Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ranchev » 10 Окт 2018, 16:38

То не там проблема в снимането. Непрофесионално е! Все едно доктор да те прегледа по телефона или колата не да я видят в сервиза а да ти поставят диагноза по телефона.
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ukelichko » 10 Окт 2018, 18:04

И на мен ми прокапа покрива от едно място и всички майстори искаха да ми направят нов. Гледаха го и не можело да се оправи и направо нов. След всеки преглед от майстори започваше да капе все по-интензивно. Питам аз какво му е на покрива, има ли счупени греди, летви или керемиди? Нямало, но било хубаво да си сменя всичко и нови керемиди пък и можели да ми вземат материалите с отстъпка. А и съм имал пари и що да им ги не дам един вид. Казах им че ще им се обадя с интонанация като да си е...ат майката и се качих сам. При мен кконструкцията позволява. Някоя котка (или майстор) беше разместила две керемиди, а останалите бяха хванали мъх по каналите. Почистистих мъха на проблемното място и нещата се оправиха.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 11 Окт 2018, 8:15

Значи, по повод покрива, за основният покрив на къщата повиках някакви мангусти, почистиха покрива, смениха дъските, дето се закрепват керемидите, сложиха дишаща мембрана и измазаха капаците. Не съм доволен, никога не викайте мангусти.
Не съм доволен, защото платих повече пари от уговорката, не ми хареса и качеството на изпълнение, улуците не са нивелирани и тн, иначе покрива не тече. Имам по-нисък покрив на гаража и на една друга пристройка, за която пристройка, мангустите ми искаха 3000 лева :kuku: за ремонта.
Аз никога не бях правил ремонт на покрив, и понятие си нямах, но все пак реших да се заема.
Гредите от вътрешната страна бяха счупени, покрива вълнообразен, течеше...абе трагедия.
Ето какво се виждаше, като почнах да махам керемидите:
IMG_20180919_155256.jpg

Махнах постепенно керемиди, за да сложа едни плоскости
Купих OSB2 плоскости, поставих ги, поставих пароконтролираща мембрана , наковах дъски и почнах да връщам керемидите.

2018-09-19_18_07_1VSTA646670CXWJK.jpg

IMG_20180920_170603.jpg

И накрая почнах да редя керемидите, което се оказа супер лесно
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 11 Окт 2018, 8:20

Понеже не мога да качвам повече от 3 файла, пиша второ съобщение
Та, почнах да редя керемидите
IMG_20180921_151715.jpg



И накрая, идва ред на измазване на капаците, с което още не съм приключил, смятам тая събота и неделя да приключа
IMG_20181007_095235.jpg

IMG_20181007_095232.jpg


Това упражнение направих съвсем сам, защото нямаше кой да ми помага, както, че за първи път в живота си правя подобно нещо, без имам умения за тая дейност.
Не се е получило перфектно, но ме устройва на първо време, на татък, ще боядисам и керемидите със специална боя.
Какво искам да кажа, не е толкова трудно, но ако намерите правилните хора, които да вършат работата, а вие да им казвате какво точно да направят, може би ще е далеч по-добре, от майстор със собствено мнение, защото и аз се опитах да се консултирам с майстори, и всичките бяха някакви професори...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Ranchev » 11 Окт 2018, 10:05

Е.Димитров написа:...


При мен са около над 150кв.м. не съм правил покрив никога и не искам да се уча на моя. Нямам кои да ми помага а и аз нямам време. Иначе ако беше за един гараж и аз бих пробвал да се справя сам :) :lol:
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DiMIcha84 » 11 Окт 2018, 13:03

Димитров, не се сърди, но покрива Ти не е в добро състояние, поне до колкото виждам от снимките. Билната ти столица е за подмяна, а за да подмениш нея трябва да развалиш целия покрив, а отделно като гледам май и ребрата не са добро състояние, което в последствие ще доведе до деформация и слягане на скатовете. Ако си решил временно да закърпиш положението може и да си успял, но за в бъдеще ще имаш ядове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 11 Окт 2018, 13:07

Малка критика към покрива който си направил - под летвите на които си захванал керемидите е хубаво да има други летви, които вървят успоредно на ската на покрива, защото при положението което си направил в момента, ако се счупи керемида или протече по друг начин, водата ще трябва да прескочи летвата.
Над летвата ще има задържане на вода -> гниене -> пак проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ukelichko » 11 Окт 2018, 13:51

Тоя Брамак на 12-тата си година стана пълна трагедия. Имам пристройка покрита с Брамак и много от керемидите се счупиха точно в каналите на сглобката, като по тях са ходили само котки. Отделно цвета стана някакъв странен. Може би трябваше да ги боядисам, но не го направих. Иначе сглобката е добра. Прилепят плътно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 11 Окт 2018, 17:18

DiMIcha84 написа:Димитров, не се сърди, но покрива Ти не е в добро състояние, поне до колкото виждам от снимките. Билната ти столица е за подмяна, а за да подмениш нея трябва да развалиш целия покрив, а отделно като гледам май и ребрата не са добро състояние, което в последствие ще доведе до деформация и слягане на скатовете. Ако си решил временно да закърпиш положението може и да си успял, но за в бъдеще ще имаш ядове.

А, забравих да кажа. От вътрешната страна, всички греди са добирани с нови греди. Носещата греда ще се добира с п уайзен, както и допълнително ще се поставят още п уайзен (п образни профили) на страничните греди.
Иначе си прав, прябваше да сложа " двойна скара", ама късно четох че има такова животно.
Керемидите са бетонни и здрави, надявам се да няма проблем. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Kurtov » 14 Окт 2018, 18:32

Здравейте колеги. :wave:
Имам проблем с покрив от ламарина слагана има няма преди 20 години.
Някои листове са доста ръждясали.
Предполагам трябва да изшкуря ръждата и да намажа с преобразувател за ръжда и след това грунд, това достатъчно ли е ?
Ако някой се е занимавал с подобно нещо може да даде някакви насоки какви препарати да използвам.
Търся нещо да е възможно най-евтино, защото покрива е доста голям.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 14 Окт 2018, 21:10

Има някакви бои незнамси колко си в едно.. преобразувател, грунд и боя. Би трябвало да свършат работа, а е и най-евтиното решение май.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Kurtov » 14 Окт 2018, 21:28

Благодаря!
Мисля да използвам точно такава, само леко ще изшкуря ръждата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 15 Окт 2018, 9:55

да с таква боя ще минеш най-евтино и с най-малко работа

вместо да шкуриш може да ползваш телена четка - става значително по-бързо и ако отгоре ще нанасяш 3в1 боя е напълно достатъчно. Важно е след шкуренето/четкането да избършеш/издухаш ръждивия прахоляк.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от frizzante » 17 Окт 2018, 21:14

Дайте някаква идея за премахване на силинон от фаянс? Лайсни лепени на фаянсов под със силикон. След това премахнати. Физически колкото можах съм махнал. Местата където са били си личат. Стоят матови. Не съм търкал с нищо за да не нараня плочките.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 17 Окт 2018, 21:17

Има и специализирани препарати, но с повечето разредители също става. Търкай смело, тоя теракот ако го изтъркаш с гъба ебаси и плочките :mhihi: Гледай просто да не е нещо абразивно, въпреки че и тогава не би трябвало да има проблем.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook