Каква вода пиете ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от vlado6669 » 02 Дек 2016, 15:12

Nedko Anev написа:Абе в тази Банкя какво сипват? Имах 2 води и двете на дъното една до друга във вратата на колата, едната Банкя, другата Михалково и сега в студа качвам се в колата и гледам михалковото цялото замръзнало, а Банкята грам не беше.. дори не беше тръгнала да замръзва просто беше студена :lol: ( в двете шишета имаше около 3-4 пръста вода ) . Може да става вместо антифриз Банкята :lol:


Солите свалят температурата на замръзване на водата :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 3.05.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от exotique » 02 Дек 2016, 17:28

5 туби по 5-6 литра в багажника като излизам извън София, и къдет ми е кеф - спирам и сипвам.
Горна Баня, Банкя, Ком, Девин - нямат нищо общо от извора и от магазина ;-)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Jordana » 13 Яну 2017, 8:07

А тая вода "от извора" дето се пълни , какво е положението със радона ? Някой следи ли го тоя показател ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от dan-dam » 13 Яну 2017, 16:11

exotique написа:5 туби по 5-6 литра в багажника като излизам извън София, и къдет ми е кеф - спирам и сипвам.
Горна Баня, Банкя, Ком, Девин - нямат нищо общо от извора и от магазина ;-)

Специално за Ком има толкова сяра, че ако пиеш направо от извора след това се ори*ваш на запъртъци с часове :mhihi: Аз съм и свикнал и не ми прави впечатление де, ама на много хора им е направо неприятна. Мирише си доста. Ако постои няколко дена в бутилка/туба тая смрад почти изчезва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 11.10.2014
Местоположение: София
Кара: 2002 Е39 525dA Touring

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от aivanov99 » 13 Яну 2017, 21:43

В България пия само от чешмата. В чужбина купувам няксква местна.

Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от c04 » 14 Яну 2017, 1:32

dan-dam написа:
exotique написа:5 туби по 5-6 литра в багажника като излизам извън София, и къдет ми е кеф - спирам и сипвам.
Горна Баня, Банкя, Ком, Девин - нямат нищо общо от извора и от магазина ;-)

Специално за Ком има толкова сяра, че ако пиеш направо от извора след това се ори*ваш на запъртъци с часове :mhihi: Аз съм и свикнал и не ми прави впечатление де, ама на много хора им е направо неприятна. Мирише си доста. Ако постои няколко дена в бутилка/туба тая смрад почти изчезва.

То повечето топли извори водата мирише на сяра и трябва да я оставиш да изветрее, няколко отворена тубата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 661
Регистриран на: 2.12.2006
Местоположение: София,Бургас
Пол: Мъж
Кара: x5 e70 3.0d,е46 318i

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от zlobicar » 14 Яну 2017, 12:34

Само изворна пия,различни марки
обичам BMW

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от N.Mihaylovski » 10 Апр 2017, 22:17

Да вдигна малко темата,
Цял живот-30 години живея в Лозенец и съм много фен на чешмяната вода, винаги ми е била супер вкусна и си я пия, но от известно време нещо вкуса се промени или на мен не ми харесва вече, та реших кана да купя и взех Брита, като споделих на Иво кво съм купил каза, че отделя алумин, и вика вземи си waterman, речено сторено, поръча я дойде и правя тест, наливам в Бритата и в waterman, има разлика във вкуса на водата, като тя е 100% в полза на waterman, което ме навежда на мисълта, че качеството на водата е паднало вероятно, в момента не намирам статията за пречиствателната станция на София която е в много тежко състояние и е пред разпад, филтриращата система за едри боклуци не работи и другата за финни е доста зле, по спомени това пишеше.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Мордехай » 10 Апр 2017, 22:41

Аз до към 10-тина годишен живеех в Борово, после в Стрелбище и накрая до преди 5-6 години в Лозенец, сега съм в едно село в предбалкана. През комунизма водата в София беше перфектна, но преди 4-5-6 години ми направи впечатление следното. Аз съм цайсат и често си мия цайсите със сапун. Като ги бърша започна да остава нещо като мазнина от двигателно масло. Все едно през стъклото виждаш дъга. И сега като отида при нашите си пия вода от чешмата, не правя разлика във вкуса, а и баща ми много я хвали, всичко шопско е убаво. Сега в това село, което се преместих водата не става за нищо, веднъж водомера ми се запуши и аз скъсах пломбата да го чистя - беше се задръстил от нещо като пълнители на химикалка, при по-обстоен преглед установих, че са костите на умряло животно/птица. Водата е толкова варовита, че за година унищожава нагревателите на бойлера и вадя един леген чипсоподобни люспи. А като измия колата с пароструйката остават яко малки бели петна варовик. Преди години е имало изворна вода от планината, но военните са я превзели за някакво скрито поделение в гората и са направили каптаж в полето. Иначе хората ходят да пълнят вода от близост до този извор и казват, че е перфектна. По темата - аз купувам Девин изворна от Метро и само такава пия.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от hell's angel » 11 Апр 2017, 1:34

Тя хубавата вода в Лозенец беше до време, после си стана същата като в цяла София. И пак е доста по-добре от почти цяла България. Тоя хой с твърдата вода и аз го ям и съм се замислил да си бодна един централен омекотител, че тоя котлен камък калцира почти всичко ....
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от steeN » 12 Апр 2017, 19:00

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Jordana » 13 Апр 2017, 12:27

steeN написа:https://news.bg/health/vsichki-merki-za-vodata-s-uran-v-haskovo-sa-vzeti-uveryavat-zdravnite-vlasti.html

Плащат ли я тая вода ? В смисъл химиотерапията не се ли покрива от здравната каса ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Jordana » 21 Дек 2018, 19:22

Някой има ли преки впечатления от тия битовите системи за пречистване омекотяване на питейна вода ? Говорим за нещо достъпно на българския пазар , в ибей има голямо разнообразие това е ясно .Примерно на аквафор или на тия пловдивските павирани , има дори обратна осмоза в рамките 150-200лв . Гледам че на повечето комплекти им слагат минерализиращ патрон овкусител , толкова ли е вредна тая пречистената вода че трябва да и се добавят соли ?
Решил съм да сложа такава система само за вода за пиене , чудя се дали само филтрация с карбон поглътител и предфилтър или обратна осмоза ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от c04 » 22 Дек 2018, 0:55

А тая тема съм я забравил. Аз на Аквафор взех една кана за подаръче за Коледа, после ще я видим бива ли :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Каква вода пиете ?

Мнение от Jordana » 24 Дек 2018, 23:23

В крайна сметка се отказах от осмозата . Взех три броя колонни филтри със сменяеми патрони които могат да захранват направо чешмата в кухнята . Осмозата ми се стори прекалено рехава и скъпа като система за парите си . 300лв и нагоре , малък дебит , малък ресурс и вода достатъчна само за пиене . На това отгоре върви с патрон за минерализация иначе все едно пиеш дестилирана вода . Затова заложих на 3 броя колонни филтри по 25лв бройката , сменяеми патрони по избор , голям дебит около 10 литра в минута и ресурс 12 кубика и повече . При желание може да се добави и патрон омекотител . Общо цялата дандания идва около 150лв с първата зарядка филтри и няколко ВиК фитинга за монтажа под мивката . Цената на катриджите варира от 3 до 10лв в зависимост от вида и магазина . Реално би трябвало на 6 месеца консуматива да е около 30лв . Ако чак толкова не ме радва чистотата на филтрация , може да се добави и осмотичен патрон но това ще осакати системата и ще трябва да и слагам отделно кранче само за него . Засега не мисля да слагам осмоза . Неприятно съм изненадан от търговците в няколко магазина за такива филтри /системи - или напълно некомпететнти или се опитват да ти пробутат най скъпите системи реално без оглед на нуждите на клиента .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook