Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от B.Stoimenov » 24 Ное 2016, 14:40

Здравейте Колеги,

Сняг няма (още), но Коледата идва :) и всички съпътстващи я празници, тешки маси и прочие. Разбира се всичко е съпровеодено и с множество подаръци за малки и големи, близки и познати :)
В последно време, идеите ми за подаръци (не само по Коледа) все по-често са изчерпани, или просто вече не съм толкова идеен. Обичам да правя подаръци за близките си (не само по празниците), но покрай коледните празници си става ужас :) доста хора, а малко идеи.
Предполагам всеки то вас би могъл да сподели, а и да взаимства идея за подарък, с което темата до известна степен да бъде от помощ на всички ни :)
...и да ...знам, че ще има и много подаръци за люБИМАта ...ама ... то без тях не може :mhihi:

Към момента ...
За баща ми и някои от по-близките ми приятели от мъжки пол - редовно подарявам хубава бутилка алкохол (хубавто е, че почти на 100% се споделят и с мен хахах)
За Майка ми ... От много време жената се оглежда за картина с коне за хола им ... та това ми е таргета :)
Обикновенно на семейни двойки подаръците слагам в обща подаръчна чанта, като вътре слагам и коледна украса, играчка за елха, нещо за хапване (сладко) и прочие ... така стават малко по-завършени подаръците.
Следват обаче и всички останали пряители/познати, които искам да зарадвам, а не ми идва нищо на ум. Правя подаръци на доста хора та ето накратко идеите ми...пък ..на кой какво ...ще видим :) - кой колкото слушкал :winky:
-Книги - много обичам да подарявам, но често ми е трудно в избора.
-Часовници (не скъпи, по-скоро тип аксесоар), бижута, аксесоари, ваучери за ...(почивка, масаж или друго) - може да е дребно нещо, но когато човек не е очаквал - пак радва хората и ги кара да се усмихнат..
-Шалове / Шапки - изтъркано звучи, но понякога ако са някакви закачливи - вършат също чудесна работа :)
-сувенири - обикновено гледам да са закачливи, и свързани по някакъв начин с реципиента

На пръв поглед - толкова ... ще допълвам ако се сетя за други неща ... Вие сте, колеги ... давайте да си създадем коледното настроение. :bchug: :yes: :angel: :smoke:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от Borymeckata » 24 Ное 2016, 15:08

Ето няколко идеи от мен (проверени в практиката):

За мъж - джобно ножче Венгер или Викторинокс - всеки ще се изкефи, ще го ползва дълго време и ще му напомня за теб. Също и фенерче Маглайт става - качествени са и ще му влезе в работа;
За жена - някакви топли ръкавици, имаше едни от камислка вълна - на жените все им е студено на ръцете;
За съпруга или гадже - една нова 100-левка в хубава картичка и я пускаш из МОЛ-а - няма как да сбъркаш;

Ако ти е близък човекът и има някакви специфични интереси - може да го зарадваш с индивидуален подарък. Например ако има двор или градина - има доста качествени инструменти на Фискарс (лопати, триони, ножици, а брадвите са супер, но много скъпи). Ако е рибар - същата работа, може някакъв инструмент за работилницата или за дома, някакъв дребен уред, но да си сигурен, че ще му влезе в работа... Аз например бих се зарадвал на 8 литра синтетика за баварчето, че точно сега се падна да сменявам маслото, ама жената няма да се сети...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от B.Stoimenov » 24 Ное 2016, 15:42

Да, когато знаете на какво би се зарадвал човека или предусещате е по-лесно.
подарявал съм сет за суши (имам предвид всичко необходимо за приготвянето на суши...подложка, клечки, сосове, ориз, и прочие и прочие), подарявал съм и инструменти.
Наското на мой приятел подарихме мини комплект тресчотки, да има да си бърника с нещо по колата, а на друг Dash camera.
На приятел в Англия - му подарих Глинен гювеч ...че му липсваше - да ви кажа доста се зарадва :D

Пантерка...
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 27.11.2011

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от Rainy » 24 Ное 2016, 18:34

Всичко е от човек до човек, но от позицията на жена ще кажа, че лично на мен не би ми станало приятно, ако ми дадат 100 лв. като подарък. За мен това е отбиване на номера - сякаш човекът не знае какво харесвам и от какво имам нужда, и е решил да мине по лесния начин - с банкнота. Особено когато жената е работеща и си изкарва парите, 100 лв. не биха я впечатлили. Това важи главно за двойки във фаза гаджета. Съпрузите вече се познават до болка и няма да е обидно мъжът да подари на жена си 100 лв., за да ги похарчи както душа й иска. Но при по-новите връзки поне според мен смисълът е да има елементи на изненада, романтика и заинтересованост, а една банкнота не показва подобни жестове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от Don_Diego » 24 Ное 2016, 19:49

За мъж (пък и за жена става) хубав подарък е да направиш някакъв хубав комплект: химикалка/ролер + визитник и бележник или нящо друго. Има готови комплекти на известни марки и хората много се впечатляват. Аз до сега където съм дал подобен порадък (най-често взимам Cerruti, че е най-гръмко името :mhihi: ) и хората са супер доволни и щастливи. А най-хубавото е като го видиш доста време след като си направил подаръка как се подписва с твоя химикал или вади визитка от твоя визитник
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от Superexstatic » 24 Ное 2016, 21:08

По-добър подарък от добра книга + некой лев вътре - няма. Тествано многократно
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от Borymeckata » 25 Ное 2016, 8:38

Rainy написа:Всичко е от човек до човек, но от позицията на жена ще кажа, че лично на мен не би ми станало приятно, ако ми дадат 100 лв. като подарък. За мен това е отбиване на номера - сякаш човекът не знае какво харесвам и от какво имам нужда, и е решил да мине по лесния начин - с банкнота. ...


Съгласен съм, но и ти се съгласи, че за мъж е много трудно да избере подходяща козметика, моден аксесоар, дреха или бижу за жена. Моята по половин час се върти в някое магазинче, мирише парфюмите, избира си боя за нокти... Тя самата трудно си харесва нещо, та какво остава за мен? За обувки и чанти изобщо да не говорим - това си е цяла мистерия, напълно непонятна област... Тоя шал вървял с такава чанта, а за тези ръкавици й трябвали не знам какви си обувки... По-лесно ще уцеля печалба от ТОТО-то, отколкото да й купя нещо подходящо. Да не говорим за размерите на дрехи, обувки, ръкавици, пръстени и гривни - как ще уцелиш? Затова - една нова столевка в хубава картичка, транспорт до МОЛ-а и след два часа я чакам при колата с пликовете. Досега не се е оплакала от този вариант...
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от Borymeckata » 25 Ное 2016, 9:16

Ето един въпрос с повишена трудност: Предложете подходящ подарък за любовница с ревнив съпруг? Правете сметка, че подаръкът не трябва по никакъв начин да се свързва с теб, тя ще трябва да обяснява откъде е въпросният подарък, а обяснението трябва да е добро и подлежи на проверка... Примерно, не става "колегите ми го подариха за Коледа", защото това лесно ще се провери. Хайде сега да ви видя...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от Е.Димитров » 25 Ное 2016, 9:33

Аз малко нестандартно мисля, и мисля, че идеята ми е добра и всеки би се зарадвал на такъв подарък.
Влизаш в Грабо, гледах оферти за спа и други подобни и раздаваш на близките ти хора.
Супер би било да изпратиш на спа уикенд Майка ти или Баща ти, да отидеш с гаджето или съпругата си на подобно мероприятие, че дори да ги засуркаш в чужбина.
Иначе, както каза колегата по-горе, евъргрийн за мъж е подарък швейцарско ножче (имам такова в мен от поне 15 години подарък) или подобно нещо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от speeder88 » 25 Ное 2016, 10:58

Borymeckata написа:Ето един въпрос с повишена трудност: Предложете подходящ подарък за любовница с ревнив съпруг? Правете сметка, че подаръкът не трябва по никакъв начин да се свързва с теб, тя ще трябва да обяснява откъде е въпросният подарък, а обяснението трябва да е добро и подлежи на проверка... Примерно, не става "колегите ми го подариха за Коледа", защото това лесно ще се провери. Хайде сега да ви видя...

Колегата над мен е предложил SPA, аз предлагам това за невярната булка. А тя да прояви креативност при обяснението щом иска друга пръчка да й прави фокуси. Няма как да няма някоя приятелка, която да не знае за похотливите й деяния. Ще й е като алиби и готово! :winky:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Пантерка...
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 27.11.2011

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от Rainy » 25 Ное 2016, 13:10

Боя за нокти :D :D :D Ще ме убиеш... Виж, аз също съм съгласна с теб, че самите ние трудно си харесваме нещо, когато пазаруваме, защото искаме да си дадем парите за възможно най-добрия избор. Също така съм съгласна, че вие мъжете не разбирате от такива женски работи и ще е доста трудничко да изберете нещо, което бихме избрали самите ние. Но това не означава, че е невъзможно. Със сигурност твоята ти е опявала с дни, че много си е харесала дадено нещо и иска да го притежава. Ако ли пък не е - дамата има приятелки, винаги можеш да се допиташ до някоя от тях по какво точи лиги в момента гаджето ти. Особено с този фейсбук, просто няма как да не се свържеш с някоя нейна дружка, може дори да е без да се виждате. Тя със сигурност ще запази тайната и ще остане приятно изненадана от намеренията ти. Колкото до размерите на дрехите и бижутата й, това пък може да ти е най-малкият проблем, винаги тайно можеш да надникнеш какво пише на етикета на някоя нейна дреха, да не говорим, че би трябвало самия ти да знаеш дали е за S,M,L и т.н., то това е елементарно. С пръстените също има много интересни начини - измерваш някой, докато я няма, или й взимаш мерките, докато спи... Важното е да проявиш креативност, ама направо ще получи душевен оргазъм, ако се справиш. Харесва ми това, че искаш да подариш подарък, който наистина е нужен, но според мен е по-добре сам да разбереш какъв е той, дори и подготовката да ти отнеме седмици. Наистина не е толкова трудно. Но дори и да не го уцелиш, тя със сигурност ще оцени жеста ти, който е най-важен в крайна сметка. Поне така смятам аз. И пак казвам, ако имате дългогодишна връзка и вече не сте на фаза впечатляване, твоят вариант също не е лош... Но ако съм с някой от скоро и той ми побутне 100 лв в картичка, ще се позамисля много относно това дали изобщо този човек се интересува от мен.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от K_Ilkov » 25 Ное 2016, 13:27

Rainy написа:... самите ние трудно си харесваме нещо, когато пазаруваме, защото искаме да си дадем парите за възможно най-добрия избор.

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Това със сигурност е единствената причина :lol:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от Borymeckata » 25 Ное 2016, 13:47

Виж, жена ми никога не ми е "опявала" за нещо и не съм я виждал като "братчетата на Гаврош" да точи лиги пред някоя някоя витрина в МОЛ-а. Имаме пари и ако иска нещо - просто си го купува, или в краен случай ме води аз да й го купя. Чак да прекарва безсънни нощи в мечти за някой парцал или дрънкулка - не се е случвало. Едва ли приятелките й знаят за някаква тайна мечта, за която аз да не подозирам, а фейсбук нямаме и двамата. Преди около месец ми беше споменала, че няма да е лошо да сложим един телевизор в спалнята. Аз се направих на ударен, но разрових из нета, изчаках "черния петък" и днес още към 7 часа поръчах два 32-инчови - за спалнята и кухнята. Мисля другата седмица да си взема един ден отпуск, да инсталирам телевизорите докато е на работа и като се върнне: ТА - ТАААМ! А с дрехите, обувките, чантите, шаловете и другите парцали ще се оправя сама...

Rainy написа:Боя за нокти :D :D :D Ще ме убиеш...

Да бе, знам че му викате "лак" за нокти, но аз ги разграничавам нещата... Маже си ноктите с това и стават червени - боя е ... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от BiTurbo » 25 Ное 2016, 18:09

Да се включа и аз преди и тази тема да е отишла в кереча :mhihi:

- Тъкмо поръчах за моята приятелка ергономична, ортопедична възглавница, защото от известно време не може да си намери правилна такава, все се оплаква, че и е неудобно, та може и накой друг да заимства идеята аз мисля, че е добър коледен подарък, а и функционален :yes:

- Друга идея би била чанта за документи, ако човекът например има доста делови ангажименти, струва ми се в такъв случай това би било добро попадение, но там може да се стигне и до умопомрачителни цифри :mhihi:

- За мъж, ако си човърка по колата като хоби има тоооооооооолкова много опци и варианти, нещо инструментчета ала-бала колкото щеш..... Човек и на спешъл тул за зацепване на двойния ванос на Б28цата би се зарадвал :mhihi: :mhihi:

- Има много интересни варианти в момента относно калъфи за телефони, има фирми, които могат да изпринтят всякакви картинки върху различни кейсове. Може например жена да подари на мъжа си такъв кейс за телефон със снимка на колата му........... прииииимерно само казвам :mhihi: Тук има голям потенциал за размишления и креативност....

- Някой спортен аксесоар, ако той/тя е запален по това :winky:

- Варианти за спа/масажи/ и други подобни "релаксидеи" също са готини.


..........аааааа и само някой от мъжете да не се обърка и да подари тиган или тенджъра на жената, че не занм тогава колко весели празници ще има :lol: :mhihi:


:bchug: :bchug:
Изображение

Пантерка...
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 27.11.2011

Re: Коледа идва, а с нея и времето за подаръци :) - Идеи:

Мнение от Rainy » 25 Ное 2016, 18:50

Borymeckata, аз никъде не съм казала, че стои с отворена уста и подсмърча пред витрината, защото няма пари да си купи въпросното нещо. :D Много буквално прие нещата... Просто колкото и да искаме, няма как да си купим всичко, особено една жена винаги иска още дрехи, още чанти, още обувки, колкото и да има. Няма начин да не си е харесала още някоя придобивка (може и да не е свързана със стайлинга). Както и да е, идеята с телевизорите ми допадна, това показва, че мислиш за нея. Ето това е идеята, която исках да опиша, ти сам я изпълняваш, ама иначе се правиш, че не ме разбираш :P
И точно защото работите и не сте лишени от пари, казвам, че 100 лв. не биха зарадвали кой-знае колко никого. Важен е жестът, за мен подаръците имат повече сантиментална, отколкото материална стойност.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook