Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 21 Фев 2020, 14:09

Тия пневматични пистолети за боядисване дали няма да вършат работа и за боядисване я на калник, я на праг? Разбира се без очаквания за супер качество - като за кола, струваща колкото един СПА уикенд става дума :)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 21 Фев 2020, 15:06

Е.Димитров написа:
Боята, която ще нанасям е рядка, на водна основа. Мога да я разредя още малко и така да пръсна поне 2 ръце.
Това, което съм видял като информация от интернет е, че тея малките пистолети на райдер се водят вибрационни и нищо не ставало от тях.
В крайна сметка, ако няма колега, който е пробвал с показаните от мен, явно ще съм първият и се надявам да не псувам във форума :)


За толкова малко аз бих заложил на традиционния способ. Правил съм веранда, но без покрив и си боядисах всичко преди да се сглобят гредите. Един ден работа за 2 ръце. Но беше лятото и съхнеше веднага.

Боя не е ли малко гадно за дървени греди? Има масла с които можеш доста да промениш цвета на чама така, че да стане тъмен като широколистна дървесина.

streetz написа:Тия пневматични пистолети за боядисване дали няма да вършат работа и за боядисване я на калник, я на праг? Разбира се без очаквания за супер качество - като за кола, струваща колкото един СПА уикенд става дума :)


Трябва да става. Аз моят го взех за пласти дип.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 21 Фев 2020, 16:02

bum_bum написа:
Боя не е ли малко гадно за дървени греди? Има масла с които можеш доста да промениш цвета на чама така, че да стане тъмен като широколистна дървесина.

.

Уникална боя е. Миналата година взех една кутия за да боядисам едни греди в цвят "венге", както и да освежа на един декоративен кладенец дървенията.
Покрива страхотно и не се влияе от слънце и атмосферни влияния, поне през последната година.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 24 Фев 2020, 14:19

Кажете някакво по-стабилно затваряне/заключване за вратичка-комарник. В момента е с такова:

Изображение

Шнапер ли как се води, но се отваря сама вратичката супер лесно. Ще ми се да е по-стабилно. Самата вратичка е ОК, не е крива.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 24 Фев 2020, 14:23

Райбер? :)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 24 Фев 2020, 14:30

Е, с райбер няма как да го отваряш пък от вътрешната страна. Няма как и да монтирам райбер от вътрешната страна. То реално е дограма и комарника хванат плътно за дограмата. Отваряш дограмата навътре към стаята и след това вратичката-комарник навън към терасата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 24 Фев 2020, 14:31

Някакъв магнит тогава?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от streetz » 24 Фев 2020, 14:45

Ако се е износил шнапера не може ли да се смени с нов? Даже два, за по-стабилно ако е на врата.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 24 Фев 2020, 14:54

Е, за смяната може да се смени, ама ми се щеше нещо перманентно. С 2 става грозно макло :mhihi:
Гледах и магнитни някакви, ама трябва да ги видя на място колко "хващат", че ме съмнява да могат да удържат целия комарник :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 24 Фев 2020, 15:09

madafaka_donkele написа:Е, за смяната може да се смени, ама ми се щеше нещо перманентно. С 2 става грозно макло :mhihi:
Гледах и магнитни някакви, ама трябва да ги видя на място колко "хващат", че ме съмнява да могат да удържат целия комарник :mhihi:

Вземи си метален
bb_shnapper s vtulka za pvc vrata_537.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 24 Фев 2020, 16:19

В средата където е дръжката се слага такова ...шнапер , в ъглите горе и долу магнити . С магнити само комарника се измята защото няма какво да фиксира в точната позиция при затворено .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 24 Фев 2020, 17:16

Иначе, срещу вятър, аз съм му измислил схемата.
Глупава е, но същевременно страхотна работа върши.
Ако имате 2 крилен прозорец с 2 комарника на всеки, отваряте двата прозореца и хващате дръжките на комарниците с ластик и затваряте прозорците.
Ластика държи около 2-3 седмици, преди да се разпадне от слънцето.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от zAcK » 24 Фев 2020, 19:48

madafaka_donkele написа:Кажете някакво по-стабилно затваряне/заключване за вратичка-комарник. В момента е с такова:

Изображение

Шнапер ли как се води, но се отваря сама вратичката супер лесно. Ще ми се да е по-стабилно. Самата вратичка е ОК, не е крива.


С магнити става най-добре и е вечно. Всичко друго не е ОК :bchug: Т.е. с метална пластина и неодимов магнит/магнити :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 01 Мар 2020, 23:08

Имам един изчанчен въпрос :ok:
Понеже лятото гледах да приключа бързо мазето, и за да не ми се дига прах, намазах голия бетон на пода първо с дълбокопроникващ грунд, а после с бял латекс (тоя на Леко със сребърните йони). Получи се добре - чисто и свежо, без мухъл, прах и т.н.
Сега обаче искам едни 6-7 квадрата от него да си ги отделя като отделна "стая" и да залея пода със саморазливна замазка, за да ми е равно и да се плъъъзгам със стола от единия край до другия :ok:
Въпросът ми е - ще държи ли/хване ли саморазливната върху така "умното" "запечатване" дето направих или ще се изпонапоцепи и изрони?
Как да третирам повърхността, че все пак да се получи?
:dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DLVasilev » 01 Мар 2020, 23:59

Nickelback написа:Имам един изчанчен въпрос :ok:
Понеже лятото гледах да приключа бързо мазето, и за да не ми се дига прах, намазах голия бетон на пода първо с дълбокопроникващ грунд, а после с бял латекс (тоя на Леко със сребърните йони). Получи се добре - чисто и свежо, без мухъл, прах и т.н.
Сега обаче искам едни 6-7 квадрата от него да си ги отделя като отделна "стая" и да залея пода със саморазливна замазка, за да ми е равно и да се плъъъзгам със стола от единия край до другия :ok:
Въпросът ми е - ще държи ли/хване ли саморазливната върху така "умното" "запечатване" дето направих или ще се изпонапоцепи и изрони?
Как да третирам повърхността, че все пак да се получи?
:dunno:

бетонконтакт и отгоре каквото ти е кеф. Както и да го направиш рано или късно ще се изрони СРЗ-то. крехка замазка е по принцип ако няма друго покритие върху нея
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook