Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от Tenata » 26 Окт 2017, 15:56

Явно ще задържа момента за монтиране на клапи и ще се пробва с прозорец който не е "заключен", а само затворен.

Друго спасение е прокарването на локално парно (пелети или газ), но това ще е в по-дългосрочен план.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 12.11.2008
Местоположение: sandanski

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от ilkata » 26 Окт 2017, 15:59

За да изчезне конденза по прозорците хубави външни щори.Така намаляш разликата между външната и вътрешната температура на прозореца

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от Kroki » 26 Окт 2017, 16:04

Ние преди години изхвърлихме старата дограма и сложихме "модерна" в Плевен. В Бургас също съм с такава. Никъде не сме имали влага и мухъл, защото спим на отворено. Дори зимата вратата към терасата или навън е отворена. Завиваш се с едно одеяло отгоре и спиш на хладен и свеж въздух. От това по-хубаво няма.

Иначе за през деня бащата оставя прозорците/вратите не напълно прилепнали по метода от по-нагоре и проблеми няма. Успех на всички! :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от sean-john » 26 Окт 2017, 16:28

Моята къща е с локално парно,но това не решава проблема с конденза в спалнята...ако вратата ми към коридора е затворена почти всеки по студен ден има малко или много кондез по стъклата...зависи и колко си/сте "активен/и" през ноща докато спиш.Проветряването не решава проблема това по скоро е от гледна точка на освежаване... За шнапер-а чувам за пръв път,но от това което попрочетох за принципа му според мен,ще помогне и то усезаемо,ще си взема и ще си монтирам.
Иначе ако не помогне това,след известно време мисля да си взема точно от тези влагоуловители като тези които колегата по горе даде линк.Първо цената,второ намаления шум и трето компактните размери...пък къде ли не съм дал 60-70лв.За сега си решавам проблема като си оставям вратата към коридора открехната и няма и помен от конденз.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от efren » 26 Окт 2017, 16:43

FaceOff написа:Чести проветрения, и без големи температурни разлики в стаята. Нощно време може да се оставя и вратата към коридора леко отворена..


При мен къщата е тухлена с дебели стени и горното напълно решава проблема, заедно с факта, че има тапети. Не забравяйте, че освен проветрението и изолацията, които подобряват нещата е много важно и каква е стената - гладко измазаната и боядисана с латекс стена кондензира перфектно. Сложете в хладилника едно парче шпаклован и боядисан гипскартон и едно парче на което има залепен дебел и леко релефен (мек на допир) тапет и след като се охладят ги извадете и вижте разликата межу двата. Знам, че в наше време тапетите не са толкова модерни и популярни както едно време, но все пак на пазара има доста добри модели, които изглеждат доста добре.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от madafaka_donkele » 26 Окт 2017, 16:48

Потърсете виновника за влагата. Както вече се каза - сравнително постоянна температура, проветряване и без допълнителни влагоотделители, като разтегателна сушилня или нещо подобно. Преди и при мен имаше влага, мухъл и т.н. Откакто се научих да ползвам правилно климатика през зимата и си суша дрехите в сушилна машина няма и помен от предишните мизерии. В някои екстремни ситуации на сутринта, като не съм проветрявал цяла нощ може и да има мноооооого леко запотяване, но е много далеч от образуване на сълза и стичане по прозореца и изчезва веднага след проветряване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от acho.rs » 26 Окт 2017, 16:52

Не си проверявате редовно или сте много зиморничави. Влага се появява и на качествена дървена дограма със стъкло пакет. Трябва редовно пъроверяване, както казаха колегите, вратите да не се държат плътно затворени поне през деня и това е.
Няма как хем да изолираш добре помещение, хем влагата да се изпарява.
2рата най-честа причина за конденз е температурната разлика... Сушенето на дрехи в помещението в което спиш е друга често срещана дивотии, която е ясно как действа на въздуха

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от bum_bum » 26 Окт 2017, 17:40

K_Ilkov написа:И аз имам същия проблем

Чудех се на тая джаджа - https://www.olx.bg/ad/vlagoabsorbator-v ... c1dd7960c9


Читав влагоабсорбатор струва 5-600лв, тва е някаква дришня, която няма да ти свърши никаква работа.

Влагата по прозорците и стените идва по една и съща причина- кофти изпълниние на изолацията и кофти дограма съчетано с недостатъчно проветрение.

Щом има вода това означава, че на местата на които се появява е достигната точката на оросяване. Т.е. въздухът е достигнал такава температура и влажност, че водните пари започват да кондензират.

Едва ли има и 1% жилищни сгради в България в които да е предвидена вентилация. Слага се един умрял вентилатор в банята и един абсорбатор и нещата се считат за приключени. И след първата зима почваме да четем статии за проветрение и по колко време да държим прозорците отворени.

Влагоабсорбатора е едно от възможните решения (при положение, че не е вариант да се сменя дограмата и да се прави на ново изолацията.) Другото и далеч по-читаво е PIV- positive input ventilation. Цената на най-елементарната система е като на влагоабсорбатор от висок клас и инсталацията е свързана с някои неудобства, но си е почти истинска вентилационна система, макар и в малко примитивен вариант.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от K_Ilkov » 27 Окт 2017, 7:44

bum_bum написа:Читав влагоабсорбатор ...

Така е, разгледах ги още преди да попадна на това, но ми се струва по-подходящо (ако работи :mhihi: ) за мен по следните причини:
- не ми се дават такива пари :mhihi:
- трябва ми за спалня, демек малко помещение
- нямам такива течове и води по дограмата, но има мухъл, което значи, че все пак има влага повече от нужното
- очаквам да е по-тихо от компресорните

Може да го пробвам и ще кажа събира ли изобщо нещо :D
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ukelichko » 02 Ное 2017, 0:40

Не разбирам много от строителство и тази вечер в кафето се разпали лют спор....та колко е технологичното време за ремонт на апартамент с миниатюрен коридор и три малки стаи, две от които са преходни и баня. Гипсокартон с таваните и монтаж на няколко лунички, боядисване, ламинат, изкъртване на плочките в банята и слагане на нови. Всичко това с възможно най-евтините материали. Говорим за най-краткото време, но сравнително качествено изпълнение. И 7К само за труд нормална цена ли е? 3 месеца не е ли малко големичък срок? Има го и факторът колко човека работят по обекта, но това си е проблем на майсторите или фирмата и клиентът изобщо не би трябвало да го интересува.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 02 Ное 2017, 7:33

Ако действително апартамента е малък повече от 3-4 човека почват да си пречат в един момент, сам човек трудно да го направи, но всичко е много относително може и за месец да стане може и за 5. За цената без квадратура никой не може да каже нищо, а дори и с точна квадратура пак не може, не се знае какво ще излезе допълнително. Зависи зимата ли ще се прави, и още куп фактори.
П.с. За едни малък апартамент е 60 квадрата за други 160.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 02 Ное 2017, 7:39

За цена нямам идея колко ще излезе но като работа около 2 месеца или малко повече . Зависи колко и какви грижи ще възникнат по време на операция нов дом :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 02 Ное 2017, 9:18

ukelichko написа:И 7К само за труд нормална цена ли е? 3 месеца не е ли малко големичък срок?


:kuku: Вие тези пари и време за нищо ги нямате бре :mhihi: Банята 2-3к макс, другото 1-2к макс. 2-ма човека за точно 2 седмици са готови, ако работят цял ден. Иначе и 6 месеца и 10к може да отиде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от E34 » 02 Ное 2017, 10:09

madafaka_donkele написа: :kuku: Вие тези пари и време за нищо ги нямате бре :mhihi: Банята 2-3к макс, другото 1-2к макс. 2-ма човека за точно 2 седмици са готови, ако работят цял ден. Иначе и 6 месеца и 10к може да отиде.


Точно!!! Нема къща да строят бе, 3 месеца???!!! Даже за банята са много 3к.... Въобще много се разлигавиха тия "майстори", пълно е сега с балъци новодомци дето на една бензиностанция бензин не могат да си сипят па камо ли ремонт да правят и тия жънат ли жънат....ма не са виновни те :banghead:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 02 Ное 2017, 10:18

Банята сам човек я кърти и прави от нулата за седмица .. айде нека са 10 дни, да не се презори - цена 2500-3000 лева труд и материали. Останалите 3 стаи и коридора двама души могат да ги боядисат за седмица пак без да си дават зор (грунд и две ръце боя). Цена за труд за тази процедура нямам идея колко трябва да струва, защото сам си боядисвам. От бегла справка в гугъл излиза, че цената на квадрат за грунд и две ръце латекс е в порядъка 6-8 лв само за труд, боите са ясни - значи повече от 1500 лв трудно ще се подминат. Ламината се полага за ден, обикновено монтажа е включен в цената или се доплаща символично.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook