m.dimitrov1992 написа:Колеги дайте идея за ограда на къща. С бащата бутнахме стария каменен зид лепен с кал и мислехме да се нареди наново, но да се лепи с цимент! Да ама майсторите искат 90лв за труд на квадратен метър. Което излиза извън бюджета и ще се откажем от този вариант


Щом е било каменен зид, според мен най-близко, като визия, а и на добра цена са: Оградите от сглобяеми железобетони панели.


Ще ти излезе по-евтино, гледал съм за мен и излиза с материали и работа около 100лв на линеен метър за 200см височина. (или 50лв./кв.м с материалите)

Което си е на половина от това, което са ти поискали само за работа.



P.S.

Разбирам, че има прилична разлика между каменен зид и ограда от железобетонни панели, но все пак - Танк ли ще пазиш да не влезе?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 28 Сеп 2017, 18:59

Трябват ми интериорни врати среден до висок клас. Ще съм благодарен, ако ме насочите към конкретен тип (предимства/недостатъци на разните му там видове) и най-вече към конкретна сериозна фирма за изпълнение и монтаж, че ми писна от неандерталци :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Мордехай » 28 Сеп 2017, 19:22

Според мен добри врати продават от Бауцентрум до Практикер на Цариградско шосе. Полски са, Porta Doors, купувал съм много отдавна, купих и скоро - за други не помислям. Малко са скъпички спрямо другите.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ukelichko » 28 Сеп 2017, 19:47

Колко е най-малкият радиус, който може да се направи с пергел с оберфреза? Или как да направя борд на отвор с диаметър 60мм в МДФ плоскост за един високоговорител.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 28 Сеп 2017, 20:31

Трябвало е преди да изрежеш дупката да се направи . Ако е вече изрязана е по трудно с подръчни инструменти . Най простия начин е има едни китайски пергели с два раздвижни ножа . Слага се на дрелката . Или ако е малък диаметър има едни комплекти с 5-6 чашки за дърво но са голям боклук .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от © » 29 Сеп 2017, 6:59

Nickelback написа:Трябват ми интериорни врати среден до висок клас. Ще съм благодарен, ако ме насочите към конкретен тип (предимства/недостатъци на разните му там видове) и най-вече към конкретна сериозна фирма за изпълнение и монтаж, че ми писна от неандерталци :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

И аз гледам напоследък за врати, естествено веднага се набиват на очи "немските" врати Gradde - според мен китайски. И така като обиколиш фирмите за врати пак май остават Порта от Бауцентрум магазините. Някакво друго предложение?

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от © » 29 Сеп 2017, 7:17

Просто съм изумен от този сайт http://gradde.de/ Това е сайт на немска фирма производител на врати с 50 000 м2 производствена площ :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DLVasilev » 30 Сеп 2017, 9:17

© написа:
Nickelback написа:Трябват ми интериорни врати среден до висок клас. Ще съм благодарен, ако ме насочите към конкретен тип (предимства/недостатъци на разните му там видове) и най-вече към конкретна сериозна фирма за изпълнение и монтаж, че ми писна от неандерталци :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

И аз гледам напоследък за врати, естествено веднага се набиват на очи "немските" врати Gradde - според мен китайски. И така като обиколиш фирмите за врати пак май остават Порта от Бауцентрум магазините. Някакво друго предложение?

Тия са ок. Жена ми имаше магазин за врати преди време и баш китайските дето навсякъде са по 500+лв производителя и ги доставяше на 170лв :mhihi:
Та така и с всички останали стоки
Но градето са хубави врати :yes:
Изображение
ATR-42/72

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от © » 30 Сеп 2017, 11:19

Да, всъщност това е важното - качеството, просто ми направи впечатление, че прекалено много ги рекламират като немски. Иначе то и техните цени са по 170 :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 02 Окт 2017, 21:59

Не ми остана време тия дни да мина да видя вратите в Бауцентрум, вероятно утре...

Сега драмата ми е, че не мога да си намеря смесител за мивката в банята :banghead: Размера e много крив - на пазара или всичко е няк'ви къси пишки или дълги като за кухня. На мен ми трябва около 17-20см. че ми е по-голяма мивката. Харесал съм един на някаква италианска фирма Daniel, но където и да се обадя на наш'те търгаши все ми обявяват един месец доставка :banghead:

http://www.archiexpo.com/prod/daniel-ru ... 38172.html

Някой да има контакти на официален дистрибутор на Daniel? :roll:

Или поне на нещо от тоя клас - Grohe, Hansgrohe, но да е продуктов каталог с размери, че да си харесам... Отивам на място и си го взимам, бах тия доставки... В чудо съм се видял :|
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 03 Окт 2017, 10:32

То и да има друг вносител пак ще е същото, обикновено нямат. Oтделно някои са много дизайн и цена и нула качество. Аз за къщата си поръчвах един от Италия- jacuzzi. Струваше колкото половин кола и протече след 6 месеца.. :kuku:

Виж какво имат във Volturno, но трябва да идеш на място, че сайта им е много куц.
Изображение

Каобой
Аватар
Мнения: 977
Регистриран на: 5.01.2007
Пол: Мъж
Кара: 318

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от МРЪСНИЯТ_ХАРИ » 04 Окт 2017, 15:18

Трябва да купя огледален Хънтър Дъглас(ламели интер Хънтър Дъглас огледален,междинен профил Хънтър Дъглас огледален, гребен 84R Хънтър Дъглас, П-обкрайчващ профил Хънтър Дъглас огледален ) , намерих само в Баущоф и строймагазин. Ако имате идеи, давайте
За София питам :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 04 Окт 2017, 17:57

Защо не им се обадиш и не ги питаш дали можеш да пазаруваш директно от тях, или поне някой техен дилър/дистрибутор да ти кажат?
http://www.hunterdouglasarchitectural.e ... /index.jsp

Каобой
Аватар
Мнения: 977
Регистриран на: 5.01.2007
Пол: Мъж
Кара: 318

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от МРЪСНИЯТ_ХАРИ » 05 Окт 2017, 12:28

Намерих в доби билд 2000, имат секви тавани
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от N.Mihaylovski » 06 Окт 2017, 19:12

За смесител погледни в Хикови, аз от там си взех всичко за новата баня, добри цени горе долу
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook