Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 13 Мар 2019, 12:56

Я кажете някой майстор/бригада, който/които могат да ми направят замазката над подовото. До няколко дни парнаджиите ще приключат с тръбите, а аз още не съм намерил кой да я направи. Не ми се иска да пробвам случайни обяви от нета, така направих с изкъртването на старата замаска и изгоних 2 бригади мангали и накрая сам си доизкъртих :censored: Та ако някой има добри впечатления от нечия работа приемам препоръки :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 13 Мар 2019, 13:43

Какви дюбели или болтове се използват за монтаж на стойка на сателитна чиния? Чинията е офсетка 90см. Ще се монтира на комин, който ми се струва, че е от газобетонни блокчета или нещо подобно, но не съм сигурен. Монтажа трябва да е стабилен и по възможност без поклащане на антената при силен вятър. Стойката я имам. Нещо подобно на това е:

Изображение

Анкерните болтове май отпадат, доколкото разбрах само за здрав бетон стават. По разните му сайтове и в тубата гледам монтират чиниите със самонарезни винтове с обикновени пластмасови дюбели:

Изображение

Другия вариант гледам, че е с метални дюбели:

Изображение

Кое ще е най-подходящото?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 13 Мар 2019, 14:02

Трябва ти скоба да опасва комина , на нея ще хванеш антената . На блокчета няма да стане работата с никакви дюбели , може би с химически дюбел но не си струва според мен .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 13 Мар 2019, 14:23

b_u_b_o написа:Я кажете някой майстор/бригада, който/които могат да ми направят замазката над подовото. До няколко дни парнаджиите ще приключат с тръбите, а аз още не съм намерил кой да я направи. Не ми се иска да пробвам случайни обяви от нета, така направих с изкъртването на старата замаска и изгоних 2 бригади мангали и накрая сам си доизкъртих :censored: Та ако някой има добри впечатления от нечия работа приемам препоръки :)


За София ли става въпрос?
Мога да говоря с мойте майстори които работят по моята къща. Гарантирам , че знаят занаята. При интерес пиши си тел за връзка. Хората не са цветнокожи.Ако нямат работа мисля , че ще свършат работа . Колко кв м е за замазка?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Club BMW » 13 Мар 2019, 14:30

:OT:

Не мога да разбера при положение, че се предлага IPTV и е необходимо да имаш хубав интернет. За какъв чеп ги слагате тези грозни чинии?! Разбирам ги тези с големите, но тези с 90 см. не мога.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 13 Мар 2019, 14:57

Jordana написа:Трябва ти скоба да опасва комина , на нея ще хванеш антената . На блокчета няма да стане работата с никакви дюбели , може би с химически дюбел но не си струва според мен .


Е, не е толкова паянтов комина, даже е доста масивен 60х40см., ако не и повече, все трябва да издържи една чинийка :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 13 Мар 2019, 15:22

Коминът изглежда стабилен, но ти сигурен ли си колко в здрав? Имаш ли идея повей на вятъра със стотина километра, колко ще я "напъне"? Ако има възможност, на външна стена или в двора на метален пилон ... За мен лично коминът е най-лошия избор. Въпрос и на възможности, сграден фонд наоколо, дървета и т.н. Ти си знаеш. Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 13 Мар 2019, 20:12

Club BMW написа::OT:

Не мога да разбера при положение, че се предлага IPTV и е необходимо да имаш хубав интернет. За какъв чеп ги слагате тези грозни чинии?! Разбирам ги тези с големите, но тези с 90 см. не мога.


Той хубавият Интернет не е даденост. :mrgreen:
madafaka_donkele написа:
Е, не е толкова паянтов комина, даже е доста масивен 60х40см., ако не и повече, все трябва да издържи една чинийка :mhihi:


Верно ти приказват, толкова на гъсто тия дюбели и в итонг - няма да е особено здраво. Като клюмне, пак ли ще се катериш ? :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 13 Мар 2019, 20:51

Тц, тц, тц, толкова ли е кекав този итонг да го ева, че да не може една кирлива чиния да удържи :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_RIDER » 13 Мар 2019, 22:09

madafaka_donkele написа:Тц, тц, тц, толкова ли е кекав този итонг да го ева, че да не може една кирлива чиния да удържи :dunno:


Груби сметки - вятър 15 мс(около 60км/ч) на чиния ф 90 прави около 125N ili 12.5 kg. чинията да тежи още толкова. Ако рамото е дълго 70см и горните и долните болтове са на разтояние 15см се получава грубо 120 кг в горните два болта. За дюбелите трябва да има статистика колко издържат. Ама товааа е много грубо без да се отчитат ред неща, така че НЕ СЕ подвеждай.

Ако може да се бръкне в комина, лично аз бих прокарал шпилки през цялата тухла с планка от задната страна.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от astrapower » 17 Мар 2019, 20:01

В итонг, не става...не се хаби. Измисли друг вариант. Преди години, монтажници бяха пробвали (от мързел) да закрепят скапана антена на стена от газобетон....еми не става. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 17 Мар 2019, 20:22

Комин от газобетон???? Комин принципно се зида с коминни тела, които са керамични (кат тухли 4ки) има и едни бетонни. Силно се съмнявам да е от газобетон провери хубаво. 90% съм сигурен, че е от бетонни коминни тела (много приличат на газобетон обикновенно са правенинот цимент и пясък само).


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 18 Мар 2019, 9:29

В крайна сметка вчера я сложих откъм единия ъгъл на терасата, в долния ѝ край. Направо си заспа, много добре си застана там и почти не се вижда.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 21 Мар 2019, 13:59

Препоръчайте фирма, която да направи дървен пергол на една тераса с размери 7м Х 6м, височина 2,50-3.00м

Нещо такова искам
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 21 Мар 2019, 15:29

Това е елементарно за изработка. Всеки един мангал ще ти го направи на 1/4 от цената, която ще ти вземе фирма.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook