Помощ за избор на хладилник

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Помощ за избор на хладилник

Мнение от Teogop » 09 Мар 2020, 13:37

Kurtov написа:Здравейте колеги.
Търся да купя хладилник без фризерна част, защото имаме фризер, или ако има малка фризерна част, но да бъде отдолу.
Бюджета е около 1500 лв. максимум.
Нищо не разбирам от хладилници, само знам че майка ми държи да е Бош :lol: .
На теория no frost е добра технология и търсим такъв.
Нищо не разбирам от хладилници, може ли някакви насоки ?
На пръв поглед ми допадна тоя Бош - https://www.technomarket.bg/hladilnitzi ... 63#reviews
Как са като качество според вас ?
По принцип в моите представи Бош винаги е било еталон за качество, ама в днешно време май не е точно така.
Поздрави!

Аз съм със същия от 2 г. и съм много доволен. Единствено на вратата трудно се събират 2,5 л. бири. На колата 2л. малко намалиха височината на бутилката и се събира.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Помощ за избор на хладилник

Мнение от NGneer4eto » 09 Мар 2020, 21:03

Колега, от 2001 имаме LG No Frost. Не е спиран никога, освен 3-4 пъти, когато е спирал тока. Само се забърсва и никога не е имал лед или вода нито в камерата нито в охлаждащото. Тих е, единствено дето малко повече изсушава храната, ако е оставена без опаковка. Полиците са стъклени и натоварени на макс ежедневно. Направо се чудя как издържаха толкова години. Няма никакво пожълтяване на пластмасите, както някои споделят. Просто няма кусури. За съжаление не мога да ти препоръчам на 100% да си вземеш такъв, защото със сигурност вече материалите и технологиите не са това, което бяха. Заради економията на енергия сега компресорчетата са като детски играчки и за сметка на това работят почти нон-стоп, т.е икономия никаква. Наистина се моля да държи още дълго, защото като се сблъсках с безумията в производството на прахосмукачки и перални и някои други уреди, и ме е страх направо да гледам хладилниците.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Помощ за избор на хладилник

Мнение от Bogat-Beden » 09 Мар 2020, 22:09

Имах някакъв мега дрът и полуръждив хладилник, който бачкаше. Решиш да го сменя, щото при вкл./изкл на компресора се чуваше корав звук :lol: . Взех Горенье, той пък цвили, пищи и скърца с най-невъобразима какафония, когато си реши :lol: :help: Инак на визия бива. А Лийбхерче имам също (пловдивско), най-ниският ценови клас, няма ни вопъл, ни стон, без грешка е!
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Помощ за избор на хладилник

Мнение от Kurtov » 09 Мар 2020, 23:27

Благодаря ви много колеги!
За сега продължавам да събирам мнения, защото не сме решили точно какъв да бъде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ за избор на хладилник

Мнение от Моджо » 10 Мар 2020, 9:54

Нема да те копат с тоя хладилник. Гледай дизайна въре да ти харесва и да ти върши работа. Но фроста суши здраво и изисква секо ещо да е в кутийки, пликчета..нещо, което аз ненавиждам и моя не е но фрост :)) Най обикновен самсунг си е вече 7 години работи. Имаше ексцесия с изпускане на фреон, ама с малко магерене се направи. Компресора си е оригиналния все още. Така че избирай си го по цвет дет са вика - да ти харесва.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Помощ за избор на хладилник

Мнение от b_u_b_o » 10 Мар 2020, 10:16

Аз взех Bosch KSV36BI3P преди 2 месеца. Първоначално търсех такъв с възможно най-голяма хладилна част. Понеже не съм фен на двукрилите, гледах такива с фризер долу, даже си бях харесал един и кухнята ми правиха с неговите размери та преправяха малко накрая. После се светнах че имам място колкото искам да си сложа още 5 фризера в килери и мазета. Пък и предполагам, когато компресора работи само за хладилник ще изкара повече. Ама още не мога да дам отзиви кой знае колко.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Помощ за избор на хладилник

Мнение от VladiE » 13 Май 2020, 13:20

Здравейте колеги,
вчера се предаде проблемния ми уърпул.
Колебая се между два, защото получавам "факсове", че единия бил боклук, другия пък твърде много електроника и той бил боклук.
След шест години мъки и ядове с хладилници направо ми дотегна, та искам да питам ако тук има специалист по хладилна техника, кой от двата е по-малко рисков избор.

https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnic ... K/p/660726

https://www.technopolis.bg/bg/Hladilnic ... F/p/661660

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Помощ за избор на хладилник

Мнение от Don_Diego » 13 Май 2020, 19:09

Аз позлвам един подобен Беко като втори хладилник - над 3 години абсолютно никакви грижи. Лятото работи на макс, зимата на 1/2 и седи "почти" навън защото е в помещението до гаражите :mhihi: .
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook