Относно Официалните Автомобилни Сервизи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 02 Мар 2018, 10:35

2 часа оглед и 3 часа смяна на масло... :help: :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от georgivar » 02 Мар 2018, 11:05

не са часове, а единици работа. за всяка дейност си има заложени норми. за да не се чудят всеки път "Сега това масло 30 минути ли го точихме или 40".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от немо » 02 Мар 2018, 16:09

georgivar написа:не са часове, а единици работа. за всяка дейност си има заложени норми. за да не се чудят всеки път "Сега това масло 30 минути ли го точихме или 40".

:yes:
madafaka_donkele написа:2 часа оглед и 3 часа смяна на масло... :help: :conf:

Доколкото знам в офиц. сервизи на БМВ един астрономически час е разделен на 12 раб.единици,т.е една работна единица е 5мин.,съответно калкулацията показва 10 мин. оглед и 15мин. смяна на масло :winky: като това,което клиента плаща е определената заводска времева норма Х часовата ставка на съотв. дилър/сервиз.Няма значение колко реално време всъщност отива за дадената операция. ;)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от ivokomandos » 09 Мар 2018, 23:43

Screenshot_20180309-222846.png

Здравейте колеги това е от днес, може да бъде полезно на някой. Цената на ремонтния комплект е 950лв, а само на шайбата е 903лв. Това е с отстъпка за части и труд за коли над 7 години. В ауто бавария след като питах приемчика, може ли да ползвам някаква отстъпка ми даде цена 1042лв., но за другата седмица а колата ми трябва за утре.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 23 Май 2018, 11:21

Порше София Запад отново са във вихъра си :mhihi:

Отивам с ново Q5 с немски табели, всички застраховки са в Германия, директно към Ауди. Имам спукан преден прозорец и от немския застраховател ми казаха: Отивай в най-близкия ауди център да сменят стъклото, те ще ни пратят фактура и тн. Не плащаш нищо, само закарай колата до официално представителство. Отивам днес, обяснявам проблема и инструкциите от немския офис и отговора ме застреля: Ние не сме Ауди, няма как да ти заведем щетата към тях, нито да направим тази щета, нито да направим безплатните техническите обслужвания (включени са в лизинга на колата) :kuku:
Може ли да ми издадат фактура (като е почти сигурно, че ще надуят доволно цената) и да се надявам застрахователя да ми възстанови парите след това :banghead:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от madafaka_donkele » 23 Май 2018, 13:24

Mи пак на немците, ако трябва на мейл и да им начукат канчето на нашите дебилчета. Дееба и олигофренията дееба.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от toncho83 » 23 Май 2018, 14:38

Пита се името и длъжността на този, който ти отказва.Записваш си го на листче и още, докато си там (пред тях) звъниш в Германия.Обясняваш подробно ситуацията, като споменаваш въпросното име и представителство, където се намираш и задължително повтаряш 100 пъти, че има проблем и ти отказват съдействие....

П.П.Бил съм в подобни ситуации.Човек, трябва да се прави на артист и циркаджия за да му обърнат внимание.Като повторя по телефона десет-пъти името на човека, който ми е отказал и думите-"проблем", "не ми съдейства", "мисля, че лицето не е достаъчно компетентно и запознато" и от тоя сорт....още, докато водя разговора, започват да ми ръкомахат да затворя тела и да ми правят знаци, че ще питат шефове, ще звъннат да проверят пак и от тоя сорт...Трябва да се действа веднага и на място, защото после се отмятат.Черпят те кафе , ближат ти "гъза" и се оправдават, че е станало объркване :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 23 Май 2018, 18:39

Немците от Audi Leasing предложиха да си платя сам стъклото и ще възстановят сумата (единствено искат да им изпратя снимка на стария и новия прозорец) Това ако използвам активно колата и пукнатия прозорец ми представлява неудобство или ме възпрепятства от ползване на колата. Също препоръчаха да опиша детайлно случката в оплакване до марката :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Infinity_bg » 07 Юни 2018, 18:19

Преди няколко месеца, колега се оплака от офицялния сервиз на VW как са се отнесли със служебната му кола. Колегата ми който е фасилити, закарва служебната кола за обслужване. Трябвало да се сменят забележете предни накладки, защото след определени километри принципно се сменяли превантивно. Взимаме си колата, с "ремонтираните" накладки... След няма и 10 000 км се разбира, че нещо не е наред. Познайте какво последва. Колата веднага бе закарана в най-близкия сервиз същите "сменини" накладки бяха свалени, снимани и разбира се качени чисто нови... старите накладки се оказаха, че не са сменени изобщо, но парите за новите и смяната им са взети и това си личи по фактура. Съответно се заведе оплакване, със снимков материал. Но не разбрах какво последва от цялата работа.

Всичките ни коли са гаранциионни все още и се обслужват в оторизирания сервиз на VW. Е правете си сметката.
BMW 325i M3 look.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от (bubsa) » 07 Юни 2018, 19:16

Аз скоро се опарих за 3-ти път от балкан стар :censored: Напълно неадекватни и неграмотни диагностици,но не това е фрапиращото.След поне 5 посещения сам установих проблема и вкарах камиона за гаранционна подмяна на цялата охладителна система.След 3 дни престой при тях(което махленски монтьор ще свърши за 1 ден) си взех камиона със много счупени щипки и пластмаси :censored: :censored: :censored: Незнайно как е счупен и един дисплей в кабината.След голям скандал казаха,че ще поемат счупените неща на стойност няколко хиляди лева.Сега чакам и ще видиме какво ще стане.
Това е много збита версия,но като цяло ако имам избор не бих стъпил никога там.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Е.Димитров » 08 Юни 2018, 8:11

Това с смяната на масла и други течности на гаранционни коли си е малко лотария.
Аз съм карал гаранционна кола, за смяна на масла и гаранционно обслужване.
Седнах да чакам и съответно се виждаше какво се прави по колата отсреща през витрината.
Качиха колата на крик, и без нищо да се прави, така поседя около 20 минути.
После дойде работник, пусна да се точи маслото и отново замина за около 20 минути на някъде.
После пак се появи, затвори колата от долу, свали я, наля масло, затвори я и отново чакане още около 10-15 минути.
Накрая я изкара на паркинга.
Подписвам аз документите (колата е служебна) и на копието виждам, че са "сменили" и спирачна течност, каквато смяна е била задължителна на 2 години...
Да не говоря, че на другия ден при проверка на маслото, се оказва, че нивото на маслото е доста над максимума.
Та така с някой сервизи :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 23 Юли 2018, 23:10

Днес ходих в новия шоурум на Land Rover и Jaguar. Исках да видя дали имат наличен в шоурума или демо автомобил Range Rover, дълга база и да видя ориентировъчно как са цените.
Нямаха такъв и не предлагали тестово каране на такива коли :conf:
Но пък ми предложиха да седнем да си го конфигурирам, да го поръчаме и в началото на 2019 щял да бъде тук :kuku: Как се поръчва кола за 300+к без дори да седнеш в нея? Тия имат ли акъл?
Звъннах след това в централния офис на BMW, казаха че щом представят официално Х7 и имат демо автомобил ще ми го дадат за тест драйв за цяла седмица. Сега можело M760Li :lol:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от BMW_POWER » 11 Сеп 2018, 4:31

Бях писал някъде по-назад, че един и същи човек ми поддържа колите от 10 години. Сега ми е на 200км и пак ходя при него. Масла и филтри (и каквото мога) сменям сам. За другите неща си въртя +400км и съм доволен. И от цените, и от качеството, и от обслужването.
Та,
акумулатора на служебната кола започна да прави номера. Искам да вметна, че технически нищо нямаме право да правим сами. Всичко трябва да е в сервиз, с когото имаме договор. Миналото лято стартерът се позамисляше и не беше "весел" при въртене. Измерих волтажа, 10V. Отидох при т.н. "механик" и той обвини всичко, но не и ел системата. Имал съм голяма консумация, оставял съм си лаптопа включен (имам го в колата и работя с него) и т.н. и т.н.
Накратко каза, фиксирал е проблема. Но не е от акумулатора. Избутахме зимата, това лято що годе преди две седмици ми даваха ток, за да запаля. Отварям да видя, ето положението



отивам и му казвам, да провери акумулатор и алтернатор. Ако не ползвам нищо, шо годе пали. Пусна ли вентилатора и колата умира. Оня мери и вика, всичко е шест. Трябва да смениш компютър :shock: Отивам при дилъра и оня на секундата изхвърли акумулатор и алтернатор. Смених и горивна помпа, но това е друга история. Питам го, на колко хиляди сменяш ангренаж, колата е на 127 000. Сменял се на 160 000 :shock: :shock: :shock: Маслото е скоростната кутия и то на 160 000км :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Дилърът ми каза, че макс на 100 000 се сменя ангренаж. Отделно колата (поради естеството на работа) се кара бавно и реално има средна скорост 16км/ч. Наклепах го на шефовете и им казах, че скоро ще купуват или нова кола, или нов двигател.

Аз на моята на 140 000 смених ангренаж, ролки, водна помпа и всички ремъци за втори път. Оня, дето взима 90$/ час е абсолютна тоталка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от Don_Diego » 21 Сеп 2018, 11:17

Ей сега излизам от Порше Запад....копаят дъното пичовете :clap:
Взеха ми минералните води от джобовете на вратите :bchug:
Пощите пък били виновни да не си получа поканата за представянето на Q8 :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Относно Официалните Автомобилни Сервизи

Мнение от host » 21 Сеп 2018, 13:38

ха ха ха кои пощи ?! анадолската пощенска служба ли

дирекшън при менеджера им и му сподели как бачкат :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook