Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 26 Авг 2019, 14:23

Колеги,
някой да знае кой може да ми направи/изкопае един кладенец (за Пловдив-14 километра от Пловдив)
Около мен има комшии с кладенци, водата при тях излиза на 5-6-7 метра.
Че имам доста трева за поливане :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 26 Авг 2019, 16:26

Е.Димитров написа:Колеги,
някой да знае кой може да ми направи/изкопае един кладенец (за Пловдив-14 километра от Пловдив)
Около мен има комшии с кладенци, водата при тях излиза на 5-6-7 метра.
Че имам доста трева за поливане :mhihi:


Бии сонда , защо ще копаеш ? Щом е за поливка : сонда , помпа и си ти..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: с колкото пари изкара
Мечтае да кара: BMW S1000RR
Детайли за колата: корава 316-ка (M40B20)

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от T0nk00 » 26 Авг 2019, 16:56

Binev_OuT написа:Не се бях замислил камината да остане вътре.
Принципно си решавам доста проблеми , защото ще се отвори още място.
Комина дърпа яко по принцип , няма пушилка настрани , но дали пак ще работи така ако се затвори?Иначе ми се струва че в интериора ще се впише добре ... а и колоната би останала в този си вид , ще разчупи допълнително обстановката .. ще си поиграя на програмата още доста май.


Комина "дърпа яко" е относително понятие. Той е неразделна част от отоплителната система и задължително трябва да бъде съобразен/изчислен (височина и сечение) спрямо уреда!

Близо 10 години с комини се занимавам... За повече инфо на лични, за да не излиза, че си правя реклама :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 27 Авг 2019, 8:07

Venelin1111 написа:
Е.Димитров написа:Колеги,
някой да знае кой може да ми направи/изкопае един кладенец (за Пловдив-14 километра от Пловдив)
Около мен има комшии с кладенци, водата при тях излиза на 5-6-7 метра.
Че имам доста трева за поливане :mhihi:


Бии сонда , защо ще копаеш ? Щом е за поливка : сонда , помпа и си ти..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Вероятно не съм се изразил правилно, каквото трябва да се направи, трябва ми вода :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от gromovich » 31 Авг 2019, 21:01

Колеги дайте съвет как да направя покрива на един ламаринен гараж.
Значи какво е настоящето състояние: гаражът е ламаринен, от едновремешните сглобяем, като фабрично покривът е от ламарина с ребра и лек наклон. Върху него има допълнителна конструкция, която се състои от дървени греди (придават малко повече наклон, защото фабричния наклон е много малък) и поставени нитернитови плоскости, които отдавна са напукани и плачат за смяна.
Та въпросът ми е с какво е най-удачно да се направи нов покрив. Аз мисля за нова дървена конструкция, за да има приличен наклон, отгоре да се положат ОСБ плоскости и върху тях нещо от типа на битумните керемиди (тип борова опашка) или от тези рулата дето се разстилат (не им знам името). Дадоха ми идея и за някакви метални керемиди.
Освен това си мисля, че ще е удачно да се запази въздушната възглавница между ламаринения покрив на гаража и допълнителния втори покрив, като по този начин ще се избегне конденза.
Само да вметна, че не гоня някакво евтино решение на проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 01 Сеп 2019, 6:49

Сам си стигнал до решението. Аз също съм за метални(ламарина) керемиди , по-здрави са от битумни те.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 02 Сеп 2019, 13:42

Кажете фирма в София, която се занимава с отоплителни инсталации и има машина за тестване на системата. С ТЕЦ съм и понеже тръбите не са ползвани никога (15+ години) искам да проверя за течове от разпределителната кутия до радиаторите преди да почна с ремонтите, нещо подобно на 06:10 в този клип : http://www.misiamoiatdom.com/335-%D0%BC ... 1%80%D0%B8
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Строително-ремонтна тема

Мнение от Dextuar » 13 Сеп 2019, 20:08

Имам чувството, че майсторът ми си е направил някаква гавра с тоалетната чиния - аз ли не съм в ред или е нормално тоалетната чиния да е монтирана на 47см височина :kuku: . В книжката пише от 35 до 39 см :banghead:
Последна промяна Dextuar на 14 Сеп 2019, 20:10, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 13 Сеп 2019, 20:29

42-48см е стандарт за тая мебел , 35см височина .....е чиния като за пигмей :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Строително-ремонтна тема

Мнение от Dextuar » 13 Сеп 2019, 21:04

Ще се радвам и други колеги да споделят мнение, защото съм на етап да се скарам с майстора и да бута стената и да преправя всичко. Аз на толкова висока тоалетна чиния през живота си не помня да съм сядал.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 13 Сеп 2019, 21:12

39-40 см е нормално. Наскоро бях в един хотел - ми като седнах и краката ми аха да останат във въздуха, прекалено високо беше монтирана.

Изпратено от моят DUB-LX1 с помощта на Tapatalk
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от slatanic » 13 Сеп 2019, 21:42

В краката е проблема в кракатаааа.... :mhihi:
Иначе се монтира там дето харесва на теб.Ама това ако се сетиш да мериш овреме.Ако не е дошла по стандарта на майстора.
Това е като с мивките как се монтират.Пак на нивото да ти е удобно да пикаеш в нея.Е да ама аз съм 190см,а тия по 150 могат да пикаят в нея само рано сутрин и от средата на тоалетната. :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 13 Сеп 2019, 21:45

При мене е 43 с пластмасовата част , така са я сложили и не съм обърнал внимание до сега явно е точната височина . Може би до 45см ще го понеса без да ми прави впечатление , висок съм 182см . За мен по принцип стандарта за такива размери като височина на мивка , шкафове , ширина врати са просто ориентировъчни при ремонт . Принципа ми е този който ще ползва да му е удобно . Така че в тоя случай какво бих направил , слагам пътъците с които обикновено ползвам уреда сядам и докато изпуша една цигара ако получа дискомфорт може и да я коригирам височината . Ако ли не , здраве да е :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 14 Сеп 2019, 9:46

Нормалните чинии са в границите на 39-41 см., без седалката. Ти ли си избира къде да са ти кръпките и как да ти реди плочките ?
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от top » 14 Сеп 2019, 15:56

Аз скоро правих баня и имах разговори с майстора, защото ме попита той ли да прецени височината за мивката и тоалетната или аз, висок съм 184. Може и тъпо да звучи, но освен стандартите които той ми предложи, го накарах да ги закрепи временно и да ги пробвам чисто като усещане, със сядане върху тоалетната или стоене прав пред мивката.. за мен правилното беше някъде близо до "стандарта" (не го знам колко е), за тоалетната по спомен беше 42 с дъската а за мивката 85.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook