Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 26 Дек 2019, 21:11

Jordana написа:Има един трик като се режат такива меки материали да става равно , залепяш тиксо по линията където се реже и караш през него.

Ще се пробва :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от randity » 26 Дек 2019, 21:49

ildivvy написа:
Най-накрая и аз имам въпрос за тази тема :D ! Може ли да се шпаклова върху латекс? Ще се свали всичко,което може да падне,но това,което остане здраво върху стената да го мъча още ли по някакъв начин или да грундирам и шпакловам отгоре? Препоръчвани материали?


Аз го играя този филм в момента (скоро ще пусна по-дълъг пост тук). Накратко, върху стария латекс нанесох нов. На места стената се беше напукала (шибана панелка). Изтъргах го с една отвертка и след това отгоре с гипсова шпакловка. Лошото е, че шпакловката я нашляпах с грунд и.. вече втора ръка, латекса не ще да хване там и седи на петна. Ще го изчакам да изсъхне добре до утре вечер и ако не се скрие, трета ръка.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 27 Дек 2019, 10:40

Препоръчайте добър електричар. Искам да разделя едни лампи - преградих едно помещение, но осветлението си остана по старому и от ключовете в двете стаи се палят всички лампи
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 27 Дек 2019, 13:58

Nickelback написа:
Банциг? :ok:



Тц :ok:

Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 27 Дек 2019, 14:06

hell's angel написа:
Nickelback написа:
Банциг? :ok:



Тц :ok:

Изображение


ildivvy написа:На работата сме го рязали на една машина с 'лентов режещ инструмент' (не съм сигурен в името и...може би лентов циркуляр)!


Къде е лентата в твойта картинка? :ok:

Иначе казах, че аз за себе си открих начина, та... остАви, не е интересно вече :mhihi:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 16 Яну 2020, 15:59

Някой знае ли цената на Неопор 10ка (каквото и да значи това :mhihi: ) на кв.м. само за изолацията, без другите неща?
И също така за външна изолация, кое е най-доброто решение :help:

ПП: Я направо да кажете дали цена 9лв/кв.м е окей за Неопор 10ка (предполагам е дебелина от 10см ама от изолации абсолютно нищо не разбирам и затова цитирам дословно), че аз не намирам никъде цени. Приятел има няколко много големи обекта да изолира с такъв материал и понеже знае, че и аз трябва да правя ми предложи да ме включи в поръчката за другите обекти. Това е цена само за плоскостите
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DiMIcha84 » 21 Яну 2020, 7:19

Don_Diego написа:Някой знае ли цената на Неопор 10ка (каквото и да значи това :mhihi: ) на кв.м. само за изолацията, без другите неща?
И също така за външна изолация, кое е най-доброто решение :help:

ПП: Я направо да кажете дали цена 9лв/кв.м е окей за Неопор 10ка (предполагам е дебелина от 10см ама от изолации абсолютно нищо не разбирам и затова цитирам дословно), че аз не намирам никъде цени. Приятел има няколко много големи обекта да изолира с такъв материал и понеже знае, че и аз трябва да правя ми предложи да ме включи в поръчката за другите обекти. Това е цена само за плоскостите

Идеална е цената, той епс-а е на такава цена. Макар че аз реално разлика между двете не виждам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 22 Яну 2020, 22:01

Добра е цената.

На мен най-после ми дойде ред да оправя и таванското помещение и съм решил да го направя със сух пдод от гипсфазер, като най-отдолу ще сложа посипка от керамзит или перлит, върху нея XPS и най-отгоре гипсфазерните плочи. Всичко яно, обаче стои въпросът с майките и нивата - дайте идея от какво да си пусна майки?
С винкели не ми се занимава от сега си казвам :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 23 Яну 2020, 12:05

Аз не разбрах защо и XPS и посипка? Ако е много криво, карай само с посипката, ако не - директно лепи или реди фибрана. :dunno: За посипката, щом не ти се занимава - палиш нивелира и с два-три мастара от комшиите не ти трябват майки предварително :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 23 Яну 2020, 13:29

Намерих си "постоянна" цена от 8.50, та няма да избързвам сега с изолацията. Първо ще сменя цялата дограма, спрял съм се на троен стъклопакет, 6 камерна дограма, немски профил ама не помня марката :dunno:
По-късно през годината и изолация ще слагам :ok: . Благодаря за разясненията :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 23 Яну 2020, 19:18

hell's angel написа:Аз не разбрах защо и XPS и посипка? Ако е много криво, карай само с посипката, ако не - директно лепи или реди фибрана. :dunno: За посипката, щом не ти се занимава - палиш нивелира и с два-три мастара от комшиите не ти трябват майки предварително :mhihi:


Имам да повдигам нивото с около 10см, заради гредите на пода, който са часто покривната конструкция. Искам да ги скрия под гипсфазера, за да не се спъвам в тях постоянно(идеята е в някакъв момент да ползвам таванското като втора дневна/кабинет)

в момента през средата на таванското има "стъпало" около 2см, защото плочата беше много крива, и за да не се утежнява излишно последната плоча, когато правиха замазка се остави това.
Та идеята е 3-5см посипка(както дойде) + 6см XPS за да се компенсират всякакви неравности, като същевременно се постигне максимална топлоизолация.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от zAcK » 23 Яну 2020, 21:46

Cyberloner написа:Добра е цената.

На мен най-после ми дойде ред да оправя и таванското помещение и съм решил да го направя със сух пдод от гипсфазер, като най-отдолу ще сложа посипка от керамзит или перлит, върху нея XPS и най-отгоре гипсфазерните плочи. Всичко яно, обаче стои въпросът с майките и нивата - дайте идея от какво да си пусна майки?
С винкели не ми се занимава от сега си казвам :)


Аз го правих точно така, но при мен XPS-а беше два реда :mhihi: Посипка, а за да я нивелирам ползвах профили за гипсокартон, които си останаха в пода. Става брутален сух под :mhihi: Един приятел и колега прави същия преди няколко седмици, наистина става яко :bchug:

Общо взето у нас се получи така:
- отгоре паркет 1.2 см
- под него кокосова подложка 1 см
- фипсфазер 1.5 см
- фибран 3 см
- фибран 3 см
- посипка около 5-7 см :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Моджо » 24 Яну 2020, 15:36

Дон Диего, дай и ние си земем от постоянна цена, дейва..
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2020, 23:12

Пичове, трябва ми (спешно) елементарен червен лазер "ключодържател" или "писалка" и не знам къде да си купя и да си купя без да се разкарвам по 100 пъти :mhihi:
Някой знае ли къде мога да отида на някое пазарче на място и да си взема?
За района на Младост 1/2/3 да речем, става въпрос, или някъде по продължение на метро лъч Сердика-Летище София, или в близост по Цариградско шосе? Къде 100% има подобни дрънкулки?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 29 Яну 2020, 0:23

Nickelback написа:Пичове, трябва ми (спешно) елементарен червен лазер "ключодържател" или "писалка" и не знам къде да си купя и да си купя без да се разкарвам по 100 пъти :mhihi:
Някой знае ли къде мога да отида на някое пазарче на място и да си взема?
За района на Младост 1/2/3 да речем, става въпрос, или някъде по продължение на метро лъч Сердика-Летище София, или в близост по Цариградско шосе? Къде 100% има подобни дрънкулки?


Някое магазинче всичко за лев, големия китайски до ХИТ-а, другия китайски преди пазарчето в Младост 1, като идваш от Младост 3/4, на самото пазарче в Младост 1, на пътеките в Младост 1А, РУМ-а в Младост 2.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], mirko0

Последни теми
Facebook