Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 18 Фев 2018, 19:01

Значи по обратните сметки това рамо където е закачена тая врата ако примерно е 1 метър а другото с противотежестите е 10 см ще му трябват около 1 тон противотежести за да се уравновесят . Сега разбирам защо гаражните врати ги правят плъзгащи или ролетни :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от AngelG » 25 Апр 2018, 23:59

Здравейте колеги ! Моля да ми препоръчате ДОБЪР майстор на бани и тоалетни в Бургас и региона ( Поморие / Несебър ) :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 5.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Детайли за колата: Sedan, M57

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Todor Borisov » 26 Апр 2018, 8:19

AngelG написа:Здравейте колеги ! Моля да ми препоръчате ДОБЪР майстор на бани и тоалетни в Бургас и региона ( Поморие / Несебър ) :bchug:


Ако имате някакви координати и за Варна моля!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 27 Апр 2018, 14:23

Колеги, харесах си една къща и почнах да си правя някакви бакалски сметки как ще я вкарам в експлоатация. Питането ми е относно отопление и топла вода. Не разбирам особено, та затова ако има минали по тоя път или занимаващи се с това да помагат. :oops: Идеята ми е някаква комбинация от термопомпа земя-вода(да се заровят в двора някакви серпентини до колкото разбирам) и слънчеви колектори на покрива, предполагам и някакво малко котле ще трябва да дозатопля водата. Ще се отопляват около 150кв + бойлер нямам идея колко трябва може би 300л, къщата е с добра изолация и хубава дограма(нямам още много точна информация какви), намира се в Банкя и мисля е доста слънчева. Според вас какъв бюджет ще ми трябва за нещо такова, много ориентировъчно разбира се?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BaDxBoY » 27 Апр 2018, 14:57

300л не са ли прекалено много ?
Нашата къща е 3 етажа с по около 80 квадрата на етаж. Бойлера е 180л свързан към 2 солара на покрива и към пелетна камина. Лятото много рядко се налага да го включваме, винаги има топла вода, а зимата се затопля за 2 часа от камината, която отоплява и къщата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 27 Апр 2018, 15:07

Нямам идея, през живота си не съм бил на бойлер а на тец винаги, та тези 300л бяха изстрел в тъмното :D Мисля за момент в който в къщата ще живеят 4 човека и ще искат да се изкъпят в рамките на 30-40 мин сутрин, затова го завиших..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BaDxBoY » 27 Апр 2018, 19:20

b_u_b_o написа:Нямам идея, през живота си не съм бил на бойлер а на тец винаги, та тези 300л бяха изстрел в тъмното :D Мисля за момент в който в къщата ще живеят 4 човека и ще искат да се изкъпят в рамките на 30-40 мин сутрин, затова го завиших..


Ами поне при нас със 180 литра се оправяме семейството без проблем. Вече с тия литри е малко относително, защото ако приятелката ми реши да си пусне 1 бърз душ (около 2 часа) и от 60 градуса бойлер пада на 20, а в банята е като в сауна :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 20 Май 2018, 12:36

Някой с препоръка за фирма която се занимава с отопление и БВГ(термопомпа, солари и подово) която да може да ми изготви проект и евентуално да го изпълни? Намерил съм 5-6 варианта от гугъл, но ако имам лично мнение от някой няма да е лошо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от 3186 » 31 Май 2018, 11:55

Откъде в София мога да закупя такава х**ня? Води се глава на смесител на душ батерия и се оказва трудна за намиране. :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 31 Май 2018, 12:11

Пробвай юроком в дианабад, или имаше още един голям вик магазин в Хаджи Димитър, но не му помня името.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 04 Юни 2018, 21:36

Тия дни се замислям да си нарпавя един кладенец за поливане на градината, ама като видях цените за сондиране не ми харесаха никак :)
та се чудя, за пилотни "сондажи" дали не мога да взема едно армтурно желязо примерно Ф18, на него да заваря преходници за SDS+ и от едната страна да щракна едно свредло Ф25 а от другата да го сложа на къртача.
Гледам заготовиките за арматура са по 12м, което би трябвало да е предостатъчно за района в който живея.

Няколко опасения:
1. Това желязо е тежко и ще добави доста тегло отпред -> ще натовари доста главата и мотора на къртача, което надали ще е проблем за няколко дупки в почва, но ударя ли на камък съм до там.
2. 12м си е бая дълго желязо и ще трябва да помисля да го разделя на поне 4 сегмента, който не зная с какво е най-добре да съединя(резби и муфи или?).

алтернативен метод е от някъде да си намеря геоложки бастун и 1-2 днида прекарамв ръчен труд, но нямам идея от къде може да се купи и колко струва.

Някой да има опит с подобни неща да сподели? :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 04 Юни 2018, 22:16

Има и алтернативни методи . С къртача няма да стане щото той има съединител и ако се напъне повече просто превърта . Има определено усилие което може да понесе та не знам до колко може да задълбае така . Едно време имаше по много къщи сондажи с една тръба набита в земята и отгоре ръчна помпа . Но водата предполагам трябва да е на плитко .
https://www.youtube.com/watch?v=XY1uqMwCPfE
https://www.youtube.com/watch?v=fxfOmyTLNxQ
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 05 Юни 2018, 11:50

В крайна сметка звъннах няколко телефона по фирми за тая работа и нещата отиват към геофизик с електроди в земята.
Взимали 50-80лв на точка и до 100м дълбочина се виждало какви пласоте има без никакъв проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 26 Юни 2018, 17:27

Случайно някой да е рязал тракторна гума, за да ми каже с какво мога да я срежа?

Мястото е супер неудобно - в изкоп под бетонна плоча, която мога в някакъв участък да разкъртя, за да стигна до гумата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DLVasilev » 26 Юни 2018, 17:41

Например:
Изображение
Стига да има място и да е удобно, че ако е на ръка с ножовката не е работа. Става, но много бавно. С флекс ще се запали
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook