Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Dextuar » 18 Май 2019, 21:49

Отидох днес до Бриколажа да купя плочки за банята и с очуда научих, че не могат да ми направят проект на банята, за да стане ясно колко плочки тип А и колко тип Б ми трябва да купя. Наистина ли се очаква да мога сам да си го сметна? Майсторът ми каза, че навсякъде правели проект като им кажеш размерите на помещението включително и колко допълнително трябва да купиш, а днес ми казаха едва ли не, че никъде не правели така и ти трябва да си заявиш искам N толкова и M толкова плочки :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 18 Май 2019, 21:51

Dextuar написа:Отидох днес до Бриколажа да купя плочки за банята и с очуда научих, че не могат да ми направят проект на банята, за да стане ясно колко плочки тип А и колко тип Б ми трябва да купя. Аз сега вярно трябва това да мога сам да си го сметна? Майстора ми каза, че навсякъде правели проект като им кажеш размерите на помещението, а днес ми казаха едва ли не, че никъде не правели така и ти трябва да си заявиш искам N такива и M толкова плочки :kuku:

Практикер го правят, информация от преди 2 дни. Проекта се заплаща 50 кинта, но ако купиш веднага плочките е безплатен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от koziak » 18 Май 2019, 22:19

Аз баня си купих от баня стил и ми направиха проекта безплатно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 18 Май 2019, 23:03

В хоумакс вчера ми направиха проект за 2 бани, напълно безплатно. Сметнаха ми плочки и каква ще ми е крайната цена. Запазиха проекта с имената ми и кязаха като реша да мина да си ги купя :D И даже ми разпечатаха снимки на проектите. В практикер е същото до колкото знам, но имаше много хора и реших, че ще отида тия дни в работно време. В бриколаж не знам, нещо не ме кефят като магазин.

По темата с лепенето, мога да ви кажа цените за стълбището и коридорите, които ми обяви моя майстор ама не е за плочки, ами за гранит. 40лв за нормално стъпало, 50 за там където завиват стълбите, 30лв на кв. за площадките и 10лв на м за цокъла. Горе долу същите са и цените за самия гранит. Чак не ми се вярва, че ще ми излезе същото ако реша с плочки да го правя, а визията е от небето до земята.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от koziak » 18 Май 2019, 23:21

Цените които ти е казал майстора, включват ли материалите или те се плащат отделно?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 19 Май 2019, 9:11

Не включват. Каза само 4-5 торби лепило да взема, защото цимент и пясък имам доста останали от замаската. Предполагам че тях ще ползва да изправи стълбите, защото в момента всичките са по 15-16 последните са 23см високи заради подовото. Вече самото лепене дали е само с лепило като на плочки нямам представа, ще разбера като почне :D

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 19 Май 2019, 9:15

b_u_b_o написа:Не включват. Каза само 4-5 торби лепило да взема, защото цимент и пясък имам доста останали от замаската. Предполагам че тях ще ползва да изправи стълбите, защото в момента всичките са по 15-16 последните са 23см високи заради подовото. Вече самото лепене дали е само с лепило като на плочки нямам представа, ще разбера като почне :D

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Камъм се реди на земновлажно (замазка) и много тънък слой лепило.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Dextuar » 19 Май 2019, 13:10

b_u_b_o написа:В хоумакс вчера ми направиха проект за 2 бани, напълно безплатно. Сметнаха ми плочки и каква ще ми е крайната цена. Запазиха проекта с имената ми и кязаха като реша да мина да си ги купя :D И даже ми разпечатаха снимки на проектите. В практикер е същото до колкото знам, но имаше много хора и реших, че ще отида тия дни в работно време. В бриколаж не знам, нещо не ме кефят като магазин.

Миналата неделя в хоумакс на Вл. Вазов ми казаха, че ще ми направят проект само ако купя абсолютно всичко от тях и то в деня :kuku: Явно при следващите такива подмятания, ще викна директно управител...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 19 Май 2019, 13:56

На мен майстора миналата година ми каза "площта на пода и умножаваш по 3", груба сметка, ама се оказа вярно, малко плочки останаха, даже неразпечатаните ги върнах заедно с едни други неща, които останаха и така. Нещо ми обясняваше, че това по 3 идва от височината, която обикновено е 2.6-2.7 или нещо такова т.е банята ти ако е с 4 квадрата под взимаш около 12 квадрата плочки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 19 Май 2019, 14:09

Обикновено тавана в едно помещение е 30% от цялата квадратура на стаята (таван и стени). Това е абсолютно груба сметка но в апартамент 70 квадрата стени и тавани са около 200-230 квадрата (без прозорци и врати) зависи от чупките.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от koziak » 19 Май 2019, 16:26

По моя случай, викнах друг майстор. За 16 квадрата гранитогрес, труд с материали - 500 лв ми обяви без цокъл. За цокъла 8 лв на метър, но аз се отказах от цокъл. Явно предишния нещо е гледал да ме сапуниса.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 19 Май 2019, 16:33

koziak написа:По моя случай, викнах друг майстор. За 16 квадрата гранитогрес, труд с материали - 500 лв ми обяви без цокъл. За цокъла 8 лв на метър, но аз се отказах от цокъл. Явно предишния нещо е гледал да ме сапуниса.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Как коридор без цокъл бе колега ? Дори да купиш от магазин готов цокъл трябва... а 8 лв е оферта


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Последна промяна Venelin1111 на 19 Май 2019, 16:37, променена общо 1 път
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 19 Май 2019, 16:34

Купува си первази. Вече има доста добре изглеждащи пвц первази (не като тия за ламината), които можеш са си боядисаш в цвета на стената с латекс и изглеждат мног по добре от цокъла, поне според мен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Строително-ремонтна тема

Мнение от Venelin1111 » 19 Май 2019, 16:36

И аз това казвам , че трябва да купи и , че трябва да има .По принцип де... той си знае..


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от koziak » 19 Май 2019, 16:52

Съгласен съм, ще купя. Мисълта ми беше, че няма да бъде от плочките.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook