Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от horhef » 11 Мар 2019, 17:09

Подовото данли ставаше и с ламинат? Поне така съм чел :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 11 Мар 2019, 17:23

Абе то уж става, ама дървото си е изолатор. Някак ми се иска да не затварям топлината, не ми се вижда ефективно :dunno:
Въпреки че то и тоя винил май има добри изолиращи качества...знам ли.

hell's angel написа:Имайте едно наум с тия плочки в хола, че ако преосмислите подовото някой ден, после е ебати студа :mhihi:


След парите дето ще налея в подовото, не виждам как ще се откажа от него освен ако не протече отвсякъде, та това точно не ме притеснява :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 11 Мар 2019, 17:35

b_u_b_o написа:Някак ми се иска да не затварям топлината, не ми се вижда ефективно :dunno:
Въпреки че то и тоя винил май има добри изолиращи качества...знам ли.


Как се затваря топлина, къде седи тя затворена и какво си прави така затворена, дали не и е скучно? :mhihi: И накъде ходи като се отвори или и писне да седи? Я помисли...
Нали си в къща, кой грееш отдолу, та толкова го мислиш? :dunno:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_RIDER » 11 Мар 2019, 23:45

Аз съм с подово и плочки. На втория етаж подовото е в стената, демек стенно. Ако проекта ти е изчислен като метраж тръби, размери помпени групи и тн. можеш и сам да си го положиш не е трудно изобщо. Аз съм много доволен от моето. ХУбавото му е ,че работи с много ниска температура. На 38 градуса температура на водата в помещението е 21. Комбинира се много хубаво със слънчеви панели ако си в къща. Сложих фолио и 10 см фибран под моето. Друг голям плюс е ,че нямаш грозни радиатори в помещението и не вдига прах като климатици, духалки и тн. Ако имаш куче задължително остави участък без отопление. Бавно загрява, но съответно и бавно изстива. Ако изолацията ти е добра и си на ток - спокойно можеш да го пускаш само на нощтната тарифа.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 12 Мар 2019, 0:50

По принцип подовото отопление не е баш отопление в чистия си вид а топъл под . Температурата на водата не може да превишава една определена комфортна температура защото като дигне 60 градуса колкото е при радиаторите и ставаш нестинарка . Затова температурата на пода се подържа по ниска , дори 38 градуса като при колегата ми се вижда висока температура но чрез проба вероятно е постигната такава стойност . На отделен кръг от парното е и се управлява отделно . Тъй като пода има определена квадратура и определна максимална температура то в определени моменти топлинанната мощност само от пода е възможно да недостига да покрие загубите в помещението при ниски външни температури . В общи линии има плюсове , има и недостатъци а крайния резултат също много зависи от проекта и изпълнението . За сам човек който не го е правил ми се струва доста тежка задача макар и не невъзможно , зависи много от системата която се ползва . Подложка тръби укрепване изолация и т.н . В Англия примерно работят само на медна тръба , тука в общи линии това екзотика .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от mihal » 12 Мар 2019, 8:26

Какво мислите за такъв тип конвектори на вода?
ventilatoren-konvektor-za-pod-tkb-1200x30x105-1_9142.jpg

Под френски прозорци ще се слагат евентуално. На какви пари долу горе може да се намери такова нещо 2 метра примерно?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 12 Мар 2019, 12:08

Jordana написа:По принцип подовото отопление не е баш отопление в чистия си вид а топъл под . Температурата на водата не може да превишава една определена комфортна температура защото като дигне 60 градуса колкото е при радиаторите и ставаш нестинарка . Затова температурата на пода се подържа по ниска , дори 38 градуса като при колегата ми се вижда висока температура но чрез проба вероятно е постигната такава стойност . На отделен кръг от парното е и се управлява отделно . Тъй като пода има определена квадратура и определна максимална температура то в определени моменти топлинанната мощност само от пода е възможно да недостига да покрие загубите в помещението при ниски външни температури . В общи линии има плюсове , има и недостатъци а крайния резултат също много зависи от проекта и изпълнението . За сам човек който не го е правил ми се струва доста тежка задача макар и не невъзможно , зависи много от системата която се ползва . Подложка тръби укрепване изолация и т.н . В Англия примерно работят само на медна тръба , тука в общи линии това екзотика .



Абе баш си е отопление, пода ти топли въздуха по същия начин както радиатора. Да не е 60°, а е 24-5°, ама и площта не е като на радиатора 1-2кв.м. ами 10-20кв. Медната тръба е хубаво нещо ама ако пластмасата е 1-2лв/м, медната е 6-8лв/м. Аз съм взел 1400м, направи сметка каква щеше да е разликата. Някак не намерих достатъчно довод да закопам толко мед в пода :D

@mihal тия вградените конвектори са много модерни сега и определено са по хубави от нормалните тупузи, ама са си конвектори. Аз хич не съм фен на отоплението с въздух ама това сигурно е до вкус. Предимството на конвектора е, че може и да топли и да изстудява, което за някой места си е огромен плюс.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 12 Мар 2019, 12:35

Конвектора е просто радиатор с вентилатор . Топлото или студеното е въпрос на избор какъв вид система се използва . Спестява място спрямо глидерните радиатори и дава опция за поставяне в система с охлаждане . Само трябва да се направи кондензното отвеждане . Няма никакъв проблем да се постави само за отопление .
Абе баш си е отопление, пода ти топли въздуха по същия начин както радиатора. Да не е 60°, а е 24-5°, ама и площта не е като на радиатора 1-2кв.м. ами 10-20кв. Медната тръба е хубаво нещо ама ако пластмасата е 1-2лв/м, медната е 6-8лв/м
.
Баш не е същото като радиатора щото в стаята има мебели , подови настилки , мокети и разни други които силно ограничават площа на контакт с въздуха . Обясних го защо се получава "топъл под " и защо може да е недостатъчно в определени моменти . А пластамасата старее , колкото и да ги хвалят тия тръби . Медните са практически вечни , освен това се ремонтират лесно при течове докато другата е цяло приключение ако протече .
Тези вградените конвектори за скрит монтаж са същите като другите , но имат 2 основни недостатъка - първо изискват дебелина или с други думи място да побере тялото . И другото е че ако са на пода ще се задръстят с боклуци моментално . Трябва да ги чистите филтрите на две седмици а периодично също трябва да се разглабят да се извадят боклуците от вътре .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 12 Мар 2019, 13:57

Голям си философ понякога :mrgreen: Хората по цял свят са го признали подовото за по-енергийно ефективно, по-комфортно и с по-добро разпределение на топлината в помещението. Щото с радиатора не можеш да постигнеш да е равномерно топло в цялата стая, с конвектор имаш постоянно течение и всичкия прах ти се върти постоянно. Минуса на подовото е цената и това че ако текне някъде е филм, ама то и тръбите за радиаторите може да текнат със същия успех и пак ще има къртене наляво надясно. Медните тръби са вечни, ама нито аз съм нито къщата ще е...след 50 години я ни трябва отопление я бомбоубежище :lol: Пък и не съм виждал някой да слага медни тръби до радиаторите, все пластмаса слагат...що ли като не са вечни :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_RIDER » 12 Мар 2019, 14:15

b_u_b_o написа:Голям си философ понякога :mrgreen: Хората по цял свят са го признали подовото за по-енергийно ефективно, по-комфортно и с по-добро разпределение на топлината в помещението. Щото с радиатора не можеш да постигнеш да е равномерно топло в цялата стая, с конвектор имаш постоянно течение и всичкия прах ти се върти постоянно. Минуса на подовото е цената и това че ако текне някъде е филм, ама то и тръбите за радиаторите може да текнат със същия успех и пак ще има къртене наляво надясно. Медните тръби са вечни, ама нито аз съм нито къщата ще е...след 50 години я ни трябва отопление я бомбоубежище :lol: Пък и не съм виждал някой да слага медни тръби до радиаторите, все пластмаса слагат...що ли като не са вечни :dunno:


Подкрепям, котлето ми работи на едва 4-7 киловата от 21 възможни и на 7 вече е топло.(280 кв.м къща) Познати имат подово дето котлето е на газ и не се търпи от жега, ако го засилят и са в доста по- голяма къща. Това с медните тръби го мислех и аз, но единствения плюс реално е ,че загрява по-0бързо. Пластмасите стареят от ултравиолетови лъчи! Тея дето са закопани в бетон ще го надживеят.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от horhef » 12 Мар 2019, 15:29

BMW_RIDER написа:
b_u_b_o написа:Голям си философ понякога :mrgreen: Хората по цял свят са го признали подовото за по-енергийно ефективно, по-комфортно и с по-добро разпределение на топлината в помещението. Щото с радиатора не можеш да постигнеш да е равномерно топло в цялата стая, с конвектор имаш постоянно течение и всичкия прах ти се върти постоянно. Минуса на подовото е цената и това че ако текне някъде е филм, ама то и тръбите за радиаторите може да текнат със същия успех и пак ще има къртене наляво надясно. Медните тръби са вечни, ама нито аз съм нито къщата ще е...след 50 години я ни трябва отопление я бомбоубежище :lol: Пък и не съм виждал някой да слага медни тръби до радиаторите, все пластмаса слагат...що ли като не са вечни :dunno:


Подкрепям, котлето ми работи на едва 4-7 киловата от 21 възможни и на 7 вече е топло.(280 кв.м къща) Познати имат подово дето котлето е на газ и не се търпи от жега, ако го засилят и са в доста по- голяма къща. Това с медните тръби го мислех и аз, но единствения плюс реално е ,че загрява по-0бързо. Пластмасите стареят от ултравиолетови лъчи! Тея дето са закопани в бетон ще го надживеят.


С какво котле си, на ток, пелети или друго?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 12 Мар 2019, 17:25

b_u_b_o написа:Голям си философ понякога :mrgreen: Хората по цял свят са го признали подовото за по-енергийно ефективно, по-комфортно и с по-добро разпределение на топлината в помещението. Щото с радиатора не можеш да постигнеш да е равномерно топло в цялата стая, с конвектор имаш постоянно течение и всичкия прах ти се върти постоянно. Минуса на подовото е цената и това че ако текне някъде е филм, ама то и тръбите за радиаторите може да текнат със същия успех и пак ще има къртене наляво надясно. Медните тръби са вечни, ама нито аз съм нито къщата ще е...след 50 години я ни трябва отопление я бомбоубежище :lol: Пък и не съм виждал някой да слага медни тръби до радиаторите, все пластмаса слагат...що ли като не са вечни :dunno:

Подовото е част от отполението на къщата , никоя сериозна фирма няма да ти направи отопление само с подово на вода а и аз не съм го отричал подовото като негодно да отоплява . Има си много минуси и плюсове такава система и зависи от индивудиалните условия написах го вече не виждам какво толкова има . Ако ползваш две стаи от 5 в тая къща ще палиш котел или как ще стоплиш ? Как подържаш температура в една стая примерно ? С конвектора можеш да му зададеш точна температура с градуси дори , и след 15 минути си готов . С подовото можеш да подържаш някакъв минимален комфорт и толкова .
А стареенето на тръбите не го мислиш щото не ти е опряло да го правиш . Тая тръба е пълен боклук и само след 6-7 години е способна да протече от всяка драскотина и шупла особено в такива системи с гореща вода . Да не говорим че ако искаш да не замръзва зимата ако не се ползва трябва да е с химия пълна .
Последна промяна Jordana на 12 Мар 2019, 17:32, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_RIDER » 12 Мар 2019, 17:29

horhef написа:
BMW_RIDER написа:
b_u_b_o написа:Голям си философ понякога :mrgreen: Хората по цял свят са го признали подовото за по-енергийно ефективно, по-комфортно и с по-добро разпределение на топлината в помещението. Щото с радиатора не можеш да постигнеш да е равномерно топло в цялата стая, с конвектор имаш постоянно течение и всичкия прах ти се върти постоянно. Минуса на подовото е цената и това че ако текне някъде е филм, ама то и тръбите за радиаторите може да текнат със същия успех и пак ще има къртене наляво надясно. Медните тръби са вечни, ама нито аз съм нито къщата ще е...след 50 години я ни трябва отопление я бомбоубежище :lol: Пък и не съм виждал някой да слага медни тръби до радиаторите, все пластмаса слагат...що ли като не са вечни :dunno:


Подкрепям, котлето ми работи на едва 4-7 киловата от 21 възможни и на 7 вече е топло.(280 кв.м къща) Познати имат подово дето котлето е на газ и не се търпи от жега, ако го засилят и са в доста по- голяма къща. Това с медните тръби го мислех и аз, но единствения плюс реално е ,че загрява по-0бързо. Пластмасите стареят от ултравиолетови лъчи! Тея дето са закопани в бетон ще го надживеят.


С какво котле си, на ток, пелети или друго?


За съжаление на ток, но нямам много избор за сега. Обмислям го за термопомпа + доволно слънчеви панели.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Zubcho » 12 Мар 2019, 21:05

BMW_RIDER написа:
b_u_b_o написа:Голям си философ понякога :mrgreen: Хората по цял свят са го признали подовото за по-енергийно ефективно, по-комфортно и с по-добро разпределение на топлината в помещението. Щото с радиатора не можеш да постигнеш да е равномерно топло в цялата стая, с конвектор имаш постоянно течение и всичкия прах ти се върти постоянно. Минуса на подовото е цената и това че ако текне някъде е филм, ама то и тръбите за радиаторите може да текнат със същия успех и пак ще има къртене наляво надясно. Медните тръби са вечни, ама нито аз съм нито къщата ще е...след 50 години я ни трябва отопление я бомбоубежище Пък и не съм виждал някой да слага медни тръби до радиаторите, все пластмаса слагат...що ли като не са вечни :dunno:


Подкрепям, котлето ми работи на едва 4-7 киловата от 21 възможни и на 7 вече е топло.(280 кв.м къща) Познати имат подово дето котлето е на газ и не се търпи от жега, ако го засилят и са в доста по- голяма къща. Това с медните тръби го мислех и аз, но единствения плюс реално е ,че загрява по-0бързо. Пластмасите стареят от ултравиолетови лъчи! Тея дето са закопани в бетон ще го надживеят.
Да, тя пластмасата вечна. Виж ПВЦ тръби от водопровод свалени, да видиш дали не стареят.

Няма нищо вечно за съжаление на този свят.

Ако искате да ви е топло в къщи, започнете от изолацията. При дебела изолация, например 40 или повече сантиметра вата, може да се топлиш и с 1 киловат сумарно за цяла къща.

Правилно изпълненение на изолацията прави цялата работа. Като не губиш топлина, не е нужно да топлиш :)

Подовото е готино, но май трябва да забравиш за килимите зимата, а и няма нужда да държиш високи температури на течността, която тече в системата.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от K_Ilkov » 12 Мар 2019, 21:40

Zubcho написа:Подовото е готино, но май трябва да забравиш за килимите зимата, а и няма нужда да държиш високи температури на течността, която тече в системата

Ниската температура, инертност на системата, липса на движение на въздух (течение) са сред +/- на подовото водно отопление

Като цяло е най-доброто ако може човек да си го позволи като финанси и изпълнение.

Кофти е че трябва да се забрави за дървен под ... килимите ги мани
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook