Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 21 Мар 2019, 22:15

Don_Diego написа:Препоръчайте фирма, която да направи дървен пергол на една тераса с размери 7м Х 6м, височина 2,50-3.00м

Нещо такова искам


Поръчай си някъде да ти го разкроят и газ, не е толкова сложно да го сглобиш. Само си помисли за дървото, че с тоя мокър чам дето
го продават навсякъде, след година две, далеч няма да изглежда както ти се иска.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 21 Мар 2019, 23:20

Виждам, че има подобни конструкции направени от метал, но не знам до колко са удачни. Дървото някакси създава по-уютна обстановка :dunno:
За офиса е, не ми се занимава сам да го сглабям, колкото и да е лесно. Предпочитам да си платя и да го направят вместо мен :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 21 Мар 2019, 23:52

Е щом за офиса след година, две - нов :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от stocky » 22 Мар 2019, 10:56

Колеги, правя един лек ремонт на стара къща. На фаза съм измазване на окъртена мазилка от вътрешните стени (до тухла) и след това шпакловка. Получавам оферти с цени между 8 и 30лв на квадратен метър преди боята. Уж за едно и също нещо. Някой може ли да ме ориентира г/д как вървят цените, с какво да се съобразявам при избора на оферта, каква е разликата между гипсова шпакловка и измазване с турбозол? И не на последно място - търся препоръка за кадърен и не много алчен майстор за работата в Пловдив/Пазарджик региона.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 22 Мар 2019, 12:26

Мазилка без значение вароциментова, турбозол, гипсова под 10лв за труд вече е абсурдно да не кажа и нагоре. Турбозола е така гипсова машинна мазилка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от M-coupe » 24 Мар 2019, 13:09

Колеги, кажете ориентировъчна цена на кв.м външна изолация на къща(материали+труд), че нямам никаква идея. Да знам кой ме подвежда с прекалено ниска цена или пък дере като за последно :mhihi: Мерси предварително :bchug:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 24 Мар 2019, 13:38

Съвет :
Намери в нета фирма с тази дейност която издава сертификат за “Енергийна ефективност” то си има стандарти , приспадани 10-12% от цената им и това е нормалната цена за труд и материали при запитване искай с какви материали ще работи фирмата за да видиш по стройтелните сайтове в нета цена и качество съответно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DiMIcha84 » 24 Мар 2019, 14:29

M-coupe написа:Колеги, кажете ориентировъчна цена на кв.м външна изолация на къща(материали+труд), че нямам никаква идея. Да знам кой ме подвежда с прекалено ниска цена или пък дере като за последно :mhihi: Мерси предварително :bchug:

EPS 10см+шпакловка+минерална мазилка-около 50лв на м2, ако не е необходимо скеле.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 25 Мар 2019, 19:44

Don_Diego написа:Препоръчайте фирма, която да направи дървен пергол на една тераса с размери 7м Х 6м, височина 2,50-3.00м

Нещо такова искам



Въпросното нещо, което искам да поставя на терасата дали може да мине за временна/преместваема конструкция. Ще измисля начин да я усиля отдолу за да не се налага закрепване към плочата.
Тънкия момент е, че са отказали на собствениците на сградата разрешително за да сложат самите те голяма електрическа тента, така че единственият ми вариант е някаква "временна/преместваема конструкция", която да не е свързана по никакъв начин със сградата.
Ето снимка на терасата, която трябва да се "покрие". Лятно време пече по цял ден и не се седи от жега
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 25 Мар 2019, 19:56

Мислил ли си за една маскировъчна мрежа? Връзваш я на куки в края и си готов

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 25 Мар 2019, 20:44

Търси се някакво стилно решение :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Tenata » 26 Мар 2019, 6:57

Don_Diego написа:
Don_Diego написа:Препоръчайте фирма, която да направи дървен пергол на една тераса с размери 7м Х 6м, височина 2,50-3.00м

Нещо такова искам



Въпросното нещо, което искам да поставя на терасата дали може да мине за временна/преместваема конструкция. Ще измисля начин да я усиля отдолу за да не се налага закрепване към плочата.
Тънкия момент е, че са отказали на собствениците на сградата разрешително за да сложат самите те голяма електрическа тента, така че единственият ми вариант е някаква "временна/преместваема конструкция", която да не е свързана по никакъв начин със сградата.
Ето снимка на терасата, която трябва да се "покрие". Лятно време пече по цял ден и не се седи от жега


Това нещо ако не се хване добре, според мен след един силен вятър ще го търсиш
по другите покриви.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 27 Мар 2019, 22:15

Изображение

Такива чадъри дали ще вършат работа? 3х3м са като размер, с 4 такива ще скрия цялата тераса и сянката ще е дебела предвид дебелината на плата.
Най-хубавото е, че стойката е острани, така ще мога да я поставя точно до парапетите и средата на терасата ще е свободна за хора и мебели.
4 бетонни плочи с размер 50х50х5см дали ще са достатъчни да го задържат тоя чадър? Пределно ясно ми, че прибирането вечер е абсолютно наложително, както и в лошо време :idea:

ПП: В момента има 2 икейски чадъра с подобна конструкция, но първо самия чадър се мандахерца както си иска, второ са кръгли и с много малък диаметър. Този от снимката изглежда доста по-солиден, но и цената му е нелицеприятна :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от kiko » 27 Мар 2019, 23:50

Don_Diego написа:[:

https://www.gardenemotion.bg/mrezhi/254 ... triagalnik нещо подобно?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 28 Мар 2019, 3:00

stocky написа:Колеги, правя един лек ремонт на стара къща. На фаза съм измазване на окъртена мазилка от вътрешните стени (до тухла) и след това шпакловка. Получавам оферти с цени между 8 и 30лв на квадратен метър преди боята. Уж за едно и също нещо. Някой може ли да ме ориентира г/д как вървят цените, с какво да се съобразявам при избора на оферта, каква е разликата между гипсова шпакловка и измазване с турбозол? И не на последно място - търся препоръка за кадърен и не много алчен майстор за работата в Пловдив/Пазарджик региона.


Слагаш един гипскартон и заспива.

Външна изолация на къща. Ако не си с две леви ръце, можеш да си я направиш и сам.

Има ли някой, който да прави ветроупорни завеси?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook