Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 30 Май 2019, 19:40

Препоръчайте проверена фирма за изграждане на стъклена преграда с врата. Днес идваха от Кристиян Нейко да гледат ама грам не останах доволен от обслужването и консултацията, та търся друг вариант ако има проверен такъв.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 30 Май 2019, 20:20

Ворошилов, ама пак трябва да попаднеш на правилната група, че и от тях има недоволни. Аз съм си говорил с човек, който дълги години се е занимавал с такива неща и човека казва, гледай кой ще ти даде най-ниска оферта и действай. Всички са некадърници и винаги ще имаш забележки. Никой няма да ти го направи перфе, като за него си например.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 31 Май 2019, 11:41

Май ще търся вариант приятел да го прави (хич не съм фен на такива неща попринцип), че фирмите са мамата си джаса :banghead:
Като я направя ще споделя мнение как е станало и кой я е правил и срещу какви пари
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 31 Май 2019, 12:20

Dextuar написа:Май не е баш по темата, но е свързано с ремонт :D

Предстои ми да направя сериозен ремонт и ще го правя през фирма. Тя ми е обявила примерно цена от 10к за всичко с ДДС и 8к за без ДДС. Имам познат с фирма, който постоянно ме ръчка да му взимам фактури. Има ли начин всичко да мине през неговата фирма/сметки и колко от сумата трябва да му дам - 8 или 10к?

10к е лек козметичен ремонт бре :mhihi:

Има начин да мине през фирмата, колко ще му дадеш вече е въпрос на договорка. Може да ти върне и цялото ДДС, все пак той ще си намали печалбата с оставащите 8к.

С тия договорки с включени материали питай какво ще се ползва, ако държиш на качествени такива, щото обикновено го смятат с разни на Ангро и подобните, където разликата с хубавите е като между Джом и Билщайн.. изглежда същото на пръв поглед ама не е баш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TNT » 31 Май 2019, 19:33

Изображение Колегите от соц-темата да се познаят :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от koziak » 08 Юни 2019, 18:12

Здравейте, има ли начин да се оправи фуга? Един некадърник ми фугира банята, но е сложил прекалено много фуга. Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 08 Юни 2019, 18:13

Взимай макетно ножче и режи, после фугирай наново. Изчакай да дръпне 5-6 минутки и забърши, като изсъхне пак.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от nickstorm » 08 Юни 2019, 18:49

Не е сложил прекалено много, явно му е дръпнала преди да успее да я обработи навреме и не е махнал излишъка. От това положение трудно ще се оправи с макетно ножче, особено ако е някакъв качествен материал, понеже доста се втвърдява.
Фугирането си има тънкости, аз затова сам си фугирах банята и се получи добре.
Иначе, ако не е цялата баня такава, а само участъка на снимката-то наистина с ножчето може да стане....
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 08 Юни 2019, 18:57

За една фуга15- 20см (ако е само това от снимката) с ножчето ще стане. В краен случай и с малко шкурка внимателно да не надраска плочките.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от koziak » 08 Юни 2019, 20:03

Не е само това от снимката, на доста места така е направил. Фугата е на Боро. Ще пращат някой да я оправи, но явно са си некадърници цялата фирма и де чудя дали да не взема аз да го оправям. С макетно ножче, незнам как да го оправя


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 08 Юни 2019, 20:07

koziak написа:Не е само това от снимката, на доста места така е направил. Фугата е на Боро. Ще пращат някой да я оправи, но явно са си некадърници цялата фирма и де чудя дали да не взема аз да го оправям. С макетно ножче, незнам как да го оправя


Sent from my iPhone using Tapatalk


Фирма ти е фугирала , ти си платил и ще им оправяш “лайната”? Не мислиш ли , че заслужаваш повече? Да си оправят те бъркоча.


iPhone X чрез Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от koziak » 08 Юни 2019, 20:33

Ми те казаха че ще оправят всичко докато стана доволен, но мисля че толко си могат. Тва с фугата е най-малкото. Половината баня ще се кърти и на ново


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 08 Юни 2019, 20:39

Човек , от къде ги намери тия ? Аз за това от 1 м питам за читав железар , но никой от форума не дава препоръка. Ако питаме в темата ще избегнем главоболието с пишман майстори. Аз познавам добър фаянсаджия и ако не попитал и си градски щях да го препоръчам човека


iPhone X чрез Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от koziak » 08 Юни 2019, 21:00

Разпитвах и ми ги препоръчаха. Обаче незнам какво стана при мен е мн зле положените. Фугите са зле, на места има криви плочки, пода няма наклон и става локва и едната стена цялата е с криви плочки. Тавана и той крив. От понеделник къртят половината баня


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 09 Юни 2019, 7:33

koziak написа:Разпитвах и ми ги препоръчаха. Обаче незнам какво стана при мен е мн зле положените. Фугите са зле, на места има криви плочки, пода няма наклон и става локва и едната стена цялата е с криви плочки. Тавана и той крив. От понеделник къртят половината баня


Sent from my iPhone using Tapatalk


Според мен ако е така както си описал ще къртиш цялата баня и наново “хастар” ама от човек който ще шпаклова перфектно стените , пода и тавана , наклон към сифона и добре налепен фаянс. Не се ядосвай и не позволявай да ме извиниш тия мърльовци като дойдат да отстранят повредите да те подвеждат с думи от сорта “ как можа колегата тая фуга да пусне” , “ тук е малко криво” и т.н. Ти си платил и искаш перфектни резултати.Имаш ли документ за извършения ремонт? Договор , фактура за работа ? И ги подкарвай, аз ще ти кажа как става . Минал съм по трасето.


iPhone X чрез Tapatalk
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook