Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 25 Юли 2018, 12:24

Колеги, кажете идея, как да си направя замаска на балкона.
На къщата балкона е на плоча, тоест чист бетон. Освен, че не е приятна гледка, когато вали, протича от балкона и то от към стената влага. Идеята е аз, който не съм майстор, сам да положа някаква замаска, която да е устойчива на вода и на ув лъчи.
Кажете някакъв/какъв материал да използвам за замаската, като идеята е да се разбърка в някаква кофа и с най-обикновени инструменти да я положа върху терасата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 25 Юли 2018, 12:28

Прави разлика между замазка и хидро изолация. Не, че няма замазки, които да претендират да са и двете де. Как да подходиш зависи от състоянието на бетона и дали ще има нужда да се коригират наклоните.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 25 Юли 2018, 13:08

bum_bum написа:Прави разлика между замазка и хидро изолация. Не, че няма замазки, които да претендират да са и двете де. Как да подходиш зависи от състоянието на бетона и дали ще има нужда да се коригират наклоните.

Да, напълно си прав, като начало да направя някаква замаска с наклон, тоест ще направя "майки" с наклона и отгоре мятам замаската.
Като мисля да направя майките със същата замаска, която да ми препоръчате.
Гледах в нета някакви неща за хидроизолация с защита от ув лъчи
https://bgr.sika.com/content/bulgaria/m ... 08101.html

Но кое е добро, някой работил ли го е да даде акъл?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 25 Юли 2018, 13:24

Хубаво си решил, но :)

1. Колко ще е дебела тази замазка? Ако е над 3-4см не е лошо да помислиш за някаква макар и минамална армировка(ако ще и фибри за бетон да са) за да не се напука.
2. Бетонът отдолу е хубаво да го изметеш и измиеш хубаво, след което грундиране с контактен грунд за бетон(дали боро, дали церезит, баумит, мапей и т.н. все тая важното е да е такъв грунда)
3. Преди да нанасяш каквото и да е отгоре, замазката трябва да е добре изсъхнала(по спомен 1 седмица за всеки см замазка беше правилото), което в това време ще е предизивикатеслтво и може да помислиш за някакви бързостягащи разтвори.
4. Свободния край на балкона е хубаво да се направи с водоткапване на челото за да не подлива водата по волната страна - елементарно е и си има пластмасови профили за тая цел, така че е грехота да не го нарпавиш.(може да погледнеш тук https://baumitbulgaria.blogspot.com/2014/03/ 7-мата снимка е това, за което говоря)
5. На мен догодина ми предстои хидроизолация на една тераса и за момента съм се насочил към течната гума https://vulkov.com/bg/project/%D0%B0%D0 ... %BA%D1%81/ - обадих им се по телефона поговорихме и би трябвало да свърши работа, пък и ми хареса колко лесно се нанася с мече.
6.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от magareto_yori » 25 Юли 2018, 17:17

Я ми кажете български сайт дето да ме ориентира за реалните цени на паркета в БГ.Щото тия дето аз ги гледам са по-скъпи от тия в Норвегия :shock:
Търся трислоен паркет
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 25 Юли 2018, 18:13

Cyberloner написа:Хубаво си решил, но :)
1. Колко ще е дебела тази замазка? Ако е над 3-4см не е лошо да помислиш за някаква макар и минамална армировка(ако ще и фибри за бетон да са) за да не се напука.
.


То под 4см замазка така или иначе не се прави, щото най-вероятно ще се отлепи. Армирането е задължително при всички случай, ако не искаш пукнатини. Освен, ако не е саморазливна само за обиране на неравностите до около 1.5см. Дъждовете не са проблем. Ако ще вали може да се завие докато дръпне и после е дори още по-добре, че ще съхне бавно.

Аз съм ползвал подобна на тази на Сика, само че Мапей. Имай в предвид, че всички ъгли трябва да се обработят отделно за да не пропуска от там. Също и сифоните, ако има.

За по-евтини алтернативи виж нещо като това по-долу на колегата или Изомакс.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 25 Юли 2018, 18:50

Мойте 5 стотинки по въпроса.
Замазка под 4см не е замазка. Бетонконтакт в никакъв случай преди замазка, абсолютно всеки бетонконтакт който съм ползвал се измива с вода или песъчинките му падат... Най-добре дълбоко проникващ (артефикс да речем като евтин и качествен вариант, скъпите са баумит, мапей, ардекс и тн). Може и без грунд, ако ще се бърка цимент и пясък просто да се намокри бетона и да се шприцне със забъркания материал. Армировка е за предпочитане да има, като най-добре да се разхвърля замазка равномерно на цялата площ след това да се сложи мрежата и отгоре да се довърши до желаната дебелина (идеятс е мрежата да е в средата а не най-долу). Циментова хидроизолация я водят, че можело да се маже върху мокра замазка(съхнели заедно) , но не мога да кажа 100%. Зависи какъв е бюджета варианти да иска човек на днешно време. Може да се дръпне някаква много тънка замазка за наклоните готова (солидото на баумит държи и на 2см) отгоре хидоизолация след това кеф ти плочки кеф двоен под и тн. Ако просто се намаже хидроизолация (най-вече готовите, които се водят течна гума лятото не стават да си ходиш по тях размекват и лепнат). За най-евтино и мозайка може да се направи

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 25 Юли 2018, 19:50

Тази на Мапей не лепне. Но пък е грозно. За покрив бива ама за тераса не бих го оставил така.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 26 Юли 2018, 13:45

Колегата Cyberloner даде много добра идея, та ако сложа от долу грунд от този тип https://vulkov.com/bg/project/%D0%B0%D0 ... 2k-%D0%B5/ и после те тая структура ли е, не знам как се води, като спазя технология на нанасяне
https://hidroizolaciq-techna-guma.com/a ... -2k-pu-uv/

Дали ще стане екстра?
Както и никъде не видях цени на тези продукти, някой, ако е работил с тези продукти, ако може да даде мнение и цени... :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 26 Юли 2018, 14:49

magareto_yori написа:Я ми кажете български сайт дето да ме ориентира за реалните цени на паркета в БГ.Щото тия дето аз ги гледам са по-скъпи от тия в Норвегия :shock:
Търся трислоен паркет

Паркетен свят, фт паркет ... за тези се сещам аз

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от b_u_b_o » 26 Юли 2018, 15:17

В понеделник ми изляха пътеките около къщата и докато ида след работа да ги полея с вода от едната страна се напукала пътеката(уж валя ама явно вятъра е бил от другата страна и там е било на сухо). Не са нещо особено, ама ме притеснява като замръзне вода вътре да не ги отвори още. С какво да запълня да изкарат 2-3 зими докато сколасам да налепя камък върху бетона?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от RaiN » 07 Авг 2018, 10:54

Здравейте :wave:
Какво ви е мнението за покривните прозорци?Заслужават ли си,и ако да ,към кои марки да се ориентирам?

П.с. Става дума за 2 прозореца на вилен покрив,който тепърва ще се прави :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 07 Авг 2018, 13:02

Хубаво нещо са, но си трябва квалифициран човек да ги монтира, иначе има сериозен риск да протече мощно.
Много ги харесам, ама не съм сложил на моя покрив поради опасността някоя по-едра градушка да ги направи на сол

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Dextuar » 07 Авг 2018, 13:13

Колеги, не знам дали е правилното място тук, но все пак ще питам. За довършителни работи с включени материали без плочки и ламинат/теракот или там каквото би било, 200лв на кв как ви се струва като цена? Това е първата фирма, която ми прави оферта, а дори не е виждала жилището.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 07 Авг 2018, 13:17

Без да се види обекта и включени само грундове и замазки+шпкловки като материали....звучи ми като цена с която се застраховат сериозно :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook