Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 15 Юли 2017, 18:14

GKuzmanov написа:
Е.Димитров написа:Бахти цените на тея латекси.
Благодаря все пак :bchug:


"Vernilac" виж тези. Последните 10тина обекта ги пробваме и са ми фаворити цена/качество !

п.п. Работил съм със всичко на пазара и личен фаворит ми е San Marco, но това гръцкото ме впечатли !!!

Благодаря колега,
Последно си взех за баня таван и стени (където е без плочки) Бенджамин мур а за проба коридор и кухня някаква Бетек високия и клас.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от host » 10 Авг 2017, 9:38

момчета и момичета трябва ми груба сметка помещение 25кв м (офис) , тоалетна с баня (8кв) и 20кв склад .... в каква сума биха се вместили ако се изпълнят с гранитогрес , а банята от-до (теракота, фаянс, смесители и т.н.) + че стените са за шпакловка или гипсокартон, няма осветителни тела също , височината на всички помещения е 3м

не говоря конкретно, а най-грубо ... че ми вкарват тука разни оферти за офис да си закупя уж "много изгодно" ама не е довършен, само дограма има , изкарани са всички ел връзки и вода и толкоз , а до момента с цялостно довършване не съм се занимавал?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 10 Авг 2017, 10:07

host написа:момчета и момичета трябва ми груба сметка помещение 25кв м (офис) , тоалетна с баня (8кв) и 20кв склад .... в каква сума биха се вместили ако се изпълнят с гранитогрес , а банята от-до (теракота, фаянс, смесители и т.н.) + че стените са за шпакловка или гипсокартон, няма осветителни тела също , височината на всички помещения е 3м

не говоря конкретно, а най-грубо ... че ми вкарват тука разни оферти за офис да си закупя уж "много изгодно" ама не е довършен, само дограма има , изкарани са всички ел връзки и вода и толкоз , а до момента с цялостно довършване не съм се занимавал?

Отиваш с мерките в който и да е магазин за продажба на гранитогрес/теракота, харесваш си (уж) конкретен модел на плочките и те с програма ти казват кое колко квадрата ще отиде+ дори как ще изглежда на снимка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от host » 10 Авг 2017, 15:11

• 30кв метра гранитогрес – КАЙ Доломити 23лв х 30кв, 690лв ( труд ? )
• Мивка и тоалетна – 2000лв (8-10кв)
• 20кв метра склад – Кай Доломоити 23лв х 20кв, 460лв ( труд ? )
• Осветителни тела 400лв
• Контакти/ключове – 200лв

това нещо което съм си сметнал има ли общо с реалността?
Последна промяна host на 11 Авг 2017, 11:33, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 10 Авг 2017, 16:18

Баня и тоалетна - трудно 2000лв да не кажа невъзможно ако ползваш майстори . 8-10 квадрата това какво е ? Сифони мивки моноблок батерии дущ таван бойлери и още куп неща за 2000 лв трудна работа . По скоро около 5 к без много изхвърляне .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 10 Авг 2017, 19:35

За труд по спомен лепенето на плочки беше към 15лв/квадрат, отделно те таксуват на линнем метър за разни лаистни
Шпакловки на стени - около 7 лв за квадрат
За картона нямам идея

таа за една баня го смятай общо взето

плочки + лепило + фуга + силикон ~800-1000 лв за 5-6 квадрата помещение с плочки на КАИ/фиоре и хубави материали(Ceresit/Baumit/Weber) kato това е площта на пода, стените влизат в тая сметка.
Санитария ~600-1000 ако не се изхвърляш(Най-обикновен моноблок е 100 кинта, смесител за мивката от 30 до 150, смесител за душа 50-200, мивката и тя към 150-300)
Това са цени на някакви средна хубост неща, ако отидеш на смеистели Grohe, порцелан ideal standard (същата фирма като Видима, ама това им е високия клас, докато видима е по-ниския) може сериозно да набъбне тая сума.

Контакти/ключове - зависи много от марката, LeGrand са по-скори ниския клас, правят се в Китай, но вършат работа и там е евтино, ако отидеш на Schneider, Schurter, ABB и има повечко позиции, нямаш шанс с тия 200лв. Всякакви български марки и производители ги изключвам, защото каквото съм видял от тях обикновено е технически що-годе хубаво, ама естетически те връща в епохата преди 89-та.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от sean-john » 10 Авг 2017, 21:41

Cyberloner написа:За труд по спомен лепенето на плочки беше към 15лв/квадрат, отделно те таксуват на линнем метър за разни лаистни
Шпакловки на стени - около 7 лв за квадрат
За картона нямам идея

таа за една баня го смятай общо взето

плочки + лепило + фуга + силикон ~800-1000 лв за 5-6 квадрата помещение с плочки на КАИ/фиоре и хубави материали(Ceresit/Baumit/Weber) kato това е площта на пода, стените влизат в тая сметка.
Санитария ~600-1000 ако не се изхвърляш(Най-обикновен моноблок е 100 кинта, смесител за мивката от 30 до 150, смесител за душа 50-200, мивката и тя към 150-300)
Това са цени на някакви средна хубост неща, ако отидеш на смеистели Grohe, порцелан ideal standard (същата фирма като Видима, ама това им е високия клас, докато видима е по-ниския) може сериозно да набъбне тая сума.

Контакти/ключове - зависи много от марката, LeGrand са по-скори ниския клас, правят се в Китай, но вършат работа и там е евтино, ако отидеш на Schneider, Schurter, ABB и има повечко позиции, нямаш шанс с тия 200лв. Всякакви български марки и производители ги изключвам, защото каквото съм видял от тях обикновено е технически що-годе хубаво, ама естетически те връща в епохата преди 89-та.


Потвърждавам думите на колегата..наскоро си правих баня и няколко стаи,цените са както ги е описал :yes: + бойлер който е 150-200 лв нисък клас, както и освен смесител за мивката ще ти трябва и самата мивка (с шкаф евентуално и сифон (както и на душа)) та още едни 150лв за евтини изпълнения...но имаш и цена за труд която незнам колко ще е,да се монтират и вържат всичките неща ... но приблизително е така както са посочили колегите, чак 5к не вярвам да стигнеш,но всичко зависи за какви цели го правиш и какви материали искаш...но 2к няма да стигнат 100%.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от host » 11 Авг 2017, 11:33

аз грешно съм се изкарал, санитарен възел е просто - мивка, тоалетна ... нищо друго и едно малко бойлерче евентуално

но добих престава горе долу

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 11 Авг 2017, 12:20

В София в момента да намериш плочкаджия дето да работи за под 25лв/м2 не знам. Чувал съм, ама няма :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от host » 11 Авг 2017, 12:37

ем ще се плаща кво да се прави ... иначе аз съм Плд ама слушам аз разни ... 3 месеца чакане за фаянсаджия за баня ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 11 Авг 2017, 12:45

нереално е! Наложи се сам да си ги лепя в нас, че треаше да чакам неизвестно колко дни! И на една хижа лепих после срещу бири :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от host » 11 Авг 2017, 14:23

a, аз го правя ще го правя за себе си ... и сам да се наложи да ги налепя пак ще стане ако толкова зор и VIP плочкаджии не намеря, просто предпочитах аз да си работя каквото работя и да си платя ама все пак не съм мега гъзар да плащам мега надници или да нямам зор и да чакам 6 месеца някой да му стане кеф

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 11 Авг 2017, 14:25

Плочкаджия или какъвто и да е майстор, ако намерите в разгара на сезона и ви каже, че почва до 1-2 дни бягайте далече :-D Имам бивш колега при него записването е за 2018 лятото вече :-D под 20-25 лв особено в момента както се строи на поразия абсурд да дойде някой. Те на големите обекти вече почнаха да дават по 14-18лв за лепене при квадратури над 1дка.....

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 11 Авг 2017, 15:23

Аз плочките си ги лепя сам и до момента поблеми не съм имал, само виках плочкаджия за подовете на баните и кориора, че бяш тогава бях с прецакано коляно и клякането беше трудна работа.
А и самото лепене на плочки не е някаква философия - трябва само да се внимава, да не се бърза и да се ползват читави материали, за да не се прави втори път.

Между другото - адски важно е преди плочките да направиш хидроизолация на помещението, особено ако не си на първия/партерния етаж и/или под теб живеят/работят хора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 11 Авг 2017, 15:36

Cyberloner написа:Аз плочките си ги лепя сам и до момента поблеми не съм имал, само виках плочкаджия за подовете на баните и кориора, че бяш тогава бях с прецакано коляно и клякането беше трудна работа.
А и самото лепене на плочки не е някаква философия - трябва само да се внимава, да не се бърза и да се ползват читави материали, за да не се прави втори път.

Между другото - адски важно е преди плочките да направиш хидроизолация на помещението, особено ако не си на първия/партерния етаж и/или под теб живеят/работят хора.

Като всяко нещо си има тънкости и чалъми. Много е важно и какво качество се гони, то и фугирането не е сложно ама от 10 човека я има 2ма дето фугират като хората я няма....

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook