Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 30 Дек 2016, 10:19

3186 написа:В мазето избиват подпочвени води когато вали, та си мисля сам да сложа хидроизолация (напорна, въпреки че не силен напора) и сега си търся Vandeх за тая цел. Някой занимавал ли се е и знае ли откъде мога да си я набавя? В големите хипермаркети липсва, а в гугъл ми излизат имената на български фирми, които я полагат, но не съм сигурен дали я продават отделно?


Директно от вносителя за България Новострой. На сайта им има и цени.

Отдушника/вентилатора в банята ми се разбръмча. Стърже/бръмчи гадно. Иначе си раноти. Свалих му предпазната решетка да видя дали се е събрал прах или нещо да го закача - нямаше нищо. Подлежи ли на някакъв ремонт или да купувам нов? В банята е много влажно. Има ли такива водоустойчиви отдушници/вентилатори?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 30 Дек 2016, 10:51

Виж в нета какво означават различните степени на влагозащита (IP) и си търси нещо, което те устройва.

Kris написа:И да не си помислите, че всичко се получи "добре" при мен, защото много ги разбирам ремонтите. Просто моя ремонт се проточи малко повече във времето и на части, защото нямах готови пари за всичко накуп, а те имаха. Иначе сигурно и аз щях да постъпя така, пък после като е осрано нещо ходи и го карай да преправя - само допълнителни нерви, време и пари. Но, сега си знам: Ако позволява ситуацията, без "пенкелер майстор" (пенкилер - разг. човек който разбира/върши всичко) , за каквото и да е.


Със сигурност е по-добре да си взимаш майстори, които си разбират точно от това, което вършат.

Аз не говоря за разни тотални осирания като сбъркан наклон на плочките, но мен дори и много дребни неща ме дразнят. След като сме се разбрали за сума Х то тази цена е за абсолютно перфектно изпълнена работа. Дори на нещата, които остават скрити и са без конструктивно значение.

Последната голяма глупост, която ми де случи беше като осъзнах, че архитектката е заложила височината на тавана при 10см само загуба за замазката на подовото, изолацията под него и окачения таван. Това е гига олигофрения, която изобщо не я бях очаквал и изобщо не съм се сетил да проверя (а не ми е и работа след като сме го говорили и се очаква от нея да знае колко да заложи).

За материалите винаги предпочитам аз да си ги избирам. Иначе майсторите си знаят- Ангро, Глобус, Боро и т.н.. все марки, които аз не бих ползвал никога. Отделно си имат отстъпки на някои неща и си взимат от там не защото са добри, а защото им излиза най-тънко.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 30 Дек 2016, 11:13

3186 написа:В мазето избиват подпочвени води когато вали, та си мисля сам да сложа хидроизолация (напорна, въпреки че не силен напора) и сега си търся Vandeх за тая цел. Някой занимавал ли се е и знае ли откъде мога да си я набавя? В големите хипермаркети липсва, а в гугъл ми излизат имената на български фирми, които я полагат, но не съм сигурен дали я продават отделно?

Аз имах теч от стените в мазето. Свалих мазилката до бетон с чук и секач, почистих с вода дребното и прахта. Където се виждаше че пробива водата разчоплих и запълних с Ceresit cx5 - бързо свързващ цимент, след което замазах цялата стена до нивото на терена с Ceresit cr90 - кристализираща мазилка. След време ударих още една ръка. Доволен съм.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 15 Яну 2017, 13:16

Интересна работа с тия майстори... :mhihi:
За шпакловка един ми обяви цена за всичко 9лв./м2. без мрежа и 12 с мрежа. Това без материали нали... Дори можело двойно да стигне взависимост от качеството на изпълнение :mhihi:
А друг ми казва всичко (и мрежа) - 8лв./м2. :ok: Малко като с автосервизите май :mhihi:
Единствено тоя първия съм виждал нещо завършено от него и как работи, а и е съвестен :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 15 Яну 2017, 13:28

Бе дали скапаняците. Тръгна строителството нагоре пак и почнаха да се насират. За 12лв трябва да е стъкло без милиметър неравност. За двойно трябва да е перфектно качество, с материала и една минюга да ти върти всяка вечер. :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 15 Яну 2017, 19:13

:mhihi: Така са... Не обичам да се пазаря, ама гледам в случая има мегдан да се пробвам :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 15 Яну 2017, 19:30

Аз принципно не бих изобщо се занимавал с такъв човек. Казва ти цена малко по-висока от пазарната и ако искаш да стане много добре- двойна.. :kuku:

Чакай малко, ти си мазач някакъв там в крайна сметка (Без да искам да омаловажа нечий труд, ама мазането на стена с вар не изисква някакво специално дарование в крайна сметка).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 15 Яну 2017, 20:06

Като цяло шпакловката върви 2-3лв на ръка приблизително 2 ръце лепило и 2 финно повечето така работят, ако искаш вече мазилки и тн е друга бирата (зависи с какво ще се маже и тн). Специално при мазилка вече цената отива доста нагоре в сравнение с шпакловката ама щом ще мажеш няма го тоя филм горе долу там трябва да стане право затова е мазилка.

Sent from my E2105 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 18 Яну 2017, 22:54

Някой знае ли някой местен търгаш да предлага подобни профили на нормални цени, че гледам масово се насират ганчовците наши с цени по 80-100лв за два метра полиуретан? :mhihi:

https://pervazite.com/%D0%BA%D0%B0%D1%8 ... erby=price
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от alx » 18 Яну 2017, 23:00

KPETEH написа:
3186 написа:В мазето избиват подпочвени води когато вали, та си мисля сам да сложа хидроизолация (напорна, въпреки че не силен напора) и сега си търся Vandeх за тая цел. Някой занимавал ли се е и знае ли откъде мога да си я набавя? В големите хипермаркети липсва, а в гугъл ми излизат имената на български фирми, които я полагат, но не съм сигурен дали я продават отделно?

Аз имах теч от стените в мазето. Свалих мазилката до бетон с чук и секач, почистих с вода дребното и прахта. Където се виждаше че пробива водата разчоплих и запълних с Ceresit cx5 - бързо свързващ цимент, след което замазах цялата стена до нивото на терена с Ceresit cr90 - кристализираща мазилка. След време ударих още една ръка. Доволен съм.


пак ще се отвори... за нещастие... със сезоните фугата мърда и пак протича.... не го ли изкопаеш отвън и го напълниш отвънка- ще се занимаваш почти всяка година с него...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 19 Яну 2017, 10:39

В моя случай няма фуги. Основите и приземния етаж са от бутобетон. Водата минаваше между камъните, къдета не е проникнал бетон. 3 та година си е сухо, но всеки случай е различен. Отвън да копам в близките няколко години е изключено.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 22 Мар 2017, 11:46

Малки дупки за дюбели в банята с какво ще е най-добре да ги затапя - фугираща смес, силикон от големите пълнители или силикон, разтопен от силиконова пръчка и силиконов пистолет?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 22 Мар 2017, 12:00

Фугираща смес.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 05 Апр 2017, 9:20

С какво се прави регулиране на дограма? В смисъл трябва ли ми някакъв специален инструмент? Гледам масово се пише, че регулирането се прави с шестограм, но на вратата имам няколко такива и отделно някакви дето са, като звезди, осмограм ли как се води не знам. Става въпрос за увиснала врата, опираща в единия долен ъгъл.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 06 Апр 2017, 5:26

Nickelback написа:Интересна работа с тия майстори... :mhihi:
...


Сетих се, как навремето си "изправях" стените. Панел, крив та ... Залепих върху панела стиропор на ролка 5мм. Купих гипс картон 2.50м и така един лист от тавана до пода. С дюбел пирони директно го заковах и стените станаха като нови. Минаха 12 години оттогава, новата собственичка нищо не е казала. Да, стайте станаха с 3см по-тесни...

Майстор пускам единствено ако е нещо много отговорно. Пода на банята, защото ме е страх от течове. Дърводелец ми прави навремето кухнята, но това не го мога :oops: нямам и машини.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook