Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от kiko » 13 Авг 2017, 17:27

Търся тапицер,който да дойде в къщи и да ми претапицира дивана :D Изобщо пределага ли се такава услуга?Понеже се сещате ,че дивана не е нещо което ще си го грабна под мишница и ще го занеса до някъде.Затова търся човек който да дойде до нас 1-2 пъти да речем и да ми претапицира дивана на място.Плат съм си купил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 13 Авг 2017, 18:40

Забрави , никой майстор тапицер няма да се хване с такова нещо освен ако не ти е близък роднина .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 13 Авг 2017, 23:16

Повярвай ми, не искаш да разглабят стария диван у вас. Бедна ти е фантазията колко мърсотия има в него ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 14 Авг 2017, 8:18

Don_Diego написа:Повярвай ми, не искаш да разглабят стария диван у вас. Бедна ти е фантазията колко мърсотия има в него ;)

И да няма мръсотия, самото тапициране ще направи толкова много, че ще му стане лошо :lol:
Викни някой тапицер да си го разглоби, да си го вземе и после да ти го върне.
Ако много те притеснява да не го повреди може и сам да го разглобиш, но определено не искаш тапицерски дейности у вас да се случват.
Като почнат да режат парчета от плата, подплати и т.н. става мазало наоколо - конци, мъхчета и какво ли не

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 14 Авг 2017, 10:39

Аз лично разкъртих 2 дивана, че не минаваха през вратата. Яко прах и мизерия, самата тапицерия е остаряла и дори като я режеш всичко излита във въздуха. Мизерия!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 14 Авг 2017, 11:40

Рязането на новите платове и дунапрени е чисто, почти няма боклук след това с изключение на дребни изрезки. Разглабянето на стар диван, още повече ако е имало и домашно животно е нещо страшно - трябва с химически костюм да се опаковаш :mhihi: Баща ми е тапицер и като малък много се въртях покрай него да помагам, та съм разглобил безброй дивани и знам какво говоря.
Едва ли някой ще се навие да го разглоби на едно място, да взима шаблони на друго, да шие на трето и пак да ходи да сглабя на първото :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от inspite » 21 Авг 2017, 10:37

Някой знае ли магазин за резервни части за ролетни щори в София. Ходих в няколко магазина в Младост, но всеки дига рамене, защото са предимно шоуруми. На моите щори няма лепенка с фирма както обикновенно слагат и не мога да разбера от къде са за да потърся от там. Става въпрос за счупенна планка на "карданна връзка" на механизма за вдигане. На едната снимка е здравата, а на другите 2 счупената от другата стая. Всъщност ми трябва само счупената планка, която се захваща на 2 места и играе опора за да може да се върти, но и целия механизъм да е, не е проблем, ще ида на стугар да нагласим "пръчката" към щората.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 24 Авг 2017, 9:03

Здравейте добри хора,
Купихме за един от обектите дизелов генератор с резервоар от 300 литра. Търся някой да го зарежда с по 250 литра, когато е необходимо. Звънях на 3-4 фирми, които правят доставки, но минималното количество е 500 или 1000 или 2000 литра. Дайте некви контакти, ако познавате някой който би могъл дами свърши работа... За София става дума.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от klintan66 » 27 Авг 2017, 14:23

Колеги, от къде мога да си купя една бака "гумена троха" като тази подложка на детските площадки ,като искам аз да я нанеса по една крива повърхност от 1 кв м
с различна дебелина от 2-3 см до 5-6см на друго място?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 28 Авг 2017, 8:31

Такива съм виждал само на плочи. Като съм гледал по площадките и там са си плочи, изрязани по контура. Щом имаш такива разлики в дебелината, може би е по-добре първо да изравниш с обикновена замазка и после да бъде равномерен слоят от гуменото покритие. В противен случай си мисля, че в едната част, където е по-тънко ще пропада по-малко като стъпиш, отколкото в частта, в която е по-добело.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 28 Авг 2017, 8:37

Има в чували, които се разстилат и после се обработват и стават едно цяло. Обади се на фирма Импресия, те ни правиха 3-4 площадки, като 2 от тях бяха именно с тези гранули. Успех.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от klintan66 » 28 Авг 2017, 9:18

На плочи не ме устройва.
А ми трябва толкова малко ,че ми неудобно да звъня на фирми а в Пазарджик няма по магазините.
Да и аз съм виждал на гранули и за това търся една бака или чувалче . То като цяло е с експериментална цел и
буквално ми трябва за половин квадрат.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от georgi_1986 » 20 Сеп 2017, 10:30

Здравейте, имам един въпрос свързан с шумоизолирането на стена в стая с каменна вата и гипсокартон. Каменна вата с висока плътност 90, 120...кг/м3 или с ниска плътност 30, 50кг/м3 да използвам? В нета има много противоречиви мнвния, някой казва с по-висока плътност а друг с по-ниска. Вашият опит какво показва?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от bum_bum » 20 Сеп 2017, 10:59

По принцип звукоизолационните плоскости са с висока плътност 120-150кг. Ако искаш по-добра изолация по-добре си вземи някакъв продукт предвиден за това- Целенит, Екобон или нещо такова.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от m.dimitrov1992 » 21 Сеп 2017, 8:06

Колеги дайте идея за ограда на къща. С бащата бутнахме стария каменен зид лепен с кал и мислехме да се нареди наново, но да се лепи с цимент! Да ама майсторите искат 90лв за труд на квадратен метър. Което излиза извън бюджета и ще се откажем от този вариант

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook