Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 02 Мар 2020, 0:58

DLVasilev написа:
Nickelback написа:...

бетонконтакт и отгоре каквото ти е кеф.

А механична обработка преди това трябва ли? Да понадера малко латекса или няма смисъл? :dunno:

DLVasilev написа:Както и да го направиш рано или късно ще се изрони СРЗ-то. крехка замазка е по принцип ако няма друго покритие върху нея

Така е. Имам останал винил от стаите, ще взема да му намеря приложение явно :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DLVasilev » 02 Мар 2020, 2:08

Aко старото покритие е здраво просто се почиства преди грунда. Ако прецениш, че не е здраво и е отлепило дето се вика на места може да го понадереш. Ако не се лъжа беше споменал, че е мазе въпросното помещение. Провери преди това каква е денивелацията на пода. Саморазливните замазки са редки разтвори принципно и не обичат голяма разлика в денивелацията. Ако е над 3 см от край до край ще е необходима груба изравнителна замазка преди това. Най-здравото покритие е тънко нанесеното без значение дали е боя, саморазливна замазка, шпакловка, някакво антикорозионно покритие за автомобил и т.н.
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Eмилио Димитров » 02 Мар 2020, 16:45

Е.Димитров написа:Здравейте,
предстои ми да направя нова дървена конструкция/ веранда и съответно ще си купя дървеният материал и ще го обработя с грунд за дърво и после следва да го пръсна с боя.
...


Препоръчвам ти да го купиш от склад, който разполага с вана за инпрегниране и да го топнат в инпрегнант против разни буби и влага. След това може да го намажеш с оцветяващ импрегнант за влага 2-3 ръце и като финиш може и да лакираш(като тази стъпка не е задължителна). Моят навес го направих с първите две стъпки и при дъжд и сняг гредите са сухи. И двата импрегнанта - този във ваната и този на ръка бяха на Bochemit. Този на ръка, който аз го нанасях - го правих с такъв пистолет и върши идеална работа за целта. Важно е само го поразредиш малко импрегнанта(ако решиш да го правиш с такова), въпреки че е доста течен, за да може да го пръска пистолета.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 14 Мар 2020, 22:51

Някакси майсторите ми са счупили тапите на ВИК изводите за чиста вода, т.е частта стърчаща от стената. Две от три успях да развия лесно, но третата явно е много стегната и шестограмът превърта. Има ли някакъв пиниз за развиване, че с ВИК ремонти досега не съм се сблъсквал и не искам да прецакам нещо? Изображение
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 15 Мар 2020, 2:39

Плоска отвертка се набива в цокъла заедно с шестограма и въртиш, ама си вземи една нова тапа да имаш после ако ще завиваш обратно :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TheDriver » 17 Мар 2020, 12:33

Здравейте колеги,

Събирам информация и чужд опит с хидрофорни помпи, повишаване на налягането във водопреносната система и кладенци.

Ситуацията е следната - Имаме "лятна' къща в населено място в което водата е проблем, не толкова водата колкото налягането в системата. Каква е причината не ми се обсъжда, но е факт, че проблемът го има и ми писна да чакам полунощ, за да се изкъпя, а жената да измие съдовете. Времето прекарано там се увеличава и искам да предприема нещо.

Всички съседи имат хидрофорни помпи, което още повече влошава моята ситуация.
Мислех да се консултирам с тях, но ми светна лампичката, че те нямат интерес да помогнат качестено в случая - аз ще съм им конкуренция за водата.

Разглеждам различни варианти из нета от най-евтините като това:

https://hydrostab.com/bg/category/poliv ... x-autojet/

До уж доста по-мощни като това:

https://hydrostab.com/bg/category/poliv ... utojet-dp/

Разликата в цената не е съществена, но в дълбочината на засмукване изглежда сериозна. На мен обаче това нищо не ми говори.

Та въпросите са ми:

1.Какво трябва да съобразя при избор на такова решение?
2.Най-доброто като воден стълб и замукване ли е най-доброто решение или от определен момент натам убивам муха с базука и създавам други проблеми?
3.Конкуренция ли са ми наистина съседите и трябва ли да се надцакваме?
4.Препоръка за производител?
5.Има ли ограничения за мястото където се монтира? Наличието на захранване и главния водопровод разбира се са осигурени.


Имам и друг вариант за доставяне на вода - в двора имам кладенец(регистриран, плаща му се такса всяка година). Преди десетилетия е изледван и водата е била годна, но не мисля че без нов тест ще се мине. Предполагам ще трябва да се чисти от утайки и пясък, че не е ползван от много време.

1.Някой има ли опит с кладенците - някакви общи препоръки?
2.Достатъчно широк е, за да се спусне човек. Наемането на тъмно зелен за чистене предполагам не е добра идея, а трябва да е някой който знае какво прави?
3.Опит със засмукващи помпи за кладенец някой?

Идеята ми е водата от кладенеца да се прекара по дублиращ водопровод до лятната кухня, тъй като ще е почти без никакво къртене и оправяне след това. Съответно там да имам избор от два водоизточника. То май цялото нещо зависи от това колко вода ще направи кладенеца, ако не е достатъчно дълбок може би няма да мина без допълнителен резервоар.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 17 Мар 2020, 16:47

Виж aquapump.net и се консултирай с тоя чичо там.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 22 Мар 2020, 13:20

Мислите ли,че в задаващата се 'стагнация', цените на строително-ремонтните дейности ще паднат до 'нормални нива' и ще има свободни бригади,които ще започват работа веднага? Добра идея ли е да се поизчака още малко за нещо подобно?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 22 Мар 2020, 13:30

К'ви цени да падат, в момента масово върви ремонтна дейност навсякъде, пробвай само да се свържеш с някой майстор. За в бъдеще не знам, но сега е абсурд. :D
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 22 Мар 2020, 14:10

Не говоря за в момента, разбира се! Имам предвид след месец, примерно, когато нещата се 'поусложнят' финансово...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 22 Мар 2020, 14:51

Цените за последните 2 години не са скочили драстично (като предния бум на строителството плочките от 12-15лв стигнаха до 40-60). Кадърните хора, които си имат редовни клиенти ще си имат работа на същите или много близки до тези цени, хората които ще подбият цените по-добре да не влизат във вас.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от steeN » 23 Мар 2020, 11:04

ildivvy написа:Не говоря за в момента, разбира се! Имам предвид след месец, примерно, когато нещата се 'поусложнят' финансово...


Със сигурност. Но ще искаш ли да вкараш непознати хора у вас в тази обстановка?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 23 Мар 2020, 14:27

ildivvy написа:Не говоря за в момента, разбира се! Имам предвид след месец, примерно, когато нещата се 'поусложнят' финансово...

Зависи какво ще правиш. Повечето добри майстори и бригади си имат работа за месеци напред, лятото, многофункционалните предпочитат да излизат на открито. Та не вярвам да паднат кой знае колко цените, че да си заслужава да чакаш, ако си готов за ремонт веднага.
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 23 Мар 2020, 19:52

Аз,по принцип,мислех с баща ми да си направим всичко (можем със сигурност)! Просто, наблюдавайки развитието на нещата в България, ми хрумна мисълта, дали няма да паднат цените и да има известна 'стагнация' в тази сфера. Иначе, аз имам 'готовност' за ремонт и не ме притесняват 'чуждите' хора у нас ,защото аз не пребивавам в жилището и не е проблем да се прави само 'дневен контрол' или нещо подобно... Аз,така или иначе няма да искам 'довършване до ключ' ,та не е проблем мисля..Просто по-досадните и 'мръсни' операции...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Сондьора » 23 Мар 2020, 21:08

Повечето с акъл в главата сега правят ремонт/освежаване на заведения, хотели и т.н. , та надали.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook