Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от frizzante » 17 Окт 2018, 21:56

bum_bum написа:Има и специализирани препарати, но с повечето разредители също става. Търкай смело, тоя теракот ако го изтъркаш с гъба ебаси и плочките :mhihi: Гледай просто да не е нещо абразивно, въпреки че и тогава не би трябвало да има проблем.
Значи с най нормална гъба и АМБ трябва да стане така ли? Дадоха ми идея да го търкам с тея телените топки които се ползват за загорели тави ама не посмях да не засера плочките, че са много фешън и ще бъда жестоко анатемосан! Затова питам как да подходя предпазливо...
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 17 Окт 2018, 22:48

Ми то зависи от плочката. Принципно с тел можеш да преебеш глазурата на някои плочки, за това пробвай с гъба или с някакъв по-фин скочбрайт и разредител.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 18 Окт 2018, 8:19

Има си препарати специално за махане на втвърден силикон, АМБ е слабичко, но не пречи да пробваш.
иначе:
https://www.praktiker.bg/bg/Foam-cleane ... S/p/460230
https://markita.net/chistitel-za-siliko ... sudal.html
http://shop.fertan.bg/shop/avtomivka/ch ... a-silikon/

Също и Вюрт имат, но там ще те питат и какъв точно е силикона, защото за различните видове имат различни препарати.

с метална вълна няма смисъл или ще надереш глазурата или ще я набиеш с мини стружки от вълната и после ще трябва и тях да чистиш.
Евентуално може да пробваш с бръснач/макетен нож/стъргало за винетки - ако са ти равни плочките би трябвало да стане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 25 Окт 2018, 12:26

Я дайте акъл, чудя се с каква настилка да направя вътрешното стълбище в къщата. Върти ми се мрамор(или някакъв друг камък ама не ги разбирам). Колко скъпо удоволствие би било? Какви други варианти има, дърво е яко ама на площадките трябва да е друго че ще има подово, пък не върви 5 дървени стъпала, площадка с плочки, още 10 дървени стъпала пак площадка с плочки.. Плочките са лесния вариант като че ли, ама мрамора по ми допада някак :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 25 Окт 2018, 14:07

Зависи колко е дебело дървото - може и да се харесат с подовото, но така или иначе дървото си е едни пари немалко.
За справка на мен за вътрешно стълбище 15 стъпала, по-малко от метър широки с 2см дъб ми излезе 2400 без ддс.(имаше и едни ентусиасти от паркети миланов, дето искаха почти 8к за тая работа.


Относно мрамора аз лично не го харесвам за подове защото е крехък и лесно може да се нарани(особено ако стъплато има надстърчане) освен това риска някой по-агресивен препарат да го съсипе химически не е малък. Най-добре се разходи по фирмите за камъни и разкажи на хората какво ти трябва, за да те насочат към правилния камък. Гранити има всякакви, както и всякакви пясъчници, травертин, гнайси - изборът е огромен и изцяло зависи какво искаш да постигнеш като краен резултат. Има и много технически камъни, но тях никой от този бизнес не ги харесва. Не зная по сантиментални причини или друго, но като стане дума за технически камък започват да говорят малко с надсмешка и/или намръщено.

Може да пробваш така нареченият изкуствен мрамор - това е прецизно излят бетон с пластификатор и добавени стъклени фибри за микроармировка, като в бетона се добавят пигменти, за да има шарка подобна на естествен камък и на края се импрегнира.
Стои хубаво, ако си го правиш сам е и много евтин вариант, но е много трудоемко, защото се правят калъпи, после има шкурене и си е занимавка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от (bubsa) » 25 Окт 2018, 16:11

Kurtov написа:Благодаря!
Мисля да използвам точно такава, само леко ще изшкуря ръждата.

Вземи си протекта 3в1 и няма нужда да шкуриш.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от vvasilev1 » 25 Окт 2018, 18:18

Vra4anin написа:Добре дошъл в клуба на съвременното зло наречено пвц или алуминиева дограма.

С този проблем се боря от 2006-а година от както сменихме комунистическата дървена дограма с ПВЦ. Ако някой ми беше казал тогава, че този ефект (влагата) ще се появи с тази ПВЦ дограма, никога нямаше да сменя дървените боклуци (щях да си ги боядисвам, ремонтирам всяка пролет и те така). От както се сложи ПВЦ-то, специално в спалнята имам конденз, влага, избива мухъл. Преди 3-4 години направихме външна изолация с вибран - файдата е никаква, дори като че ли стана още по-зле след изолацията :banghead:

Целият проблем предполагам на повечето хора е ясен - ПВЦ дограмата "запечатва" помещението и влажността се вдига до небесата. Докато при някогашната дървена дограма, която не може да уплътни добре, има естествена циркулация на въздуха, съответно стаята е по-студена и като се изключи отоплението по-бързо изстива, но плюса е, че няма помен от влага, конденз, каму ли мухъл. Чел съм и съм питал за тези клапи (защото моята дограма е слагана преди 10+ няма такива), всички майстори казват, че са бошлаф история и няма смисъл от монтажа им. На някои дограми могат да се монтират, на други не. Мислих да сменявам дограмата, дори мислих да взема бормашината да изпонадупча 5 милиметрови дупки в горната част на дограмата и да върна ефекта на старата дървена дограма - да си има естествена циркулация на въздуха :mhihi:

Отчаял съм се и тази тема ми е болна.

Нещото което аз предприех като поредната стъпка е, че купих още преди месец и нещо ТОЗИ влагоуловител. 500+ лева струва такъв. За сега съм го пускал само веднъж - два пъти (защото реално до онзи ден не беше толкова студено). Ефект определено има - спада влажността (имам си влагомер в стаята по който гледам процентите влажност), след 2 - 3 часа конденза от прозорците изчезва. Пълни съда с вода доста бързо.
Лошото е, че ефекта от такъв уред е не да го пускаш чак като видиш, че вече има конденз (като стане 65 - 70 % влажност примерно), а да работи цяла нощ, така че той да предотврати появата на влага, да я поддържа в нормите около 55% (което е нормалното). Което си е... кофти. Първо консумира ток, второ цяла нощ да ти шуми... не е от най-приятните нещата. Този е възможно най-тихия на пазара, всички други са много по-шумни, но въпреки това пак си бучи (вентилатора му) и трябва да му свикнеш (стискаш зъби докато се опитваш да заспиш :banghead: ).
Сложи си вентилационна розетка. Изображение

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 25 Окт 2018, 18:38

Конденза се появява от температурната разлика , не от високата влажност . Студени стъкла/стени с топъл въздух в стаята = конденз . Решението е принудителна циркулация на въздуха ако е по стените или тунинг на дограмата ако конденза е по стъклата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 12 Ное 2018, 23:08

Някой има ли представа сатен гипс дали ще хване на латекс ? Една изравняваща шпакловка искам да направя на стара шпакловка боядисвана с латекс .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 12 Ное 2018, 23:14

Много рисковано според мен. Най-малкото трябва да го изшкуриш целия и да нанесеш някакъв по-абразивен грунд. И ако се подкошуши някъде от грунда да стържеш яко с шпаклата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BaDxBoY » 13 Ное 2018, 1:42

Пичове, има ли някакво по-просто решение на скърцащ паркет, че ме подлудява жилището вече ? Където и да стъпя скърца ужасно ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 13 Ное 2018, 11:01

@Jordana - смела идея, но може :) яка телена четка + дълбокопроникващ грунд. Ако разчиташ на контактен грунд няма да стане работата, защото когато нанесеш шпкалоката и после върху нея новата боя/латекс влагата ще премина през шпакловката, ще стигне до стария латекс и ако си спре там само ще го надигне и след някоя и друг месец/година това място ще се отлюпи. Идеята е грунда да стигне до мазилката, която е зад текущия латекс, затова в идеалния случай трябва да се свали, или поне да се надере хубаво, така че грунда да може да стигне до основата.

@BaDxBoY - зависи какво разбираш под просто :) Ако има от къде да бръкнеш може да се напълни с пяна за монтаж на топлоизолация, но един ден като тръгнеш да го сваляш много ще псуваш :) Иначе правилното нещо, което да се направи е да се пренареди, като се залепи за пода.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 13 Ное 2018, 12:28

Jordana написа:Някой има ли представа сатен гипс дали ще хване на латекс ? Една изравняваща шпакловка искам да направя на стара шпакловка боядисвана с латекс .
Зависи колко пъти е боядисвано с какъв латекс и тн. Гипсово лепило на боро ми е хващало на латекс в нас и 5та година няма никаква драма. Обаче, ако латекса е бил калпав (особено някой от тия евтините ревеш с крокодилски сълзи, водата от лепилото влиза в латекса и почва да пада лепилотонкато изсъхне). Ако е панелка най-добрия вариант е мокриш латекса няколко пъти с мече и го сваляш(в повечето случай стигаш до панела може и без да мокриш да падне заедно с шпакловката), дълбоко проникващ грунд и дерзай. В най-добрия случай по-едра шкурка върху латекса, метеш прахоляка, измиваш, оставяш да изсъхне грундираш (оставяш и грунда да изсъхне колкото му дават на етикета) и шпакловаш. Общо взето много зависи от основата, калпава ли е няма да минеш леко, дори с колоркит да шпакловаш (това май е възможно най-слабия материал който съм ползвал). Имай впредвид, че сатена не "пълни" като хората. Най-добре 2 ръце лепило, след 2та стържеш мустаците, съхне грунд и 2 ръце шитрок (зелен или син) след това шкуриш (180-220++) зависи от латекса и така.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 13 Ное 2018, 14:14

Отдолу е варопясъчна мазилка с гипсова шпакловка 4-5 мм . Две ръце дулукс на 15 години , повърноста е в добро състояние но вече ми писна и освежавам . Мисля да ударя едрата шкурка и да прешпакловам козметично после тапети . Пробвах с шкурка 40 едвам го драска , вероятно ще ударя само грунд и финиша .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 13 Ное 2018, 14:42

Внимавай с делукса, че е като блажна боя пробвай на някое място 10/10 намажи и виж дали ще държи новата шпакловка.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook