Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 14 Сеп 2019, 19:44

Това е драма;


Откраднаха златна тоалетна за 1 млн. долара от британски замък


https://twitter.com/SkyNews/status/1172 ... 49923?s=20


Тъй като тоалетната е била напълно функционираща и включена към водопровода, кражбата й е предизвикала наводнение

Изображение


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Dextuar » 14 Сеп 2019, 20:09

hell's angel написа:Нормалните чинии са в границите на 39-41 см., без седалката. Ти ли си избира къде да са ти кръпките и как да ти реди плочките ?
Не, не бях аз. Кофтито е, че някои неща ги видях след свършен факт.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Exclusive89 » 14 Сеп 2019, 22:29

top написа: за тоалетната по спомен беше 42 с дъската а за мивката 85.

И при мен така стоят нещата, и в България и в Белгия :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от koziak » 14 Сеп 2019, 22:30

Колеги, някой има ли опит със шумоизолация? При мен едната стена на спалнята граничи с хола на друг апартамент и когато работи телевизора на съседа се чува. Става въпрос за високо честотни звуци, не за бас и вибрация и си мисля че успешно може да се изолира. Проблема при мен е че мога да си позволя изолация до 5см на тази стена и варианта с вата и гипсокартон отпада. Гледах из нета има разни специални изолации, но има ли някой с реален опит да препоръча?


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Zubcho » 15 Сеп 2019, 0:23

koziak написа:Колеги, някой има ли опит със шумоизолация? При мен едната стена на спалнята граничи с хола на друг апартамент и когато работи телевизора на съседа се чува. Става въпрос за високо честотни звуци, не за бас и вибрация и си мисля че успешно може да се изолира. Проблема при мен е че мога да си позволя изолация до 5см на тази стена и варианта с вата и гипсокартон отпада. Гледах из нета има разни специални изолации, но има ли някой с реален опит да препоръча?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Моя съвет е да си купиш тапи за уши или да приготвиш дебелите пачки. Аз имах подобен проблем със съседите над мен. Телевизор + викове и тн. След консултация в магазин за звукоизолация и цена на 5К лв., човека там ми каза, че не е сигурно дали след изолацията ще има желания ефект.

Трябва да се направи кутия в кутията, а това е скъпо начинание. С 5см и изолация само на 1 стена няма да се реши проблемът.

Тапи за уши на 3М (модел 1100) са 0.50лв. Та аз съм на този вариант.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 15 Сеп 2019, 7:53

Корк е добър вариант , но както казва колегата трябва цялостна изолация на хола.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 15 Сеп 2019, 8:20

koziak написа:. Проблема при мен е че мога да си позволя изолация до 5см на тази стена и варианта с вата и гипсокартон отпада. Гледах из нета има разни специални изолации, но има ли някой с реален опит да препоръча?

UD профил, шумоизолираща лента, вата 5 см., картон 12мм. не е кауза пердута да го вкараш в рамките на 5см :mrgreen: Вариант е и да реорганизирате мебелировката и да боцнете един по-голям гардероб на тая стена :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от koziak » 15 Сеп 2019, 8:24

За нещо такова мисля: https://www.decibel.bg/sound-insulation ... ?product=5


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от drago_pavlov » 15 Сеп 2019, 20:25

Някой знае ли откъде мога да купя битум (чист асфалт) в разфасовка по-малка от 25-30 кг?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от blacksapphire » 15 Сеп 2019, 21:38

Dextuar написа:Имам чувството, че майсторът ми си е направил някаква гавра с тоалетната чиния - аз ли не съм в ред или е нормално тоалетната чиния да е монтирана на 47см височина :kuku: . В книжката пише от 35 до 39 см :banghead:


Стоящите чинии обикновено са 39-40см. :fart:

Иначе по темата- твоят майстор да не работи и по спирките? :mhihi:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от nickstorm » 15 Сеп 2019, 21:59

Като гледам височината на бордюра тия трябва да са хобити :mhihi:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от nickstorm » 15 Сеп 2019, 22:02

Zubcho написа:
koziak написа:Колеги, някой има ли опит със шумоизолация? При мен едната стена на спалнята граничи с хола на друг апартамент и когато работи телевизора на съседа се чува. Става въпрос за високо честотни звуци, не за бас и вибрация и си мисля че успешно може да се изолира. Проблема при мен е че мога да си позволя изолация до 5см на тази стена и варианта с вата и гипсокартон отпада. Гледах из нета има разни специални изолации, но има ли някой с реален опит да препоръча?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Моя съвет е да си купиш тапи за уши или да приготвиш дебелите пачки. Аз имах подобен проблем със съседите над мен. Телевизор + викове и тн. След консултация в магазин за звукоизолация и цена на 5К лв., човека там ми каза, че не е сигурно дали след изолацията ще има желания ефект.

Трябва да се направи кутия в кутията, а това е скъпо начинание. С 5см и изолация само на 1 стена няма да се реши проблемът.

Тапи за уши на 3М (модел 1100) са 0.50лв. Та аз съм на този вариант.


Следвайки тази логика, препоръчвам на колегата с високата тоалетна чиния да си купи чехли за баня с 5 санта подметка. :lol:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Zubcho » 15 Сеп 2019, 22:12

nickstorm написа:
Zubcho написа:
koziak написа:Колеги, някой има ли опит със шумоизолация? При мен едната стена на спалнята граничи с хола на друг апартамент и когато работи телевизора на съседа се чува. Става въпрос за високо честотни звуци, не за бас и вибрация и си мисля че успешно може да се изолира. Проблема при мен е че мога да си позволя изолация до 5см на тази стена и варианта с вата и гипсокартон отпада. Гледах из нета има разни специални изолации, но има ли някой с реален опит да препоръча?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Моя съвет е да си купиш тапи за уши или да приготвиш дебелите пачки. Аз имах подобен проблем със съседите над мен. Телевизор + викове и тн. След консултация в магазин за звукоизолация и цена на 5К лв., човека там ми каза, че не е сигурно дали след изолацията ще има желания ефект.

Трябва да се направи кутия в кутията, а това е скъпо начинание. С 5см и изолация само на 1 стена няма да се реши проблемът.

Тапи за уши на 3М (модел 1100) са 0.50лв. Та аз съм на този вариант.


Следвайки тази логика, препоръчвам на колегата с високата тоалетна чиния да си купи чехли за баня с 5 санта подметка.
Не е майтап това с шумоизолацията. Звука пътува по различни пътища и повърхности. Иска си специални техники за да го спреш. С 5см изолация, освен, че е 50+лв на квадрат, като я сложиш и се окаже, че пак им чуваш телевизора и вече си шпакловал и боядисал няма ли да е малко неприятно? В тези 50лв м2 не влиза гипсокартон, шпакловка и боя. Примерно ще стъпи на 60лв за м2. Виж ако опакова всички стени, може и да стане. Ама ако не стане какво правим?

Та по-добре 5лв за тапи за уши и 6м да спи с тях, от колкото 1-2К за изолация.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 16 Сеп 2019, 15:54

Шумоизолация се постига с едни специални дунапрен за шумоизолация.
Има няколко основни изисквания, и не е скъпа процедура.
Постига се по схемата плоскост- изолация-плоскост.
Може първо да се поставят едни ленти, които са специални и обират ниските вибрации.
Може и без тях, просто се поставят едни специални дунапрени и се постига много приличен ефект.
Сума ти студия в жилищни блокове са изолирани по тоя начин.
Обаче има едно НО!
Когато се изолира така...забрави повече да спиш там, Получава се една супер тишина, направо оглушителна тишина, която направо ще те подлуди. Все пак човек използва вътрешното си ухо за ориентиране , дори и когато човек спи.

351_picture_products.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 16 Сеп 2019, 16:00

Е.Димитров написа:Когато се изолира така...забрави повече да спиш там, Получава се една супер тишина, направо оглушителна тишина, която направо ще те подлуди. Все пак човек използва вътрешното си ухо за ориентиране , дори и когато човек спи.

Тва да му е кусура само - ще се остави едно неизолирано прозорче да се чува по нещо от време на време :D
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook