Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 24 Окт 2017, 14:36

И точно заради това + безграничната неграмотност на повечето се чудя дали не е време да си направя една строителна фирма...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ukelichko » 24 Окт 2017, 15:22

Абе ти лесно ще си направиш, ама работници от къде ще си намериш, като 90 процента в тоя бранш са откровени неграмотници и уроди :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 24 Окт 2017, 15:38

Пък и след 2 години като 'фане следващата криза ще трябва да закриваш :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 24 Окт 2017, 15:57

Най-добре ще е да си намеря някакви току що завършили гимназия и да си ги дресирам.
Първо по-простички неща и основна работна култура, постепено и на по-сложни.

Да хвана стари кучета, дето са усвоили да съвършенство как да скатават, да се наливат по време на работа и да замазват гафовете не ми звучи като формула за успех

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от sean-john » 24 Окт 2017, 16:57

Cyberloner написа:Най-добре ще е да си намеря някакви току що завършили гимназия и да си ги дресирам.
Първо по-простички неща и основна работна култура, постепено и на по-сложни.

Да хвана стари кучета, дето са усвоили да съвършенство как да скатават, да се наливат по време на работа и да замазват гафовете не ми звучи като формула за успех



Не става...поне според мен... големи ядове ще си създадеш ако си направиш строителна фирма и искаш да си вършиш работата добре...дори тези от гимназията ще ти скъсат нервите,защото на 90% от тях не им се бутва,толкова ги мързи.Иначе в момента има много хляб в строителството,и както казаха по горе колегите всичко читаво (и не само) е заето.
Аз година и половина търсих кой да ми направи пристройка от 1 стая с баня,след като си я направих сам търсих 4-5 месеца кой да ми направи нов покрив....пак сам и така,вече поне може да се каже,че едно от условията да си мъж съм ги изпълнил... как бяха те "Един мъж трябва да построи къща, да засади дърво и да има син" :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 24 Окт 2017, 18:18

Не е задължително да си вършиш работата перфектно, дори не е необходимо да е добре. За съжаление...

Примери много всеки коже да се сети за фирми, които просперират, пък като ти свършат някаква работа се чудиш как изобщо са живи.

При мен последно три врати си купих- две гаражни и входна. На цена на е90-тка. Само едната се ползва и то макс 15 пъти да е отваряна и поради кофти монтаж цялата шина, която е по тавана се изкриви като дърт хой.

Писах им и им пратих снимки в петък. За по-сигурно се обадих и по телефона. Щяха да ми се обадят да дойдат в понеделник. Ни вест, ни кост от тогава..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 24 Окт 2017, 18:33

Глад за строителни работници има огромен в момента, но за читави работници. Не като предния бум куцо кьораво и сакато строители. Лятото правихме едно стълбище (плочките) в нова кооперация, на другия вход техника изгони 9 бригади и накрая ние го правихме. Истината е че всеки кадърен има работа за година напред. Относно колегата дето ще взима младоци... Няма да стане първо ти трябва някой да ги научи (незнам дали ти можеш). Второ ти трябват младоци с мерак за работа, които не ги е страх да се изцапат и одраскат. В старата фирма началника реши да пробва докара ми 3ма дето учеха за техници да ги обучаваме. Еми на 3тия ден 2ма си тръгнаха 3тия изтърпя още 2 дни и каза "аз уча за началник". Просто нямат желание за работа,нямат желание да се учат, тв питат за работно време почивки и заплата,а си нямат и на идея че техник не се става без да хванеш маламашка и мастар....

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 25 Окт 2017, 10:45

Едно от нещата, които винаги са ме изумявали е как в нашата страна, като кажеш, че искаш да направиш нещо веднага някой започва да ти обяснява как няма да стане :)
Разбирам, че говорите от опит и/или лични наблюдения, но вярвам, че има немалко читави хора, които като мен обичат да създават/сглобяват нещо с ръцете си.

Да - и аз работя в офис пред компютър, но не пропускм възможност да свърша и някаква работа у дома или да помогна на приятел с всякакви дейности от типа handyman - проsto ми е приятно да си строя, да си прокарвам кабели, да си сглабям разни работи и т.н. :)

В пъти предпочитам да си купя даден инструмент и сам да си свърша някоя работа, пред това да дам едни пари на поредния самозванец, за да се учи на мой гръб.Не се колебая да платя на компетентен човек, за да сърши някаква работа, но да знам, че моята да работа е посоча с пръст къде какво искам да се нарпави, той да не ме пита как да го направи, а да го направи както трябва(не както дойде) и на края да му дам Х пари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 25 Окт 2017, 11:35

Колега не те убеждавам, че няма да стане, просто ти казвам как стоят нещата с 90% от младите. Ако успееш да намериш съвестни момчета, да ги научиш супер.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Влага в жилище - спалня

Мнение от Tenata » 26 Окт 2017, 11:56

На бързо ще опиша историята си.

Нанесохме се в ново жилище преди две години. Двете стаи за спане са северни, а дограмата тогава беше алумиева. Стаите са с изолация. На едната е от вън, а на другата е от вътре.
Когато настъпваше есенно-зимия сезон, всяка сутрин по прозорците и дограма имаше влага. Всеки ден се бършеше с парцал, понеже водата се стичаше по стената.
Мислех ме си че всичко това се дължи на старата алуминиева дограма.
Намерих човек, сложи дограмата като по времето на монтажа му споделих за проблема. Той тогава сподели че ако се появи отново трябва просто прозореца да не е затворен много плътно (дръжката да не е завартяна до долу), друго решение няма.
Споделих му че съм чувал за клапи които се монтират на вратите, но той ми каза че ефекта е същия със незаключен прозорец(един вид да стой само на "шнапер").
От тази седмица температурите паднаха и отново се появи влагата много леко в долния край на прозорците.

Въпроса ми е, кой и как се е справил с влагата в помощенията за спане?
Някой ползвали в момента такива клапи? Какви са + и - ?

Поздрaви
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 26 Окт 2017, 13:05

има няколко вариант, за които се сещам.
Пасивен вариант е да викнеш някой да направи 2-3 дупки в изолацията на стената по 5см - колкото и странно да звучи и да имаш опасения, че от там ще стане студено и т.н. при един познат така се спаси, по съвет на тези, които му бяха правили изолацията и каза, че не е оказало влияние на температурата, а проблемът с влагата е решен. В изолацията на едната стена на всяка от стаите си направи 4 дупки Ф60, на които сложи отгоре декоративни решетки. Малко странно стоят и не е точно типичната фасада като погледнеш ама в крайна сметка си реши проблема.

Друг вариат са клапите за прозорци - вършат работа, а дали се равняват на прозорец оставен на шнапер не мога да взема отношение.

Трети вариант е да си вземеш влагоабсорбатор

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Влага в жилище - спалня

Мнение от Tenata » 26 Окт 2017, 14:57

Ще разкажа на бързо проблема който имам.

Преди две години се нанесохме в ново жилище. Двете саплни са със северно изложение. Кагота настъпваше есенно-зимния сезон започваше да се появява влага на прозорците и дограма, която в определени моменти беше толкова много че водата се стичаше по перваза и стената. Двете стаи са с изолации, едната вътрешна, другата е с външна (заварено положение)
Дограма беше стара с алуминиев профил и стъклопакет. Смених ме я със нова пластмасова (Кьомерлинг или Комерлинг, незнам точно).
Когато монтираха дограмата споделих на "майсточето" за влагата и той ми каза че единственото спасение е да се държи прозореца затворен (само на шнапер) без да е заключен. Питах го за разни клапи и т.н., но ми каза че ефекта с шнапера на прозераца е същия.

Имали колеги които са се сблъсквали и решавали проблема с влагата и как?
И най-вече ако има хора със подобни клапи да споделят + и - .
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от FaceOff » 26 Окт 2017, 15:35

Чести проветрения, и без големи температурни разлики в стаята. Нощно време може да се оставя и вратата към коридора леко отворена..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от streetz » 26 Окт 2017, 15:42

И аз го имам тоя проблем през зимата, още повече, че терасата е непригодна за простиране на дрехи и се налага сушилника да е в едната стая. Единственото решение досега е редовно проветряване - от време на време оставям през нощта вратата на терасата на хола открехната. Преди няколко седмици си взех влагоуловител от тия на церезит, дето са с едни таблетки и не им трябва ток. За месец почти напълни резервоара, а таблетката се стопи. Колко ефект има не знам, така или иначе без проветряване няма как да се мине, но дори една идея по-малко да е влагата пак е файдица :)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Влага в жилище - спалня

Мнение от K_Ilkov » 26 Окт 2017, 15:52

И аз имам същия проблем

Чудех се на тая джаджа - https://www.olx.bg/ad/vlagoabsorbator-v ... c1dd7960c9
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook