Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 02 Ное 2017, 11:09

E34 написа:Точно!!! Нема къща да строят бе, 3 месеца???!!! Даже за банята са много 3к.... Въобще много се разлигавиха тия "майстори", пълно е сега с балъци новодомци дето на една бензиностанция бензин не могат да си сипят па камо ли ремонт да правят и тия жънат ли жънат....ма не са виновни те :banghead:


Новодомците са супер мързеливи и комплексирани, изхвърлят се прекалено много и са с 3 леви ръце повечето, та майсторите ги научиха и се възползват на макс.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 02 Ное 2017, 11:29

:yes:
Последно едни ми обявяваха 17лв. на кв. метър за полагане на саморазливна замазка.
Хванахме се баща ми и брат ми и за малко по малко от ден без зор наляхме 55-60 квадрата.
Що за наглост е това за нещо елементарно като операция, не знам...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от ukelichko » 02 Ное 2017, 14:47

Човекът е с две леви ръце и толкова му взеха - 7К за труд за 45 квадрата апартамент. Гипскартон с боядисване, ламинат, къртене на плочки и лепене на нови в банята. Три месеца и половина го правиха. Нищо извънредно не излезе, апартамента си беше празен, само на алуминиева дограма. И понеже човекът е с две леви ръце, даже е толкова доволен от ремонта, че като отворихме дума, че е дълъг срока срока на изпълнение, направо взе да скача на скандали. Аз лично преди 12 години нямах какво да правя през една отпуска и си шпакловах три стаи от хоросан на три ръце за две седмици и половина. И това абсолютно начинаещ. Жената ги боядиса,защото аз много съм бил цапал. :lol: Последната стая съм я докарал на качество точно като прословутите супер хипер дупер мега, завършили с 3, 36 бал осми клас, свръх кадърни и свръх съвестни и безгрешни като папата северозападни майстори, които даже си чистели след работа. Ти да видиш!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Ама не е лесно да си доктор. А още по трудно е да не си доктор, а да имаш технически умения като на доктор педиатър :lol:

Оня ден идваха от ВИК да ми сменят водомера. По случайност дойде най-добрият, зает с години напред и супер мега добър майстор. Късмет извадих :bowdown: :bowdown: :bowdown: Дойде, ама дойде с два големи тръбни ключа, дето едва влизаха в шахтата. И понеже не беше стегнал ключа достатъчно, той му превъртя няколко пъти и съсипа месинговата гайка на холендъра. Това не се видя веднага, но като монтира новия водомер, той протече след няколко часа. Айде пак звънене на ВИК, два дни чакане, че беше петък и дойде не чак толкова добрия майстор с един чирак, пак само с два тръбни ключа. Два часа псуване и оплакване на нерадостната си съдба, че винаги им се пада мега трудната работа, два пъти ходене до склада на три километра за нов холендър, за нипел и накрая половин час търсене на тефлонова лента и сега всичко е ОК. Ама имах късмет, че попаднах на най-добрите и кадърни момчета :bowdown: :bowdown: :bowdown: Чак ме е срам от себе си. Само на метър от шахтата с водомера в работилницата имах всичко. Тръбни ключове поне 5 размера, раздвижни ключове, френски ключове, самозатягащи се ключове, гаечни ключове, муфи, нипели, тефлонова лента три вида. Ама само гледах и се правех на преподавател по антична гръцка литература.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 02 Ное 2017, 14:58

На мен са ми се обиждали като им предложа хубав инструмент за дадена работа. Викат ми "Като си толкова добре подготвен с инструмените защо сам не си го направи" :shock: и висим и чакаме няколко часа :dummy:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от K_Ilkov » 02 Ное 2017, 15:24

ukelichko написа:завършили с 3, 36 бал осми клас, свръх кадърни и свръх съвестни

:yes:

за съжаление повечето "майстори" са такива. Има и изключения, ама малко схемата е виждал съм ама няма :lol:

Колко пъти съм ги виждал как бъркат и като им кажа се почва "ти сега ...", "то ..."
И накрая - "еми то верно така се оказа" :mhihi:

Последно една дограма на вратата бяха сбъркали къде да сложат делителя между горния и долния стъклопакет.
Аз им го казах. "Сега ше видим, те са объркали стъклопакетите"
Носиха стъклопакетите да мерят все едно няма рулетка дееба, звъняха в офиса, цеха нам си къде ... само на бат Бойко не се обадиха.
Накрая "Той човека позна" :mhihi:

Кухнята като ми правиха - въздуховода на абсорбатора гледам едно парче взели.
Викам това няма да ви стигне - "То се разгъва" добрееее
Накрая ходиха да носят ... също носиха и дръжки, че ги объркали, стъкло едно че забравили и те така :mhihi:

общо взето мъка :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 02 Ное 2017, 15:43

Значи, вградена тоалетна никогаш повече.
Но иначе, вградената ни протече. Като казвам "протече", имаше едно леко сълзене от отходната тръба, и се наложи, да викнем майстор.
Това преди години де, та идва майстор номер едно, гъзи се на кенефа, свали тоалетната чиния, прави някакви работи, разбира се изпоцапа всичко, накрая я сглоби, каза "дайте 70 лева и не ползвайте тоалетната 1 ден" и си тръгна.
Двадесет и 4 часа по късно, пак има същата капка (нищо особено, но жената много се дразни, и аз де) като в самото начало на ремонта.
Викаме го, идва след ден, гледа нещо, прави, обяснява нещо, хайде пак 10 часа без кенеф и...пак същият проблем.
Викаме друг майстор, също се гъзорчи, обясни, че тоалетната чиния нещо си било там станало, та взехме нова, със всички тръби, с които върви комплекта, ония се захваща за работа, сглобява я и пак 24 часовата схема.
Пускаме...и пак същият проблем.
Значи, искаше ми се да разбия тоя смотан кенеф...
Викам, аз ще се намеся в дали кенефен колайдер.
махам там плочката, порязвам се естествено на плочката, оправям тръбата, пускам водата, обаче от долу звънят комшиите, че имало някаква водна авария у нас, отварям, гледам, че не съм набутал тръбата, набутвам тръбата, вече добре набутана, монтирам кенефа...и всичко е ок, и така вече 3 та година...
Да им таковам на майсторите. Лошото е, че не мога да лепя плочки, иначе в момента ми предстои ремонт в другият ми апартамент в Пловдив...та някой ако знае свестен майстор, за баня и въобще ремонт в Пловдив, нека пише :)

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.05.2007
Местоположение: пловдив

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bat kir4o » 04 Ное 2017, 16:01

Ще ти дам тел на плочкаджия който работи хубаво и си разбира от работата 0898586701-Стоян
карам спокойно

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от sean-john » 09 Ное 2017, 21:31

По въпроса от миналата страница относно конденза през зимата,както споделих имах такъв в много малки количества при определени условия в спалнята (в другите помещения от къщата нямам) с помоща на шнапер (поне същата роля изпълнява,незнам дали така пак се казва,защото е на AL дограма) няма и помен от конденз.Другия плюс е,че някак си сутрин въздуха в спалнята е много свеж,а в същото време не усещам загуба на топлина.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 02 Яну 2018, 0:15

Въпрос към Колегите, имащи опит с дограми :?:

Един познат има проблем с конденз по дограмите (алуминиеви). Къщата не е малка и по всички дограми има жесток конденз. Влагата в къщата е около 42-43%, мерена с домашна метеостанция. Съседна къща (близнак 1:1 от същия строител) няма такъв проблем. Строителство са преди 6-7 години и никакъв ремонт не са правили. Карат втора зима там и втора зима имат този проблем. И двете къщи се отопляват по един и същи начин - с фърнис.

Имате ли идея, откъде може да е това?

Благодаря за всяко мнение :bowdown:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Мордехай » 02 Яну 2018, 0:29

Според мен такъв конденз има не само по дограмата, но и по самите стени вътре. Това е заради тънките стени и липсата на адекватна изолация. Или пък помещенията са прекалено големи и отоплението не е качествено. Аз обаче не съм професионалист и е много вероятно да греша. Просто имам някакъв нагледен опит.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от barabqga » 02 Яну 2018, 0:35

стъклопакет ? или пък много херметизация

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 02 Яну 2018, 0:50

По стени, тавани и под няма нищо. Само по дограмите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Мордехай » 02 Яну 2018, 9:22

Не виждам хубаво, ама това стъклопакет ли е или единични стъкла? Ако са единични е проблем.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Е.Димитров » 02 Яну 2018, 10:47

bat kir4o написа:Ще ти дам тел на плочкаджия който работи хубаво и си разбира от работата 0898586701-Стоян

Колега, малко със закъснение, но ти благодаря за контакта.
Намерих обаче друг майстор, от който за сега съм много доволен.
Бачка като змей, за нула време направи таваните на целият апартамент, банята от-до всичко, бачка чисто и много бързо.
Остана кухня, боя и паркета, а започна на 10 декември.
Наех го, защото имаше отзиви от познати, че като каже дата на която ще приключи, спазва я до 1-2 дена най-много разлика.
За целият апартамент за който го наех, 3 стаен, каза че ще върши до среда на януари и като гледам с каква скорост работи..
Имах и късмет де, че след моят апартамент е зает плътно до юли месец...Ама така са професионалистите.
:bchug:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от BMW_POWER » 02 Яну 2018, 12:42

Мордехай написа:Не виждам хубаво, ама това стъклопакет ли е или единични стъкла? Ако са единични е проблем.


Стъклопакет е.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook