Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 20 Юни 2017, 21:45

Възможно е мириса да е от латекса , и то конкретно дето е мешан стар със нов . Както е известно това е боя която се подсича лесно при ниски температури на съхранение или при неправилно разреждане и съхранение . Та затова просто едно предположение че стария латекс който е останал от предно боядисване не полимеризира и дава тая миризма . Със дулукса специално ако не се спазва технологията трудно се получава качествено покритие . Латекса изглежда много гъст , и изкушава да му нахакаш още и още вода и да стане двойно и тройно количество :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от goppe » 22 Юни 2017, 15:32

Мерси колега, дано да си прав и да е от това, че съм ги смесил. Както и да е, решил съм вече да мина още една ръка и това е. Изследвах "новия" латекс на дулукс, който ми остана - да, доста е гъст, но този път смятам да не го разреждам въобще. Минах пробно една ръка на 1м2 в коридора, както и 1м2 в самата стая върху стария латекс, на място, което после ще остане скрито от мебели. В коридора няма никаква миризма, пододна на тази неприятната в стаята - като си добра носа до стената мирише едва доловимо на латекс от тубата, което е нормално. В стаята на това парче с "новия" латекс, мисля, че отново долавям миризмата като в коридора - на нов латекс, но не мога да бъда сигурен, защото така или иначе няма как да изолирам цялата миризма на стаята.

Та скоро ме очаква пак същото упражнение :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Boyadjiev » 23 Юни 2017, 9:54

bum_bum написа:Ако решиш с машина все пак има големи професионални под наем по разните фирми, където отдават техника. Тия малките по веригите, където ги продават не стават.

Някаква представа за фирма, телефон, и/или цена, контакт на някой човек можеш ли да ми дадеш?
Също можете ли да ми препоръчате плочкаджия :D
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 23 Юни 2017, 10:38

За машина под наем ли?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 24 Юни 2017, 19:12

Някой може ли да препоръча добра топлопроводима подложка за ламинат/винил?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Boyadjiev » 25 Юни 2017, 17:23

bum_bum написа:За машина под наем ли?

Да :yes:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 25 Юни 2017, 21:38

Тази, която я взимах беше от Пласто. Миналото лято имаха чисто нов Вагнер в Рентекс.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TheDriver » 26 Юни 2017, 14:06

Колеги препоръчайте ми фирма която може да ремонтира покрив с автовишка или алпинисти - София.

Сградата има много странна форма и моята тераса заедно с още няколко по-малки нагоре по етажите е оградена от стените на сградата. Имам покрив на метална конструкция + дъски и върху тях битумни керамиди. От самата тераса качване на покрива няма заради козирката, достъп от горния етаж също нямам(съседите отказват, темата е дълга).

Единственият начин да се стигне на покрива(3ти етаж, а покривът реално се пада на ниво плоча на 4 ти) е или с важета от покрива на сградата или с вишка от улицата.

От съседна кооперация проблеми с покритието не успях да видя, но ми тече на терасата - просмуква се на доста места което ме навежда на мисълта че самото покритие е за смяна, а не е нещо свързано с ъглова фуга.
И тъй като нямам лесен достъп предпочитам на един път да се оправят ъглите и да се смени покритието, а не да го караме на проба грешка. Знам обаче с тия покриви залепени за стени колко са трудни нещата и все някъде излиза теч за това ми се иска да го направи някой които си разбира от работата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 26 Юни 2017, 14:56

Една снимка е повече от 1000 думи.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 26 Юни 2017, 20:58

Някой може ли да ме насочи към фирма предлагаща алуминиеви профили?
По-специално търся П-образен, около 30x30мм, дължина между 2.50-3метра :roll: Ако имат и сайт да си избера сходен ще е супер :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 27 Юни 2017, 21:04

Последен опит да си подпитам в темата, че ме досрамява :ok: :mhihi:

Интересува ме въпросното шлайфане на замазка на под... Някой правил ли го е и доколко качествено се получава?
При мен пода се получи доста добре, но има леееки връхчета и неравности на места и се зачудвам за машинно шлайфане преди полагане на винил :dunno: Долколко гладко и равномерно може да стане и какви машини/фирми познавате?
Други варианти са ми:
1. Ръчно шлайфане с ъглошлайф и специална за целта глава
2. Саморазливна замазка, тънко
3. Една идея по-дебела подложка от стандартната за винил

Чудя се кое е най-добрия баланс откъм цена, качество и време...

П.С. - ще снимам пода при първа възможност...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 27 Юни 2017, 21:24

По принцип има технологично време за пердашене на замазката, което е до часове след полагането. Не знам ако има някаква технология за по-късна обработка :dunno:

Най-добре май една тънка саморазливна, хем е и много здрава и няма да се рони.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от dankata » 29 Юни 2017, 11:11

Nickelback написа:Някой може ли да ме насочи към фирма предлагаща алуминиеви профили?
По-специално търся П-образен, около 30x30мм, дължина между 2.50-3метра :roll: Ако имат и сайт да си избера сходен ще е супер :bchug:

http://www.exalco.bg/standard-profiles/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 29 Юни 2017, 16:52

dankata написа:
Nickelback написа:Някой може ли да ме насочи към фирма предлагаща алуминиеви профили?
По-специално търся П-образен, около 30x30мм, дължина между 2.50-3метра :roll: Ако имат и сайт да си избера сходен ще е супер :bchug:

http://www.exalco.bg/standard-profiles/

www.etem.bg имат каквото ти трябва - само звънни и питай да ти дадат дистрибутор, че от тях по-малко от 300кг мисля не можеш да си купиш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Латекс и петно от влага???

Мнение от AlCapone » 29 Юни 2017, 17:09

Здравейте колеги!
Имам едно спешно питане... За пръв път боядисвам с латекс и имам един много кофти и до колкото разбирам често срещан проблем и тои е че там където е имало влага преди години имаше едно петно и преди да започна да боядисвам аз го шкурих старателно и мислех че това ще реши проблема но вече положих 2 ръце от латекса и резултата е плачевен там стана едно жълто голямо петно а аз боядисвам в бял цвят та е още по красиво.

Посъветваха ме че с боя за метал и дърво ще запечатам петното но тук излизат няколко въпроса с който се надявам да ми помогнете:

1. Имам бяла АЛКИДНА боя тя ще е подходяща ли?
2. Ще хване ли алкидната боя добре върху двете ръце латекс да не би да започне след някои месец да се лющи?
3. Ще мога ли после директно пак да нанеса латекс защото латекса ми е матов а боядисаното с алкидната ще седи лъскаво?

Проблема ми е доста спешен защото ако тази технология работи и някой от Вас има опит с нея то ще трябва още тази вечер да боядисам участъка за да мже да съхне през ноща и утре да продължа с латекса. Времето ми е много ограничено така че моля за бързи отговори.

Благодаря!
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook