Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от don_gori » 04 Дек 2016, 23:31

Колеги мисля , че темата тръгва в доста грешна посока , започнахте като гледам да слагате под общ знаменател всички и всичко що се занимава с коли.
Нека да продължим да обсъждаме сервизите , от които сте си патили и с какво точно сте си патили , та повече хора да знаят да не ходят там , мисля че ще е доста по-полезно от това да се спори за глупости.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Mini » 05 Дек 2016, 4:18

@2bar написа:аз не знам как стоят нещата в Канада, разбирай законово, но мога да ти кажа, как стоят в Германия, като се надявам, че има някакви прилики.


Колега, провинция Квебек има най-добрият закон за защита на потребителя в Канада, но понеже си имаме един дървен философ, който разбира от всичко и не си знае правата така се получава.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Mini » 05 Дек 2016, 4:22

BMW_POWER написа:
Mini написа:
Ето непросветений :mrgreen:
http://www.cpamontreal.ca/qualification/information/
http://www.cpamontreal.ca/qualification ... -candidat/
http://www.cpamontreal.ca/qualification/examen/
Ако имаш още въпроси може да им звъннеш.
Виж как изглежда самата карта.
https://www.google.ca/search?q=cpa+cart ... aHyD_KM%3A


В тези линкове не виждам имената на Владо, Ники, Радо, Илиан или който и да е от собствениците на гаражи в района на Мтл. Кажи кой от тях как си е взел дипломата, (документ, даващ му правото да отвори собствен гараж) О, всезнаещи и просветени. Чакам поредното "или".

p.s. Извинявам се за спама, но колегата има сериозен проблем. За да отвориш собствен сервиз (гараж в Кебек) се иска да имаш завършено образование. Друг вариант е да си "чиракувал" при някого (оторизиран собственик и механик). Той може да ти издаде документ (не знам точното му име, затова написах "тапия"), с който собственоръчно удостоверява, че имаш познанията и можеш самостоятелно да практикуваш тази професия. Това е само първата крачка от цялата административна процедура, през която се преминава. Без него не можеш да работиш самостоятелно. Ако изобщо някой се навие да ти даде такъв документ, едно от условията е, да не отваряш гараж на по-малко от Х км разстояние. Да не му крадеш клиените сиреч.


Я кажи кой го оторизира този механик? Дадох ти извора ти ми говориш приказки от 1001 нощ. Същата работа като кубинците с калашници след излитащ самолет. :banghead:

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от alx » 05 Дек 2016, 4:54

... вие за wheeler dealer ли говорите? Ако да- аз съм ходил да гледам как го снимат един епизод. Нищо не е така както го представят.... нищо. Нито закупуването, нито поправянето, нито продажбата. Всичко е предварително уговорено за сделките а поправките се правят в друг(и) гаражи, основно работи Паул (или онзи както се казваше онзи дето е "помощника")... всичко предварително се разучава, разглабя/ сглобява по няколко пъти и т.н.

И аз го харесвам това шоу и се надъхвам като го гледам обаче всичко е фасада...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Mini » 05 Дек 2016, 4:54

don_gori написа:Колеги дайте да го намерим тоя човек къде му е сервиза , по ТВ изглежда добре работи и има хубав инструмент :mhihi:


Този пич е англичанин мисля и преди доста години го гледах по Дискавъри как реставрира един Jaguar E-Type.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от немо » 05 Дек 2016, 19:55

Така.......противно на мненията на повечето колеги в тая тема днес оставих автомобил (който даже не е мой) без надзор за нещо при човек,с който днес се запознах.
Ще проверя на свой гръб теорията за доверието :yes:
Хубавото,че е от форума и ще мога да го оплюя,ако има защо :lol: ,но силно се надявам,че няма да се наложи да го правя :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 11.09.2008

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от BAVAREC1 » 05 Дек 2016, 20:52

dextuar написа:
Sasho.85 написа:Аз за един приятел да попитам: когато ходите на ресторант, носите ли си продуктите за храната, седите ли на главата на готвачите, за да сте сигурни, че бъркат манджата както пише по форумите?
Същия тоя приятел пита, ако го натровиш, дали няма да ти закрие ресторанта и да те осъди тлъсто. Отделно тоя готвач надали шефа му купува кашкавал за 10лв, а той да го менка за някой плесенясал за 3лв, пък и проверки се правят в ресторанта чат-пат. Та аналогоята ти издиша...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Сега колега ме хвана за темата аз съм Готвач-Барбекюрист много ресторанти са като сервизите но много малко искат да предлагат качество.Последният ресторант какво се правеше с рибата направо ме беше срам като ходех да я нареждам пред клиентите

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от steeN » 05 Дек 2016, 23:53

Аз винаги си купувам сам частите, ако са нови. Ако не щат да ги сложат в някой сервиз ходя в друг. Ама на мен колата ми е хоби. Такива майстори дето се правят на много велики, има си клиенти за тях.

Разбира се за някаква кола, която не ми пука най-много да си говоря профилкатично с майстора да го видя колко е в час. И винаги искам старите части в кашонче в багажника. И ако не може така, става проблем :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от BMW_POWER » 06 Дек 2016, 1:01

Mini написа:
BMW_POWER написа:
Mini написа:
Ето непросветений :mrgreen:
http://www.cpamontreal.ca/qualification/information/
http://www.cpamontreal.ca/qualification ... -candidat/
http://www.cpamontreal.ca/qualification/examen/
Ако имаш още въпроси може да им звъннеш.
Виж как изглежда самата карта.
https://www.google.ca/search?q=cpa+cart ... aHyD_KM%3A


В тези линкове не виждам имената на Владо, Ники, Радо, Илиан или който и да е от собствениците на гаражи в района на Мтл. Кажи кой от тях как си е взел дипломата, (документ, даващ му правото да отвори собствен гараж) О, всезнаещи и просветени. Чакам поредното "или".

p.s. Извинявам се за спама, но колегата има сериозен проблем. За да отвориш собствен сервиз (гараж в Кебек) се иска да имаш завършено образование. Друг вариант е да си "чиракувал" при някого (оторизиран собственик и механик). Той може да ти издаде документ (не знам точното му име, затова написах "тапия"), с който собственоръчно удостоверява, че имаш познанията и можеш самостоятелно да практикуваш тази професия. Това е само първата крачка от цялата административна процедура, през която се преминава. Без него не можеш да работиш самостоятелно. Ако изобщо някой се навие да ти даде такъв документ, едно от условията е, да не отваряш гараж на по-малко от Х км разстояние. Да не му крадеш клиените сиреч.


Я кажи кой го оторизира този механик? Дадох ти извора ти ми говориш приказки от 1001 нощ. Същата работа като кубинците с калашници след излитащ самолет. :banghead:


Втори път, специално за теб:

Какво са завършили Владо, Ники, Радо, Илиан (може би един от най-добрите авто-електротехници в Квебек), за да имат право да практикуват тази професия и да са собственици на гаражи? Пък и не само те.

В Куба явно не си ходил, говоря за летище Jardines del Rey Airport. Попитай, много българи са ходили там. На теб явно социала не ти стига дори и за там.

Ето ти две видеа на пътници, излитащи от горното летище:



Виж началото на видеото



Закъде бърза същата джипка на 2.45? Гледа дали са запалили двигателите? Вземи се скрий зад закона си за закрила на потребителите и чакай поредния чек, за да си поръчаш пица. Ако не работиш това на черно де :mhihi:

Многознайко :ok:

Бонус, закъде бърза бялата кола след излитащия самолет на 8.50?



Сори Колеги, но въпросната персона има сериозни проблеми. Обещавам, че за последен път му обръщам внимание и спамя заради него. Току що го блокирах и няма да мога да му виждам "мненията" повече.

:OT: Хайде да не говорим за ресторанти, че ме сърби езика. Работих едно лято на морето и .... не искам да разказвам за кухни, миене на посуда, как върнатата наливна бира само се долива и се дава на следващия и т.н.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Mini » 06 Дек 2016, 2:14

BMW_POWER написа:Когато излита самолета от Jardines del Rey Airport, по време на рулирането отзад се движи мотор с кош и двама с автомати. Кубинците се качват на колесниците и бягат и така.


Нямам какво да добавя. Явно си биполярен. А това, че Генчо, Пенчо и Атанас те качват на черешата си е твой проблем. Аз вярвам на очите си не на ушите си.
Ето и една история с местен дилър на Субару.
http://www.montrealracing.com/forums/sh ... E-SEN-MELE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Относно Мото Пфое

Мнение от Leon » 07 Дек 2016, 9:08

alx написа:... вие за wheeler dealer ли говорите? Ако да- аз съм ходил да гледам как го снимат един епизод. Нищо не е така както го представят.... нищо.


В телевизията това се нарича професионално, споко.
И с това предлагам да прекратим офтопика ;)
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от павката » 12 Дек 2016, 22:15

14980615_1075551452542073_5054936073719399191_n.jpg

ето ги форд специалистите.бус влиза за масло(гаранционен),вземам го и приемчика казва-оправихме проблема със датчика за накладките.не съм ги карал изобщо,сменям спирачките по няколко пъти в годината и последния път беше станало нещо,че не разпозна датчика май(или ще свети постоянно или няма да светне,а трие на желязо-форд :mhihi: ).ламаринената изолация на турбото дрънчи и не я оправят,че изисква разглобяване.конденза от климатика наводнява кабината няколко пъти(ръждяса крика и инструмента,намират се над дясното стъпало),клапите на парното пускат постоянно струя в краката-ами така са си били :mhihi: ами толкова си могат момчетата там.
има и друго-механиците в специализираните сервизи изкарват заплатите на приемчиците,на резервните части,на чистачката и т.н. 80% от занимаващите се с ремонтна дейност са пълен батак-банята се пропуска,бръсненето също,обици,прически,лош дъх,пълна неграмотност-да се отварят книги е срамно и т.н.ама и клиентелата си заслужава майсторлъка де :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от sambeto » 22 Дек 2016, 10:05

Един от хората за които работя купи чисто ново BMW Х6 5.0i от Варна Карс.
Сменен гаранционно целия двигател след година и половина, причина - "яде" си цилиндрите.
В последствие разбирам още 4 такива коли със същия мотор е сменен двигателя в област Варна.... по принцип здрав мотор, ама все пак... :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от stocky » 22 Дек 2016, 11:11

Всъщност ако е 409 к.с. мотора си е пословично чуплив ;)

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Zagy » 22 Дек 2016, 14:23

Сега се сетих и за един друг случай - преди няколко години бях направил един доста хубав (и съответно скъп) нож за подарък на един мой много добър приятел. Момчето кара Ситроен и си сложил ножа в жабката (пича е рибар и често забива нанякъде за риба), и при едно от влизанията в техния официален сервиз му откраднаха ножа. И те така...
Si non confectus, non reficiat.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook