Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 26 Юни 2018, 20:22

ако успея да си направя достъп това и с един дълъг трион за зегето би трябвало да стане, че точно саблен трио нямам под ръка :)
ще пробвам тези дни и ще пиша отзиви, мерси :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 26 Юни 2018, 20:33

Със зегето много внимавай, че може да стане беля. Аз бих пробвал с флекс въпреки риска да се запали гумата. По-скоро ще пуши от колкото да се запали.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DLVasilev » 26 Юни 2018, 21:12

Флекса е по-опасен за гума от зегето. Не ме питай отде знам :mhihi: За една бройка без крак така от една гума дето трябваше да режа джантата заедно с гумата и то на кола. Тракторната гума е много по-дебела от тази на автомобила. Тоя каучук като се размекне от високите обороти и залепва по диска, оплита се в него и или го чупи ако е 110-125мм или ако е дъртия елтос лети по тебе особено ако е неудобно да го хванеш здраво. Зегето най-много китката да ти изкълчи :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 26 Юни 2018, 22:39

Играйте и една брадва на тая гума бре , такива опасни инструменти шлайфове зеге :nono:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 27 Юни 2018, 8:57

Jordana написа:Играйте и една брадва на тая гума бре , такива опасни инструменти шлайфове зеге :nono:

Нямам пространство да замахна като хората с брадвата, мястото е неудобно.
Зеге до момента не ми е правило проблем да ми криви ръката, ще взема един флакон силиконово масло да пръскам, за да не заклини ножчето, ама първо да видя какъв достъп ще успея да си осигуря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 27 Юни 2018, 9:24

Вътре има стоманени телове , според мен шлайфа си е най добре . Леко леко ще я пререже , само че мирише много .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 27 Юни 2018, 14:38

С флекса с диск за метал не става. С диск за дърво или диамантина може по добре да е.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Eмилио Димитров » 27 Юни 2018, 14:59

Зеге с нож със ситни зъби за метал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от DLVasilev » 27 Юни 2018, 16:58

Eмилио Димитров написа:Зеге с нож със ситни зъби за метал.

:yes:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Binev_OuT » 14 Юли 2018, 14:41

Колеги , да ви помоля за малко помощ.
Ще слагам ламинат в една неизползвана до сега стая в къщи.Освен ламинат ще се правят и стени и тавани и т.н.
Проблема е че стаята е на дюшеме , което точно в центъра на стаята , някъде в диаметър около 1,5м е пораздуто и позагнило.Като стъпваш на него и скърца.
Варианта да махам цялото дюшеме и да правя замаска е изключен.Просто нямам такова време,по точно времето ми е до петък да свърша всичко.
Дали има някакво лепило с което да залея точно там за да го махна това скърцане?
Другото което ми идва на ум е да изрежа само "болната" част от дюшемето и само там да сложа замаска.
Отворен съм и към други бързи решения.Но замаска на цялата стая няма как да стане.Преди години минах през тоя филм в една друга стая , такава хамалогия повече никога!
Благодаря!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Exclusive89 » 14 Юли 2018, 15:28

https://www.home-max.bg/stroitelstvo-i- ... kosti/osb/
Това мисля, че ще ти свърши работа, едно аверче имаше подобен проблем със скърцане на старото дюшеме. Взе от въпросните OSB-та/плоскости и приключи драмата със скърцането.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Binev_OuT » 14 Юли 2018, 15:37

Ахам не е лоша идеята по принцип ....
Благодаря
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 14 Юли 2018, 21:45

Колега колко точно е издуло душемето? Ако е малко ламината понася леки неравности. Слагаш ли осб в никакъв случай не го хващай с винотове, взимаш няколко салама полиуретан и лепиш. Може кривината да се обере с осб (ако е в средата издуто пускаш ниво и в краищата слагаш по-дебело осб, а на издутото слагаш по-тънко а може и гипсфазер или аквапанел примерно).

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Binev_OuT » 15 Юли 2018, 9:00

shlosera написа:Колега колко точно е издуло душемето? Ако е малко ламината понася леки неравности. Слагаш ли осб в никакъв случай не го хващай с винотове, взимаш няколко салама полиуретан и лепиш. Може кривината да се обере с осб (ако е в средата издуто пускаш ниво и в краищата слагаш по-дебело осб, а на издутото слагаш по-тънко а може и гипсфазер или аквапанел примерно).

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

То за издуването няма кой знае колко , на мен проблема ми е скърцането после.В една от стаите преди време лопнах ламината директно върху дюшемето и сега много ме дразни как скърца.Най-добре е със замаска знам , но просто нямам желание и време да се занимавам.
А аз се чудя дали няма някакво лепило ей тъй както е дюшемето без да го бутам , само да го залея с лепилото и толкова?
Някой ако се сеща за подобно лепило ...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 15 Юли 2018, 14:02

Има разни системи точно за такива случаи , и при паркетите често се случва да надигат . Дупчат се малки дупчици на правилните места и се инжектира там каквото се слага лепило ли ще е , полиуретани някакви те си знаят . После дупката се шпаклова с дървесен кит и не личи нищо . Поразпитай в някоя фирма дето слагат дюшемета ще ти кажат какви опции има .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook