.. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от drago_pavlov » 20 Яну 2017, 14:37

Vra4anin написа:Ако искайте го четете. Явно комуникацията трябва да е проста от типа "мноо яко" или направо "+1" за да бъда разбран. :)

Комуникацията трябва да е съдържателна.
Трогателните постове от по 1500 думи, лишени от смисъл, не са много сложна комуникация.
Бориш се уж срещу етикетите, пък всяка втора дума ти е за сърцето и душата и тем подобни пубертетски глупости. Повярвай, срещу всеки твой пример за съжаляващ човек, избрал разума пред сърцето, стои друг, избрал сърцето пред разума и също съжалявал в последствие.
Бори се със стереотипите щом те влече, но малко по-деликатно ни представяй възгледите си, че не се знае утре какво ще стане.
Много е кофти после да те питат "К'во станА" след няколко години парадиране на безгранична любов, душевен мир и перфектна връзка.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от mangini » 20 Яну 2017, 14:39

Vra4anin написа:....................


:clap: :clap: :clap: Врачанина е доста напред с материала. Едва ли може да се обясни по-точно, особено за страха и старанието да бъдеш приет от тълпата, за да не си отритнат и сам. В момента съм на 30г, в последната година-две наблюдавам как много мои приятели започнаха да се женят, кой с дългогодишна връзка, кой с не толкова, но при всички се усеща именно този страх, да не "изтървеш влака", да се "подсигуриш" (каквото и да означава това), да "покажеш уважение" към родата (каквото и да означава това), да покажеш "пред света" (каквото и да означава това), че си предприел важната и отговорна стъпка на брака. Всички до един са с "перспективни" партньори до себе си, т.е. - сходни на години, позиция в общество/работа и т.н. На мен ми е дори смешно на моменти, като гледам колко усилия е способен да положи човек, за да създаде определено впечатление, с цел да бъде приет. На фона на цялата захаросана картинка, съвсем откровено бих казал, че от всички тези мои познати, не виждам нито една двойка, за която откровено да се каже, че са заедно заради взаимни чувства. При всички се усеща определен интерес - финансов или емоционален. Който умее да усеща хората и да вижда отвъд "опаковката", ще разбере за какво говоря.
Последна промяна mangini на 20 Яну 2017, 14:51, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от Bogat-Beden » 20 Яну 2017, 14:49

mangini написа:
Vra4anin написа:....................


:clap: :clap: :clap: Врачанина е доста напред с материала. Едва ли може да се обясни по-точно, особено за страха и старанието да бъдеш приет от тълпата, за да не си отритнат и сам. В момента съм на 30г, в последната година-две наблюдавам как много мои приятели започнаха да се женят, кой с дългогодишна връзка, кой с не толкова, но при всички се усеща именно този страх, да не "изтървеш влака", да се "подсигуриш" (каквото и да означава това), да "покажеш уважение" към родата (каквото и да означава това), да покажеш "пред света" (каквото и да означава това), че си предприел важната и отговорна стъпка на брака. Всички до един са с "перспективни" партньори до себе си, т.е. - сходни на години, позиция в общество/работа и т.н. На мен ми е дори смешно на моменти, като гледам колко усилия е способен да положи човек, за да създаде определено впечатление, с цел да бъде приет. На фона на цялата захаросана картинка, съвсем откровено бих казал, че от всички тези мои познати, не виждам нито една двойка, за която откровено да се каже, че са заедно заради взаимни чувства. При всички се усеща определен интерес - финансов или емоционален. Който умее да усеща хората и да вижда отвът "опаковката", ще разбере за какво говоря.

+1
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от drago_pavlov » 20 Яну 2017, 15:03

mangini написа:че са заедно заради взаимни чувства. При всички се усеща определен интерес - финансов или емоционален.

Дай малко разяснения - какво е "емоционален интерес" и как се разграничава от "взаимни чувства".
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от mangini » 20 Яну 2017, 15:21

drago_pavlov написа:
mangini написа:че са заедно заради взаимни чувства. При всички се усеща определен интерес - финансов или емоционален.

Дай малко разяснения - какво е "емоционален интерес" и как се разграничава от "взаимни чувства".


Трудно ще дам точно определение, но моите впечатления са, че при двойки, които наистина си пасват, в повечето случаи нещата са извън клишетата и винаги има някаква "интрига" - дали ще е разлика във възрастта, дали нещо друго, просто връзката не е като извадена от калъп - тя е уникална сама по себе си и доколко ще се развие, зависи само от двете страни, без паразитни влияния (странично мнение, очаквания, натиск и т.н.). А ако ме питаш какво означава "да си пасват", не мога да ти дам отговор, тези неща се усещат, като ги видиш :). Относно емоционалния интерес - имал съм предвид първичното емоционално спокойствие, което човек получава, когато е одобрен от масата. Т.е., търсейки този базов емоционален интерес, доста хора са способни на компромиси със себе си, само и само да получат одобрение в стил "той/тя е подхоящ/а за теб". За финансовия интерес - там е ясно ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от Grozdanoff » 20 Яну 2017, 15:31

Vra4anin написа:.............................................................................................


:shock: Ааа, има някой, който все пак мисли по-скоро за неговото лично щастие и свободен дух, отколкото да се впише в стереотипите на обществото :bowdown:

Не знам дали има смисъл да продължавам по темата, защото Vra4anin беше доста изчерпателен по темата и нямам какво много да добавя.
Аз също имам много безумни примери по темата, но ще споделя само един - два.

Връща се мой много близък приятел от София и започва да ми разправя за новата си приятелка: супер е, пиярка е, секса е супер, тя също е фенка на татусите..........и глупавата му физиономия изведнъж стана угрижена и замислена ! питам го: - и какво ? а той ми казва: еми аз съм на 27, а тя е на 32........Изпаднах в лек шок от глупоста на едно добро, но заблудено от момче :| За щастие успях да го убедя, че ще е най-големия ГЛУПАК, ако се отдръпне от нея (това с О или У се пишеше :mhihi: ) и ето че сега след 4-5г той е по-щастлив от всякога.

Другия далеч по-безумен пример, е когато един приятел, който за съжеление не е имал големи успехи в любовта, полудя !!! Още на 25-26г започна "ааъъъ вече съм на 26, няма деца, нямам семейство, на тази възраст хората вече..." :kuku: И ? Какво мислите, че стана; взе си една селска сопа (натокана), IQ85-90, която след 1-2г се похвали пред нас приятелите му: "ами аз го вземах, само защото имаше къща" :shock: специално на мен ако ми го кажат това ми се струва, че ще я изгоня с шутове от вкъщи ! Съмнявам се, че ще я оставя така, защото на тази възраст е "редно" да имам някой до себе си.

Кой ли е по-щастлив ?! Дали първия, дали втори, дали аз или друг мой приятел, който е 40-42 и все още се кефи на неангажиращи връзки :dunno:

Слава на Господ бог, затова че още не съм полудял за това какво е "редно" и "нередно", и кога и какво трябва/нетрябва да правя, за да съм "признат" или "одобрен" от моите близки и неблизки...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от drago_pavlov » 20 Яну 2017, 15:57

Vra4anin написа:И да, вярвам в добрината и любовта. :) Наречи ме оптимист, наивник, глупак - все тая. :)

Преди повече от 2 хилядолетия древните философи са стигнали до извода, че човек е изначално лош и добрината е стереотип налаган от законите и държавата :yes:
До ден днешен няма силни доказателства за противоположното. Майка Тереза и дядо Добри са капки в океана.

Vra4anin написа:Любовта е единственото за което си струва човек да живее.

Любовта е преходно състояние на духа, което временно ограничава или елиминира мисловната дейност на индивида :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от TheDriver » 20 Яну 2017, 16:06

mangini написа:
Vra4anin написа:....................


:clap: :clap: :clap: Врачанина е доста напред с материала. Едва ли може да се обясни по-точно, особено за страха и старанието да бъдеш приет от тълпата, за да не си отритнат и сам. В момента съм на 30г, в последната година-две наблюдавам как много мои приятели започнаха да се женят, кой с дългогодишна връзка, кой с не толкова, но при всички се усеща именно този страх, да не "изтървеш влака", да се "подсигуриш" (каквото и да означава това), да "покажеш уважение" към родата (каквото и да означава това), да покажеш "пред света" (каквото и да означава това), че си предприел важната и отговорна стъпка на брака. Всички до един са с "перспективни" партньори до себе си, т.е. - сходни на години, позиция в общество/работа и т.н. На мен ми е дори смешно на моменти, като гледам колко усилия е способен да положи човек, за да създаде определено впечатление, с цел да бъде приет. На фона на цялата захаросана картинка, съвсем откровено бих казал, че от всички тези мои познати, не виждам нито една двойка, за която откровено да се каже, че са заедно заради взаимни чувства. При всички се усеща определен интерес - финансов или емоционален. Който умее да усеща хората и да вижда отвъд "опаковката", ще разбере за какво говоря.


Аз също подкрепям това мнение, но често мисля и малко "по-глобално".

Тази гледна точка е вярна за отделния човек, но обществото има други приоритети. Дали ще са циганските традиции да се жениш на 12, нашите разбирания, че между 25-30 трябва да градиш семейство, натиска от страна на групата да имаш "правилният" партньор и т.н. Това са все механизми на групата, които притискат отделните индивиди да създават ново поколение. Ако никой не се стремеше да влезе в тези рамки(нямаше го обществения натиск), вероятно нямаше да ни има и нас. Хубаво децата да идват от връзки като описаната по-горе, но за обществото е по-важно да ги има, а не дали са планирани, "на сила", заради обществен натиск и т.н.

Колкото и да не ни се иска индивидуалното щастие не е особено важно. Просто ние имаме късмета да живеем във време в което можем да си го позволим и въпреки това сме съпроводени с проблемите заради него.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от alx » 20 Яну 2017, 16:25

mangini написа:В момента съм на 30г, в последната година-две наблюдавам как много мои приятели започнаха да се женят, кой с дългогодишна връзка, кой с не толкова, но при всички се усеща именно този страх, да не "изтървеш влака", да се "подсигуриш" (каквото и да означава това), да "покажеш уважение" към родата (каквото и да означава това), да покажеш "пред света" (каквото и да означава това), че си предприел важната и отговорна стъпка на брака.


добре си го забелязал защото този момент на тази фаза в живота е много силно изразен.

изброил си няколко причини, но основната не си я "видял"- а тя е че след 30 започва да ти свършва времето да правиш деца. а повечето хора след като се отчетат или са на път да се отчетат по някакви основни цели в живота- се замислят за продължението на рода... а тези които не са могли да се отчетат и нещата са тръгнали леко надолу- те пък решават, че поне рода ще продължат, че да не са съвсем капо. така че- два подхода- ама и двата водят до деца. разбира се, някои остават сами- стари ергени и моми... и в повечето случаи един поглед върху тях (предимно като манталитет) и на задомените им е ясно защо са сами.

всеки си е чешит... ама сам да си бива само в кенефа...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от TheDriver » 20 Яну 2017, 17:14

Vra4anin написа:По тази логика, циганите са страхотни хора, защото са народили цяло котило. :bowdown: От една циганка и един циганин се пръкват по средно 8 чавета, тия 8 чавета родят по още 8... супер пичове и пички, които се увеличават с геометрична прогресия :)


Ако се абстрахираме от предразсъдъците си - да те определено се справят добре. От гледна точка на тяхната група даже страхотно.

Моят ген все още не е предаден напред, но моя съученичка е на път да стане баба и да ме поведе с две поколения. Нейните деца/ген ще ползват ресурсите вбъдеще не моите.

Така погледнато моето лично щастие страхотно за мен и за близките ми хора, но е тргедия за нашия етнос.

Парадоксалното е че обществото се нуждае и от двете групи за да оцелее.
Доказано е че разстежът на БВП, технологичното развитие, изкачването по цивилизационната стълбица и т.н. вървят с паралелно с намаляване на раждаемостта.
Без "нас" няма технологично развитие, без "орки" ни няма нас и няма кой да бере плодовете му.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от Pisobella » 20 Яну 2017, 17:41

Оф, то и аз май съм от породата на Врачанина - на тия вярващите в добротата и любовта и хубавите работи :)
Иначе си е факт истерията свързана с "оставането сам". При жените е още по-тежка тая криза, особено като наближиш и минеш 30-те, че там са и децата, и красотата, и какво ли още не. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

По повод горното - е тва видео е чудесно :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от alx » 20 Яну 2017, 18:09

Vra4anin написа:По тази логика, циганите са страхотни хора, защото са народили цяло котило. :bowdown: От една циганка и един циганин се пръкват по средно 8 чавета, тия 8 чавета родят по още 8... супер пичове и пички, които се увеличават с геометрична прогресия :)


тука не става въпрос кой е пич и кой не... това, че имаш деца (или нямаш) не те прави пич. мисълта ми за хората без деца беше, не че не са готини- а че често са странни.. за мене понятието "стара мома/ ерген" не е негативно.. а по-скоро квалификация за особеност.

циганите се множат от малки защото имат много малко време и го знаят. ... раждат се много защото имат висока смъртност... колко стари циганина/ циганки си виждал? не съм ровил, но предполагам, че средната продължителност на живота им е около 60 години... мисли го така- ако живеят 10-15 години по-малко от "нас"- колко рано и по колко деца правят е съвсем логично... черните в африка са същите- страшна раждаемост, ама и каква смъртност имат не е истина...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от Grozdanoff » 20 Яну 2017, 18:31

alx написа:циганите се множат от малки защото имат много малко време и го знаят. ... раждат се много защото имат висока смъртност... колко стари циганина/ циганки си виждал? не съм ровил, но предполагам, че средната продължителност на живота им е около 60 години... мисли го така- ако живеят 10-15 години по-малко от "нас"- колко рано и по колко деца правят е съвсем логично... черните в африка са същите- страшна раждаемост, ама и каква смъртност имат не е истина...


:mhihi: човек стига бе. Циганите се множат, защото са напълно необразовани абуригени, повечето от тях в гетата нямат идея какъв е живота във вашите културни семейства. Те нямат сексуалната култура, нямат стимулът за прогрес в обществото. Наскоро даваха по телевизията новата най-млада майка за 2017г, даваха и интервю с предполагам още малолетния татко и го попитаха: Тя как се съгласи ? А младия баща каза: - Ами излъгах я, ела да ти купя една фафла. :mhihi:

Тук не говорим за отговорността им към наследството, тук говорим за хормоните и сексуалното невежество.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от alx » 20 Яну 2017, 18:47

Grozdanoff написа:
alx написа:циганите се множат от малки защото имат много малко време и го знаят. ... раждат се много защото имат висока смъртност... колко стари циганина/ циганки си виждал? не съм ровил, но предполагам, че средната продължителност на живота им е около 60 години... мисли го така- ако живеят 10-15 години по-малко от "нас"- колко рано и по колко деца правят е съвсем логично... черните в африка са същите- страшна раждаемост, ама и каква смъртност имат не е истина...


:mhihi: човек стига бе. Циганите се множат, защото са напълно необразовани абуригени, повечето от тях в гетата нямат идея какъв е живота във вашите културни семейства. Те нямат сексуалната култура, нямат стимулът за прогрес в обществото. Наскоро даваха по телевизията новата най-млада майка за 2017г, даваха и интервю с предполагам още малолетния татко и го попитаха: Тя как се съгласи ? А младия баща каза: - Ами излъгах я, ела да ти купя една фафла. :mhihi:

Тук не говорим за отговорността им към наследството, тук говорим за хормоните и сексуалното невежество.


виждаш само едната страна - въпросното невежество и "аборигенство" от една страна са причина за раждаемоста, ама са и причина за високата им смъртност и кратък живот...

мисълта ми е, че нещата се саморегулират един вид...

и малко не по-темата - видях ти в подписа, че мечтаеш да караш гт3... недей... тази кола е много фокусирана в неща дето... в родината ги няма...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: .. и понеже се оплаквате ама все залитате натам...

Мнение от Grozdanoff » 20 Яну 2017, 19:09

alx написа:и малко не по-темата - видях ти в подписа, че мечтаеш да караш гт3... недей... тази кола е много фокусирана в неща дето... в родината ги няма...


Аз нещо не схванах тук, може и от мен да е, но ми се струва, че малко сложно се изказа.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook