Климатични промени

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Климатични промени

Мнение от Don_Diego » 24 Дек 2016, 22:49

Просто извади характеристиките на еквивалентни самолети и виж разликите, руснаците се представят по-добре, затова и имат толкова много сделки за продажба. Американците напоследък чупят предимно рекорди за стойност на самолетните им програми: F35 мисля е най-скъпия в историята им, пък още не е официално на въоръжение и ще може да използва основното си въоръжение чак 2018 :mhihi: Стелт програмата не я хвали, че сърбите бързо му хванаха цаката и сега си правят майтап с f117 в музея им
Руснаците също така имат оперативни самолети без аналог от страна на американците (стратегически свръхзвуков бомбардировач)
В никакъв случай не омаловажавам американското оръжие и техника, но да се говори че руснаците едва ли не били отпреди 2 века и са правени от рециклирана алпака е нелепо, просто не шумят толкова много около разработките си ами направо ги вкарват в действие (вече споменатия конфликт в Сирия).


@Хаос: супер аргументирано и полезно мнение. Браво :bowdown:
Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Климатични промени

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Дек 2016, 22:55

Хаос, аз не претендирам да съм вътре във военните разработки на двете страни както казах. Но на Китай много, много не вярвай. Те са общо взето според мен най-хитрите в целия свят - използват и едните, и другите. Иначе далеч не са само отбранителни Руснаците, нито пък политиката им. Да речем това с Украйна. Там кой крив и кой прав не е предмет на разсъжденията ми, но и те не са цвете за мирисане. Сам казваш за базите им на границите с НАТО, да не говорим за присъствието им в Черно море. :mhihi:
Между другото снощи точно това обсъждахме набързо в един разговор - как така Русия толкова години е съхранила територията си? Ходил съм в казарма преди 12-на години, даже бях ВВС и по-специално ПВО, та съм виждал някои Руски подаръци за нас с които разполагаме все още, даже снимки имам, макар да бяха забранени. :mhihi: Разбира се това е доста морално остаряла техника, но все пак от там също знам бая неща за Руското ПВО от уста на уста, което е било разказвано.
За водата си прав, това съм го чел на бая места, даже за езерото Байкал съм гледал няколко предавания и други такива водни ресурси с питейна вода.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Климатични промени

Мнение от Хаос » 24 Дек 2016, 23:16

Top Gun Maverick написа:Сам казваш за базите им на границите с НАТО, да не говорим за присъствието им в Черно море. :mhihi:

пак прочети какво съм писал, ама не по диагоналната система
Украйна можеш да я наречеш буферна зона. По договор НАТО няма право да граничи с Русия, но членство в НАТО им се дава като морков на украинците, на които толкова им е акъла. Както САЩ може да води хибридна прокси война, така и Русия го може. За тая цел си имат едни типчета дето се казват СПЕЦНАЗ ГРУ - те се занимават с такива бойни задачи на чужда територия - т.нар. диверсии. Имам приятел именно там служи - да, ходи в Украйна, но не само, също от известно време има големи проблеми в Дагестан, където ислямисти ловят полицаи, мъчат ги и и убиват, като ги снимат и качват в интернет.
А за украинците не ми говори, там ти виждал ли си снимки на хората, които са горени живи по време на майдана от бандеровците - жени, деца, обгорели с протегнати напред ръце? Тея там не са хора, а са шибани маймуни. Тоя моя приятел не случайно казваше за един общ познат украинец, че скоро ще му отиде на гости, ама с АК-то. Така и стана всъщност, въпреки, че ми се струваха празни приказки 1 година по-рано.
Top Gun Maverick написа:Между другото снощи точно това обсъждахме набързо в един разговор - как така Русия толкова години е съхранила територията си?

ако си гледал видеото в края му е отговора
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Климатични промени

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Дек 2016, 23:40

Мда, но то си има субтитри. Иначе съдържа доста факти, но е малко направено в стил...абе виждаш как. Иначе тая държава вярно само САЩ не са я нападали, но не им и трябва. :mhihi: На нас също.
За воюването е ясно, историята помни как при защитата(най-великите битки на Русия са все при защита)едните атакуват, а другите отзад чакат и е наредено ако някой дезертира един вид от фронта, да се убива веднага. И така Руснаците предпочитали да умират в бой за родината, вместо да бъдат убити от своите. Нацистите доста са били стресирани като видели това.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Климатични промени

Мнение от Хаос » 25 Дек 2016, 0:53

Нацистите били стресирани. Бисер след бисер.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Климатични промени

Мнение от Benord » 25 Дек 2016, 2:58

Китайската агресия ви е пробемът на тук спорещите. Ако се заинтересувате малко повече от този момент в историята на човечеството ще разберете,че технологиите не струват само пари и откраднати мозъци.
Истината е че в момента руснаците искат да оцелеят, а всички други точат ножове за вратовете им.
Слепи ли сте?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Климатични промени

Мнение от Jordana » 25 Дек 2016, 9:17

Don_Diego написа:24/7/365 (това е само 1 тец) е така и се убедих, че влияем малко или много на климата на планетата, дори започнах донякъде да оправдавам протестите на зелените :mhihi:

Не съм специалист по топлотехника , но според мен само тези двата комина отпред с малкото пушек са комини за димни газове . Другото трябва да е пара от охладителния контур на турбината .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Климатични промени

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Дек 2016, 9:57

Хаос написа:Нацистите били стресирани. Бисер след бисер.

Ами ето малко:
Съветското командване взема мерки за засилване на отбраната. С Указ №227 на Сталин от 28 юли 1942 г. се нарежда всички „страхливци“, отстъпили или напуснали позициите си без изрична заповед, да бъдат „изтребвани на място“. Създадени са специални подразделения за разстрелване на войниците, които се опитват да отстъпят от позициите си, и наказателни роти, в които провинилите се получават възможност да изкупят с кръв вината си (предполагаема или действителна) [28]. В заповедта се казва:
„ Нито крачка назад! Такъв трябва да бъде сега нашият призив. Трябва упорито, до последна капка кръв да защитаваме всяка позиция, всеки метър съветска територия, да се държим за всеки къс съветска земя... Какво не ни достига? Не ни достигат ред и дисциплина в ротите, в батальоните, полковете... В това сега е нашият главен недостатък. Ние сме длъжни да въведем в армията най-строг ред и желязна дисциплина... Отсега железният закон на дисциплината за всеки командир, червеноармеец и политработник трябва да бъде изискването – нито крачка назад без заповед на висшето командване.

Естествено, че онези са знаели за тези формирования и е било коментирано. А за стресирването, много се хващаш за думата. По-скоро в разкази за войната се казва как Немците са виждали как Руснаците убиват свои и това няма как на тях да им изглежда нормално.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Климатични промени

Мнение от Don_Diego » 25 Дек 2016, 10:11

@Jordana: всичко са димни газове, но уж пречистени и без твърди частици в тях и не знам си какви отрови още и въпреки това за мен са си отрова и като вземеш предвид количеството и продължителността на изпускане за мен имат някаквов лияние (не само нашите ами в световен мащаб всички тец използващи въглища; сами видяхте в китай каква суматоха докара смога)
Пп: и аз давам моя принос обаче като къщата я греем на дърва и въглища и карам стар дизел :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Климатични промени

Мнение от Jordana » 25 Дек 2016, 10:27

Въпросната заповед известна като " ни шагу назад " е твърде тенденциозно представена в коментара . Нито е имало някакви наказателни команди нито някакви специални подразделения за това . НКВД са изпълнявали такива функции по залавяне на дезертьорите паникьорите и вредителите . Новото е наказателните батальони - щтрафбат , в които службата е 3 месеца след което военнослужещите се връщат в старите си части . При вермахта наказателните батальони съществуват още от самото начало и идеята на щрафбата е взаимствана от германците . Още 1941г при неуспехите под Москва на група армии Център Хитлер разжалва и пенсионира цялото командване където са Браухич Гудериан и още няколко известни генерали . Веднага създава и наказателните роти - където присъдата е окончателна , няма срок на провинението , стоиш там до края .
Ни шагу назад е крайна мярка срещу непрестанното отстъпление и пораженческите настроения , достигната е крайната линия Москва Волга и назад няма накъде - това е края на всичко , всичко свършва ако се премине Волта . Дезертьори са разстрелвани и преди това и след това , различното тука е че вместо да ги разстрелват ги пращат в щрафбата . В наказателните батальони има и много криминални излежаващи присъди които за да намалят присъдите си доброволно се записват в армията .
Темата е за климатичните промени , ако има някой мераклия да отвори тема за WWII може там да коментираме . Извинявам се на автора за офтопика . :)
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Климатични промени

Мнение от Хаос » 25 Дек 2016, 10:56

Benord написа:Китайската агресия ви е пробемът на тук спорещите. Ако се заинтересувате малко повече от този момент в историята на човечеството ще разберете,че технологиите не струват само пари и откраднати мозъци.
Истината е че в момента руснаците искат да оцелеят, а всички други точат ножове за вратовете им.
Слепи ли сте?

Хвърли още светлина върху това, ако обичаш.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Климатични промени

Мнение от cod-cdbp » 25 Дек 2016, 13:06

Taзи тема, до тук се получава изключително интересна, но дайте да я преименуваме и да я върнем все пак към климатичните оръжия.

Това, което искам да спомена аз е, че всичко, което се говори за действията на руснация през ВСВ е или пресилено или лъжа само и единствено с цел да ги очернят, най-вече Сталин.
Напоследък започват да излизат все повече опровержения на измислените истории за онези времена. Ето това ми попадна напоследък:

http://septemvri23.com/marshal_yazov_za_stalin/
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Климатични промени

Мнение от Benord » 25 Дек 2016, 17:52

Споменах за китайската война,защото тя е пример за засекретяване на въоръжението,което е уникално.Когато пада неутронната бомба върху напредващите китайски войски се случват две неща във военното дело.В Америка вече са експерементирали подобна идея,но са я обявили за технически невъзможна.Но фактите са факти и след 26 години опити създават своя.В СССР тогава генералът дал заповедта за използуването на бомбата е обвинен и разстрелян за издаването по този начин на свръхсекретно оръжие.Не го спасява и факта,че по този начин спасява наколко милиона руски младежи като потенциални жертви от една конвенционална война.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Климатични промени

Мнение от Jordana » 25 Дек 2016, 18:56

Я дай линк към тая информация за неутронната генерала и разстрела :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Климатични промени

Мнение от Хаос » 26 Дек 2016, 12:44

Имам разни спомени че всъщност не са били лазери или неутронни бомби, а ракетен комплекс и поради невижданото дотогава тотално поражение на огромна площ тръгват митовете. Истината е някъде там...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook