Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 02 Мар 2018, 10:35

2 часа оглед и 3 часа смяна на масло... :help: :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от georgivar » 02 Мар 2018, 11:05

не са часове, а единици работа. за всяка дейност си има заложени норми. за да не се чудят всеки път "Сега това масло 30 минути ли го точихме или 40".

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от немо » 02 Мар 2018, 16:09

georgivar написа:не са часове, а единици работа. за всяка дейност си има заложени норми. за да не се чудят всеки път "Сега това масло 30 минути ли го точихме или 40".

:yes:
madafaka_donkele написа:2 часа оглед и 3 часа смяна на масло... :help: :conf:

Доколкото знам в офиц. сервизи на БМВ един астрономически час е разделен на 12 раб.единици,т.е една работна единица е 5мин.,съответно калкулацията показва 10 мин. оглед и 15мин. смяна на масло :winky: като това,което клиента плаща е определената заводска времева норма Х часовата ставка на съотв. дилър/сервиз.Няма значение колко реално време всъщност отива за дадената операция. ;)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ivokomandos » 09 Мар 2018, 23:43

Screenshot_20180309-222846.png

Здравейте колеги това е от днес, може да бъде полезно на някой. Цената на ремонтния комплект е 950лв, а само на шайбата е 903лв. Това е с отстъпка за части и труд за коли над 7 години. В ауто бавария след като питах приемчика, може ли да ползвам някаква отстъпка ми даде цена 1042лв., но за другата седмица а колата ми трябва за утре.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 23 Май 2018, 11:21

Порше София Запад отново са във вихъра си :mhihi:

Отивам с ново Q5 с немски табели, всички застраховки са в Германия, директно към Ауди. Имам спукан преден прозорец и от немския застраховател ми казаха: Отивай в най-близкия ауди център да сменят стъклото, те ще ни пратят фактура и тн. Не плащаш нищо, само закарай колата до официално представителство. Отивам днес, обяснявам проблема и инструкциите от немския офис и отговора ме застреля: Ние не сме Ауди, няма как да ти заведем щетата към тях, нито да направим тази щета, нито да направим безплатните техническите обслужвания (включени са в лизинга на колата) :kuku:
Може ли да ми издадат фактура (като е почти сигурно, че ще надуят доволно цената) и да се надявам застрахователя да ми възстанови парите след това :banghead:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 23 Май 2018, 13:24

Mи пак на немците, ако трябва на мейл и да им начукат канчето на нашите дебилчета. Дееба и олигофренията дееба.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от toncho83 » 23 Май 2018, 14:38

Пита се името и длъжността на този, който ти отказва.Записваш си го на листче и още, докато си там (пред тях) звъниш в Германия.Обясняваш подробно ситуацията, като споменаваш въпросното име и представителство, където се намираш и задължително повтаряш 100 пъти, че има проблем и ти отказват съдействие....

П.П.Бил съм в подобни ситуации.Човек, трябва да се прави на артист и циркаджия за да му обърнат внимание.Като повторя по телефона десет-пъти името на човека, който ми е отказал и думите-"проблем", "не ми съдейства", "мисля, че лицето не е достаъчно компетентно и запознато" и от тоя сорт....още, докато водя разговора, започват да ми ръкомахат да затворя тела и да ми правят знаци, че ще питат шефове, ще звъннат да проверят пак и от тоя сорт...Трябва да се действа веднага и на място, защото после се отмятат.Черпят те кафе , ближат ти "гъза" и се оправдават, че е станало объркване :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 23 Май 2018, 18:39

Немците от Audi Leasing предложиха да си платя сам стъклото и ще възстановят сумата (единствено искат да им изпратя снимка на стария и новия прозорец) Това ако използвам активно колата и пукнатия прозорец ми представлява неудобство или ме възпрепятства от ползване на колата. Също препоръчаха да опиша детайлно случката в оплакване до марката :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Infinity_bg » 07 Юни 2018, 18:19

Преди няколко месеца, колега се оплака от офицялния сервиз на VW как са се отнесли със служебната му кола. Колегата ми който е фасилити, закарва служебната кола за обслужване. Трябвало да се сменят забележете предни накладки, защото след определени километри принципно се сменяли превантивно. Взимаме си колата, с "ремонтираните" накладки... След няма и 10 000 км се разбира, че нещо не е наред. Познайте какво последва. Колата веднага бе закарана в най-близкия сервиз същите "сменини" накладки бяха свалени, снимани и разбира се качени чисто нови... старите накладки се оказаха, че не са сменени изобщо, но парите за новите и смяната им са взети и това си личи по фактура. Съответно се заведе оплакване, със снимков материал. Но не разбрах какво последва от цялата работа.

Всичките ни коли са гаранциионни все още и се обслужват в оторизирания сервиз на VW. Е правете си сметката.
BMW 325i M3 look.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от (bubsa) » 07 Юни 2018, 19:16

Аз скоро се опарих за 3-ти път от балкан стар :censored: Напълно неадекватни и неграмотни диагностици,но не това е фрапиращото.След поне 5 посещения сам установих проблема и вкарах камиона за гаранционна подмяна на цялата охладителна система.След 3 дни престой при тях(което махленски монтьор ще свърши за 1 ден) си взех камиона със много счупени щипки и пластмаси :censored: :censored: :censored: Незнайно как е счупен и един дисплей в кабината.След голям скандал казаха,че ще поемат счупените неща на стойност няколко хиляди лева.Сега чакам и ще видиме какво ще стане.
Това е много збита версия,но като цяло ако имам избор не бих стъпил никога там.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Е.Димитров » 08 Юни 2018, 8:11

Това с смяната на масла и други течности на гаранционни коли си е малко лотария.
Аз съм карал гаранционна кола, за смяна на масла и гаранционно обслужване.
Седнах да чакам и съответно се виждаше какво се прави по колата отсреща през витрината.
Качиха колата на крик, и без нищо да се прави, така поседя около 20 минути.
После дойде работник, пусна да се точи маслото и отново замина за около 20 минути на някъде.
После пак се появи, затвори колата от долу, свали я, наля масло, затвори я и отново чакане още около 10-15 минути.
Накрая я изкара на паркинга.
Подписвам аз документите (колата е служебна) и на копието виждам, че са "сменили" и спирачна течност, каквато смяна е била задължителна на 2 години...
Да не говоря, че на другия ден при проверка на маслото, се оказва, че нивото на маслото е доста над максимума.
Та така с някой сервизи :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 23 Юли 2018, 23:10

Днес ходих в новия шоурум на Land Rover и Jaguar. Исках да видя дали имат наличен в шоурума или демо автомобил Range Rover, дълга база и да видя ориентировъчно как са цените.
Нямаха такъв и не предлагали тестово каране на такива коли :conf:
Но пък ми предложиха да седнем да си го конфигурирам, да го поръчаме и в началото на 2019 щял да бъде тук :kuku: Как се поръчва кола за 300+к без дори да седнеш в нея? Тия имат ли акъл?
Звъннах след това в централния офис на BMW, казаха че щом представят официално Х7 и имат демо автомобил ще ми го дадат за тест драйв за цяла седмица. Сега можело M760Li :lol:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 11 Сеп 2018, 4:31

Бях писал някъде по-назад, че един и същи човек ми поддържа колите от 10 години. Сега ми е на 200км и пак ходя при него. Масла и филтри (и каквото мога) сменям сам. За другите неща си въртя +400км и съм доволен. И от цените, и от качеството, и от обслужването.
Та,
акумулатора на служебната кола започна да прави номера. Искам да вметна, че технически нищо нямаме право да правим сами. Всичко трябва да е в сервиз, с когото имаме договор. Миналото лято стартерът се позамисляше и не беше "весел" при въртене. Измерих волтажа, 10V. Отидох при т.н. "механик" и той обвини всичко, но не и ел системата. Имал съм голяма консумация, оставял съм си лаптопа включен (имам го в колата и работя с него) и т.н. и т.н.
Накратко каза, фиксирал е проблема. Но не е от акумулатора. Избутахме зимата, това лято що годе преди две седмици ми даваха ток, за да запаля. Отварям да видя, ето положението



отивам и му казвам, да провери акумулатор и алтернатор. Ако не ползвам нищо, шо годе пали. Пусна ли вентилатора и колата умира. Оня мери и вика, всичко е шест. Трябва да смениш компютър :shock: Отивам при дилъра и оня на секундата изхвърли акумулатор и алтернатор. Смених и горивна помпа, но това е друга история. Питам го, на колко хиляди сменяш ангренаж, колата е на 127 000. Сменял се на 160 000 :shock: :shock: :shock: Маслото е скоростната кутия и то на 160 000км :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Дилърът ми каза, че макс на 100 000 се сменя ангренаж. Отделно колата (поради естеството на работа) се кара бавно и реално има средна скорост 16км/ч. Наклепах го на шефовете и им казах, че скоро ще купуват или нова кола, или нов двигател.

Аз на моята на 140 000 смених ангренаж, ролки, водна помпа и всички ремъци за втори път. Оня, дето взима 90$/ час е абсолютна тоталка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 21 Сеп 2018, 11:17

Ей сега излизам от Порше Запад....копаят дъното пичовете :clap:
Взеха ми минералните води от джобовете на вратите :bchug:
Пощите пък били виновни да не си получа поканата за представянето на Q8 :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от host » 21 Сеп 2018, 13:38

ха ха ха кои пощи ?! анадолската пощенска служба ли

дирекшън при менеджера им и му сподели как бачкат :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook