Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 28 Дек 2016, 9:50

Ако са голи стените и тряя да се прави тепърва машинна, ще е около 14-15 лева с труд и материали. След което трябва да се направят корекции с нещо финно, и чак тогава латекс една ръка, ако има забележки се правят още корекции и пак латекс. Бори се за комплексна цена а от теб да е цветната боя. Около 20 лева е добра цена.
Ние работим с фирма която ни взима по 9 лева за финна шпакловка и 6 лева за боядисване с бял латекс 2-3 ръце. Но това са за малки площи, при корекции след наематели, с фактури и тнт. Вероятно може и надолу.
Трябва да имаш едно наум с това ел. подово! Нещо пръцне ли, едва ли ще вдигаш целия под да го подмняш. Сложи некъв алтернативен топлинен източник, за всеки случай. Ако ти трябва некой да ти ремонтира, мога да ти препоръчам едни момци. Добре ги правят нещата.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 28 Дек 2016, 10:59

Мерси за инфото, ще го имам в предвид :bchug:
Като алтернатива на подовото ще има частично климатици, но не навсякъде. Дано не "пръцка" де :mhihi:

За шпакловката като че ли за момента съм намерил човек - един от работниците по обекта. Направи шпакловката на гаражите и изглежда доста добре. Предстои да се договарям с него. Иначе със сигурност ще ми трябва човек за изграждане на на банята от-до, но може след месец поне, тъй като не са готови разни довършителни работи. Та за плочкаджии съм отворен към предложения :yes:

В тая връзка за играждането на баня какви хидроизолации е хубаво да се положат над замазката на пода? Също по стените какво може да се сложи? При мен от едната страна е гола тухла все още, а от другата си е една от бетонните шайби. Там имам съмнения, че ще се кондензира, въпреки че си е изцяло вътрешна стена...

И друго - дайте някакви готини сайтове за цялостен интериорен облик, да си харесам цялостна визия, че за момента само частично си представям отделни елементи :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 28 Дек 2016, 11:10

Мазана хидроизолация е достатъчна с холкери в ъглите. Хората които се занимават с това знаят. Важно е сифона на пода да е направен кадърно, тръбите в замазката също. Не е зле да се направи една проба преди да се почне всичко, щото често се срещат запушени тръби и спукани колена. Плочките да имат необходимите наклони, да имат достатъчно разстояние за полагането на фуги и самата фуга да е добре направена.
Предполагам става дума за нов апартамент, а не за ремонт.
Колкото за цялостни решения виж този сайт: http://toyabg.com/ Хората правят интериорен дизайн, корпусна мебел, а също така и изпълнения на изпроектираното. Аз лично съм впечатлен от нещата които правят. Има некои изпълнения дето все едно си в космически кораб. Познавам управителя :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 28 Дек 2016, 11:13

Нов е, да. И пак - мерси много за инфото, насочваш ме доста, колега :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от magareto_yori » 28 Дек 2016, 12:04

виж за банята,ъгъла дето ще ти е душа, си го направи от 12мм технически камък.от цели парчета без фуги.това ако цената не е проблем.доволен ша останеш :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 28 Дек 2016, 12:15

Аз бих редил всичко без фуга, но проблема с новото строителство е неприятен.

Това земетресение вчера много ме зарадва. Ако има още 2-3 така лекички до на пролет идеално ще стане. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 28 Дек 2016, 13:00

bum_bum написа:Това земетресение вчера много ме зарадва. Ако има още 2-3 така лекички до на пролет идеално ще стане. :mhihi:


Tц тц тц тц :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 28 Дек 2016, 14:14

Относно подовите настилки над подово - аз съм с ламинт в дневната, и забелязвам че и за подово става - много приятно топъл се усеща пода там, където минават тръбите за радиаторите Нищо, че ламината е с 4мм подложка.
Ламинати има поне всякакви дизайни и цветове, така че може да си харесаш нещо.
Винилови плоскости и настилки - абе не са лоши, ама лесно се нараняват, изпуснеш някоя отвоертка или жената влезне 1 път с по-остри токчета и си до там.
Плочките, както каза бум бум - няма как без фуга. В моите бани малко се престарах с 3мм фуга - не стои грозно, но на 2мм щеше да е по-добре, и задължително ъглите се оставят свободни и там се фугира със санитарен силикон - иначе при първото земетресение ще започнат някои плочки да бият на кухо :)
Лепилата - задължително еластични/гъвкави и т.н. обикновените не са по-малко здрави, но с подовото отопление не се обичат и плочките след време се отлепват.
Всичките плочки съм ги лепил с СМ12 - за момента проблеми нямам, а в баните съм с водно подово. Земетресението онзи ден не съм и разбрал че е имало.
Почистване на фуги - имаше един специален препарат за тая работа на Mellerud обаче внимавай и го разреждай както пише на шишето, че една приятелка го ползва концентрат и си свали всичките фуги в банята :mhihi:
За баните едно от най-важните неща е може би хидроизолацията - там компромиси недей да правиш, много хора са си патили от кофти хидроизолация и/или липса на такава. Не е нищо сложно, просто трябва да се четат укааанията от производителя и да не се спестява от материали! По ъглите дали ще слагаш холкери или хидроизолационни ленти - за мен е личен избор. Аз предпочетох лентата, че лесно се реже и полага. С холкер и нещо не ме кефи - не са толкова еластични(ако са от цимент изобщо не са еластични :mhihi: )

Цени за шпакловка - на мен ми взеха по 7лв/кв.м. + 2лв за латекс, в тази цена влизаха всякакви външни/вътрепни ъгли и като цяло стана добре, но тоя който ми го прави бих ти го препоръчал, само ако не бързаш много и не те притеснява, чее мърляво. Просто си е мърляв и навсякъде имаше фасове, разлят латекс и т.н.
За ВиК и плочки мога да ти дам координати на професионалсит от които съм доволен и наистина нямам забележки - едиянит ми прави парното и час от водопровада, а другия ми лепи плочките по подовоете, че имах проблеми с краката аз и нямаше как сам да се оправя. Пращал съм ги и при приятели - никакви забележки. За плчоките ми взе 15лв/кв.м За фризове не помня каква беше цената, но тя е на линеен метър.
За ВиК човека не зная колко взима, но не е накакъв кожодер. За изграждането на цялата парна инсталация + част от ВиК инсталацията ми взе към 2500. ету тук съм описал подробно viewtopic.php?f=4&t=378280&start=210

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от klintan66 » 28 Дек 2016, 16:58

KPETEH написа:Ако са голи стените и тряя да се прави тепърва машинна, ще е около 14-15 лева с труд и материали. След което трябва да се направят корекции с нещо финно, и чак тогава латекс една ръка, ако има забележки се правят още корекции и пак латекс. Бори се за комплексна цена а от теб да е цветната боя. Около 20 лева е добра цена.
Ние работим с фирма която ни взима по 9 лева за финна шпакловка и 6 лева за боядисване с бял латекс 2-3 ръце. Но това са за малки площи, при корекции след наематели, с фактури и тнт. Вероятно може и надолу.
Трябва да имаш едно наум с това ел. подово! Нещо пръцне ли, едва ли ще вдигаш целия под да го подмняш. Сложи некъв алтернативен топлинен източник, за всеки случай. Ако ти трябва некой да ти ремонтира, мога да ти препоръчам едни момци. Добре ги правят нещата.


Трябва да правя ремонт на един апартамент който купих наскоро...
Тези майстори могат ли да направят къртене на целия под , замазка , баня кухня , усвояване на тераса ... до обзавеждане?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 28 Дек 2016, 17:23

Ми нали са майстори ве. Парата е цар! Махат стени, местят бани, трошат, правят, всичко :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 28 Дек 2016, 17:32

Цар ама някъде другаде...

Не знам аз ли съм много взискателен или просто хорицата не го могат просто не съм видял майстор на 100% да кажа- е тва е, браво майсторе.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 28 Дек 2016, 17:37

То без нерви нема как...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от klintan66 » 28 Дек 2016, 18:10

KPETEH написа:Ми нали са майстори ве. Парата е цар! Махат стени, местят бани, трошат, правят, всичко :mhihi:


Колега дай координати на лично, че едни майстори щяха да почват ноември , сега февруари. И пари не ги блазнят.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Kris » 30 Дек 2016, 1:43

Колеги, аз вече преминах сериозната част на ремонта (цялостен на етаж от къща, не пипан близо 30год, освен належащото). Сега съм на етап подмяна на контакти (телата, не жиците), лайсни при вратите и подобни неща които си правя сам. То не, че не си правих 80% от нещата сам, но това е друга тема.

Та да Ви дам един съвет, който някой мой приятели не сметнаха за уместен. (понеже според тях сам си правя ремонта, пък не съм "майстор" и какво ли разбирам аз.)

Няма майстор, който да прави всичко (както трябва естествено). Даже и бригадите, които го могат се броят на пръсти и съответно е солено.

И винаги (до колкото позволява) с материалите от тях. Т.е. те да ти предложат качество/цена, каквото ти отърва и те да ги купят и монтират.



Просто трябва да си направите план, кое след кое се прави. И да викате съответния човек или бригада.
Пример (от моя дом):
Трябваше да подменя изцяло ВиК-то, и чиста, и мръсна. Съответно да се изкърти и замаже, като в коридора трябваше да се махне изцяло замазката. Отгоре гранитогрес, и съответно баня и тоалетна (отделни) изцяло.

ВиК-то:
1-ви ден: къртене с почистване и извозване на боклука, полагане на "чисти" тръби и пускане на вода под налягане (нормалното) в тях.
2-ри ден: изграждане на "мръсни" тръби, постоянна проверка на цялата "чиста" инсталация за течове, подлизвания и т.н. И след проверка на "мръсните", замазка само на "мръсните"
3-ти ден: последна проверка на тръбите под налагане и замазка.
И накрая пак бяха измели навсякъде (дори и където не са работили), за което се бях приготвил аз да правя. Само това дребно нещо ми направи такова впечатление, че направо нямам думи.

След, като всичко стегна извиках плочкаджията да започва, като преди това го бях викнал да си каже на момчетата замазките как ги иска.
Човека ми е познат и съм имал възможността да видя много негови творения и за това го извиках.
Човека ми каза направо: Аз ти полагам хидроизолации и тем подобни (вече не помня), където трябва, до където има плочки. Съответно ми каза какво да си купя за останалата част и да намажа/положа преди да е започнал, за да не цапам после върху плочките.
Другото човека и помощника му (сина му) свършиха за три дни (баня под и стени - 20кв.м., тоалетна с коридора само под 22кв.м.).
Въпреки, че го познавам от години и съм сигурен в него, не пожела да вземе пари докато не дойде да поливаме банята с вода и да гледаме заедно наклона дали е ОК. И това не е само заради мен, прави го винаги с всичките си клиенти. ( Затова, че сме познати, ми отби от цената на труда без да съм го карал, но това си е между нас.)

За шпакловката и боядисването се справихме с баджанака и не го броя.

По това време 2-ма мой приятели също правеха ремонт, само че на апартамент (ако има значение). Наеха си "майстор", който ще свърши: ВиК; плочки по коридор, една стая, баня и тоялетна; опъване на жици за нови един два контакта с монтажа им; шпакловка и боядисване.

Резултат:
При мен за 120кв.м. обща площ на жилището ми излезна - около 3000лв всичко с материалите. (без 5 контакта и три лайсни, които все още не съм сложил от мързел :oops: )

При тях офертата беше 2000лв за всичко без материалите.

ОК, кой - както се спазарил, но после единия поправя наклон в банята още два пъти (труд безплатно, но материали си е купувал), другия след наложила се поправка на шпакловката, се принуди да си извика хора, които това правят за да е както трябва.


И да не си помислите, че всичко се получи "добре" при мен, защото много ги разбирам ремонтите. Просто моя ремонт се проточи малко повече във времето и на части, защото нямах готови пари за всичко накуп, а те имаха. Иначе сигурно и аз щях да постъпя така, пък после като е осрано нещо ходи и го карай да преправя - само допълнителни нерви, време и пари. Но, сега си знам: Ако позволява ситуацията, без "пенкелер майстор" (пенкилер - разг. човек който разбира/върши всичко) , за каквото и да е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от 3186 » 30 Дек 2016, 9:28

В мазето избиват подпочвени води когато вали, та си мисля сам да сложа хидроизолация (напорна, въпреки че не силен напора) и сега си търся Vandeх за тая цел. Някой занимавал ли се е и знае ли откъде мога да си я набавя? В големите хипермаркети липсва, а в гугъл ми излизат имената на български фирми, които я полагат, но не съм сигурен дали я продават отделно?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook