Препоръчайте интернет доставчик.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от merx » 12 Ное 2017, 8:39

И аз съм много доволен от НЕТ1. :yes:

П.С. ако решиш дори мога да те препоръчам за включване и да изкараме по 1 безплатен месец. :oops: :P :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от Nickelback » 22 Ное 2017, 20:06

Привет пак :ok: Малко ме изненадаха и сега набързо трябва да избера общ рутер за цялата сграда, в която живея. Рутерът трябва да обслужва 4 семейства както и една-две системи за видеонаблюдение. Тоест търси се 8-портов. Ще влиза 1Gbps мед. Доколкото разбрах не се предвижда оптика за момента. Ако се наложи ще се сменя по-нататък. Няма изискване да има WiFi, по-скоро би било бонус :) Бюджетът е 100-150лв. като има възможност да се вдигне, ако има смисъл.
Очертава се аз да го администрирам, така че не желая да си имам много главоболия с него, да се чете - търся стабилност :ok:
Препоръчаха ми да взема някой Микротик, вие какво бихте избрали? :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от b2 » 22 Ное 2017, 20:22

Определено Микротик ако не те притесняава конфигурацията му
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от madafaka_donkele » 23 Ное 2017, 10:45

150лв. не стигат за микротик, особено с гигабитови портове...Най-евтиния, гигабитов и управляем микротик е 250лв.. Иначе тва или тва би трябвало да свършат работа. По-евтино ще излезе с 10/100мбит портови устройства, ама не е за препоръчване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от Nickelback » 13 Яну 2018, 23:42

В крайна сметка се взе това и сега си играя да го настроя :ok:

https://mikrotik.com/product/CRS109-8G-1S-2HnD-IN

Изображение

Оптиката, която пристига не е направена да завършва на SFP, ами минава през медиа конвертор и съответно в рутера трябва да влезе RJ45. Въпросът ми е (конкретно за този рутер):
Възможно ли е изобщо WAN порта от default-ния SFP, да бъде преконфигуриран така, че някой от Ethernet LAN портовете да стане WAN порт и да ръгна RJ45-цата някъде там измежду 8-те. Само кажете дали може и ще диря по настройките :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от Nickelback » 19 Яну 2019, 20:16

Не е много по темата, ама няма друга... :dunno:
Става въпрос за нужда от сравнително бърз мобилен нет (4G/LTE) за едно устройство, което ще го ползва от време на време за малко, но пък на висока скорост. Да речем, че 5-6GB трафик на месец трябва да стигнат уж. Разгледах насам-натам из операторите какво се предлага и нещо не се впечатлих откъм оферти :dunno:
Единствено тази оферта ми хвана окото понеже изглежда уж по-гъвкава:

https://www.telenor.bg/bg/private/mobil ... -po-myarka

Знае ли някой по-изгодни оферти за мобилен интернет? Ако ходя да питам на място склонни ли са да предлагат къстъм решение или трудна работа? :roll:
Прекрасно би било да може, да се праща и SMS от такава SIM карта (при Vivacom е включено това), а още по-прекрасно - да набира и звъни на друг номер :ok:

ПС: Микротика е бетон - цяла година не се е налагало да го рестартирам :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от bum_bum » 19 Яну 2019, 22:22

Аз ползвам VIVACOM Mobix 30 LTE за връзка на обект със СОТ. Не го знам колко е бърз, че никога не съм мерил скорост ама уж сливакомския интернет беше с най-добра скорост.. или пък беше покритие. Да им ева и рекламите :mhihi:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от c04 » 20 Яну 2019, 0:55

bum_bum написа:Аз ползвам VIVACOM Mobix 30 LTE за връзка на обект със СОТ. Не го знам колко е бърз, че никога не съм мерил скорост ама уж сливакомския интернет беше с най-добра скорост.. или пък беше покритие. Да им ева и рекламите :mhihi:

Покритие, ама дръжки...точно тяхното е плачевно, ма това друга тема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 715
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от Don_Diego » 20 Мар 2019, 12:16

Ще сменям интернет доставчика в офиса и търся мнения. В момента ползваме интернет от А1, договора са го подписвали други колеги и са оплескали нещата епично: 1 входна точка (нататък сигнала си върви по наша инфраструктура), 5 услуги, 50Mbps = 500лв месечно за бавен интернет :mhihi: (получаваме реално 60Mbps :lalala: )

Говорих и получих оферта на CooolBox - 1Gbps (български/международен download/upload), срещу някаква нищожна такса и гарантирани максимално достижими скорости. Някой ползва ли техни услуги да сподели впечатления - реални ли са тия скорости дето рекламират?

Друга оферта е от софийски доставчик, но цената е по-висока и срока на връзване е по-голям. Скоростите уж са същите
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от madafaka_donkele » 20 Мар 2019, 14:21

Don_Diego написа:CooolBox


Тези не съм ги чувал, а като не съм чувал нещо и не го знам обикновено го отбягвам. Ако не искаш софийска фирма и гледаш нещо тънко, виж русенците от NetworX. Имат покритие в София. Ползвал съм ги в РусИ, като реално са "главните" в Русе и региона. За софийски фирми - забравяш всякакви А1, свиваком и подобните. NET1 са добри в цяла София и ако не ти допадат цените вече гледаш по квартали кой какво предлага.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 715
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от Don_Diego » 20 Мар 2019, 14:37

Търся всичко различно от А1 и другите "големи" на пазара. Нет1 не предлагат 1Gbps, реално една препоръчана софийска фирма и CooolBox, за които чух добри отзиви от няколко места, но пък при тях цената изглежда прекалено ниска за услугата, която предлагат. Цената на софийската фирма е 300лв/месец, куулбокса е 83 за същите параметри...
Софиянци ли са нагли или другите са балами :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от alx » 20 Мар 2019, 15:12

Don_Diego написа:Търся всичко различно от А1 и другите "големи" на пазара. Нет1 не предлагат 1Gbps, реално една препоръчана софийска фирма и CooolBox, за които чух добри отзиви от няколко места, но пък при тях цената изглежда прекалено ниска за услугата, която предлагат. Цената на софийската фирма е 300лв/месец, куулбокса е 83 за същите параметри...
Софиянци ли са нагли или другите са балами :mhihi:


тоя 1гб накъде и докъде е? един вид 1гб нагоре/ 1 гб надолу? и това 1гб външен трафик ли е или само в родното блато?
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от madafaka_donkele » 20 Мар 2019, 15:27

Don_Diego написа:Софиянци ли са нагли или другите са балами :mhihi:


По-вероятно е 1-вото :mhihi: Виж, че цената на русенци е идентична.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от ben_g » 20 Мар 2019, 16:05

Coolbox е Пловдивска фирма. Преди това се казваха Ай Ти Ди Нетуърк. Ползваме ги от 4 години, когато разкарахме Мтел (вече А1). Качеството на услугата им е светлинни години пред А1, като цена и скорост и телефония са по-добри от Нет1 (тях ползваме за 2ри доставчик). С тях мисля, че няма да сгрешиш . За тези 4 години е имало само 2 профилактики, за интервал от по 30 Мин. И с Нет1 и с Мтел преди е имало по 2-3 прекъсвания от аварии всяка година и липса на интернет за по няколко часа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Препоръчайте интернет доставчик.

Мнение от vixx » 20 Мар 2019, 18:43

Don_Diego написа:Ще сменям интернет доставчика в офиса и търся мнения. В момента ползваме интернет от А1, договора са го подписвали други колеги и са оплескали нещата епично: 1 входна точка (нататък сигнала си върви по наша инфраструктура), 5 услуги, 50Mbps = 500лв месечно за бавен интернет :mhihi: (получаваме реално 60Mbps :lalala: )

Говорих и получих оферта на CooolBox - 1Gbps (български/международен download/upload), срещу някаква нищожна такса и гарантирани максимално достижими скорости. Някой ползва ли техни услуги да сподели впечатления - реални ли са тия скорости дето рекламират?

Друга оферта е от софийски доставчик, но цената е по-висока и срока на връзване е по-голям. Скоростите уж са същите


Куулбокс са ITD, както е казал преди мен колегата, а за тях можеш да се поровиш да видиш кои са, но накратко - един от най-сериозните доставчици в БГ още от зората на интернета и общо взето нищо общо с Мтел и други подобни. За съжаление картата им на покритие не е съвесем точна и ще трябва да ги викаш да проверят дали могат да те включат. Ако могат - скачай. Аз ги виках лятото, ама нямаше възможност и от тогава си карам на един безплатен нет от Булсатком, дето като за без пари става. Това лято ще ги пробвам пак.

alx написа:тоя 1гб накъде и докъде е? един вид 1гб нагоре/ 1 гб надолу? и това 1гб външен трафик ли е или само в родното блато?


Имат си достатъчно капацитет и през Когент, и през Телиа, или поне така беше през 2016. Вече до щатите едва ли ще е толкова добре, ама то нормално.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: barty

Последни теми
Facebook