Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от TheDriver » 27 Ное 2019, 10:26

3186 написа:
TheDriver написа:...

Благодаря ти, колега, жалко че работата беше на зор заради “черния уикенд” в технополис и не взех под такова внимание лъчистия... Още повече, че в магазина не се изказаха за него толкова ласкаво и жената изскърца със зъби :mhihi
Относно това за цвета вече не помня къде го четох, може и да е било глупост, не съм сигурен дали цвета има отношение при поглъщането на инфрачервена светлина :)


Той така или иначе не беше намален кой знае колко :lol: Аз също ги гледах, че искам да подаря на майка ми един, но реших, че за 10лв надолу няма да си загубя времето да тичам до Технополис.

Може да е полезно за някой друг :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Пинтев » 08 Дек 2019, 22:31

Колеги дай малко акъл.
Днес камината няма тяга..но не дими от никъде.Комина не вярвам да се в запушил,защото все пак е нов и е ф160,от какво друго може да бъде,чудя се за времето,днес е ясно и тихо,няма минус в градусите???
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Binev_OuT » 08 Дек 2019, 22:40

Е нормално при топли дни ... да не дърпа.
На мене винаги ми е било най-трудно да паля при топло време.
8 10 градуса , ясно небе ... докато рязпалва не си ли сипа нещо да се сгрееш :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Пинтев » 08 Дек 2019, 22:55

То сега навън 2-4 градуса някъде...и гори,но няма тази тяга като беше онзи ден примерно...утре сутрин ще сваля кюнците да видя какво става...шашава работа..едно вино не мога да изпия на спокойствие.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 25 Дек 2019, 18:39

Някой има ли опит с рязане на поликабонатен лист, 5-6мм плътен, с ъглошлайф c диск за метал? Получава ли се що-годе или се топи, и се наслоява и по диска?
Не искам да пробвам на своя глава, да не го съсипя, че имам ограничени количества в момента, а магазините не работят... :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 25 Дек 2019, 19:24

Ако става въпрос за тай наречения плексиглас , да топи се . С шлайфа има опасност и да го спукаш тъй като винаги има вибрация от инструмента . Топи се дори като режеш бързо с ножовка .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 25 Дек 2019, 19:56

Jordana написа:Ако става въпрос за тай наречения плексиглас , да топи се . С шлайфа има опасност и да го спукаш тъй като винаги има вибрация от инструмента . Топи се дори като режеш бързо с ножовка .

Не съм сигурен какво е - или е плекс (полиметилметакрилат) или поликарбонат. По-скоро си прав и е първото :dunno:
Преди години правихме една кабина за симултантен превод и помня, че джамовете ѝ ги правихме от такова, та ги режеше колегата с орлов нокът, и само псуваше, че става много бавно, запъва и се чупи :D Та исках да избегна тая част :ok: Едва ли е бил глупав, та не се е сетил да ползва ъглошлайф, ама викам да пробвам :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DiMIcha84 » 25 Дек 2019, 22:54

Nickelback написа:
Jordana написа:Ако става въпрос за тай наречения плексиглас , да топи се . С шлайфа има опасност и да го спукаш тъй като винаги има вибрация от инструмента . Топи се дори като режеш бързо с ножовка .

Не съм сигурен какво е - или е плекс (полиметилметакрилат) или поликарбонат. По-скоро си прав и е първото :dunno:
Преди години правихме една кабина за симултантен превод и помня, че джамовете ѝ ги правихме от такова, та ги режеше колегата с орлов нокът, и само псуваше, че става много бавно, запъва и се чупи :D Та исках да избегна тая част :ok: Едва ли е бил глупав, та не се е сетил да ползва ъглошлайф, ама викам да пробвам :ok: :mhihi:

Със зеге няма ли да е по лесно?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 26 Дек 2019, 2:01

Бих пробвал, ама нямам зеге :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от hell's angel » 26 Дек 2019, 3:35

Единственото смислено нещо, което можеш да направиш с диска за метал е орлов нокът :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 26 Дек 2019, 13:07

На работата сме го рязали на една машина с 'лентов режещ инструмент' (не съм сигурен в името и...може би лентов циркуляр)! Подава се по-бавничко и нещата стават! Ако е малко парчето,режи го внимателно с ножовка с лист с по-ситен 'зъб'!

Най-накрая и аз имам въпрос за тази тема :D ! Може ли да се шпаклова върху латекс? Ще се свали всичко,което може да падне,но това,което остане здраво върху стената да го мъча още ли по някакъв начин или да грундирам и шпакловам отгоре? Препоръчвани материали?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 26 Дек 2019, 13:12

Латекса се надува и пада на люспи от водата , така че по добре го махни . Ще стане на балони дори да няма видимо подпухнало преди шпакловката . Или с една телена четка го мини максимално колкото може да се събори до основа , грунда и където се надуе пак четката .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ildivvy » 26 Дек 2019, 13:46

Така мисля да направя и аз :yes: ! Това с водата май е най-безболезнения метод и ще го приложа, ако трябва и няколко пъти!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 26 Дек 2019, 19:54

hell's angel написа:Единственото смислено нещо, което можеш да направиш с диска за метал е орлов нокът :mrgreen: :ok:


ildivvy написа:На работата сме го рязали на една машина с 'лентов режещ инструмент' (не съм сигурен в името и...може би лентов циркуляр)! Подава се по-бавничко и нещата стават! Ако е малко парчето,режи го внимателно с ножовка с лист с по-ситен 'зъб'!


Банциг? :ok:

За протокола да споделя... В крайна сметка реших да пробвам директно с "диамантен" диск, щото ми беше под ръка, пък и някакво вътрешно чувство ме караше да си мисля, че няма да се наслоява по диска.

Изображение

Пробвах първо на ниски обороти ~3000 и леко го ръфаше като го затопява леко по ръба - опит 1. После пробвах на средни обороти (~6000) - опит 2. Става перфектен срез без грам да го пука или да го ръфа. Топи се, но се отлага по ръба на среза и само с побутване се чупят мустаците. По диска няма отлагания грам. Доволен съм :)

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 26 Дек 2019, 21:08

Има един трик като се режат такива меки материали да става равно , залепяш тиксо по линията където се реже и караш през него . Тоя диамантения диск реже волфрамов карбид , това дето му викат видия . Макар да го дават за неметал си реже и метал дето с друго не може да се реже или заточва . Станало е като гледам , не съм пробвал такъв метод на рязане но си записвам че е валиден :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook